Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

^Nisam znao da je bio preorder za te pare, steta... :(
Da je normalna situacija i ja bih porucio od preko kao i ti, ali ako ti nije hitno sad je bolje da sacekas..bice sigurno opet akcija 20% nego da se bakces sa otvaranjem dispute- i povracajem novca ako ti ne stigne paket. I pitanje koliko ces cekati.
 
Vec sam ga porucio, :( sta je tu je, javicu ovde za koliko dana mi je stiglo.
 
Na ebay NISU sve sami kinezi, ima prodavaca sirom sveta, sa svih kontinenata sem Antarktika, dok kod Aliexpresa su sve kinezi...
Tačno je, nisu svi prodavci na ebaju kinezi ali pitanje je postavljeno u kontekstu koji se odnosi pre svega na kineze jer nemci, ameri, italijani ili ne isporučuju za Srbiju ili isporuka ide po daleko višim cenama nego što to kinezi nude. A i cene su veće kod svih nego što je to kod kineza, tako da se može zaključiti da niko pri zdravoj logici neće naručiti proizvod X od nemaca za 30€ ako može od kineza za 5$.
Ali svakako, na ebaju ima i naših ljudi da prodaju, i ja sam hteo ali sam odustao.
Mada mislim da može i na aliju da se otvori radnja, na vrhu stranice ima link Sale on Aliexpress pa Non-Chinese seller registration.
 
Ne mogu već danima da se ulogujem da platim.
Krenem PayPal login i kao prođe i ovo izbaci stalno.
Prvi put mi se ovo desava, a koristim ebya 15 godina.
Upaljen mi je 2Fa na PP ne nudi sa unesem kod ne znam zašto.
Tagujte me u odgovoru pls.
8284c620e94a2211a1829144a449aa3e.jpg


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Plaćanje i onako ne prolazi
Tj prodje pa odmah storniraju

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Kako vam ne prolazi ja normalno placam, zadnji put pre 3 dana sam kupio kameru na ebayu sve normalno.
 
Ako mi paket ne stigne do kraja procenjenog vremena, da li imam pravo da trazim novac nazad (eBay Money Back Guarantee)?
 
Ebay je postao opasan smarač.
Pokušavam da kontaktiram prodavca koji više ne prodaje predmet koji je prodavao pre 5 meseci i ebay mi ne dozvoljava, takođe ne dozvoljava da se prikače skrinšotovi!!!
 
Bilo bi super da i meni tako brzo stigne, a kako da pratim posiljku do Srbije, da bar znam kad stigne u drzavu, sta znaci "TR"? :)
Imas sajtove preko kojih mozes da pratis 17tracks, postal.ninja, postin sajt itd ali do samog odredista tj nase drzave i unutar mozes pratiti jedino ako imas registrovanu posiljku sve ostalno do napustanja nekog haba u Evropi odakle ko zna kojim putevima sad stize do nas.
TR je oznaka za Tursku to znaci da iz Turske preko Turske avio kompanije stize paket u Srbiju i tu mozes da vidis kad ti je paket napustio Tursku i krenuo ka Srbiji i dalje nema vise pracenja ako nije registrovana posiljka.
 
Prvi put sam pre 20ak dana preko ebay naručio neke usb kablove, 30 usd , napisali ljudi delivery time oko 20 oktobra, reko' aj nema veze, i danas proverim, ljudi isporučili u Litvaniju :) ili su mi dali pogrešan tracking number, ili su napravili grešku. S obzirom na to da sam nov u ovome, pitao sam ih šta i kako, pa čekam odgovor. Šta inače mogu da uradim po ovom pitanju?
 
Poslednja izmena:
Prvi put sam pre 20ak dana preko ebay naručio neke usb kablove, 30 usd , napisali ljudi delivery time oko 20 oktobra, reko' aj nema veze, i danas proverim, ljudi isporučili u Litvaniju :) ili su mi dali pogrešan tracking number, ili su napravili grešku. S obzirom na to da sam nov u ovome, pitao sam ih šta i kako, pa čekam odgovor. Šta inače mogu da uradim po ovom pitanju?
Ако је из Кине, како сам чуо то иде преко Литваније, па после за Србију, ипак можеш да провериш на тракингу, или овде на форуму, имаш објашњено све

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Meni često pošiljke sa Aliexpress idu preko Litvanije, verovatno je to normalno i za ebay.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
 
Hvala, samo na trackingu piše "delivered" :) zato pitam.
 
Prvi put sam pre 20ak dana preko ebay naručio neke usb kablove, 30 usd , napisali ljudi delivery time oko 20 oktobra, reko' aj nema veze, i danas proverim, ljudi isporučili u Litvaniju :) ili su mi dali pogrešan tracking number, ili su napravili grešku. S obzirom na to da sam nov u ovome, pitao sam ih šta i kako, pa čekam odgovor. Šta inače mogu da uradim po ovom pitanju?
Budi bez brige, stici ce do tebe. Tebi se broj za pracenje zavrsava sa LV jel da? To je zemlja tranzita, ali samo do tamo imas "pracenje" posle toga nemas vec cekas dok ne dodje a doci ce ne brini primio sam za ovih 11 godina toliko paketa pa znam a ovo je postala ruta i praksa od kraja marta i korone jer su zatvoreni putevi kojim je ranije isao taj cargo saobracaj i sad je ovo alternativa ali ne brini u roku od mesec dana bi trebalo da ti stigne nekad bude i malo duze meni recimo stizu tom rutom paketi za 17-29 dana u tom rasponu i evo cekam jos 10 paketa da mi stignu tako da ne brini najstariji mi je 24 dana u tranzitu a najnoviji 2 dan a danas sam jos nesto kupio ali jos nemam broj tako da i taj cekam.
Ne prelazi 30 dana bar moji paketi.
 
Hvala za info. Track number se zavrsava sa EE. Nista, ostaje mi da cekam :) Isao je preko HK, pa Estonija, pa Litvanija.
 
Imas sajtove preko kojih mozes da pratis 17tracks, postal.ninja, postin sajt itd ali do samog odredista tj nase drzave i unutar mozes pratiti jedino ako imas registrovanu posiljku sve ostalno do napustanja nekog haba u Evropi odakle ko zna kojim putevima sad stize do nas.

Nazalost nemam taj track broj, nego samo neki broj narudzbine. Sutra istice preporuceni rok dostave, nemam pojma gde je paket, trazicu pare nazad. Dosta mi je ove gimnastike iz CN/HK, ubuduce samo iz EU i to ako bas budem morao.
 
Nazalost nemam taj track broj, nego samo neki broj narudzbine. Sutra istice preporuceni rok dostave, nemam pojma gde je paket, trazicu pare nazad. Dosta mi je ove gimnastike iz CN/HK, ubuduce samo iz EU i to ako bas budem morao.
Koliko se % plati porez kad box stigne i ima još troškova?
 
Porez i carina su ti jos ugrubo 1/3 cene, ne znam da li naplacuju jos i otvaranje. Ako paket vredi manje od 50e, ne bi trebalo da ga carine i da se placa porez.
 
Porez i carina su ti jos ugrubo 1/3 cene, ne znam da li naplacuju jos i otvaranje. Ako paket vredi manje od 50e, ne bi trebalo da ga carine i da se placa porez.
Paket je 45 € . Da li je sigurno da neće cariniti .Koliko se uvažava cena pošiljaoca , ili samo procena .U pitanju je smartbox .

Послато са GT-I9100
 
Paket je 45 € . Da li je sigurno da neće cariniti .Koliko se uvažava cena pošiljaoca , ili samo procena .U pitanju je smartbox .

Послато са GT-I9100

To je individualno da li ce uvaziti cenu ili ce je odredjivati individualno. Ako uvaze, neces platiti carinu i porez.
 
Nazad
Vrh Dno