Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Pa uvek ti pise ispod artikla odakle je prodavac i kako je reseno slanje.
Nema tu prevare...

...riding on 720p...
 
Nema razloga da ebay ne odobri kupovinu za 0.1 a bez slanja kako bi se "obestetio" prodavac ali sve i da te prisile da kupis (jel mogu nekako da ti skinu pare...?) ti sacekas da dodje pa ne primis i pustis da se vrati... onda trazis refund jer nije doslo ali neka ti postar ne pise da nisi hteo uzeti vec nepoznata adresa ili tako nesto...
Hoce kinez tebe da zezne, tako i ti njega zeznes...
 
Poslednja izmena:
Ne ide to tako. Ako ne uplati, nema potvrde porudžbine i nema slanja, iako je kupac potvrdio kupovinu. Dobija opomenu od ebay, sledeći put za isto idu sankcije.
Kod ovakvih prodaja, u slučaju da ne piše iznos troškova slanja, treba kontaktirati prodvaca što je jasno navedeno, nikakva prevara nije u pitanju

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Kako se diže dispute na eBay-u?

Prošli put sam morao preko PayPal-a, ali sada ne mogu da resetujem lozinku (zahteva PP, a vrti me u krug ceo proces, pisao u PP temi), pa moram preko ebay-a jer proizvod nije stigao, a vreme koje je prodavac odredio je isteklo.
 
Nisam pronašao temu oko kupovine zamenskih baterija za telefone, pa me zanima jel kupovao neko kod nas, ili porucivao, sta kupiti? Gledam na KP po oglasima ima kao i original, a i neke zamenske... Cena oko 10-20e
 
Nisam pronašao temu oko kupovine zamenskih baterija za telefone, pa me zanima jel kupovao neko kod nas, ili porucivao, sta kupiti? Gledam na KP po oglasima ima kao i original, a i neke zamenske... Cena oko 10-20e
Ili original ili Polarcell. Ja sam kupio drugi i drži malo više od originalne.
 
Polarcell je meni trajala manje od 2 godine i nadula se.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Polarcell je meni trajala manje od 2 godine i nadula se.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
I originalne se naduju.
Postoji verovatnoća i da je do punjenja (brzo, bežično, često punjenje i ono od 0 do 30% koja najviše skraćuju vek) i/ili da je prešao predviđeni broj ciklusa punjenja (1.000).
 
To što sam napisao za Polarcell ne znači da nešto kontriram i da se zbog toga neko oseća prozvanim.
Jednostavno, napisao sam svoje iskustvo sa tom baterijom. Takođe sam napisao da je trajala 2 godine, a to je ostalo bez komentara.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
To što sam napisao za Polarcell ne znači da nešto kontriram i da se zbog toga neko oseća prozvanim.
Jednostavno, napisao sam svoje iskustvo sa tom baterijom. Takođe sam napisao da je trajala 2 godine, a to je ostalo bez komentara.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
Nisam mislio ništa loše. Naravno da treba da se čuju sva mišljenja.

Nisam komentarisao 2 godine trajanje zato što je povezano sa onim što sam rekao. Elem, ako je takav slučaj (da je baterija "maltretirana" i da je to razlog naduvenosti) onda je jasno i zašto je trajala 2 godine.
 
Moguće su sve kombinacije. Ko će da robuje stvarima. Kupim 'novu' i teram dalje.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Kod nas na KP ima teracell, comicella, ninorrx I kao original što navode.
A polarcelli mi se bas nesto i ne poručuje sa eBay, zbog čekanja. Dok stigne, pa onda jedno mesec dana na carini dok prodje... Jedino ako ima negde kod nas, ako ne, držace valjda I neka od ovih? Posto ova fabrička je ripila, gasi se čim padne ispod 40%, a ako je na hladnom i ranije.
 
Kako se diže dispute na eBay-u?

Prošli put sam morao preko PayPal-a, ali sada ne mogu da resetujem lozinku (zahteva PP, a vrti me u krug ceo proces, pisao u PP temi), pa moram preko ebay-a jer proizvod nije stigao, a vreme koje je prodavac odredio je isteklo.

Uglavnom refund ide na nacin kako si platio ako je kartica onda se vraca na nju ili paypal ako je placeno vraca se tu..
 
Aj da pohvalim ebay, kupio sam bio offline RDR2 nalog koji je lepo radio oko 3 nedelje. Posle toga nalog prestaje sa radom a prodavac vise nije clan ebay-a. Otvorim dispute I trazim refund, u roku od 7-8 sati su resili dispute u moju korist i vratili mi novac.
 
Pozdrav,
porucio sam nesto sa eBay-a ali je prodavac ponistio porudzbinu jer trazeni artikal nije bio na stanju, porucio Mastercard karticom, porudzbina je na cancelled i na eBay je sve zavrseno sto se te porudzbine tice. Cekam 11 dana i jos uvek nisam dobio novac nazad. Prvi put dobijam refund na karticu pa ne znam koliko dana je potrebno da se novac vrati na racun banke...
Erste banka je u pitanju.
 
Obicno ide 3-5 dana, redje 7 (praznici) a 11 mi nekako bas dugo.
Idi do banke i prveri sta je u pitanju, ponesi emailove s ebay ...
 
Bio do banke i nista, novac nije pristigao, i gle cuda, jutros mi stize poruka od PayPal-a da mi je novac tek danas vracen, tacno nakon 30 dana od porudzbine.

Dear Marko,
On Jan 25, 2020, you sent a payment to X for $X.

The funds have been returned to your account.

This payment was returned for the following reason(s):

X's Payment Receiving Preferences are set to manually accept or deny this type of payment.

Ipak nije bio problem u banci nego kod samog prodavca...
Tek sad cekam da banka proknjizi refundaciju.
 
Kazes prodavcu preko poruke da hoces refund, nemoj odmah dispute otvarati.
 
Učiniću tako, hvala.
Edit:
Upravo ubačena u sanduče...


8cb9cf4698f8951fc002361e0cae01a5.jpg
 
Poslednja izmena:
Neka preporuka za HDD 1-2TB ? Više bi koristio kao Storage moze i externi i interni, da li je neko porucivao? Da li je neko porucivao?
Moze i neki drugi sajt gdje se plaća sa PayPal
Hvala unaprijed

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Uskoro mi istice vreme za dostavu paketa,nigde ne vidim opciju za dispute,
Kako se pokrece dispute na eBay-u?
 
Preko paypala ali prvo moraš kontaktirati prodavca i videti s njim.
 
De ne brljavi coveku.
Posaljes poruku i tu se odma na taj nacin pokrece dispute, videces kad budes hteo poslati poruku da ce te voditi s nekolika pitanja.
Cekaj da istekne rok za dostavu, tek onda pisi i pitaj sta je s posiljkom, a mozes ko covek da sacekas jos 25 dana posle isteka poslednjeg roka (30 je max rok za zalbu) pa onda da se zalis jer i posta radi drljavo, pogotovo ako posiljk adolazi iz Kine, mad sada ni evropa a ni amerika nisu nesto bolje i tamo corona...
Nisam siguran da li su nesto menjali ili apelovali na razumevanje zbog stanja oprteg srahnja.
 
Kako sad funkcioniše ebay?Hteo sam npr da naručim telefon 150$ i free shipping.Jel to sve što se tiče cene,jel ima tu carine ili nekih dodatnih troškova?
 
Ih bez troškova [emoji39]
Ta vremena su prošla

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno