Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Moram da se ispravim, malopre nisam video da imam dodatni meni za plaćanja (nisam video jer je ispod kartice koja je jedino bila ponuđena na izvolte, a uvek je do sada paypal bio na vrhu).
Ubacio nešto drugo (od 0.99 usd) za probu. Kad sam sad otvorio i odabrao paypal - pisalo je nešto u fazonu da paypal treba više informacija od mene i bacio me na pp sajt gde su mi tražili da ubacim karticu (a kartica je već bila tamo malopre kad sam se logovao na pp). Svejedno, ubacim ja karticu opet (inače tu karticu koristim već više od godinu dana, nije nova), pp skine onaj 1 usd, napiše da je verifikovana i vrati me opet na početak... i tako ja klikćem a oni verifikuju skidajući taj usd tj. 0,84 eur... 4 puta ukupno...prestao sam:D
Kad sam opet pokušao da platim, opet mi piše da ne mogu paypal-om već samo karticom...
Odustajem za sada, ako se nekom desilo nešto slično nek napiše...
Mada sam sada 99% siguran da je neki bug na relaciji ebay-paypal (pošto pp radi, regularno mi je verifikovao karticu i to više puta), a i kartica radi, platio sam njom najnormalnije malopre

sa cijeg ebaya placas
 
@ Jeremy
probaj sa austrijskog
ebay.at
 
Poslednja izmena:
Što baš sa tog?
Probao, pretpostavljam opet isto (paypal je siv, a nemački mi nije baš blizak)
Ovo piše:
Leider können Sie diese Zahlungsoption nicht nutzen. Bitte wählen Sie eine andere Zahlungsoption.
 
Poslednja izmena:
Što baš sa tog?
Probao, pretpostavljam opet isto (paypal je siv, a nemački mi nije baš blizak)
Ovo piše:
Leider können Sie diese Zahlungsoption nicht nutzen. Bitte wählen Sie eine andere Zahlungsoption.

ne prihvata ti nacin placanja kaza izaberi drugi nacin placanja
 
ebay(za nemacke prodavce) je nagovestio da ce ukinuti saradnju sa paypalom postepeno do 2023 i uvesti svoj nacin placanja a karticom ce moci i dalje
 
Poslednja izmena:
Već par meseci ima problema kada se plaća PayPalom na eBayu. Nekada radi, nekada neće. Kažu da pomaže ako se isključi PayPal 2FA (ja nisam uspeo).
 
Pa što ne reče odmah:D, nisam čuo za to, mada znam da su se razdvojili. Moguće da je to onda, ali nema mi logike da su krenuli da izbacuju paypal a da nisu već uveli svoj način plaćanja... mada svejedno, platio karticom ili nekim novim njihovim načinom - ostaje nam samo ebay zaštita.
Kao što rekoh, platio karticom bez problema... tako da nisam nešto googlao, nemam sad ni vremena ni živaca da googlam o tome. Samo me zanimalo o čemu se radi. Hvala tebi svakako!:)
 
ebay prelazi na saradnju sa nekom holandskom firmom koja ce ponuditi sistem "Adyen"(Apple Pay,Samsung Pay,Giropay,Klarna,Visa,Mastercard...)
 
Pa platite karticom, Paypal na ebayu je izgubio svaki smisao

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Da li da pokrećem case na ebay?
Plaćeno je 28og jula 18$. Odmah sutra otpemljeno, prodavac ima dosta ocena18000, 99% pozitivnih. Od 11og avgusta stoji u Frankfurtu, a pisalo je dostava do 1og septembra.
 
Poslednja izmena:
Do 30 dana od dana isteka poslednjeg roka za dostavu...
Pokrenes, sacekas, dobijes pare nazad i ako dodje roba javis se prodavcu da opet platis...
 
Da li da pokrećem case na ebay?
Plaćeno je 28og jula 18$. Odmah sutra otpemljeno, prodavac ima dosta ocena18000, 99% pozitivnih. Od 11og avgusta stoji u Frankfurtu, a pisalo je dostava do 1og septembra.

Pokreci. Prodavac ce morati da ti odgovori, a ako ne onda uskace e-bay i za tren ti rese slucaj. Meni su za cas odlucili da dobijem refund.
 
trenutno postoji zastoj u transportu roba preko frankfurtskog aerodroma
meni je prijatelj poslao pismo/koverat stoji vec 15 dana u frankfurtu jos nije krenulo
 
Meni jedan paket stoji tamo od 31.08, bas divno.
 
Corona v2 je u zamahu, sve zivo se je usporeno i ide sa duplim kontrolama.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Ko da korona putuje u paketima...[emoji23][emoji23][emoji23]
 
Narode koji je bolji box;
X3 Mini (uzeo bih na Ebay) ili
X96 Air, ima kod nas na KP.
 
Poslednja izmena:
Kako stižu pošiljke sa Ebay-a,juče sam poručio poklon za unuku,trebalo bi da stigne do kraja novembra?Ima li šanse?
 
Meni danas stigao satić od 20$..Platio 28og jula, pisalo na ebay da je u Frakfurtu od 11og avgusta, ja pokrenuo postupak pre neki dan i javio se prodavcu, ali poslao mi je poruku da je pratio preko DHL i da je kod nas. I stvarno stiglo danas..
 
Koja god drzava i kurir da su, trebalo bi da stignu za tih 2 meseca. Napisi detalje, iskusniji clanovi ce ti reci tacnije.
 
Lokacija je Hong Kong CN a prevoznik je Standard International Shipping(ako nisam nešto pobrkao oko prevoznika).Prvi put naručujem sa eBaya.
 
Lokacija je Hong Kong CN a prevoznik je Standard International Shipping(ako nisam nešto pobrkao oko prevoznika).Prvi put naručujem sa eBaya.
Нзм кад ти је унуци рођендан, али рачунај за месец и по дана минимум[emoji3]

Послато са SM-N986N помоћу Тапатока
 
Krajem novembra je rodjendan,znači dva meseca imam fore.Mladja unuka krajem januara slavi,razmisliću da uskoro poručim nešto i za nju.:)
 
Poslednja izmena:
Meni je letos pošiljka iz Honkg Konga stigla za 28 dana (nije išla na carinu).
 
Ne mogu da pronadjem nikakve podatke o kretanju pošiljke,sem da sam uplatio 26.09-og.Gde da tražim,molim iskusnije da me usmere?:d
 
Ako nigde na aplikaciji ne mozes da nadjes... Tako ni ja nisam mogao nigde da nadjem nikakve podatke o kretanju posiljke... Epilog: novac mi je vracen (refund), a posiljka mozda nije bila ni krenula.
 
Nazad
Vrh Dno