Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

eBay I PayPal odavno nisu ista firma,
eBay čak aktivno forsira plaćanje karticama i nudi svoj escrow tako da greske kada plaćate Paypal-om nisu ni malo slučajne.

Ja sam danas 5x platio i 5 puta su mi poništili plaćanje.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
heh ladno i to vec 5 godina :D
stvarno nisam nikad imao problema sa ebay i paypal, a sve sam placao tamo preko pp
 
Nisam ni ja do zadnjih dana

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Bilo mi sumnjivo, ali rekoh ajde da pitam. Slabo se razumem, a brat navalio da mu porucim. On misli to je samo platis i gotovo.

Jel imate predlog za ove insulated stainless steel bocice od 1 i 0,75 L?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Orginal se verovatno pravi u Kini, a onda pretekne nesto viska, ispadne iz kamiona ili sa vagona i prodaju kinezi istu bocu ...

Boce su istog oblika, a razliku koju vidis je od zapremine koju dve desne imaju vecu od ovih levih.

Velika nauka napraviti bocu od nerdjajuceg celika u zemlji koja proizvodi najvise celika na svetu...
Problem sa "kineskom" bocom je sto je upitno da li ce stici ili barem kad ce stici.
 
CAMELBAK boce i termosi su extra kvaliteta, a ovaj čep veoma dobar za pijenje cak i kad se lezi.
 
Kakvo ti je misljenje o ovim bocama? Jel valjaju za to cemu sluze? Da napitak odrzavaju hladnim ili toplim.

Brat je hteo da potrosi oko 25 €/$ pa je malo jaca cena za ovaj od 1,2L.

Njemu treba za posao da nosi vodu od kuce jer je u firmi losa voda i da ima za trening + ovako tokom dana.
 
Пре месец и нешто сам поручио пуњач, он је у међувремену стигао, а мени у апликацији и даље стоји да је тамо негде у магацину у Франкфурту и да чека на испоруку. Контактирао сам продавца и јавио да је стигао пуњач и да је све ок и поменуо му ово, он рече да искулирам да ће они сами то испеглати. Да ли се ово још неком дешавало? Мислим стоји ми у апликацији да очекујем испоруку па чисто да ме не буни, да ли требам контактирати неког или ће нестати после неког времена?
 
Ostavi fidbek i rešio si "problem"

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
ja imam isti problem. Ne mogu da ostavim fidbek, kaže isteklo vreme.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Kakvo ti je misljenje o ovim bocama? Jel valjaju za to cemu sluze? Da napitak odrzavaju hladnim ili toplim.

Brat je hteo da potrosi oko 25 €/$ pa je malo jaca cena za ovaj od 1,2L.

Njemu treba za posao da nosi vodu od kuce jer je u firmi losa voda i da ima za trening + ovako tokom dana.
ne znam, nemam ove boce. ima za bicikl dve boce i ranac sa bladder od 3l i ja sam prezadovoljan, ali tesko da se moze porediti sa ovim stainless da mogu da ti dam bas o njima misljenje.
Camelback daje dozivotnu garanciju za svoje proizvode, mislim da to dovoljno govori o kvalitetu njihovih proizvoda
 
Poz ljudi može pomoć već 7 dana pokuša da platim folije za fon iz Rumunija stalno mi odbije plaćanje tačnije proknjiži pa stornira.
Kontaktira sam i mobi banku i eBay i kažu nije do njih poslao sam i prodavcu poruku on još nije odgovorio.
Inače već sam kupovao od njega pre godinu dana

Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
 
Imas dovoljno para na racunu?
Imaj barem 20% vise od cene robe i obaveznih 20-30e (kako koja banka)...
 
Ma imam 50x više para nego što se plaća.
Ali isto mi se dešava i preko kartice i preko paypal-a

Sent from my LIO-L29 using Tapatalk
 
Nije do tebe nego do paypala i ebaya. Ne zna se za sada šta će biti dalje, možda se stabilizuje situacija a možda bude još gore.
a04eba67585d9da1f94ab61d23bf5277.jpg
 
Narucio sam narukvicu od 40$ (ne podleze carini) preko eBay iz Hong Konga, pise procenjena isporuka od 17.8. od 2.9. Da li zaista mogu da se nadam da ce doci do tada ili se to zbog carine jos oduzi?
 
Ako si naručio pre mesec dana postoji realna šansa, ako si naručio danas i dalje postoji šansa ali mnogo manja.
Naravno da možeš da se nadaš ali to neće uticati na realno vreme i datum isporuke pošiljke koje niko ne može da predvidi.
Ni carinu niko ne može da predvidi, nije 100% da će ići na pregled, ako prođe bez pregleda onda se zadržava dan dva dodatno
a ako ode na pregled (što ebaj ne može nikako da zna) onda je to još dodatno nedelju dve koliko već sada traje procedura.
 
Kakva je sad razlika izmedju ebaya i gearbesta na primer kad su i ne ebayu sve kinezi?
 
Ako si naručio pre mesec dana postoji realna šansa, ako si naručio danas i dalje postoji šansa ali mnogo manja.
Naravno da možeš da se nadaš ali to neće uticati na realno vreme i datum isporuke pošiljke koje niko ne može da predvidi.
Ni carinu niko ne može da predvidi, nije 100% da će ići na pregled, ako prođe bez pregleda onda se zadržava dan dva dodatno
a ako ode na pregled (što ebaj ne može nikako da zna) onda je to još dodatno nedelju dve koliko već sada traje procedura.

Danas sam narucio, valjda nece kasniti vise od 2 nedelje, tj. da mi sredinom septembra stigne. Carinu otvarali ili ne, ne bi trebalo da mi naplate, cak i da oni procenjuju vrednost - na ebay je uglavnom oko 40$ (Mi Band 5).
 
Kakva je sad razlika izmedju ebaya i gearbesta na primer kad su i ne ebayu sve kinezi?
Paaa, ebay je više kao delta siti, više individualnih prodavaca na jednom mestu a girbest je više kao maxi, jedan prodavac ali roba od mnogih dobavljača. Inače sve su to kinezi, oni veći sigurno imaju radnju i na aliju i na ebaju i rade sa sajtovima kao što je girbest, beng gud :D i sve se šalje sa istog ili sličnog mesta.

Danas sam narucio, valjda nece kasniti vise od 2 nedelje, tj. da mi sredinom septembra stigne. Carinu otvarali ili ne, ne bi trebalo da mi naplate, cak i da oni procenjuju vrednost - na ebay je uglavnom oko 40$ (Mi Band 5).


Ja ne bi očekivao da će doći do nas za manje od 30 dana + eventualno vreme boravka na carini.
Carinu ne bi trebalo da naplate ali se nikad ne zna. Mada sam ja pod "Ni carinu niko ne može da predvidi" pre svega mislio na fizičku lokaciju gde se paketi pregledaju i ljude koji to rade, ne u troška u dinarima ili % od vrednosti robe. :)
 
Eh kad bi stiglo za mesec dana, bio bih zadovoljan. :) I naravno da ne naplate carinu, jer nema realnog osnova za to. Ne bude li tako, vise se ne upustam u ovakve egzibicije. :)
 
Meni stizu posiljke sada za 20 dana bar zadnje 4(od 19 do 21 dan), neke su kupljenje sa ebaya a neke sa AE sve su "bez pracenja" ali realno imaju pracenje ove preko TR poste do ulaska u Srbiju.
AE i ebay su ti isto stim sto su ti na AE svi Kinezi a na Ebayu ima i drugih iz celog sveta prodavci a AE rezervisan samo za Kineze.
 
Meni stizu posiljke sada za 20 dana bar zadnje 4(od 19 do 21 dan), neke su kupljenje sa ebaya a neke sa AE sve su "bez pracenja" ali realno imaju pracenje ove preko TR poste do ulaska u Srbiju.
AE i ebay su ti isto stim sto su ti na AE svi Kinezi a na Ebayu ima i drugih iz celog sveta prodavci a AE rezervisan samo za Kineze.

Bilo bi super da i meni tako brzo stigne, a kako da pratim posiljku do Srbije, da bar znam kad stigne u drzavu, sta znaci "TR"? :)
 
Način isporuke na ebay-u zavisi od prodavca, i kod nekih postoji izbor.
Pozdrav
 
Danas sam narucio, valjda nece kasniti vise od 2 nedelje, tj. da mi sredinom septembra stigne. Carinu otvarali ili ne, ne bi trebalo da mi naplate, cak i da oni procenjuju vrednost - na ebay je uglavnom oko 40$ (Mi Band 5).
Mogao si i kod nas da uzmes za te pare... u preorderu.
 
Nazad
Vrh Dno