Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

@gadafi: hvala za odgovor. 'Fake' znaci 'lazni', sto verujem da znas, a odnosi se na to da ukoliko si porucivao, Panasonic, Rubycon, Nichicon kondenzatore, sa Alij-a ili ebay-a, gotovo 100% su lazni, sto izmedju ostalog i cena od samo $10 i potvrdjuje.

Posto je u pitanju taj kapacitet (2200uF) i taj napon (6.3v) pretpostavljam da su namenjeni popravci maticnih ploca?

Upravo sam proverio konkretno za Low ESR 2200uF 6.3v na UK Farnell-u i za sve narudzbine od preko 50 komada, cena po komadu je od 0.2 - 0.3 funte. Na 100 komada to je bar 20-30 funti.

Sve ovo, naravno pod pretpostavkom, da si zeleo da kupis kvalitetne (brand) kondenzatore, a kupio ih na pogresnom mestu (poput Ali-ja ili ebay-a) umesto na Farnellu, Digikey-u, Mouser-u Itd. Zato sam napisao 'fake'. (nemoj to shvatati licno) :)
 
Nisu bili brand name. Kapacitivnost je bila korektna, a ESR nisam merio. Uglavnom, par ploča mojih drugara je proradilo sa njima. Ali, da ne idemo više u off.
 
Pa samo po onome sa foruma, sto sam ja ispratio, koliko si kupio ploca, ovo se isplati da rizikujes :)
Kao što sam i napisao, he who dares...:)
Poručio paket od 100 unutrašnjih omota za LP, stigao paket prilično brzo iz Belgije, 7 dana od poručivanja, platio sam 100 RSD otvaranje paketa i to je to.
Hvala finom cariniku što me nije unakazio, a mogao je na 100 načina.

Čekam još jedsn u kome je 100 spoljnih omota :) Nadam se najboljem.
 
Poslednja izmena:
da li ima neko resenje za ovaj paypal smrdljivi na ebay? kolko vec dana ne radi...
 
Ne znam sta kupujete na eBay ali vidim da imate problema u poslednje vreme. Probajte AliExpress ako nudi to sto vam treba.

Kada sam pre nekoliko godina poceo da porucujem sitnice preko neta koristio sam Ebay samo i bio sam zadovoljan pa nisam hteo da menjam. Medjutim pre 3 godine recimo sam porucio prvi put nesto preko Alija i posle toga sam nastavio samo Ali da koristim. Imao sam 30ak ordera i 0 problema. A i za neke stvari mi se cini da ima vise izbora na Aliju.
To je moje licno iskustvo, pa savetujem vam da proverite ako to sto trazite moze da se naruci na Aliju, onda nemojte da gubite zivce na Ebay-u.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja sam cesto nalazio na ebay iste stvari kao i na Ali-ju, mizerno skuplje, ali sa isporukom iz Evrope. Stizale su za po 5-7 dana, sto je za Ali misaona imenica.
Idealnog resenja nema, sve zavisi od slucaja do slucaja.
Pozdrav
 
obicno iz kine narucujem samo elektroniku, stampane ploce, module i tako to. i bas ovo sto mi treba ima na ebay a nema na ali. narucim ja preko kartice ali me tu oderu fino pa mi zato treba paypal.
 
Slazem se, samo predlog dajem :)
Meni su uglavnom trebale sitnice kojih ima na Aliju a nikad nisam narucivao nesto sto mi treba brzo tako da sam se navikao da cekam sve iz Kine po 25-30 dana :)

Nadam se da ce vam ubrzo resiti problem.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja sam primetio da na eBayu skoro nikada ne ide pošiljka sa trackingom, pa i pošiljke iz Kine. Tu mislim za pošiljke sa free shippingom ili sa 1-2 evra za poštarinu.
 
pitao sam na ebay i paypal facebooku i ovaj sa paypal mi sugerise da obrisem cookies i promenim browser u chrome iako sam mu poslao screenshot errora iz chroma... videcemo sta kaze ovaj sa ebay kad se javi
 
Kao što sam i napisao, he who dares...:)
Poručio paket od 100 unutrašnjih omota za LP, stigao paket prilično brzo iz Belgije, 7 dana od poručivanja, platio sam 100 RSD otvaranje paketa i to je to.
Hvala finom cariniku što me nije unakazio, a mogao je na 100 načina.

Čekam još jedsn u kome je 100 spoljnih omota :) Nadam se najboljem.

I meni trebaju unutrašnji omoti, gde si narucivao i koja je cena?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Sa ebay kazu da im je poznat problem i da ce ga resiti.

Problem im je poznat i resavaju ga vise od mesec dana....(?!)

Prosto nisam mogao da verujem da jos nesto u (normalnom) svetu funkcionise kao ovde u Srbiji.....svetsko,a kao nase...:D
 
Našao sam jedan artikal na ebay.de, ali tek kasnije sam video da ne prihvataju paypal, već samo bankovnu uplatu na njihov račun, u pitanju je fizičko lice i ima samo 1 feedback. Prevara u najavi ili?
 
1 feedback, nema PP garancije, to ti je kao da naručuješ na KupujemProdajem i nekome sa 1 feedback platiš unaped, pre slanja :)

Ja sam pre nekoliko godina naseo na foru jednog Koreanca. Kupim od njega jednu vrstu vage, upola cene, stigne to za 20-30 dana, ja otvorim, ona izgleda isto kao ta što sam hteo da kupim, ali nema natpisa proizvođača (koji je bio na fotkama) i nema jednu specifičnu funkciju koja je razlikuje od kineskih. Odem na njegov profil i shvatim da nisam ni proverio prodavca, da ima svega nekoliko ocena i da je tih dana prodao veći broj tih vagica sa pogrešnom fotografijom, bez detaljne specifkacije, svi mu damo negativne ocene, ali od njega više ni traga ni glasa. PP ne vrati pare, jer tip nije bio u buyers protection. Mi mislili da smo pametni što proizvod od 40USD kupujemo za malo preko 20, a zapravo nam je car prodao kineske vage od ~4$ :d
 
Kada placate karticom na ebayu imate zastitu i pare ne idu na racun prodavca.
 
Pa da, bas tako. Ali odustao sam kada sam video da samo želi preko bankovnog računa. I žali se kako preko paypal a samo kupciju imaju zaštitu, a prodavci ne i da se opekao...Ali nisam naseo i iskulirao predmet :)

@bakara, za nemački ebay može plaćanje i preko bankovnog računa. Zato mi je i sve bilo sumnjivo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, znam, i nemci jako cesto hoce direktno na racun, a obavezno i za polovnu robu napisu da nema nikakvu garanciju i vracanje.

Mene je jedan nemac prevario na ebay-u, ali sam preko paypala vratio deo novca.
 
Poslednja izmena:
Ma, ja ništa ne kupujem gde ne može paypal. U januaru sam kupio snowboard od 500€, i sve proteklo super sa prodavnicom preko koje uzeo, niti me cimali za račun, ništa.

Dok, blue tomato ne prihvata naš paypal, pa morao kreditnom da platim i da im posle slikam moje id kartice, ali to nema veze sa ebay. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako ne prihvata, upravo sam dosao do kraja sa nasim ppom na Blu Tomatu.
 
Napravio sam lapsus. Može, ali ja sam bio stavio adresu od strica gde da stigne paket, a adresa na PP je moja iz Srb. I samo sutra dan mi refundirali novac, jer to je protiv njihovih pravila. I posle objasnio situaciju, i rekli mi da moram preko kartice ako tako hoću i plus dodatna provera da slikam istu, vozačku...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je ebay buyer protection ogranicen brojem dana od kupovine? Ne stize mi posiljka poslata pocetkom septembra. Do kada imam zastitu?
 
180 dana je standardna zastita

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Od juče mi nešto zeza paypal na ebay-u, kada odaberem način plaćanja (paypal ili kartica) otvori mi onaj prozor gde treba da učita login za paypal. Uvek istekne timeout i ne učita taj login.
Mislio sam, ajde gužva sa posla, probaću kući, kad i tamo isto, danas isto.
Inače, juče sam nezavisno koristio PayPal za prebacivanje nekih para, sve radi normalno kao i ranije.
 
Poslednja izmena:
Ko zna sta bi moglo biti, mislim da niko trenutno nema problem sa PP, bar ne iz ove teme :p
 
Kupio sam stvar na e-bay-u i platio PayPal-om. Novac je regularno skinut sa PP-a ali stvar stoji u sekciji Unpaid items sa dugmetom Pay now. Na e-bay nema nista ponudjeno za resavanje problema a klik na eBay Resolution Center unutar stavke na PP-u me salje na voznju u krug po helpovima i ostalim glupostima.

Sta da se preduzme u ovoj situaciji.
 
Problem postoji sa PP, ja ovih dana kupio na ebayju i iz XX pokušaja prošla uplata. Sto mi se nikada nije desilo u zadnjih 8 godina koliko kupujem. Probao i sa telefona i sa laptopa.Nadam se da ce otkloniti to što pre jer je iritantno skroz.

Sent from my D6603 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno