Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Kako se otvara dispute na ebay-u? Naručio sam nešto 21og oktobra, ni traga ni glasa još uvek.
A ne vidim nigde dispute opciju

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Imaš na prvoj strani Resolution Center a možeš i da ideš na Contact Seller pa "I didn’t receive my item".
 
Slucajno sam "kupio" nesto, nisam ni znao, jer nista nisam ni platio, dok mi nije stigao mail sa "An unpaid item case is open for this purchase".

Sta je najpametnije da uradim sad, ne treba mi taj artikal, njegova cena je 2-3puta veca od realne, ne bih da izgubim nalog, a ni da placam nesto tako skupo.
 
Mislim da se to može desiti samo kod licitacije...
Uvek sam mislio da ovi na limundu lažu kad kažu "slučajno" su licitirali, ili "dete licitiralo"... :D

Inače cenim da ćeš dobiti negativnu, možda te još nekako kazne, ali zbog te jedne "kupovine" ti sigurno neće ugasiti nalog.
 
Napiši prodavcu da skine slučaj. Desilo se hbga, objasni mu. Meni se dešavalo da mob app zabode pa kupim 2x isti predmet. Javim liku, on vrati pare.
 
Zabode ti aplikacija kad kupuješ opcijom "Buy it now" tj. odmah. Kod licitiranja ne možeš 2x kupiti. A samo se kod licitiranja može desiti da imaš neplaćeni predmet koliko ja znam. Ako ideš opcijom "Buy it now" nisi kupio sve dok ne platiš, tj. ako ne platiš nikom ništa - ne možeš imati "unpaid item".
Stavi se u položaj prodavca, već sam spomenuo domaći licitacijski sajt. Zamisli da si stavio nešto na aukciju, čekaš par dana i kad licitacija završi pobednik ti javlja da je dete slučajno licitiralo (na limundu čest slučaj). Ne znam kako je na ebay-u ali na limundu mora negativna - u suprotnom će prodavac još da plati proviziju!
 
Možda si u pravu, meni je odmah pala na pamet licitacija...
Pošto ne znamo koja opcija kupovine je u pitanju, nema svrhe nagađati... najbolje da sačekamo da Rade09 kaže šta je u pitanju i šta se tačno desilo....


Ja se izvinjavam Radetu ako se oseća prozvanim što sam pravio paralele sa limundom i sl... ni najmanje mi nije bila namera.
Ovde smo da razmenjujemo iskustva, tj. da učimo na tudjim greškama - ne bi da se i meni desi slično, zato me i zanima.
Pogotovo što je cena proizvoda 2-3 puta veća od realne... čudno mi sve to, ali nemam sve informacije pa verovatno zato.
 
Poslednja izmena:
Pitanje za iskusne.
Našao sam jedan predmet na ebaju koji bi hteo da uzmem, u pitanju je stariji mobilni telefon, polovan/korišten, na aukciji je stavljena jedna generička slika sa neta koja uglavnom služi kao reklama, dakle prikazuje dotični telefon kad je nov, na beloj pozadini (u prevodu nije slikao Pera, Mika, Vlada, već je slika rađena kao za reklamu), kontaktirao sam prodavca porukama i on mi je poslao nekoliko slika koje je on napravio (navodno) od telefona koji prodaje.

Mene sad zanima dali može da me zezne u smislu da pošalje isti telefon ali u (znatno) lošijem stanju u odnosu na slike koje mi je poslao u poruci i koje nisu prikačene uz aukciju i posle kaže da je na aukciji navedeno kako je predmet korišten a jedna slika koja je prikačena je samo orijentacionog karaktera!
 
Realno moze...
narocito ako taj polovan predmet prodaje nemac, austrijanac ili tako neko iz zapadne evrope

Kod njih po zakonu ne moraju nista da ti garantuju za polovnu robu i obicno se i pozovu na to kada postave nesto da prodaju.

Tako da znas da nisu oni nikakve cvecke i da moras dobro da pazis
 
Ne preterujte. Ne prodaje on u regularnim oglasima pa da ga obavezuje zakon države, već na eBay-u i sve zavisi isključivo od njihovih pravila.
Nisam imao takvu situaciju, ali u oba slučaja ako predmet ne odgovara slikama je čista obmana i da u tom slučaju ima zaštitu i od ebay-a i od strane zakona (u ma kojoj državi da prodaje u običnim oglasima).
 
@Sirius9: eBay će da te pokrije ali ćeš morati da telefon pošalješ nazad ako nisi zadovoljan.
 
Ne preterujte. Ne prodaje on u regularnim oglasima pa da ga obavezuje zakon države, već na eBay-u i sve zavisi isključivo od njihovih pravila.
Nisam imao takvu situaciju, ali u oba slučaja ako predmet ne odgovara slikama je čista obmana i da u tom slučaju ima zaštitu i od ebay-a i od strane zakona (u ma kojoj državi da prodaje u običnim oglasima).
u opste ne preterujemo...

Imaju oni svoje lokalizovane ebay gde se placa direktno karticom

Ko trazi nacice.
 
Kako funkcionišu porudžbine preko eBay koje kasne? Piše mi dostava od 4.12 - 10.01. I sad je to isteklo, pošaljem prodavcu poruku on mi napise stici ce za 7-12 dana. Jel imam ja tamo neku zaštitu ograničenu vremenskim periodom? Posto nisam imao slučaj da mi kasni isporuka.
U poruci piše status: Activ. Ended: 28 January 2020. To znači da to tada imam zaštitu?
 
Kako funkcionišu porudžbine preko eBay koje kasne? Piše mi dostava od 4.12 - 10.01. I sad je to isteklo, pošaljem prodavcu poruku on mi napise stici ce za 7-12 dana. Jel imam ja tamo neku zaštitu ograničenu vremenskim periodom? Posto nisam imao slučaj da mi kasni isporuka.
U poruci piše status: Activ. Ended: 28 January 2020. To znači da to tada imam zaštitu?

Ti 25.1. pokreni postupak zastite kod ebay, on ima nekoliko dana da odgovori ili sta god ali ti trazi refund, ne pristaj na ponovno slanje niti na cekanje.
Ko mu je kriv sto ne zna da proceni koliko mu traba da pristigne roba...
Ako dodje roba nakon refunda kontaktiras prodavca i kazes da je stiglo i da hoces da platis a da ne salje robu i svi namireni.
 
Znaci taj datum je rok zaštite. Reko cisto da pitam, jer nisam imao ovakvu situaciju preko eBay-a. Hvala ti.
 
Kako funkcionišu porudžbine preko eBay koje kasne? Piše mi dostava od 4.12 - 10.01. I sad je to isteklo, pošaljem prodavcu poruku on mi napise stici ce za 7-12 dana. Jel imam ja tamo neku zaštitu ograničenu vremenskim periodom? Posto nisam imao slučaj da mi kasni isporuka.
U poruci piše status: Activ. Ended: 28 January 2020. To znači da to tada imam zaštitu?

Samo idi na Contact seler.razlog nisi primio item,rok je 10.01 za dostavu

Posle 4-5 dana ako ne posalje refund otvoris dispute i reseno

NE pristaj na nista,dobijas zilion posto full refund
 
Kako funkcionišu porudžbine preko eBay koje kasne? Piše mi dostava od 4.12 - 10.01. I sad je to isteklo, pošaljem prodavcu poruku on mi napise stici ce za 7-12 dana. Jel imam ja tamo neku zaštitu ograničenu vremenskim periodom? Posto nisam imao slučaj da mi kasni isporuka.
U poruci piše status: Activ. Ended: 28 January 2020. To znači da to tada imam zaštitu?

Na ebay-u možeš da pokreneš dispute 30 dana posle procenjenog roka, znači 9. februar. Do tada bi svakako trebao da obavestiš prodavca da pošiljka nije stigla.
Btw ako si platio paypal-om (a pretpostavljam da jesi) tamo su rok produžili na 180 dana. To bi trebalo da funkcioniše bez obzira što je na ebay-u kraći rok.

btw u kakvoj poruci ti piše ended 28. january?
 
Pa u poruci u kojoj sam kontaktirao prodavca, gde mi je i odgovorio... Mada sad vidim da imam poruke I od ranije, da mi je poslao predmet, I dao mi broj za praćenje, u kojoj isti datum piše.
ab32e01ff2302779710f6e073a4e5cd9.jpg
 
Mislim da su to informacije o oglasu, tipa aktivan je još uvek i završava 28. januara (mada takvu informaciju ne nalazim na samom oglasu). U svakom slučaju sad sam i kod mene za jednu kupovinu to video. Ali samo u poruci na telefonu, kad otvorim tu istu poruku na PC ne vidim taj datum. Na telefonu mi isto piše 28 jan. a estimated delivery je bio od 02.12. - 09.01.
Nikad do sad nisam obratio pažnju na to. Doduše na telefonu skoro nikad i ne koristim ebay app. U svakom slučaju mislim da je merodavan estimated delivery datum, pa od tog krajnjeg datuma 30 dana. Ja da sam na tvom mestu, otvorio bi dispute tamo negde 5-6 februara. I što kažu, tražiš full refund.
 
Nikad preko kompa ne ni otvaram, jedino ako mora refund, posto na aplikaciji nije bilo te opcije, jedino tada.
Hvala vam na savetima, nisam imao do sada velikih problema, ali sačekacu još malo, pa ako ne stigne, otvoriti dispute. Svakako mi kasne ostale pošiljke preko AE, pa ajde, da imam razumevanja i ovde.
 
Imam interesantan problem na ebayu

Slucajno sam brzopleto kliknuo na neku aukciju gde je cena bila 0.1$ (neka glupa nalepnica za dron) jos i pobedio na toj aukciji:mad:

Ali zapravo cela fora je sto je shipping za tu slicicu 11$


Odmah sam kontaktirao prodavca i napisao da sam napravio gresku, medjutim on sad mene ganja da to platim i kaze da sve stoji u opisu i pokrenuo je case protiv mene.

Evo sad sam mu poslao poruku da mogu da mu platim 0.1$ i da zadrzi item, ali vec znam da nece pristati...

Sta oni meni u opste mogu?
ja tu glupost svakako necu da kupim.
 
Kazes ebayu kada ti se obrati da ces platiti item ali ne i postarinu jer ti ne treba to i reseno.
Gde je prodavac, koja drzava?

...riding on 720p...
 
Poslednja izmena:
to sam već i tražio cekam odgovor na to.
Možda sam trebao da tražim invoice bez shippinga pošto ako plaćam putem ebay shipping će automatski biti dodat?

naravno to je Kinez

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To se i meni desilo, ali ja sam rešio pozitivno, nije bio Kinez nego neki Amer. Od tada kad nešto gledam prvi filter je "free shipping" pa sve ostalo, isto važi i za Ali
 
Ovo je na neki način prevara
Njega to ništa ne košta on napravi gomilu takvih zamki i čeka,
Da sam platio i dobio nalepnicu mogu da ga duvam u frulu

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno