Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Čekaj deadline, posle tog datuma imaš 30 dana rok da pokrenes PP zaštitu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Dakle sacekas poslednji datum za koji su napisali da bi trebala stici posiljka, kod kratkih rokova budi siguran da ce kasniti barem nedelju dana (svi ispod 30-ak dana).
Tek kad prodje taj poslednji datum za prispece posilje, onda mozes pisati podrsci ili prodavcu i pitati gde je paket, odnosno podneti zalbu pp i traziti zastitu (povrat novca).
Ako ne pise datum za prispece onda se racuna da je rok za prispece 30 dana.
Nakon toga mozes cekati do 30 dana da pokrenes PP zastitu, da se zalis da nisi dobio paket.
Daj im jedno 20-25 dana posle poslednjeg dazuma za isporuku pa se tek onda zali.
Treba racunati i efekat nase poste, carine... da se ne zuri previse, posle treba kontaktirati prodavca i ponovo mu placati ako roba dodje i zato preporucujem cekanje, da se da vremena da ipak stigne posiljka.
 
Dobio sam kupon od 5$ za kupovinu preko 6$.

U kom koraku i gde se unosi taj kod?
Da li mora preko aplikacije ili može i preko kompjutera?
 
Kako se diže dispute na eBay-u?

Kupio sam godišnju pretplatu 29 maja koja je prestala da radi, slao poruku prodavcu pre nedelju dana, ali ne odgovara. Dodatno, rekao je da nalog nije šerovan u poruci pre kupovine što nije tačno, jer ja vidim tekst koji unose drugi korisnici, pa tak osigurano i oni vide moj.

Šta mogu da uradim da bih dobio ono što sam platio (funkcionalan nalog, ne deljen) ili ostvario povrat novca?
 
Godišnju pretplatu za šta?
 
Posto si vec kontaktirao prodavca (nadam se preko ebay sajta a ne na mail) onda ti se otvaraju opcije da kontaktiras ebay u resavanju problema, ali tek 10 dana nakon kontaktiranja prodavca, tako nesto...

...über rimini 7
 
Ako hoces da ustedis vreme zaobidji ebay i otvori dipute na paypal i objasni situaciju.
 
To odavno ne moze mora preko ebaya da vodi dispute

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Posto si vec kontaktirao prodavca (nadam se preko ebay sajta a ne na mail) onda ti se otvaraju opcije da kontaktiras ebay u resavanju problema, ali tek 10 dana nakon kontaktiranja prodavca, tako nesto...

...über rimini 7
Jesam, baš preko ebay-a još prvog avgusta i nije mi odgovorio ali nemam nigde opciju da kontaktiram eBay. Gde se ona nalazi?
 
Poz ekipa.

Šta se dešava kada se vraća kupcu novac a ujedno je kupac imao kupon u vrednosti 5 dolara?

Da li leže tih 12 na karticu ili 7 a onih 5 na PP balance ostaje?
 
Vraća se samo novac

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hvala :)

Još uvek ništa, treba 2,3dana da legne novac?
U pitanju je Telenor MC.
 
Jel ima još neko problem sa plaćanjem pomoću PayPal-a? Već par dana mi izlazi prozor da se ulogujem, ali mi je posle opcija za PayPal zasivljena i piše da je došlo do greške. Inače, prijavljivanje na PayPal stranici radi, mogu da uđem, što znači da nije do njih.
 
Ja prekjuče platio, bez problema. Piši im.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Isti problem sam imao mesecima. Rešen je tako što sam instalirao app za telefon i preko nje povezao nalog sa PayPalom. Zatim je proradilo i na računaru.
 
Jel ima još neko problem sa plaćanjem pomoću PayPal-a? Već par dana mi izlazi prozor da se ulogujem, ali mi je posle opcija za PayPal zasivljena i piše da je došlo do greške. Inače, prijavljivanje na PayPal stranici radi, mogu da uđem, što znači da nije do njih.

Meni je bilo tako nesto pre par meseci.. njihov antifraud sistem mi je blokirao pp nalog; logovanje na pp com je radilo, ali nisam mogao da kupim nista sa ebay-a.. Kontaktirao sam ih putem email-a, i iz nekog razloga su insistirali da moram licno da zovem centralu u Dablinu da bi mi odblokirali nalog.. nazvao, poslali mi sms poruku sa nekim verifikacionim kodom u toku razgovora i to je bilo to. Posle je sve sljakalo kao i do tada.
 
Meni je upravo sad izlazilo ali sam probao iz browsera na telefonu i prvo namjestio exchange rate pa tek onda dodao kupon od $5 i radilo je normalno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Verovatno cu se ponoviti, ali ne mogu pomocu pretrage da nadjem adekvatan odgovor. Bas retko narucujem preko ebay pa nisam upoznat kako ide procedura kod njih sa zalbama. Naime, naručio sam xiaomi wowstick srafciger, ali je stigao poluispravan (da kazem ne vrsi posao kako treba). Kakva je sad procedura i gde bih trebao da idem u aplikaciji?
0126605e11e57d78393b98ec1aa991bc.jpg

Nema nigde neka "open dispute" opcija kao na aliju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da moras da se ulogujes na kompu i tamo u listingu tih kupovina imas strelicu to kliknes i oznacis mislim da ide item not as described i tako pokrenes..
 
Tu ima samo da se postave opsta pitanja o proizvodu. Btw pisao sam mu tu, ne odgivara nista.
Preko kompa sam nasao da ima dve opcije. Ako je uredjaj defektan da se vrati nazad pa da se ceka refund ili ako uredjaj nije stigao uopste.
Zar je moguce da nema kao na aliju neka opcija da se nadje neko kompromisno resenje u vidu nekog parcijalnog refunda? S obzirom da bi mene slanje nazad kostalo verovatno 3x skuplje nego sam proizvod sto kosta.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nekada je bila opcija da se traži parcijalni refund i da možeš da zadržiš proizvod ali izgleda da su to ukinuli. Čak i ako ti pošalje fake ili neispravan proizvod ti moraš da ga vratiš pre nego što dobiješ povraćaj para.
 
Taj kod kao i onaj za DESK ne radi vise

Unfortunately, this code no longer works. Please continue with your order.
 
Ja sam probao pre 20 minuta oba i nece, pise da vaze do 29.9, lopovska firma
 
Nazad
Vrh Dno