Šta je novo?

Koji eksterni HDD uzeti???

OwerLord

Cenjen
Učlanjen(a)
22.08.2010
Poruke
253
Poena
170
Planiram da uzmem eksterni HDD pa ako mi mozete pomoci pri izboru, sta je trenutno najbolje uzeti i zasto? Sluzice mi za skladistenje HD filmova, serija itd. Sto se tice karakteristika samog HDD-a: 2.5'', 3.0 usb, 1TB.
 
Ne znam da li vam još znači, ali da predstavim ukratko moj najbolji hard disk na svetu :d

Pošto je glossy posle kratkog vremena izgleda kao da je korišćen 75 godina :)

Tih, lep, staje u džep. Reč govori više od hiljadu slika :D

Plaćen je sa 5 ili 10% popusta u Comtrade-u pojma nemam :)


img0508.jpg


img0509.jpg


img0510.jpg


img0512.jpg


img0513.jpg
 
Poslednja izmena:
@Marti Misterija

Našao sam Light Image Resizer 4. Preporučuješ li neki bolji?
 
Ma risajzuj cime hoces, ako znas i u Paintu, samo nemoj da kacis fotografije ovolike rezolucije, pise lepo u pravilima a inace i nije forum friendly.
 
Mnogi proizvođači eksternih hard diskova (pa tako i ovaj) stavljaju različite hard diskove u svoje rekove.

Radi se o tome da na primer postoje hardovi kompanija Toshiba, Seagate, WD.

LaCie ne proizvodi hardove, već stavlja neki od gore navedenih hard diskova i prodaje proizvod pod svojim imenom (a ti naknadno iz programa zaključuješ koji hard je unutra, naravno prvo pretražiš net da vidiš da li ljudi imaju problema sa tim "uređajem").

Sa druge strane postoje i eksterni hardovi gde WD stavlja svoje hard diskove u rek.
 
Aha, ok. Tnx. Za trenutak si me zbunio, a onda sam malo razmislio i ispostavilo se da je tacno. Znaci ladno trpaju tudje hardove u svoje kuciste...

A predpostavljam da si ti izvrsio to istrazivanje i dosao do ovog harda :)
 
Ma jok, ja sam banuo u prodavnicu jer mi je trebao hard i kupio prvi koji sam video :).

Ispostavilo se da je skroz OK.
 
Evo i ja da zatrazim savet jer mi je WD My Passport Essential od 500 giga otabacio sinoc te me baca u trosak u najgore vreme.2010-te sam kupio pomenuti HD i posle godinu dana je otabacio.Posto je bio u garanciji dobio sam drugi koji je bog da mu dusu prosti otabacio sinoc.E,sta sad kupiti,interesuje me od 1 TB do 10.000dinara?Molio bih vas za predlog jer bih sutra u prodavnicu,koristio bih ga za gledanje filmova preko blu ray playera.:crash:
 
^ Bas nemaš sreće sa WD diskovima. Ja imam prilično dobra iskustva sa WD My Passport diskovima a upravo sam dobio WD Ellements 1TB USB 3.0. Interesuje me koje brzine upisa mogu da ocekujem, pošto trenutno nemam vremena da ga testiram?
 
Imali neko konkretan predlog,bice mi lakse da se odlucim?Verovatno ce posle nove godine poskupeti te je bolje da se sada obezbedim
 
Да искористим тему.

Који од ова три је најбољи (има најпоузданији хард-диск унутра)?

http://www.itsvet.com/proizvod/transcend-3tb-usb3.0-ts3tsj35t3/comp_comp_hdd/66/2639
http://www.itsvet.com/proizvod/west...b3.0-wdbaau0030hbk-eesn/comp_comp_hdd/26/2055
http://www.itsvet.com/proizvod/seag...0-expansion-stbv3000200/comp_comp_hdd/27/2845

За ова два предпостављам да користе своје дискове а за Трансценд не знам. Предност дајем Хајтачију и Самсунгу, због веће поузданости.

http://www.dataretrieval.com/blog/hard-disk-drives/hard-drive-failure-statistics
 
Ништа, одговорићу сам себи. Узећу овај од 2 терабајта и ћао. Ионако имам 3 екстерна Трансцендова, исто тих гумираних модела.

http://www.itsvet.com/proizvod/transcend-2tb-usb3.0-ts2tsj25h3p/comp_comp_hdd/66/2996

Ови други, који год да гледам, људи се жале како им рикњавају и то без упозорења (S.M.A.R.T. подаци показују савршено стање). А ја ћу стотине филмова држати на овоме, и ако рикне без упозорења,...
 
Preporuka za Transcend M3 USB 3.0 1TB.
Dolazi sa Samsung Spinpoint M8/Seagate Momentus ST1000ML024 diskom ili sa WD Blue WD1000JPVX.
WD je malcice brzi i hladniji.

Interesantno je da Transcend daje 3 godine garancije, dok je garancija 2 godine, ako se uzme kao interni 2.5" HDD. ;)

Evo HD Tune rezultata:

Transcend 1TB USB3 HDD Tune Pro Bench.png

Nego, postoji li provereni USB 3.0 produzni od 1.5m< ? Nemam na kucistu USB 3.0 priljucak, pa me mrzi svaki put da prikljucujem HDD na maticnu plocu, pa bih neko komotnije resenje. :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima.
I ja bih uzeo neki eksterni HDD od 1 TB i trenutno ne mogu da se odlucim sta da uzmem izmedju WD, Toshiba i Hitachi!? Da li neko ima neku konkretnu preporuku?
 
Burazer je juče uzeo Transcend 1TB USB 3.0 gumirano kućište
izgleda ovako:
25h3.jpg
Fin je na dodir, vrlo tiho radi, dolazi sa glupim one touch backup dugmićem koje takođe blinka prilikom pisanja/čitanja (pomalo iritantno),
međutim neće da radi sa produžnim kablom na USB 2.0 portu. Moja mašina je starija, nema USB 3.0 portova (probao sam danas da nađem
negde PCI (ne PCI-E) ad on karticu sa USB 3.0 portovima ali toga nema) i zakačio sam hdd na produžni koji redovno koristim za sve što
povremeno treba nakačiti na usb tipa fotoaparat, telefon, skener, usb fleške ... tako da sam i njega nabo međutim kopiranje = muka,
sporo do bola + ispušta zvuke kao da metal udara o metal, grozno, kao da hoće da izvrši samoubistvo :d rekoh neispravan!
Ali danas ga prikačim onim njegovim 30cm dugačkim kablićem direktno na ploću i radi, ništa se ne čuje, film oko 1.082GB prebaci za nešto
manje od 50 sekundi, za 200 slika ukupne veličine od 178Mb mu treba trunka manje od 30 sekundi, sasvim korektno što se mene tiče
samo još da nije gladan struje ili da ja iskopam negde PCI->USB 3.0 karticu...
 
radi OK sa njegovim kratkim kablom ali sa produžnim neće. Uzeo je nov u metrou oko 7500-8000 ne znam tačno, na 5 rata...
Nije ga još isprobao na laptopu pa ne znam kako će se ponašati, dal će morati da bude uključen na napajanje ili će raditi samo na bateriju...
 
Cenim da ti je kabl ******

Lako moguće, mada, nije onaj tanak, naprotiv moram da stavim nešto na njega da bi stajao na stolu ali verovatno nisu kvalitetne žičice u njemu pa ima veliki otpor ili barem taman toliki da posle 1,5m napon padne taman ispod minimalne granice za ovah hdd... U suštini i usb hub sa externim napajanjem bi isto rešio problem .
 
Kako misliš "interno" !!!
Hard vuče struju za rad preko USB porta zato i pravi problem ako ide preko produžnog sa USB 2.0
On ima klasičan kratak USB 3.0 kabl karakterističan za externe diskove:
std_usb3Saub3bk_300.jpg

a ako hoćeš da ga koristiš na USB 2.0 preko produžnog onda ti treba ovako nešto za dodatne mA-re:

USB3Y_cable.jpg

Nikakvo interno ili externo napajanje nije potrebno...
 
Poslednja izmena:
Nije ga još isprobao na laptopu pa ne znam kako će se ponašati, dal će morati da bude uključen na napajanje ili će raditi samo na bateriju...
Ovu tvoju recenicu nisam bas najbolje razumeo pa sam zato pitao. OK, sada mi je jasno ;)

Meni se cini da je onaj WD My Passport dobar disk. Gledam modele od 2 TB, krecu se oko 14 000. Verovatno cu njega i uzeti...
 
Ah, da, konfuzno je napisano. Dilema je bila da li će raditi bez problema na laptopu kad je laptop na bateriji ili će laptop morati da bude uključen na ext.napajanje
ali pošto se ovde ne radi o velikoj potrošnji tipa 4-5-6+ampera nije nikakav problem, radi normalno i kad je laptop na bateriji...
 
OK, sad je jasno. Znaci nema neki dodatni adapter ili sta ti ja znam!?
Da li slucajno znas koliki mu je tacan kapacitet posto ne verujem da ima 1000 GB.
 
Poslednja izmena:
Nema ništa samo jedan kablić za štekanje na komp i to je to.
Uh, za kapacitet ne bi znao da ti kažem tačno, samo sam ga formatirao jer je burazer hteo 2 particije i nisam ni obraćao pažnju šta kaže za veličinu, znam da sam mu za prvu particiju stavio 512000 znači 500GB a drugu je bila ono što je ostalo ali ne sećam se tačno, mislim da je oko 460GB! znači NTFS pojede oko 40GB!!!
 
Nazad
Vrh Dno