Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Ne moze da trazi nazad, tj. moze da se zali nesto PPu, ali nema osnova, i nece nista uraditi. Ne moze on sam povuci nista tu :) Ocena je na tebi, ne znam da li je moguce posle refunda na eBayu, nisam imao taj slucaj.

Zali se eBayu za tog sto jos nisi dobio. Da ne stigne na karticu je nesto drugo, ako ga nema na PPu, to vec on nesto cima.
 
Ko nema pay pal nalog a platio direktno karticom,refund se vraca za 2 dana.
 
Vracene su mi pare, kontaktirao sam sinoc ebay, pre toga sam jos jednom kontaktirao prodavca, ali nije bilo efekta.... hvala lepo na pomoci....
 
Dobio sam refund na PP nalogu, ali nigde ne vidim to stanje, tj da sam u plusu za tu svotu. Da li te pare prosleđuju na kartici, ili ostaju na PP nalogu ?
 
Ako si platio sa pp stanjem, onda na pp (gotovo momentalno čim je refund odrađen). Ako si platio sa parama sa računa banke povezanog sa karticom, onda na račun i trebaće koji dan da legne uplata tj. refund.
 
Aha, zato se ne vide pod PayPal Balance, uvek mi je 0,00. Našao sam sada na kartici, prošle je par dana.
 
Чисто да знате, ПејПал постаје секударни начин плаћања на Ебај од 2020 године https://www.ebayinc.com/stories/news/ebay-to-intermediate-payments-on-its-marketplace-platform/

U poređenju sa Adyen, PayPal ispade dinosaurus.
Jedan procesor za više vrsta plaćanja, odličan koncept za trgovce koji imaju i fizičke i online prodavnice. Šteta što smo mi neinteresatni kao tržište i što se na listu http://www.nbs.rs/internet/latinica/58/lista_ien_trece_drzave.pdf dolazi kao da će ovde da zarade miliajrde, a ne kao da je to dodatna korist za naše tržište.
 
Da li neko zna koje su i kako se obracunavaju provizije za prodaju na Ebay-u? Prodao sam nesto u vrednosti 70$ i skinuli su mi 7$ za fee. To je 10%! Zar nije ranije bila provizija 4%? Da li su oni ljudi normalni?
 
Ne znam, ja sam bio ubedjen da je 4%. Ne znam odakle mi taj podatak. Ovo je stvarno vrhunska bahatost. Jbt 10% ti uzimaju sto si preko njihovog sajta prodao nesto.

Inace, opet mi se racunica ne uklapa, a na njihovom sajtu pisu samo neke gluposti uopstene i nema nista konkretno za %. Meni su na 70$ okruglo, skinuli 7$, sto je 10%. Prema ovoj tvojoj tabeli nema nigde iznosa od 10%. Kategorija je Cell Phones & Accessories>Cell Phone Accessories>Screen Protectors.

Jel postoji neka pristojnija alternativa ebay-u, a da radi iz Srbije i da su malo manje pohlepni? Amazon pretpostavljam ne moze iz Srbije.
 
4% si mozda mislio na PayPal fee. Koji mislim da ti ide preko tih 10%.
8.75% je valjda za elektroniku, +onaj insertion fee.
 
Znam za pp, ali nisam znao da ovi uzimaju 10%. Oni stvarno nisu normalni! Jel postoji neka alternativa ebay-u za nas iz Srbije?
 
Alternativa je shopify, napraviš sam svoju prodavnicu ali opet mora mnogo da se uloži u reklamu.
 
Znam za pp, ali nisam znao da ovi uzimaju 10%. Oni stvarno nisu normalni! Jel postoji neka alternativa ebay-u za nas iz Srbije?

KP i Limundo, ybg. Imaš i brdo sitnijih sajtova ali je posećenost ravna slučajnoj promaji.

Ti možeš bilo gde da ponudiš to što prodaješ i zatražiš plaćanje preko PP, ali obrati pažnju da je nova nigerijska prevava lažne uplate na PP. Takođe i prave uplate sa potražnjom povraćaja novca jer predmet navodno ne odgovara onome što je oglašeno, vrlo teško dokazati a PP je uvek na strani kupca. Nije više uopšte naivno prodavati preko.
 
Ne bih se složio, na KP u nekim granama biznis cveta. Mobilni telefoni na primer, ljudi imaju po hiljadu pozitivnih ocena, zatim šverc iz Mađarske (od proteina do televozora i komponenti za PC).
 
Kupujem Prodajem ne uzima proviziju, ali Limundo/Kupindo imaju tabelu provizija. Meni za neke proizvode uzimaju 5%. Ne znam za druge stvari.
 
Hteo bi da kupim nesto sa Nemackog ebay.de ali nazalost ne salje covek za Srbiju. Da li postoji neko ko vrsi ovaj vid usluge naravno uz razumnu naknadu. U pitanju je licitacija koju bi naravno licitirao do odredjene cene koju sam spreman da platim za cenu isporuke bi se dogovorili.
 
Jesi probao da pitas porukom prodavca da ti posalje, ja sam tako 3-4 uspeo da dobijem robu i ako je naznaceno da ne salje u Srbiju

Послато са Lenovo A7600-F уз помоћ Тапатока
 
Nemac da mu posalje za Srbiju?
Teško...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam izgleda medju retkim koji nema rodbinu u nemackoj.
 
Ne treba se mnogo nadati od licitacija, gotovo uvek cena završi na nivou sličnih stvari koje se prodaju buy it now.
 
I to je tačno

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sad sam im poslao mail. Jel koristio neko njihove usluge. Da li su provereni.
 
Živeo sam u DE do pre 2 god. i u glavnom poručujem sa ebay.de, dosta njih hoće da pošalje ako se lepo pita/zamoli ne samo nemci nego i Japan i SAD su mi slali više puta i ako je stajalo da ne šalju. Ako baš neće imam par adresa u EU gde mi šalju pa odatle busem do Srbije, mora malo gimnastike ako baš nema na drugom mestu da se pazari

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno