Šta je novo?

eBay, pitanja, diskusija, saveti i preporuke

Dva sloja kartona ako nema orginal kutija, mehur folija (jastucici vazdusni) onda sve u sigurnosnu kovertu, potvrde citko ispisane, pečat jasno vidljiv, broj za pracenje i salji...
 
Ma nema šanse da ću da se cimam oko vraćanja, delimičnim povracajem ću biti zadovoljan, makar i na svoju štetu. Kako se inače pokreće dispute na eBay?
 
Ja mislim da si ti omasio termin, zar nije bio spominjan neki datum do kog trebas poslati nazad robu...
Neces ti dobiti nista, ebay i prodavac ce te samo tako otpisati.
Potrazi malo po opcijama, ima sve, samo treba naci.
Na zalost nisi hteo da slusas.
 
Provalio sam jedan nacin kako prodavac na ebay kupca moze iskulirati i nikom nista....npr ako se radi o aukciji koja pocinje sa 1 $,a prodavac se nada da ce cena biti mnogo veca......medjutim desi se da krajnja cena aukcije bude mala,npr 2-3$ i kupac hoce najeftiniju postarinu bez pracenja....

I sad,kupac plati taj mali iznos,a prodavac svesno ne posalje stvar,a prodavcu kaze da je poslao i "pravi se prost" posto nema nacina da se utvrdi gde je predmet kada nema pracenja,ceka da prodje vreme potrebno da stigne stvar kupcu i kada kupac pokrene "case" za predmet koji nije stigao,prodavac vrati kupcu one male pare uz konstataciju da je stvar kao izgubljena u transportu.....a predmet zadrzi,jer mu se ne isplati da ga prodaje po tako maloj ceni......mozda nekada kasnije pokusa ponovo prodaju ili ga proda na nekom drugom mestu...

Ne znam da li je Ebay upoznat sa ovom praksom i da li kupac nesto moze uciniti u takvoj situaciji
 
Ne možeš naterati prodavca da ti proda nešto po ceni po koja mu ne odgovara. Obično to rade mnogo elegantnije, samo napišu da je greška i da nemaju više na stanju, a žalbe nisu moguće...
 
Nema potrebe za gimnastikom. Postoji 'reserved price' i ako ponudjena cena nije presla istu, nece doci do kupoprodaje...
 
Postavljanje reserve price se plaća 3$ ili 2% ako je preko 150$ , a može se postaviti samo kad se postavlja aukcija ili u zadnjih 12 sati aukcije ako niko nije bidovao...
 
Ali onako izgleda kao da je dobrica i o svom trosku ti je vratio novac :)
Ovako znas da je cicija :D
 
Ne možeš naterati prodavca da ti proda nešto po ceni po koja mu ne odgovara.

Zar to nije čitava poenta aukcijske prodaje? Rizikuješ da dobiješ premalo, ali možeš da dobiješ puno više. A ako se aukcija završi, validna najviša ponuda je finalna prodaja, koja god da je cijena, i ako nema rezerve.

To što izmišljaju probleme je potpuno drugo nešto i stvar je konkretne platforme. Ja sam jednom dobio na aukciji za polovne stvari, ali je prodavac se vadio da ipak predmet ima oštećenja pa neće poslati. Drugi put je prodavac stavio pogrešno spelovan opis i 0.99 početnu cijenu za nešto što vrijedi 20, i ja sam slučajno nabasao i bio jedini bider. Ispoštovao me je.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To je stvar dobre volje prodavca, poenta je da ga ne možeš naterati ako on to ne želi.

Isto važi i za kupce, čak se mnogo češće dešava da kupac izlicitira i posle se jednostavno ne javi niti plati.
 
Poslednja izmena:
Ne možeš naterati prodavca da ti proda nešto po ceni po koja mu ne odgovara. Obično to rade mnogo elegantnije, samo napišu da je greška i da nemaju više na stanju, a žalbe nisu moguće...

Ali zasto onda prodavac postavlja ebay aukciju (ili bilo gde) koje pocinju sa 1$,ako se zna da ti predmeti vrede (puno) vise?......najcesce i bude mnogo veca izlicitirana krajnja cena,ali eto moze se i desiti da npr neko dobije tu aukciju za 2$.....i onda bi porodavac trebalo da proda tu stvar za samo dva dolara......ali eto,on to moze da iskulira na onaj opisani nacin....

Ustvari,u toj situacuiji kupac bi mozda mogao da se zastiti tako sto ce traziti da se predmet posalje sa pracenjem,pa ce se uvek videti gde je i da li ga je prodavac uopste poslao....ali to podize ukupnu cenu...
 
Zato sto ako pocne realnom cenom, niko ne biduje. eBay to zna, i zato dozvoljava.
 
Puno ljudi se hvali niskim startom. Vidio sam ovih dana da puno aukcija za istu stvar prođe različito: one koje su počele nisko imaju puno bidera, one koje startuju realnije samo par, ali često bude cijena konačna puno viša na ovima gdje sunse zagrijali bideri.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To se greju moroni

Postoje eBay sniperi,stavis maximalnu cenu koju nudis i on sam licitira u zadnje 3 sekunde
Pobedio u nekoliko aukcija
 
To je ok ako imaš tačnu cifru na umu i ako je nešto što se pojavljuje stalno.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Postoje eBay sniperi,stavis maximalnu cenu koju nudis i on sam licitira u zadnje 3 sekunde
Pobedio u nekoliko aukcija

Budi dobar i objasni, objasni detaljno, korak po korak, onako za "intelektualno neobdarene" da shvatiti mogu...
Ko tu sta radi, zasto, kako, kome u korist...?
 
Da li ste primetili da sve vise USA i UK prodavaca hoce u inostranstvo da salju samo putem ebay global shipping programa (koji za sada ne podrzava Srbiju)?.....ako bas svaki prodavac prihvati ovo novije ibejovo pravilo (kazu da im je to jednostavnije i jeftinije),a ne ubace Srbijicu na listu,eto nas opet na nekoj ignore listi za ebay...
 
Ja iz UK dobavljam preko posrednika, skoro sve što gledam ne šalju van.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ako moze savet od nekog iskusnijeg.

26. Sept. stigne mi paket sa sitnim elektronskim komponentama, medju kojima je bio i 2.4" LCD, do sada nisam imao problema sa ovim prodavcem ali imao sam neki predosecaj da LCD nece zastiti najbolje. Tako je i bilo kad sam otvorio onu njihovu kesu-kovertu, LCD u jednom tankom sloju bubble-wrap, naravno pukao na nekoliko mesta i potpuno neupotrebljiv.

Kontaktiram odmah prodavca sa sve slikama, on ponudi 50% vrednosti LCD nazad ili da opet posalje, ja odlucim da opet posalje. Dobijem odgovor da moze da posalje kad nesto narucim, narucim sledeci dan i dobijem odgovor da LCD-a nema vise u stock... :wall: Otvorim Ebay stranicu, stoji da imaju jos 6 u stock-u.

Kontaktiram opet, kaze ako porucim opet nesto poslace LCD, narucim opet nesto sitno i dobijem odg. da su ubacili i LCD u posiljku.
Juce (01.Nov) mi konacno stigne posiljka, i gle cuda kao sto sam se nadao... LCD nije u paketu :zgran:. Pisao sam prodavcu i dobio odg. da su zaboravili da ubace LCD i pita sta ja hocu da radim.

Vidi se da nisam iskusan jer su me izvozali, i onaj eBay Money Back Guarantee je sada prosao, znaci ne mogu da dobijem pare nazad. Iako bas hocu taj LCD ne verujem da ce da ga ubace ni u sledecu posiljku, da pokusam da izvucem barem 80% od cene?
 
Poslednja izmena:
Izvozao te kinez, ne veruj iu njihova obecanja uvek lazu cak i za najgluplje stvari tipa da ti stavi racun u paket.

Sad vise ne mozes nista za stari order, trebao si odmah da trazis pare nazad pa napravis novi order i tu ne sme da te prevari, ovako ti je on obecao i zavlacio te dok ti vreme prolazi.

A najpametnije ti je da sa njim nemas vise posla, daj mu negativnu i trazi drugog.
 
Digni dispute na PayPal-u trebalo da može do 180 dana od kupovine
 
@bakara, za racun sam vec upoznat jer sam 2 puta trazio kad sam kupovao mobilni telefon preko Ali pre neku godinu i oba puta nije bio u paketu.
Glup sam ispao jer nisam odmah isao na Ebay Resolution Center i otvorio case, ali sa Ebay sam narucivao XX puta u poslednje 3 godine i proslog meseca sam prvi put morao da otvorim case jer mi jedna posiljka nije stigla. Najgore je sto je ovo verovatno jedan od najvecih prodavaca na Ebay za elektronske komponente, definitivno cu gledati da ga zaobidjem koliko god budem mogao.

@Dejan, hm, sad cu da potrazim i procitam malo vise o tome. Prvo cu da vidim da li ce da pristane da uradi full refund.

Hvala obojici!
 
Poručio sam jaknu preko nemačkog e-bay. Dobio sam traking broj i napisano mi je u poruci da isporuka ide preko Deutche post. Interesuje me ko isporučuje ovde kod nas? Pošta Srbije ili neko drugi?
 
@imilan
180 dana je Paypal zaštita ali 45 dana je rok za isporuku ti svakako probaj da pokrenes case jer drugačije ga nikako ne možeš naterati ni da plati ni da pošalje.

@jakna

Stiže običnom poštom osim ako nisi platio neku ekspres isporuku ili taj prodavac ima neki poseban ugovor sa DHL i sl.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja iz UK dobavljam preko posrednika, skoro sve što gledam ne šalju van.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Blago posrednicima na ljudima koji razmisljaju poput tebe. Tacno, dobar broj njih se drzi onog global shipping programa gde naravno ove nase zabiti nema na spisku ALI probaj nekad da kontaktiras prodavca i pitas ga da li salje za sirotu Srbijicu. Neki od njih ce ti odgovoriti pozitivno, zavisno od dimenzija slanje moze kostati mnogo ali recimo uobicajene sitnice koje stanu u royal mail kovertu su tu negde od 5-10 dolara shipping ako je prodavac posten a ne gleda da zaradi i na slanju.

Eto ja bas danas pitao njih pet Engleza i troje odgovorilo da salju.

Ali gde bi bili posrednici i oni koji uzimaju procenat za svoje usluge kada bi svi sve znali :)
 
Kad sam rekao da ono što gledam ne šalju, mislio sam da bukvalno piše "UK only". Kupio sam dosta polovnih stvari relativno niske vrijednosti. Vjerovao ili ne, za sitnice ova varijanta ispadne jeftinije od najjeftinijeg shippinga do Srbije, plus znam tačan datum kad stiže, plus ne gatam hoće li se razbiti negdje, plus ne razmišljam koliko će me napamet odrapiti na šalteru naša pošta.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Komentarisao sam na temi. Samo za prijatelje. Ali ima ljudi koji rade tu nabavku, kapiram da se može naći kontakt online.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno