Šta je novo?

Dual-Sim Android telefoni

Zasto svi dual sim telefoni moraju da imaju kilave graficke kartice? Inace ovaj lenovo sto se pominjao je cini mi se najbolji od svih modela koje smo navodili ovde.
Nego, kako to da aplikacije nisu optimizovane za MediaTek SoC? Valjda nisu menjali jezgra u odnosu na ARM-ov dizajn tako da ne znam sta ima da ne bude optimizovano.
 
Lenovo je najbolje u smislu, ulozeno-dobijeno jer je jako jeftin. Inace koga vise zanima o njemu moze da procita u temi: Kineski manje poznati brendovi jer smo tamo raspravljali i o Lenovu ;)
 
Sad gledam ovaj Desire 600 i ne verujem... Adreno 203... Cortex-A5... dafuq?!
 
Ako vec zivis u Nemackoj sto neuzmes Alcatel Scribe Hd dual sim za 270 evra fantasticna kupovina....

Pa kad sam gledao na Amazon još uvek nije bio na stanju, već samo u pret-narudžbini a ne volim da tako kupujem bilo šta. Ako ti nije teško, molim te, znaš li gde mogu da nađem neki pouzdan test tog telefona ?


Što se Desire 600 tiče, meni je on najlepši telefon koga sam ikad u životu video, naravno posle HTC One. A i stvarno su ga moćno odradili, nadam se da cena zaista neće biti preko 330-350 ovde u Nemačkoj.

Link pa pogledajte sve detalje : http://www.htc.com/www/smartphones/htc-desire-600/
 
Sad gledam ovaj Desire 600 i ne verujem... Adreno 203... Cortex-A5... dafuq?!
Da druze iste specifikacije kao kod Galaxy Win ko da prepisuju jedni od drugih,ja jednu stvar nerazumem,ponasaju se ko da kupci dual sim telefona nemaju para za premium device sto je strasno....

@Kosta10 - Posto vec zivis u Nemacko imas daleko veci izbor od nas ovde,napisacu ti posle par osto dobrih telefona koje mozes tu da nabavis,sad ce uskoro tu se pojaviti i Alcatel Idol Ultra X dual sim Quad core MT 6589,2GB rama,android 4.2,full HD a kosta na amazonu.de 300 evra,mnogo bolji mnogo od HTC i Samsunga.
 
Kosta10 evo ti par odlicnih DUAL SIM telefona koje moyes nabaviti u Nemačkoj a nema ih ovde kod nas u srbiji....Svi ce biti Quad core, imatii najmanje 1GB rama ,najmanju rezoluciju 960x560, i minimum android 4.1

Acer Liquid E2 Duo 250 evra
Alcatel Scribe HD 292 evra
Mobistel Cynus T5 249 evra evo ti i review na nemackom za njega http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=G6ozRXv79pw
http://www.youtube.com/watch?v=jHUk0SixBf4

Evo ti i reveiw za Scribe HD , jes da je na ruskom ali razume se dosta(dobar test) http://www.youtube.com/watch?v=i_QwIY_VlLU
 
Poslednja izmena:
Ovo deluje jako zanimljovo.Predppstavljam da ce doci i kod nas, ali nas uvek zakolju sa jedno 100e visom cenom
 
Ovaj Acer Liquid E2 Duo je vrlo interesantan, ali mene interesuje kakav je E1 Duo ? Vidim da umesto quad-core ima dual-core procesor, što meni nije mnogo bitno. Bitno je da bude dovoljno brz telefon ali ne mora sad da leti.

Ako dobro kapiram, razlima između ova dva je SAMO u quad-core procesoru kod E2 Duo telefona. Ekran je vidim skroz isti.

I cena nije baš 250 evra za E2 Duo nego 287 evra najmanja, ali to nije neobično jer Amazon svake nedelje pomalo menja cene nagore ili nadole.


Ovaj Mobistel ne znam, nekako mi je sumnjiv i pitanje je koliko je zaista kvalitetan telefon. Pre svega što prvi put u životu i čujem za tu firmu...

@ Jaza

Eda, dok nisam zaboravio, zašto kažeš da je ovaj Alcatel mnogo bolji i od HTC i od Samsunga ? Po funkcionalnosti Dual-Sim ili kako ? Ako možeš malo bolje da to objasniš bio bih ti zahvalan. Hvala ti unapred na strpljenju.
 
Poslednja izmena:
@Kosta10 ništa druže tu smo da se pomažemo.....

Evo ti i razlozi zašto su telefoni koje sam ti naveo mnogo bolji od samsunga i HTC,tj njihovih Dual sim pulena.
Sva tri telefona a i Alcatel Idol Ultra X koriste MediaTek MT6589 čipset koji se sastoji os CPU Quad core 1,2GHz cortex A7 u 28 nm tehnologiji i GPU SGX 544 koja podržava Full HD rezoluciju
Dok samsung WIN i HTC Desire 600 koriste CPU Qualcom Quad core 1,2 GHz cortex A5 koji je daleko lošiji i adreno 203 grafiku koja je low end grafika, WIN ima rezoluciju 800x480 a desire 600 960 x 540,dok Alcatelei i Mobistel imaju 720p HD rezoluciju,a Idol Ultra X ce imati full HD rezoluciju, i navedeni telefoni imaju Vanila android 4.1JB ili 4.2 JB.....Neznase jos kakva ce podrska zajednice biti za Samsung galaxy Win i HTC desire 600, jedino Samsung galaxy Grande ima odlucnu podršku zajednice čak i CM10,1 ima za njega.

Neznam za ovaj Mobistel deluje ok , a vidim da ga je ocaj Klaus bas nahvalio , a i posto pratim redovno tehnovile.de tj njegov sajt mogu ti reci da su jos pre 2 meseca izbacili 4.1JB za svoje telefone daleko pre nego Alcatel.....
 
@Jaza
Druze dosta se ti razumes u sve to i pratis desavanja pa da te pitam.
Sta kazes za Lenovo A820? O tome smo pricali u drugoj temi pa me zanima jel znas ti neki model sa slicnom cenom-specifikacijama? ;)
 
Pa gledaj, ne razumem se ni ja 100 % u ovo, zato i postavljam toliko pitanja u poslednje vreme na ovoj temi. Iskreno, pojma nemam za model koji bi imao sličnu specifikaciju i cenu kao Lenovo A820.

A inače, Lenovo A820 je dobar telefon, ali čini mi se ne tako dobar kao gore navedeni Alcatel Scribe HD i Acer Liquid E2 Duo.


Jednu nejasnoću imam, tražio sam na Google podatke o Alcatel Idol Utra X ali ga nema nigde...našao sam samo ovo http://www.gsmarena.com/alcatel_one_touch_idol_ultra-5231.php Takođe tog telefona nema ni na Amazon.de

Ako može link bio bih zahvalan, izvini ponovo na smaranju ali kad ja ne nađem šta da se radi...
 
Pa naravno da nije kad je Lenovo duplo jeftiniji :) ali za te pare ja ne nalazim bolje.
 
Lenova A820 je odlican telefon,u rangu Acer E2 i Scribe HD,stim da mu je displej losiji od Scribe HD....Nisam ga stavio u listu jer ga nema u Evropi,pratim tu drugu temu ali nisam hteo da se mesam u rasprave.....

Alcatel Idol Ultra X http://www.gsmarena.com/alcatel_one_touch_idol_x-5318.php
On nije jos izasao tek treba da bude u slobodnoj prodaji za koju nedelju,Idol ultra X ce biti ubedljivo najbolji dual sim telefon do kraja godine sigurno.
 
Jazo, to je idol X (bez ultra)
A idol ultra i obican idol su drugi telefoni...
Poz
 
Da,Jazo to nije taj telefon o kome ti pričaš...ispada da ti ili ne znaš o kom telefonu pričaš ili tog telefona nema nigde na netu na linkovima. Ja ga nisam nigde našao. Unapred se izvinjavam na skepticizmu ali baš mi je to neobično.
 
Da moja greska Nema Ultra u nazivu prevideo sam to.....
Znaci Alcatel Idol X , bice ubedljivo najbolji dual sim telefon http://www.gsmarena.com/alcatel_one_touch_idol_x-5318.php

@Kosta10 druze ako si skeptican nemoj poslusati nijedan moj savet niko te netera,eto i meni nauka bolje negde pametno utrositi vreme , nego se cimati ovde objasnjavajuci onima koji to necene......Pozz
 
@Kosta10 druze ako si skeptican nemoj poslusati nijedan moj savet niko te netera,eto i meni nauka bolje negde pametno utrositi vreme , nego se cimati ovde objasnjavajuci onima koji to necene......Pozz

Pogrešno si me razumeo, Jazo. Nisam ja tako mislio, ja itekako cenim sve što si dosad rekao, nego sam mislio da sam skeptičan u pogledu NAZIVA tog Alcatel telefona, a ne da sam skeptičan prema onome što si dosad rekao.

Sve si lepo i objašnjavao i govorio, svaka čast. Dakle nastavi isto kao i do sada, a od mene imaš izvinjenje ako sam te nenamerno uvredio. :(


Dakle, da li da čekamo i zvanične testove HTC Desire 600 telefona i ovih ostalih što se pojavljuju sad u julu, ili se već sada zna da je Alcatel pobednik ? Šta da radim ?
 
Узми алкател ако можеш.
 
@Kosta10 druze ako si skeptican nemoj poslusati nijedan moj savet niko te netera,eto i meni nauka bolje negde pametno utrositi vreme , nego se cimati ovde objasnjavajuci onima koji to necene......Pozz

Pogrešno si me razumeo, Jazo. Nisam ja tako mislio, ja itekako cenim sve što si dosad rekao, nego sam mislio da sam skeptičan u pogledu NAZIVA tog Alcatel telefona, a ne da sam skeptičan prema onome što si dosad rekao.

Sve si lepo i objašnjavao i govorio, svaka čast. Dakle nastavi isto kao i do sada, a od mene imaš izvinjenje ako sam te nenamerno uvredio. :(


Dakle, da li da čekamo i zvanične testove HTC Desire 600 telefona i ovih ostalih što se pojavljuju sad u julu, ili se već sada zna da je Alcatel pobednik ? Šta da radim ?
Uzmi Alcatel bolji Dual sim telefon nije najavljen niti će izaći po saznanjima koje sad imamo do kraja godine.
 
Ma nisu normalni, videcete u septembru kad se pojave 2-3 Prestigio modela sa quad core procesorima, dobrim ekranima, 1gb rama.....Cena nece preci 300e.Ima otvorena tema o njima sa vise detalja.Ne kazem da je desire los ali ovolike pare to je smesno
 
Ja zamenio Mayu M1 za Alcatel Idol 6030D, jbt kako elegantan i dobar fon, neocekivano. :)
 
Stize i maya sa quad core procesorom, video sam na nekom stranom sajtu, e sad dal ce kod nas.....
 
U Srbiji je HTC Desire 600 BEZOBRAZNO skup, on ne vredi ni 37.000 dinara realno. Ajde nek bude 40.000 ali ni dinar preko toga realno ne vredi.

Još ga nema ovde kod mene u Nemačkoj, barem ne da ja znam. Ali interesantno je da već ima neke dodatne operme za njega, a samog telefona nema uopšte ni na Amazon.de ni na ebay.de

Pogledajte ovo npr : http://www.ebay.de/itm/Fahrrad-Bike...=DE_Handy_PDA_Halterungen&hash=item53fa1e93a1
 
Ma nisu normalni... u ovom segmentu ce ih Alcatel i Prestigio pojesti ako se uskoro ne opamete.

Cekam da vidim da li ce LG mozda da izbaci L9 II ili nesto sl. u dual SIM varijanti. Video sam da se nesto suska da ce biti L9 II sa 4.7" 720p ekranom i Snapdragon 400 - sto bi znacilo da ce najverovatnije biti Dual Core Krait sa Adreno 305, sto nije za baciti. :d
 
Kod mene je ovih dana Prestigio Multiphone PAP4322 Duo.

Specifikacije:

Displej: 4.3" TFT LCD
Rezolucija: 480x800
CPU: Cortex A9 1.2GHz Dual Core (MT6577T)
GPU: PowerVR SGX 531
RAM: 512MB
Memorija: 4GB (786MB za aplikacije, 1.79GB za ostalo)
Kamera: 8MPix
Baterija: 1500mAh
Ostalo vredno pomena: Android 4.1

Prijatno sam iznenađen telefonom. Lepo leži u ruci i ne kliza, jer plastika na leđima se "lepi" za šaku.
Vrlo je brz u radu. Instalira i otvara vrlo brzo aplikacije. Ne laguje, iako poseduje 512MB RAM-a. Procesor mu je vrlo dobar.
Ekran je loš, jer je običan LCD u pitanju. Iznenadio sam se da njegov prethodnik (4300) poseduje IPS, a ovaj običan LCD. Ovako je displej ok, ali kada se pogleda sa gornje i donje strane primetno se menja kvalitet prikaza. Dok to nije slučaj kada se gleda sa leve i desne strane.
Igre rade vrlo dobro. Sve koje sam probao rade brzo i bez kočenja. Jedino u NFS:MW je zvuk seckao i slova se nisu videla, iako je igra radila tečno. Tako da pretpostavljam da je u pitanju neoptimizacija igre za ovaj chipset.

Benchmark testovi:

AnTuTu: 6968
Quadrant: 3140
BenchmarkPi: 611 milisekundi
NenaMark 1: 55.5FPS
LinPack: Single - 39.769 Multi - 67.011
Velamo: 1366
Epic Citadel: 41.7fps
 
Stize dosta novih, zanimljivih Dual sim telefona kod nas.Prestigio je sad izbacio celu novu seriju, za septembar najavljuju Quad Core, vidim da i Gigabyte najavljuje novitete, tu je Alcatel, gore ima price i o LG Dula sim telefonu, bice ovo veoma zanimljiv segment
 
kada se pogleda sa gornje i donje strane primetno se menja kvalitet prikaza. Dok to nije slučaj kada se gleda sa leve i desne strane.

Jel mogu ja da pitam zasto se uopste uglovi gledanja uzimaju kao parametar u ocenjivanju kvaliteta ekrana??? Kome je to bitno? Kad je iko gledao u telefon sa strane i zasto?
Dakle pitam ozbiljno, vidim da se non stop to svuda provlaci, a ne razumem... :trust:
 
Jel mogu ja da pitam zasto se uopste uglovi gledanja uzimaju kao parametar u ocenjivanju kvaliteta ekrana??? Kome je to bitno? Kad je iko gledao u telefon sa strane i zasto?
Dakle pitam ozbiljno, vidim da se non stop to svuda provlaci, a ne razumem... :trust:

У школи ставим телефон на сто, наслоним се на столицу и тако чачкам за време часа па ми треба екран са добром видљивошћу из углова :p
 
Pa normalno da je merilo kvaliteta, jer se kvalitet ekrana ocenjuje samim prikazom na ekranu, bilo da je u pitanju intenzitet boja, uglovi vidljivosti, odziv (ghosting), ili nešto peto. Ugao vidljivosti je vrlo bitan element pri oceni kvaliteta ekrana, jer se tako vidi tehnologija izrade. Običan LCD ima tu manu da ima lošije uglove vidljivosti. Sve osim gledanja pod direktnim uglom rezultuje ispranim ili previše tamnim bojama, što ume itekako da zasmeta na telefonu. Ako tebi to nije merilo kvaliteta - još bolje za tebe. :)
 
Nazad
Vrh Dno