Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Danas sam uplatio 35 evra, narucio sam stavku koja kosta 25 dolara, kad pretvori ebay 19,50 evra (ispod pise) , kad povezem paypal pise mi 2789 dinara, kad sam zavrsio kupovinu skinulo mi je 25 evra, ostalo mi je na racunu 10 evra i nisam mogao da izvrsim kupovinu jos jedne stavke koja je bila planirana? Da li je to normalno, ili treba neko podesavanje? Devizni mi je racun, ako je to bitno...
 
Trebas pazljivo procitati prvu stranu teme o paypal.

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?148138-PayPal-(*FAQ-u-prvom-postu)

Treba ti 4-5% vise para na racunu nego sto kosta ukupno roba, postarina ... cela kupovina, jer nasa banka rezervise zbog kursnih razlika od prilike barem toliko para (4-5%).

Mislim da je ovde odgovor koji tebe najvise zanima a verovano ga ima i u prvom postu:
https://forum.benchmark.rs/showthre...prvom-postu)&p=1152154&viewfull=1#post1152154
https://forum.benchmark.rs/showthre...prvom-postu)&p=1288717&viewfull=1#post1288717

My Account -> Profile -> My Money -> My preapproved payments -> Update -> See Available Funding Sources (or Set Available Funding Sources) -> Conversion Options (za kreditnu karticu za koju hocete da promenite opciju)-> Bill me in the currency listed on the seller's invoice -> Submit
 

Prilozi

  • pp.JPG
    pp.JPG
    101 KB · Pregleda: 68
Poslednja izmena:
Trebas pazljivo procitati prvu stranu teme o paypal.

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?148138-PayPal-(*FAQ-u-prvom-postu)

Treba ti 4-5% vise para na racunu nego sto kosta ukupno roba, postarina ... cela kupovina, jer nasa banka rezervise zbog kursnih razlika od prilike barem toliko para (4-5%).

Mislim da je ovde odgovor koji tebe najvise zanima a verovano ga ima i u prvom postu:
https://forum.benchmark.rs/showthre...prvom-postu)&p=1152154&viewfull=1#post1152154
https://forum.benchmark.rs/showthre...prvom-postu)&p=1288717&viewfull=1#post1288717
Hvala lepo
 
Da li mozes da mi objasnis kako da podesim placanje u valuti koja je na sajtu?

Settings-Payments-Preapproved payments-Set Available Funding Sources-Conversion Options-Bill me in the currency listed on the seller's invoice, Submit

Edit: Pretece me @Zeha :)
 
Poslednja izmena:
Prebacilo mi 13 dana rok za isporuku i dodje mi zahtev da ocenim proizvod... dolazilo je i ranije za neke proizvode pre nego sto stigne naruceno (placeno)...
Da li to ebay po automatizmu salje ili prodavac trazi reklamu?

Kada kasni posiljka, prebaci ocekivani rok za isporuku za 10-15 dana, kako treba ili kako se sve moze kontaktirati prodavac?
Ima li neki nacin da mu se skrene paznja da roba nije dosla a da se ne otvara "slucaj"?

Da li svako pisanje prodavcu iz opcija sa padajuceg menija je i automatsko otvaranje "slucaja" (rasprave, zalbe ebay-u)?

Koliko imamo vremena da otvorimo "slucaj" nakon poslednjeg datuma navedenog za isporuku?
Da li je to 30 dana (ne mesec dana, vec 30 kalendarskih dana)?

Sta otvaranje "slucaja" znaci za prodavca?
Da li otvaranje "slucaja" predstavlja bilo kakav problem, negativno nesto, bilo sta?
Ako se pozitivno resi "slucaj", po mene i na "zadovljstvo" prodavca i kupac da pozitivne ocene ili ne oceni uopste, sta to znaci za prodavca?
 
Da li je i dalje relativno brza isporuka (tipa nedelju-dve) ako piše da je predmet lociran u Nemačkoj (Nirnberg, free poštarina...).
Nije prevelika razlika u ceni a na aliju nema baš takva šara za tablet futrolu koju bi klinka htela.
Nisam par godina uzeo neki "fizički opipljiv" predmet sa ebay-a, mislim da je tada stiglo za manje od 10 dana.
Hvala unapred.
 
Ko placa na ebay direktno karticom,paypal skida 1$ i istog sekunda vraca 1$ zato sto je on procesor.
 
Kako funkcionise ponovno slanje na ebay?

Naime, nije mi stigao neki paket, zalio sam se juce, i on nudi da posalje novi, sto je i za mene bolje resenje.

Ali, ne znam sta se desava ako zatvorim zahtev, a on svejedno ne posalje. I kakva je situacija sa novim rokovima za zalbu ako ponovo ne stigne, itd?
 
Neka ti refundira a ti ponovo poruci. Samo si tako zaštićen.
 
Hvala na odgovoru.

Prosto mi je neverovatno da je to tako lose regulisano. Bukvalno onda pozivaju prodavce da varaju ljude. A cak i da su svi posteni, proces se svakako bespotrebno usporava.

Ali veci problem koji imam sa refundom je taj sto je za kupovinu upotrebljen kupon od $10, i nesto bas i ne verujem da bi mi bio vracen...

Da li neko zna kako funkcionise to sa kuponima kada nastane ovakav problem?
 
Ovo može da ide na prvu stranu.

Šta raditi kad je prodavac banovan sa eBay-a a vi ste već platili predmet?


Naručio sam predmet u novembru i iskoristio kupon popust od 10$ uz njega. Od prodavca nije bilo koraka od kraja aukcije i posle 2 dana je banovan sa eBay-a. Od eBay-a stigla poruka :

We had to remove this listing from the site and you're not required to complete the transaction. If you've already sent payment, the sale should process as normal and you don't have anything to worry about. If you have any questions about delivery, please check tracking or contact your seller. If you run into any trouble along the way eBay is here to help. Please visit the Resolution Center to help resolve any problems you may encounter.

Strpljivo sam čekao krajnji rok za pokretanje postupka. U međuvremenu je predmet i obrisan sa eBay-a tako da ne može da se vidi osim u Resolution center. Kontaktirao sam eBay preko Facebook-a, odgovaraju lično u roku od par sati, samo sam im poslao eBay item number i moje podatke. Rečeno mi je da otvorim case što sam i uradio i za 2 sata su mi pare vraćene na Paypal uključujući i 10$ sa kupona za popust.
 
Mislis kupiti Samsung A5 sa eBay-a za 250e (230e fon + 20e min. slanje)? Cak i da prodjes bez carine to nema nikakvog smisla, u oglasima je jeftiniji.
 
Mislis kupiti Samsung A5 sa eBay-a za 250e (230e fon + 20e min. slanje)? Cak i da prodjes bez carine to nema nikakvog smisla, u oglasima je jeftiniji.

Slazem se da nema, ako je ovaj koji bih porucio sa eBay-a polovan, ako je nov, onda moram nov, upravo taj.
Da li se u oglasima moze naci nov, ovde kod nas?
 
Poslednja izmena:
Kupio sam touch screen za tablet, u opisu piše da je za moj uredjaj, konačno stigao, kad ne odg, nije za taj model. Kako ja to da resim? Barem neki povraćaj da izvučem, ili da vratim nazad, nemam pojma. Šta će mi nešto što mi ne treba.
 
Prvo piši prodavcu, pa probaj da se dogovoriš sa njim.
 
Problem što je prodavac na nekom odmoru do kraja februara.
I baš poredim, nije isti tocuh screen kao sa slike oglasa od prodavca.
 
https://www.ebay.com/itm/43x43cm-To...e=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2057872.m2749.l2649 Sah sam narucio, 43x43, a dobio 34x34 kontaktirao sam prodavca i slikao sah sa dimenzijama, on mi je trazio i kesu u kojoj je dobijen sah, ali ja sam tu kesu bacio, napisao sam mu da sam bacio, odgovor njegov je bio sorry for that .would you like me to resend or refund pls ? e, sad da li da mu posaljem informacije preko klasicne poruke, ili da idem refund, pa da cekiram da nije proizvod kako je opisan na slici? Dao sam mu i pozitivnu ocenu, jer sam digao ruke od toga, ali opet ako moze nesto da se izvuce sto da ne.....
 
Poslednja izmena:
Sad sam narucio od drugog prodavca, i ovaj ima dobar feedback, pisalo je na oglasu ili opis te stavke 43x43, ali vidim da je opis izmenjen i da pise da mi je poslao 34x34... nisam screenshot-ovo, ali rodjak je bio tu kad sam narucio, i nema sumnje da je bilo 43x43. Ovi Kinezi su cudo, nisam dosad imao problema ni sa kim, osim sa njima... Najgore u celoj situaciji sto ima 300000 prodati artikala, a tim stvarima se sluze... Takav vise item ne postoji na ebay-u po toj ceni 43x43, sto znaci da je izmenjeno....Ja sam ga kontaktirao, i cekam odgovor, sta mogu ja u ovoj situaciji da uradim?
 
Ne može on nikako da promeni proizvod koji si ti kupio i koji se nalazi među tvojim kupljenim stvarima.
On može da menja samo trenutnu ponudu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja do sada nisam imao problema sto se ebay-a tice a imam preko 100 kupljenih proizvoda i sad mi se desio prvi problem. Porucio sam futrolu za telefon, futrola stigla ali kad stavim telefon u nju sa gornje i donje strane ima lufta bukvalno 1-2 mm zjapi futrola od telefona, na bocnim stranama prijanja dobro i pisem prodavcu i krece slalom... Bukvalno svaku poruku koju posaljem cekam po 3 dana odgovor, natezanje maksimalno sa njegove strane, te ne vidi dobro sliku koju sam poslao tj ne razume u cemu je problem, ja posaljem istu sliku i bukvalno mu nacrtam na slici da ne naleze dobro da skonta... Pa opet cekanje 3 dana da odgovori,i tako bukvalno 2 nedelje u prepiskama... I na kraju ponudi da mi vrati deo iznosa koji sam platio i da zadrzim futrolu, reko aj ok, i ponudi mi od prilike trecinu iznosa, ja reko ma aj samo da to zavrsim bolje ista nego nista i onako necu futrolu ni koristiti vec sam je bacio i ja mu napisem ok moze, i on posle par dana odgovori da ce ubrzo proslediti novac i od tad prolazi nedelju dana... Ja sinoc lepo otvorim ponovo case i trazim full refund, kad gle cuda jutros me ceka email prodavac se setio da mi posalje novac i ja odbijem, na ovaj full refund ima 3 dana rok da odgovori. U sustini nije poenta u novcu nego u bezobraznosti prodavca, posalje skart proizvod i onda jos zavitlava i zamajava...
 
Da li zna neko kolika je postarina za 200 grama preko ebay.de iz Nemacke za Srbiju,posto na sajtu ne pise a nemac mi traze 24 eur,da bi poslao?
 
Nema pravila... mozda nece da salje najobicnijom postom.

Pod "nema pravila" mislim na to da nema pravila za eBay koja posta se mora koristiti.
 
Po ovom linku sto je dao a c a vece pismo do 500 gr deutche post je 3.70 eur
Kod drugih prodavaca je 7 i 8 eur
 
Nazad
Vrh Dno