Šta je novo?

Dual-Sim Android telefoni

Jaza

Slavan
Učlanjen(a)
12.12.2011
Poruke
2,127
Poena
275
Pošto se sve više ljudi odlučuje na kupovinu dual-sim android telefona,a i sve više proizvođača izbacuju takve modele,hajde na naravimo temu o tim telefonima i da razmenjujemo naša iskustva o njima.Za sad postoje samo Dual core telefoni, ni jedan premium uređaj nije izasao sa dual-sim varijantom , samo midrange uređaji.Otvaram ovu temu da bi razmenjivali mišljenja o tim telefonima,da bi mogli da najavimo telefone koji tek treba da se pojave i da bi naravno pomogli jedni drugima da nas telefoni bolje služe....

Od boljih DUAL-SIM telefona koji se mogu za sad nabaviti kod nas su:

-LG Optimus L7 II
-Samsung Galaxy S Duos s7652
-Samsung Galaxy Grand Duos i9802
-Prestigio 4500
-Prestigio 5000
-Alcatel 992D
-Alcatel 997D
-Alcatel Idol 6030D

grand-vs-galaxy-s-iii_182213_122243_2057.jpgmaxresdefault.jpgONE TOUCH 997D Orange front V1.0.jpgSamsung-Galaxy-S-Duos-Front-and-Back.jpgIMG_2228.jpg

Kakva su vaša iskusta sa dual-sim telefonima,kakav je kod vas SIM menagment,napišite ovde prednosti i mane svog telefona.
 
Dodao bih i Alcatel X'Pop.
Sto se mog 992d tice steta je velika sto nisam dostupan na drugoj kartici dok telefoniram na prvoj. U sim menagmentu mogu da biram boju signala u status baru, default karticu, ime, broj kao i koji kontakti da se pozivaju sa koje kartice. Sve je veoma jednostavno uradjeno i u principu svi Alcateli imaju isti sim menagment.
 
Ista situacija i kod mene na mom Prestigio 4500, veoma sam zadovoljan telefonom.Dual core i po meni najbitnije za stabilan rad 1gb ram memorije.Isto nisam dostupan na drugoj kartici ako pricam na prvoj ali retko se bas desi ta situacija realno.Kamera dobrog kvaliteta....odlicna fabricka futrola...
Ovde sam procitao i da treba da se pojavi Prestigio sa intel procesorom u toku iduce nedelje to moze da bude veoma zanimljivo
 
Imam Alcatel 997D i veoma sam zadovoljan sa njim....Dual core telefon , MT6577 čipset,stabilan rad ima 1GB rama treba uskoro da dobije 4.1 JB.....Takođe nisam dostupan na drugoj kartici kad na prvoj razgovaram,ali za 7 meseci koliko ga imam možda se par puta desilo da me na obe kartice zovu u isto vreme...Evo kako izgleda Sim menagment na Alcatel 997D

2013_05_22_19.40.39.png
 
Ne pistoji dual sim na kome si dostupan na obe kartice istovremeno. Inace smatram da treba da se sacekaju Alcatel Idol Ultra i Idol X koji treba da budu 720p odnosno 1080p.
 
Isti sim menagment je i na mom prestigiu, ovaj alcatel delije zanimljiv pitanje je cena i ja sam svojim zadnjim alkatelom bio mnogo razocaran.
Bice dosta novig dualsimtelefona.Danas sam video kod drugara neki gigabyte maya i izgleda bas dobro.To je nesto novo ili sam ja propustio da gigabyte sad pravi i telefone.
 
Ne pistoji dual sim na kome si dostupan na obe kartice istovremeno. Inace smatram da treba da se sacekaju Alcatel Idol Ultra i Idol X koji treba da budu 720p odnosno 1080p.
Da te telefone vredi čekati,a evi i specifikacija dolazećih Dual-Sim telefona....

-Alcatel Idol Ultra -Dual core CPU,MT 6577 čipset,Super amoloed ekran rezolucija 1280x720,android 4.1 JB
-Alcatel Idol Ultra X - Quad core CPU, MT 6589 čipset ,IPS LCD 5 inča ekran 1980x1080,android 4.2 JB
-Alcatel Scribe HD - Quad core CPU, MT 6589 čipset ,IPS LCD 5 inča ekran 1280x720 ,android 4.2
-Samsung Galaxy WIN - Quad core CPU,Qualcomm MSM8625Q Snapdragon 200 čipset , TFT 4,7 ekran 800x480 , android 4.1 JB
 
Jel imao neko iskustva sa Gigabyte telefonima (Maya M1, Rio R1, GS202)? Bacio sam oko na Maya M1.

Gigabyte-GSmart-Maya-M1.jpg
 
Da te telefone vredi čekati,a evi i specifikacija dolazećih Dual-Sim telefona....

-Alcatel Idol Ultra -Dual core CPU,MT 6577 čipset,Super amoloed ekran rezolucija 1280x720,android 4.1 JB
-Alcatel Idol Ultra X - Quad core CPU, MT 6589 čipset ,IPS LCD 5 inča ekran 1980x1080,android 4.2 JB
-Alcatel Scribe HD - Quad core CPU, MT 6589 čipset ,IPS LCD 5 inča ekran 1280x720 ,android 4.2
-Samsung Galaxy WIN - Quad core CPU,Qualcomm MSM8625Q Snapdragon 200 čipset , TFT 4,7 ekran 800x480 , android 4.1 JB
Zna li se barem okvirno kada će se pojaviti ovi telefoni? Dvoumio sam se između Alcatel 997D i Samsung Galaxy S Duos s7652 ali nakon što videh ovo odlučio sam da sačekam par meseci kada sam se već tako dugo premišljao...
 
Zna li se barem okvirno kada će se pojaviti ovi telefoni? Dvoumio sam se između Alcatel 997D i Samsung Galaxy S Duos s7652 ali nakon što videh ovo odlučio sam da sačekam par meseci kada sam se već tako dugo premišljao...

Alcatel IDOL 6030D se vec pojavio kod nas

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3649/Alcatel/One-Touch-Idol-OT-6030D

Alcatel IDOL ULTRA se isto tako pojavio pre neki da ali u single sim verziji, cekamo da se pojavi ovih dana i dual sim verzija kod nas

http://www.mobilnishop.com/mobilni-telefoni/alcatel/One-Touch-Idol-Ultra-2393/

Alcatel Scribe HD se pojavio u Nemckoj,ocekujema ga uskoro i kod nas u Nemackoj kosta 280 evra...
 
Alcatel IDOL 6030D se vec pojavio kod nas

http://www.mobilnisvet.com/mobilni/3649/Alcatel/One-Touch-Idol-OT-6030D

Ima samo 512rama, ja vise te telefone ni negledam.Zato sam i menjao Prestigio 4300 za 4500 mnogo znaci tih 1gb rama


Alcatel IDOL ULTRA se isto tako pojavio pre neki da ali u single sim verziji, cekamo da se pojavi ovih dana i dual sim verzija kod nas

http://www.mobilnishop.com/mobilni-telefoni/alcatel/One-Touch-Idol-Ultra-2393/

Ovaj deluje dosta dobro ali cena od 300e koliko vidim da je je mnogo, mnogo za alcatel.

Alcatel Scribe HD se pojavio u Nemckoj,ocekujema ga uskoro i kod nas u Nemackoj kosta 280 evra...

Ovo je pitanje kad ce kod nas i po kojoj ceni
 
Ne druze nisi dobro video

Alcatel Idol 6030D ima 1 GB rama
 
Na linku koji je ostavljan pise 512 nisam gledao na drugom mestu
 
Poslednja izmena:
Ekran i da prežalim ali rezoluciju. To je van svake pameti. U eri 1080p telefona uraditi fon sa ekranom od 5" koji nema čak ni qHD rezoluciju je patetično.
 
Gde da nadjem ove telefone ( ne mislim na Samsung i Soni) deluju jako zanimljivo ali i nedostupno
 
Sećam se prvih dual sim kineskih klonova brandiranih telefona (davno pre vremena smartfonova).

Slabo su se probijali jer je na zapadu 90% mob. telefona prodavana preko mobilnih operatera a njima nije baš bilo u interesu da se koriste još neki operateri sem njih samih, te su odbijali da ih stave u ponudu. Slobodna prodaja telefona je bila beznačajna i nedovoljna da se velikima isplati razvoj i ponuda ovakvih modela.

Ali ti prvi kinezi su praktično bili dva telefona u jednom kućištu, te ne samo da su obe kartice bile aktivne sve vreme, već je bilo moguće zvati jednu sa druge.
:laugh:

SIM managment nije bio sjajan, ali s' obzirom da pojam "razmena podataka" nije postojao, nije ni bilo bitno kako se menadžeriše SIM.

Nije lako napraviti telefon koji će biti na obe mreže dok sa jednom od njih pričamo, jer mislim da još niko nije napravio RF modul koji može da "priča" odjednom sa dve mreže. Pitanje je i može li to sa jednom antenom npr? Za skakutanje sa jedne na drugu mrežu u stand-by režimu je dovoljan i jedan RF modul, ali kada je on full opterećen razgovorom, nema mogućnosti da istovremeno komunicira i sa drugom mrežom. Osim da se ugrade dva RF modula, ali to će onda podigne cenu i ždere bateriju. RF modul je skupa komponenta jer se kroz njega plaćaju i određene licence vlasnicima onih patenata u korenu GSM-a (Motorola, Ericsson, Nokia). Jedino da neko sedne i projektuje RF modul koji je 2u1. Verovatno i to bude jednog dana.
 
Drugar mi je kupio prvi Dual SIM telefon u Kini i donosi za 3 nedelje. Sam imam 2 Android telefona, dva imenika, dva Google naloga, dva spiska aplikacija. Ne mesam.

Kako cu s time da se nosim kad stavim dve kartice u isti fon? Da li je lako pogresiti pa pozvati kontakt sa "pogresnog" broja ili poslati SMS sa SIM2 umesto SIM1?

Mogu li da podesim da mi data saobracaj skida samo sa jedne kartice i ne razmisljam o tome? Takodje, koliko je lako prebacivanje 2G/3G na dve kartice? Dve kartice, dva nezavisna radio-modula, ako su na 3G trose vise baterije.

Sta bi jos trebalo da znam, kao potpuno Dual SIM neiskusan? ;) Hvala!
 
Ja na mom dula sim telefonu imam podeseno da me uvek pita sa koje kartice zelim da pozovem, posaljem poruku ili odem na internet tako da tu nema greske.Verujem da isto tako moze da se podesi i na tvom telefonu.Naravno mozes vise gmail naloga da imas.
 
Iz iskustva sa više Dual Sim telefona, a trenutno sa Alcatela 997D.

Od dve kartice, obično samo jedna (primarna - sim 1) može da bude i za data usage. Što se zvanja tiče, slanja SMS-a i sl. obično je sve ok odrađeno. Tačno je naznačeno na koju karticu je stigao poziv ili sms, kao što i daje izbor pri zvanju/slanju. Imenik je zajednički ali možeš da izabereš da ti prikazuje kontakte sa SIM1, SIM2, telefona, googla... Ja stavim sve označeno. Najbolje pogledaj kako radi 997D na youtube.
 
Drugar mi je kupio prvi Dual SIM telefon u Kini i donosi za 3 nedelje. Sam imam 2 Android telefona, dva imenika, dva Google naloga, dva spiska aplikacija. Ne mesam.

Kako cu s time da se nosim kad stavim dve kartice u isti fon? Da li je lako pogresiti pa pozvati kontakt sa "pogresnog" broja ili poslati SMS sa SIM2 umesto SIM1?

Mogu li da podesim da mi data saobracaj skida samo sa jedne kartice i ne razmisljam o tome? Takodje, koliko je lako prebacivanje 2G/3G na dve kartice? Dve kartice, dva nezavisna radio-modula, ako su na 3G trose vise baterije.

Sta bi jos trebalo da znam, kao potpuno Dual SIM neiskusan? ;) Hvala!

Sim 1 koristi maksimalne brzine prenosa podataka, dok sim 2 radi na edge brzinama. Kada palis data saobracaj biras da li ce koristiti sim 1 ili 2.
Poruke: go sms pro ima podrsku za dual sim. Ispod polja gde pises poruku imas 2 tastera (send by sim1 i send by sim2)
Dialer: tu jos uvek mora fabricki jer niko jos nije napravio dual sim podrsku. Jedino ako zoves samo sa jedne kartice pa je podesis na default za pozive tada mozes koristiti neki drugi dialer.
 
Nazad
Vrh Dno