Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Uspeo sam da nadjem sta sam trazio, a ovde nazalost pomoc nisam dobio :(
 
Poslednja izmena:
Greskom sam za adresu stavio 10030 umesto 11030, order je prosao, i odma sam kontaktirao prodavca da je to pogresan zip code, koje su sanse da posalje u New York order :)
 
Thanks ;)
 
Imao sam dve narudžbine u poslednja dva meseca i obe nisu stigle. Da nije možda zbog ove letnje gužve?
 
Ima li neki rok da se ostavi "utisak" na ebay?
Sta bude akos e neko duze vreme ne oceni neku kupovinu, da li kasnije mogu da ocenim prodavca ili automatski dobije neutralnu ocenu ili pozitivnu, mozda i negativnu?
Sta se desava u ako ja kasnim sa ocenom...

Kupio sam sebi nesto, to je dostavljeno u Nemacku prijatelju, koji je to poslao za BiH ali ne znam kada ce to meni da stigne u BG a istice uskoro mesec dana od kupovine... pa mi je zelja da ocenim prodavca koji ima 100% i veliki broj prodaja, ako je sve u redu naravno, a trebalo bi biti u redu...
 
https://www.hdblog.it/2017/08/22/sconto-20-ebay-coupon-offerte-promo/

20% на све производе, под одређеним условима.
Кажу да купим више не важи, ја сам пре једно сат времена пробао да купим нешто, за сада поруџбина делује као успела. Видећемо.
 
Da li je na ebay bolje placati preko PayPal ili direktno sa kartice?
Kakva su vasa iskustva?
 
Kad god mozes i sta god mozes placaj Paypalom.

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Kad god mozes i sta god mozes placaj Paypalom.

Sent from my x600 using Tapatalk

Ok. je to, kapiram, nego bilo je nekih problema sa placanjem preko PP iz Srbije (prosle godine u ovo vreme sam imao slucaj da nije hteo da izvrši uplatu za vize).
Da li je sada stanje sa placanjem preko PP moguće?
Pitam jer mi na ebay nudi dve opcije placanja, PP ili direktno karticom.
 
Moguce je vec neko vreme. U principu, ja placam sve PP, ali mozes i karticom, stiti te eBay u svakom slucaju ako ne dodje paket ili stigne neispravan itd...

Sent from my x600 using Tapatalk
 
Ok. je to, kapiram, nego bilo je nekih problema sa placanjem preko PP iz Srbije (prosle godine u ovo vreme sam imao slucaj da nije hteo da izvrši uplatu za vize).
Da li je sada stanje sa placanjem preko PP moguće?

Placanje preko PP u Srbiji radi od 2013. a primanje od 2015. godine. Ako ti nije radilo prosle godine problem je verovatno sa tvoje strane - kartica, banka...
 
Da.

Mada je bilo i ono neko kratko vreme (meseca/dva..) da nije moglo da se placa u drugoj valuti osim dinara, i onda je to povecalo cene za nekih 5-6% BAREM (a za one koji imaju Visa Electron Intesin ili slicne EUR_only kartice 8-10%)
 
Prosla uplata preko PP, sve regularno.
Sada još samo da mi stigne migavac za auto.
Da li neko ima iskustva sa naručivanjem auto delova sa ebay, u smislu da naša carina pravi problem i sl.
Valjda će sve biti ok.
 
Ako narucujes polovne i sitnije delove za auto,obavezno zamoli pordavca da napise da su u pitanju "used car parts"....meni tako uglavnom nikada nisu naplacivali dodatne dazbine i stizalo je do mene bez problema...
 
Iako sam clan Ebay-a vec godinama,dosada sam uvek tamo bio kupac,nikada prodavac.....znam da pre par godina preko PAyPAla nisu ni mogle da se primaju pare u Srbiji....

Kakvo je sada stanje,ako neko nesto hoce da proda na Ebay,a iz Srbije je?....da li PayPal sada radi i za slanje i primanje novca?......moze li neko uputstvo step by step za prodavanje na ebay ili da me uputite na link gde je to objasnjeno.....

H V A L A
 
Radi PayPal u oba smera.

Ako mislis prodavati robu (fizicku, znaci ne e-Items, tipa tokeni, novcici, kljucevi, softver..), najveci problem ce ti biti izvoz i slicna birokratija, a onda iznos postarine.

Napisao bih neki FAQ, ali moje iskustvo je dosta starije, a nisam video da je neko uspesno prodavao na eBayu ni u skorije vreme (po neki item, rariteti, ne da ima neki biznis od toga).
 
Drugari, treba mi pomoć, potpuno sam neiskusan u kupovini sa e-bay. Naime, pre par dana naručim narukvicu za sat, platim preko PP, i jutros od prodavca dobijem poruku:

hi friend,
we receive your order of item 282406169839 ,
because your country is so far,
we can not find the carrier to send this parcel,
therefore,i suggest that you'd better cancel the order,
so sorry to bring you a lot of inconvenience,
wait for your reply,
best wishes

a znam da je isti prodavac već slao robu za Srbiju. Sad me zanima mogu li insistirati (ili čekati) da pošalje plaćeni predmet ili moram da otkažem porudžbinu (i kako se uopšte otkazuje porudžbina)?

hvala unapred
 
I meni se nesto slično desilo. Međutim, nisam ništa otkazivao. Prodavac je otkazao i vratio mi pare.
 
Posle prepiske sa prodavcem, na kraju smo se i mi dogovorili da otkažemo

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
 
Meni od sinoc javlja 'something went wrong. please, try again later' kada podjem da platim ('zur kasse' ili 'checkout'). Da li sam jedini ili postoji neki problem?

*Probao sve internet pretrazivace, probao sa telefona (i preko wifi i preko mobile data), cistio cookies itd.
 
Moguce. Ako neko moze... neka proba dastavite nesto u korpu, pa podjite na 'checkout' da vidimo da li prolazi taj korak. Tu meni zapne...
 
NE radi,samo preko telefona-dok moze

Kao da je blokirana komplet Srbija

Thank you for contacting PayPal regarding your query.

I've reviewed your PayPal account and can confirm that the payment you're referring to has been blocked by our internal security system.

To review this issue further I’d ask you to phone us at your convenience, when you have access to a computer. We can investigate the payment further and give you more information about how you can successfully make the payment.

Our customer support telephone line (00353 1 436 9111) is open from 8.00am to 4.30pm GMT Monday to Friday. Rates from overseas landlines and mobile phones will vary.

It is my pleasure to assist you. Thank you for choosing PayPal.

Sincerely,
Poliana
PayPal
 
Prolazi mi sve trenutno. Cak i itemi koji pre neki dan nisu hteli (javljalo je da ne salju za Srbiju, a 2x sam ih ove godine porucio i dobio vec)
 
Da li koristis nas ili korejski PayPal? :-devil-:
BTW, sada sam platio tako sto sam uneo podatke o kartici kod checkouta.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno