Šta je novo?

u poslednje vreme komp mi se stalno koci

intruder1

Cenjen
Učlanjen(a)
20.05.2013
Poruke
20
Poena
154
ko sto naslov kaze drugari,u poslednje vreme[zadnjih par dana] koci mi se komp stalno i posle 20 restartovanja i gasenja pa opet paljenja i to na windows 7.Mislio sam da je do samog startup-a posto se to ''kocenje'' desi na onoj Welcome slici ili nesto posle kad ucita sve i udje na desktop.Do virusa nije garantujem,a da reinstaliram windows ne dolazi u obzir,bar u ovom trenutku.

Pokusao sam da ubacim disk w7 i da idem na onaj startup fix i na repair windows ali ne pronalazi gresku,sve sam pokusao ali nisam nasao resenje.

ako neko zna sta bi mogao da bude uzrok problema,svaka pomoc je dobrodosla.Hvala unapred.
 
Napajanje ili memorija u 90% slucajeva.
Ako imas vise slotova izvadi sve samo ostavi jednu pa probaj,pa sledecu...
 
Proveri HDD..
 
Evo zadnjih par puta mi odma ulazi na desktop pa tek onda zakoci,za hdd sam koristio hd tune i crystal disk i nista ne prikazuju od gresaka.

Ako bi bilo do hardware-a onda bi obratio paznju na ram jer jedino sto bi prikucalo po meni jer je najstarije u konfig.


Probacu danas / sutra pa javljam
 
ne mogu ja uopste ni da dodjem do toga,da skinem i ostalo jer mi zakoci,sad cu da vidim da ga otvorim,ocistim i skidam jedan po jedan ram da vidim u kome je problem,ako je uopste u njemu ali evo sad mnogo mi sporije ucitava windows i vrti onaj kruzic za start kod welcome slike de zakoci ili kad udje na desktop pa tu ga zakoci.
 
Hirens BOOT ima mem testove.
 
probao sad to preko fleske,nijedna greska u dva pass-a[kruga] tako da onda to nije.Sada i kad ga upalim,radim tu nesto i posle par minuta se samo ono ukoci.

Moze je na kraju krajeva i do sistema,stvarno nisam pametan vise sta se desava..
 
probaj i sa gold memory sa hirens da testiras memoriju. i meni je memtest i javio je da sve ok ali gold memory u prvom krugu javio da je riknula
 
probacu u toki veceri samo prvo po disk moram da idem da narezem to -,-
 
F8 kad butuje pa safe mode udji i onda vidi da li koci ili ne. Ako ne, u msconfig startup ugasi sve programe koji se dizu sa sistemom.

Ja sam imao slican problem da mi je blokirao odmah nakon welcome screen pa sam u safe modu ugasio sve startup programe i dodavao ih jedan po jedan dok nisam nasao krivca.
 
e cudno je,ali i u safe modu isto se tako zamrzne i ukoci.Nekad radi i po 10-tak minuta,nekad odma na welcome a nekad i cim ucita ikone i sve startup programe pa ga zakoci.Znaci random bukvalno..
 
evo radim ovaj golden memory,tek 40% posle sat ipo skeniranja i za sad je ok,videcemo za nadalje..
 
Izvinjavam se na triple post-u ali na telefonu sam pa ne mogu editovati,nisam sinoc mogao cekati ono buduci da je 5h radio i tek je bilo 60%..

Danas otvorio,izvukao jedan stap ram memorije(od 2 , 2x 2gb) i za sad se nije ukocio,videcu veceras/sutra kad uzmem jos jedan da zamenim ovaj sto sam izvadio da vidim kako ce da radi i ispade da je tu problem ali jos nisam 100% siguran.
 
Probaj da izmenjas i mesta u slotovima...
 
Upravo probao i napravio jos vece sr**e,nzm do cega je ali sad nece da upali racunar i pisti pii pii pii (kraca pauza) pii pii pii i tako dok ga ne iskljucim.
 
onda je možda otišla ploča(slot na njoj), ako imaš 4 slota probaj sa iskombinuješ.
 
To pistanje znaci da je problem sa memorijom, probaj onaj stap sa kojim je radilo u ostalim slotovima
 
Ako uspes da ga upalis proveri u bios temperaturu.
 
doso majstor,iscackao nesto i resio problem,videcemo samo dokle..
 
Nazad
Vrh Dno