Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Sada kinezi šalju obaveštenje kada pošiljka stigne u zemlju primaoca. Pretpostavljam da su to uveli zbog učestalih zahteva za refund usled ocajno spore isporuke. Imam utisak da u svemu tome dobar učinak ima (ne)organizacija carine i pošte.
 
Poslednja izmena:
Treba razmotriti mogućnost da se pare čuvaju u banci. U tom slučaju ne treba da se kupi novi novčanik, kada se stari napuni :)
 
Pozdrav, imam jedan problemcic na Ebay-u. Kupio sam sijalice za auto, ali je prodavac poslao pogresne, nece da prizna svoju gresku, jasno se vidi sa slika sta on prodaje a sta sam dobio na kucnu adresu. Nema nikakvog dispute, refund ili tako nesto. Jedino imam neki "Resolution center", gde ako sam primio paket i ako to nije to mogu samo da ga vratim nazad prodavcu i dobijem novac nazad. Ali nas shipping bi me verovatno odrao.
 
Hvala na odgovorima
Ima ebay zastitu. Cuo sam se sa prodavcem, otkazao je jer mu je bila preskuva postarina iz Italije za Srbiju. Rekao mi je da je poslao refund ali nije mi stigao nikakav mejl i obavestenje. Status je i dalje isti, cekam pa cemo videti. Sve u svemu iz zakljucka vidim da je bolje preko PayPala, nego Visa kartica i Master

Evo da potvrdim da su vracene pare i da nije islo tako glatko.

Nakon kontaktiranja prodavca koji je poslao refund meni nista nije stiglo.Tek posle izvevesnog vremena mi stigne mejl da je prodavac otkazao i da potvrdim datum kad mi legne refund. Medjutim 4. januara mi stigne obavestenje da nisu mogi da pronadju moj PayPal nalog (a platio sam Visa katrticom) i da je propao refund i da kontaktiram prodavca. Sto je znacilo da sam opet na pocetku, pa sam im ostavio broj telefona ali nisu mogli da me kontaktiru jer sam pogresno ukucao pozivni broj. Pa sam ih kontaktirao na twiteru (AskEbay) i nakon toga su ponovo otvorili slucaj i posle dva dana javili da ce refundirati i juce su mi legle pare.
E tako, nije islo glatko ali resilo se posle skoro 30 dana :)
Hvala svima koji su pomogli i nadam se da ce nekom znaciti moje iskustvo :)
 
Evo prošlo je 7 dana od kad je poslao i ništa se ne menja
RG968809590CN
RG968853443CN
RG968853457CN
Za svaki kod mi kaze da ne postoji....

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Pa ako nije skup proizvod ono većinom nema da ti kaže gde se nalazi.Nekada čekaš 25 dana,nekada 30,40,50..Može da se desi ali je mnogo teško da bude za deset dana.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
E onda očekuj negde od prilike za 25 dana da će ti stići,dvadeset i pet i nije baš puno,ali ja sam čekao i po 55 dana kada bih nešto poručio.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Mene bole ledja, narucio jos krajem jeseni jedan zgodan masazer, masažnu kuglu, nije došla, refundiraju mi, narucim od drugog istu stvar, cekam, ne dodje, refundiraju i oni, od koga opet naruciti ali samo da dodje da me mogu moji izmasirati, jer leđa bole...
E to su muke drug a ne gde je paket i da li ce stici jer se ne vidi nigde po broju za pracenje.
 
Želim ti brz oporavak, ali stvarno mislim da je nepotrebno da lečiš svoje frustracije na meni...

Ovo je tema za diskusiju o ebayu. Ja, koji prvi put naručujem samo želim da proverim da li sam možda prevaren ili je to normalna stvar kada se naručuje na ebay-u.


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Mene bole ledja, narucio jos krajem jeseni jedan zgodan masazer, masažnu kuglu, nije došla, refundiraju mi, narucim od drugog istu stvar, cekam, ne dodje, refundiraju i oni, od koga opet naruciti ali samo da dodje da me mogu moji izmasirati, jer leđa bole...
E to su muke drug a ne gde je paket i da li ce stici jer se ne vidi nigde po broju za pracenje.
I ja sam tako 2x naručivao voltampermetar sa displejom i oba puta paket nije stigao. Vraćene su mi pare, ali ja nisam naručivao da bi vrteo pare tamo-vamo. Digao sam ruke od toga za sada, videću nekako drugačije da se snađem.
 
Ne narucih ni ja radi vrcenja para tamo vamo vec da mi dodje masazer...
Danas narucih i treci put od treceg prodavca, ovaj put umesto iz Kine narucih iz Malezije.

@Miksat Hvala na lepim zeljama.
Moj ti je odgovor slika i prilika nekih trgovaca na ebay, kao i nacin na koji treba da se ponasas kad uzmes na ebay i platis sa paypal, tad si zasticen k'o beli medvedi (izvinte zvrlji Bela lađa na tv pa povukoh s izgovor'). :D
Sve ako i ne dođe imas vremena i nacina barem da se obestetiš... i neoj odma prvi dan po prekoracenju roka za isporuku da trazis refund, sacekaj 15-20 dana nakon isteka poslednjeg roka za isporuku, narocito ako su kratki rokovi a salju iz Azije i drugih preookeanskih zemalja, pa onda pitaj gde je paket i kasnije u konverzaciji trazi refund...
Tvoj izbor je da li ces platiti ponovo ako ti ipak stigne posiljka a ti vec trezio i dobio refund, desava se i to.
 
Kad pomenu masažer, xiaomi leravan tens pulse je jedna premoćna stvarčica

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Svaki Xiomi proizvod je preobar,ljudi rade odlično

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
 
Kad pomenu masažer, xiaomi leravan tens pulse je jedna premoćna stvarčica

To je ovo: https://www.gearbest.com/massage-relaxation/pp_944601.html i ovo: https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-LER...h=item3b24c490fd:g:LBgAAOSwM6FcDgEl:rk:2:pf:0 odnosno ovo: https://www.aliexpress.com/item/Xia...85-4d15-8f6a-257cf73dcec8&transAbTest=ae803_4

Da li zaista dobro "masira"?
Za sta je pre svega namenjeno, za kavu masazu, moze li da opusti misice kada se ukoce oko ramena, vrata i lopatica ili kad se netegne ili uklesti misic pa otekne, moze li te kvrge i otekline da razbije?
Uopste vredi li ovo uzeti?
Ovi jastucici su samolepivi, koliko dugo traju? Da li 10-20-50-100 postavljanja pa moraju novi ili sta?
Daj sto vise info...

Hvala
 
Poslednja izmena:
Baš to. Služi baš tome, da opusti mišiće elektrostimulacijom, neverovatno koliko je jako to malo čudo.
Jastučiće tj. stikere menjam na 3-4 meseca otprilike, baš intenzivno ga koristim, oslabi lepak i postanu neupotrebljivi, u međuvrenu ih perem tečnim sapunom kad oslabe, idu dva u kompletu, rezervni par plaćam od 5-10$.
Uređaj ima 5 različitih programa gde se menja intenzitet masaže, 10 nivoa jačine, kad je nov stiker na maksimumu bude čak i nepodnošljivo kakav spazam pravi. Program traje 15min, sa jednim punjenjem izvuče 7 masaža. Puni se nekih 2 sata otprilike.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
@nuk
Vidim na aliju ima raznih cena za taj masazer. Jel ima vise vrsta? I koliko su ti stikeri koje menjas?
Uzeo bih ako je toliko dobro.
 
Ja sam uzeo baš onakav sa prvog linka na gearbestu, ne znam kakvi su ovi drugi. Za stikere sam napisao, oko 10$ je par rezervniih, povremeno budu sniženi na GB pa budu i upola jeftiniji

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Kako najbolje da mi drugar salje e-reader Kindle iz USA.
USPS ili nesto drugo?
Dimenzije: 170mm x 117mm x 9mm
Tezina: 213g
 
Ja sam uzeo baš onakav sa prvog linka na gearbestu, ne znam kakvi su ovi drugi. Za stikere sam napisao, oko 10$ je par rezervniih, povremeno budu sniženi na GB pa budu i upola jeftiniji

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Na zalost nemam nalog na GB, a da pravim samo zbog toga...
Ja bih to uzeo caletu jer ima problema sa ledjima i vratom pa eto cisto da ga malo opusti.
Aj pogledacu malo bolje pa mozda i nadjem.

Sa ovog treceg linka na aliju su masazer + 2 stikera 22$, a na gb je 22$ i dva stikera su 12$ pa mi to nije jasno.
 
Poslednja izmena:
Kako najbolje da mi drugar salje e-reader Kindle iz USA.
USPS ili nesto drugo?
Dimenzije: 170mm x 117mm x 9mm
Tezina: 213g

Kako god da ti šalje nek napiše rukom adresu i najbolje pisamce neko za tebe nek ubaci unutra... tipa srećan ti rođendan... a vrednost manje od 70 eur. Možda je najbolje da ga i ne šalje neotpakovanog u originalnoj ambalaži, već kao polovan... jer ipak ako provere videće lako da vrednost prelazi 70 eur. Pitanje samo gde je veća šansa da proveravaju pravu vrednost, u carini pošte (ako šalje USPS) ili neke kurirske službe. Možda je čak veća verovatnoća da će proći kod kurirske službe, dhl recimo nikad ne naplaćuje pdv za manje od 50 eur. Heb'ga ti ustvari to i pitaš, i nisam ti nešto pomogao:D
Ja sam 2 kindla naručio direktno od amazona, oba stigla dhl-om i nikakve dažbine osim poštarine nisam platio. Ali to je bilo odavno, sada amazon čim naručiš naplati carinu+pdv pa ti posle refundira ako ovi naši ne naplate.
 
Mala pomoc, molim vas.
Nasao sam neki medicinski aparat. Prodavac je iz UK i salje u Srbiju, medjutim carina nece dozvoliti uvoz tog aparata. Pitao sam prodavca da li bi poslao u Austriju ali mi ne odgovara vec dva dana.
Da li da licitiram ili ne?
Drugo, kako funkcionise biding sistem(do sada sam samo kupovao na buy now)? Ako izlicitiram i pobedim, da li je on duzan da mi proda po toj ceni?
Hvala unapred i izvinjavam se ako je vec odgovoreno, nisam imao vremena da listam temu.

Edit: aparat je poprilicno skup, pa se zato ne bih zezao sa tolikim parama.
 
Poslednja izmena:
Stavi adresu u Austriji na eBay i onda licitiraj. Ako pobedis u principu je duzan da ti proda ali ponekad prodavci smisle neki izgovor ako nisu zadovoljni konacnom cenom.
 
Nemoj se previše nadati, većina aukcijia se završi na realnoj ceni ili čak skuplje. Eventualno ako dobiješ ispod cene prodavac može reći da nema na stanju ili nešto slično, ako on ne želi da proda ne možeš ga naterati.
 
Baš tako
U suštini isto kao i ovde ako mu ne odgovara izmislice nešto da ti ne proda.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sve jasno...iskreno, ni njegova cena nije losa...polovan je aparat u pitanju...videcu sta i kako...hvala svima.
 
Bidovao sam na nekoj aukciji i dobio sam, to su 4 polovna rejeta sa torbom iz Nemacke. Uglavnom, po dobitku aukcije pitao sam da otkazem jer sam se preracunao jer pored shippinga koji nije pun mogu da me oderu na carini. Jeste polovna stbar ali retki su modeli. Nakon sto sam zatrazio otkazivanjeni objasnio razlog, prodavac ne zeli i ucenjuje me da uplatim 10e na njegov paypall ili ce on pokremuti non-payment postupak.
Razmisljam da se obratim direktno ebayu za ovaj slucaj, ali cisto da pitam nekog od vas za misljenje.
Hvala
 
Nemoj mu platiti tih 10 evra, to je cista ucena. Ostaće ti samo zabeleženo da nisi platio, jedino kad imaš više neplaćenih ebay može ukinuti acc, mada nije ni to strašno...
 
Misljenja sam da si bezobrazan :) (mislim na @92, naravno)
Preracuni, carina, dazbine u tvojoj zemlji i slicne stvari su tvoja stvar.

A njemu si mozda aukciju zeznuo, pa i treba da platis.

Ali nije valjda da za 10e se cimas? Ili je mislio da uplatis 10e kao cenu da ne pokrene postupak samo?
 
Misljenja sam da si bezobrazan :) (mislim na @92, naravno)
Preracuni, carina, dazbine u tvojoj zemlji i slicne stvari su tvoja stvar.

A njemu si mozda aukciju zeznuo, pa i treba da platis.

Ali nije valjda da za 10e se cimas? Ili je mislio da uplatis 10e kao cenu da ne pokrene postupak samo?

Prihvatam odgovornost, svakako. cela prica je da sam ostao sa najvecom ponudom poslednja tri dana i da tada nisam mogao naci nacin da otkazem nego sam cekao da prodje aukcija.
Stvar oko carine je ta, da nisam siguran na koji nacin ce je cariniti. Kao polovnu stvar ili ce traziti po cenama na ebay gde se jedan primerak prodaje po ceni od 90e - 120e. Mada nije bitno, da se ne pravdam.
Poenta je sto trazi da mu mimo bilo cega uplatim 10e na njegov paypal ako necu da kupim reket i da on ne bi pokrenuo slucaj protiv mene. Sto je po meni cista ucena. Jednom sam isto otkazao pa mi je cak i kupac predlozio da otkazem jer je shipping bio skoro i cena proizvoda.
 
Nazad
Vrh Dno