Šta je novo?

Internet+TV u Nišu, koji provajder?

Swiper

Čuven
Učlanjen(a)
05.03.2002
Poruke
4,471
Poena
750
Zdravo,
Izvinjavam se ako je tema već bila ali već nekoliko godina nisam u Srbiji i ne pratim baš dešavanja po pitanju internet usluga.

Ovako, strogi centar Niša, 200metra od pošte. Šta se više isplati, ADSL ili SBB?

Internet da bude jedno 5-10Mb/s, televizija neki srednji paket, po mogućstvu da ima neki HD paket za sportske kanale.

Hvala :D
 
Po kvalitetu SBB a narocito sa HD paketom od 26 kanala, bez HBO, ubedljio je bolji od Telekoma gde je net max 5.2Mbit a iptv ume da se "preoptereti".
 
A cene? To pričaš za Net da je MAX dok gledaš HD kanal?
 
Ne. Nego kad imaš IPTV ne možeš imati više od 6 mbps protoka ka netu. Neko glupo pravilo telekoma.
 
Svašta. Ali dobro, nije tako strašno. Mene više muči limit same ADSL tehnologije. Kakav je odnos cena in kvaliteta SBB vs ADSL?
 
Raspitaj se prvo za kvalitet SBB signala. Ja živim u centru, pa mi se dešavalo bar dva puta mesečno da pukne ceo servis. Zato sam pre par godina prešao na lelekom. Razmišljao sam prošle godine da li da se vratim na SBB. Otišao kod komšinice, saznao da je situacija ista i odustao. Bolje mi je stabilnih 6 Mbps, nego nestabilnih 10. Nemam nikakvih problema sa IPTV-em.
 
Hmm, videću, zgrada je nova i još se niko nije uselio :) Btw, pored saborne crkve tako da mogu sa terase da pljunem na poštu 5 :)
 
Ne znam, dok sam ranije živeo u Nišu mi je SBB bio zakon :) ADSL mi inače nešto smrducka zbog ograničenja. Ako imaš 2-3 TV-a u kući možeš da se oprostiš od neta, još ako si daleko od centrale..
 
Živim u centru, signal mi je odličan, a kvalitetom same usluge sam vrlo zadovoljan. SBB trenutno nema konkurenciju kada je TV+Net u pitanju, ali to zavisi i od opterećenja čvorišta na toj lokaciji.

Pre par godina sam bio kod Telekoma i imao i IPTV i bio, takođe, jako zadovoljan. Ali kod SBB-a sam dobio bolju ponudu, stavio na papir, uveo kablovsku besplatno i prešao.
 
Ja imam sbb internet, potpisao ugovor na dve godine za d3, dobio ruter, digitalnu kablovsku I net od 10mb I extra sam zadovoljan za cenu od 2650, plus dobijas mogucnost snimanja programa na usb, vracanja unazad programa, mogucnost koriscenja d3go i hbogo aplikacija u pokretu putem telefona, tableta ili laptopa. Sbb internet koristim poslednjih 7-8 godina I nikad nisam imao problema. Komsija moj ima iptv I menjanje kanala na njihovom risiveru je bolno sporo...inace zivim kod nis expresa.
 
OK, onda nemam o čemu da razmišljam, potvrdili ste mi moje pretpostavke :)

Hvala!
 
Da ozivim malo ovu temu posto sam dosta provajdera promenio u toku godinaa, a vidim da niko nije dugo pisao.

Koristio sam SBB,Exe-Net i jos dosta firmi dok nisam dosao kod ovih kod kojih sam evo vec 4 godine.

Gde god sam bio ljudi su bili izuzetno neljubazni, uvek kad sam prijavljivao problem a kao gejmer osetim i najmanju zackoljicu pri radu sa internetom je bilo nesto tipa:
-Restartujte kompjuter
-Instalirajte anti virus
-Reinstalirajte windows
-Nas signal je dobar, vas kompjuter je los

Kada sam coveku u SBB rekao da raskidam ugovor i da sam pobesneo sto kad testiram ping preko cmd prompt-a putem "ping googlr.com -t" i ping bude preko 100, on me znacajno pogledao i onako filmski skinuo naocare i reko:
Sine, googlovi serveri nisu bas najbolji.
Ja sam se okrenuo, otisao, NEVER TO RETURN

Dolazile su ekipe iz dana u dan da "resavaju probleme" ali bezuspesno jer je mreza kod svih bila ocajna. Ocajna.

E onda je igrom slucaja majka upoznala radnika iz NetNet-a, kazu joj kao nova tehnologija stigla blabla, ja sav skeptican odem tamo.

Dodju momci posle par dana, razvedu opticki kabli u mojoj ulici, medju prvima sam koji ima optiku kod njih u gradu.

Skraticu pricu malo. Posle 4 godine koriscenja ja na prste JEDNE ruke mogu da brojim koliko puta je nestao internet a da se nije vratio za u vrh glave sat-dva, uglavnom kad se prekine vrati se za minut i to se prekida jednom u par meseci.

A ljudi? Prijavim neki problem sa netom i tv-om, zamolim lepo i ekipa dodje na lice mesta u roku od 20 min.
Zahvale se na prijavljenom problemu i izvine se z moje lose iskustvo. Pa onda u narednih par dana zovu 2 put da provere da li je sve u redu.
Opticki kabli 40/4, 170 digitalnih kanala i 50 analognih za 2200 din mesecno.

Taj internet je uvek 40/4. Stavise obicno bude 41/4.5 da ne bi padao podese malo vise.

Tako da ljudi moji, ako ima Nislija ovde koji imaju losa iskustva ili preskupo placaju ocajne pakete, nadam se da sam vam ovim pomogao da donesete jedan dobar izbor.
Optikom je pokriveno skoro sve cak i niska banja.
Ko ne zna koliko je optika bolja od antena,kablovskog i ostalih tipova nek progugla malo.

NetNet je firma, svaka preporuka za apsolutno sve. Prefini ljudi, dobra tehnicka podrska koja nikad bece vas kriviti i uvek ce izaci u susret,normalne cene i internet koji NE puca i ne usporava se.

I ne, nisam placen niti cu biti za ikakvo reklamiranje, samo pisem svoje iskustvo.

Sent from mTalk
 
Kod svakog provajdera optika radi dobro, bez obzira na provajdera. Čak i kod Oriona, koji je poznat kao "raspad provajder" poslednjih godina, radi dobro.
 
Kod svakog provajdera optika radi dobro, bez obzira na provajdera. Čak i kod Oriona, koji je poznat kao "raspad provajder" poslednjih godina, radi dobro.

Pretpostavio sam da je tako, mada ne planiram da probam jer sigurno necu menjati.
Ovi su prvi uveli optiku ovde pa posle exe net i kompanija krenuli sa tim

Sent from mTalk
 
Zahvale se na prijavljenom problemu i izvine se z moje lose iskustvo. Pa onda u narednih par dana zovu 2 put da provere da li je sve u redu.
Opticki kabli 40/4, 170 digitalnih kanala i 50 analognih za 2200 din mesecno.

Taj internet je uvek 40/4. Stavise obicno bude 41/4.5 da ne bi padao podese malo vise.

Optikom je pokriveno skoro sve cak i niska banja.
Који је то пакет? Код њих по ценовнику нуде 40/6 (2.450) или 30/4 (1.850) али ту не видим телевизију док је ближи тој цени ехе-нет који нуди 50/5 (до скоро 40/4) за 2.280 уз 170 теве канала. Плус, колико видим нуде FTTH само за куће док за зграде иде FTTB што ми се мање свиђа од прве варијанте.

Ја користим ехе-нет од почетка године, био је један прекид првих дана (нешто глобално) и један пре неколико месеци који је решен за ~20 минута. Претпостављам да си ти код ехе-нета имао UTP до стана што је сасвим друга прича.

Кад помињеш бању, пре ~недељу дана сам видео да се и тамо развлачи ехе оптика, биће добра понуда по бањи. :)
 
Pretpostavio sam da je tako, mada ne planiram da probam jer sigurno necu menjati.
Ovi su prvi uveli optiku ovde pa posle exe net i kompanija krenuli sa tim

Sent from mTalk

Nije tačno. Ja sam radio u jednom provajderu kada je Exe Net prvi uveo optiku u Nišu. Za netnet (ime mnogo slično exe net-u) se nije ni znalo. Sada radim u programerskoj firmi i tu koristimo Exe Net ogroman simetrični paket. Paket koji si naveo je sa Exe Net-ovog sajta dok skoro nisu izbacili nove pakete. Jedino ako je to Net Net kopirao skroz pa kao spustio cenu 80din.

Takođe, net net bije priča po gradu da kradu kanale iz Exe Net kablovske i da nemaju ugovore za kanale, osim za pink, arene i sl. To su mi potvrdili i drugari iz firme gde sam radio. Zadnji put kad sam pričao sa drugom koji radi u njima konkurentskoj firmi jotel, rekao mi je da netnet emituje i sport klub iako nema dozvolu. Sad da li je još uvek to tačno ja ne znam, nemam gde da proverim.

Znači po onome što sam čuo taj netnet više dođe kao divljak provajder jer ne smeju da se bave takvim stvarima. Jotel sa druge strane nema dozvolu da emituje pink kanale, pa ih emituje.

Ako si ti zadovoljan super, samo ti više post liči na reklamu nego na iskustvo. Al dobro.. nekome će sigurno da koristi...
 
Poslednja izmena:
Dzabe im optika kad upload daju na kasicicu. Sa ovakvim paketima, uopste nemam razloga da prelazim kod njih jer i operatori koji nemaju optiku daju slicne brzine.
 
Ja se u exe net i sbb ne vracam pa nek daju 100/100 za 500 dinara posle iskustva koja sam imao sa njima, pogotovo sa ljudima koji se javljaju na telefon kad prijavis neki kvar : )

@TheCya

Daleko od toga da je brzina jedina stavka koja je bitna za internet.

EDIT:

Paket u netnetu koristim vec 2 godine 2280 din 40/4 + televizija exe net nije imao taj paket u tom trenutku, napravljen je zbog ovog ;)
 
Poslednja izmena:
Činjenice te demantuju. Exe Net kad je imao televiziju, Net Net je nije ni imao u planu. Pa su posle pustili neki iptv, pa tek pre par meseci cable. Ovde je sve jasno.
Takođe na saju net net-a ti piše da je televizija u izradi što potvrđuje ono što sam napisao. Evo sa Net Netovog sajta:

Televizija (IPTV)
Ova vrsta usluge je u pripremi. Korisnicima će biti ponuđeno 100+ kanala.
 
Činjenice te demantuju. Exe Net kad je imao televiziju, Net Net je nije ni imao u planu. Pa su posle pustili neki iptv, pa tek pre par meseci cable. Ovde je sve jasno.
Takođe na saju net net-a ti piše da je televizija u izradi što potvrđuje ono što sam napisao. Evo sa Net Netovog sajta:

Televizija (IPTV)
Ova vrsta usluge je u pripremi. Korisnicima će biti ponuđeno 100+ kanala.


Ma okej, nije poenta ovde televizija niti ko je prvi uveo ili sta vec. Meni je bitno kako ta usluga funkcionise kod korisnika i ophodjenje prema istom.
Televizija je meni a pretpostavljam i drugima sekundarna stvar. Da mi ukinu 3/4 kanala ne bih ni primetio :D

Sent from mTalk
 
Да се ипак вратимо на телевизију, на сајту пише да је не нуде а ти кажеш да користиш већ две године. Зар толико дуго нису успели да промене ценовник на сајту?? Мада, мени FTTB не одговара, нека крену са FTTH и за зграде и нека поставе исправан ценовник па да их разматрамо, за сада не делују озбиљно.
 
Да се ипак вратимо на телевизију, на сајту пише да је не нуде а ти кажеш да користиш већ две године. Зар толико дуго нису успели да промене ценовник на сајту?? Мада, мени FTTB не одговара, нека крену са FTTH и за зграде и нека поставе исправан ценовник па да их разматрамо, за сада не делују озбиљно.

Ne odrzavaju ljudi sajt koliko sam shvatio, manja su firma i imaju dosta posla i ovako.
Imaju par ekipa sto montiraju i rade 24/7, nemaju reklame i nemaju redovno update-ovan sajt.

Sent from mTalk
 
Moje skromno iskustvo

Ma okej, nije poenta ovde televizija niti ko je prvi uveo ili sta vec. Meni je bitno kako ta usluga funkcionise kod korisnika i ophodjenje prema istom.
Televizija je meni a pretpostavljam i drugima sekundarna stvar. Da mi ukinu 3/4 kanala ne bih ni primetio :D

Sent from mTalk
Do jeseni 2016. imao sam kod Telekoma BOX 4 paket, a pre toga ADSL internet i mogu vam reci da sam bio zadovoljan kako brzinom interneta, mada nisam gejmer igrac, ali skidam neke stvari i nije bilo problema iako brzina bila 30 MB/s. Za to vreme imao sam samo jednu intervenciju koju su mi telefonskim putem resili i jednom zamenili kabli od rutera do PC, zasta sam ja kriv, ostetio isti. Dosli su vrlo brzo na intervenciju. Svaka pohvala za to.
Ono sto me izritiralo,neposredno pre isteka ug.obaveze, prosledim tri mejla tokom dva meseca da vidim sta nude, imali povlastica za lojalnog korisnika, cene... Na dva mejla ne nedju za shodno da mi odgovore, a tek na trecem mi odgovore da pogledam njihov sajt i da tamo ima sve.
Odem do njihove poslovnice i tamo mi predstavnik saopsti sta mi nude. Kazem to je i za nove korisnike, ima li nesto za lojalne koji vec nekoliko puta produzavaju ugovore. Pa to je to, saopsti mi.
Iziritiran odem do SBB saopstim sta sam imao kod Telekoma, sta oni nude, cene, povlastice,... Sakupim te iznose i iznose kod Telekoma pa podelim na 24 rata ( UO 24 meseca) i vidim da za nekih oko 5 000,oo dinara mi dodje SBB jeftiniji. Nakon podnosenja zahteva kod Telekoma, na putu do stana, zovu me par puta da mi ponude jos neku olaksicu. Odbijem.
E sada. Kod SBB imam Trio Gold paket, brzina bi trebalo da je 5o MB/s, ali ...Od septembra meseca 2016. do maja 2017. 7 puta sam zvao da reklamiram, za TV signal 3 puta, a za brzinu interneta 4 puta, mada je trebalo vise puta. Naime, brzina je cesto bila i ispod 5 MB/s, a vrlo retko oko 50 MB/s, mada sam bio zadovoljan i kada oko 30 MB/s. Pravdali su se da sam na Bulevaru gde je opterecenje veliko. Kazem, znali ste gde mi lokacija pri obavljanju razgovora, te ste trebali da mi skrenete paznju da ce biti problem brzina ili pak naplatitie mi paket po 30 MB/s. Onda su ukljucili pored onih 2,4 GHz i brzinu 5 GHz na ruteru. I sada povremeno padne brzina na oko 20 MB/s ali nisam zahtevan te ide.
E sada, svi kazu kablovski SBB ima stabilniju sliku za razliku od Telekomove tel. linije, medjutim ja kod Telekomove IPTV nisam primetio da mi se nekada ukocila slika ili pak zatreperila, ovde mi se desavalovise puta ili pak da se ukoci. Sto se tehnicke podrske SBB tice, vrlo su korektni i javljaju se brzo na poziv. Sve pohvale ljudstvu koje radi na tim poslovima, a takodje i u MTS-Telekomu.
Sto se ostalih ponudjaca tice, mogu samo da napisem iz iskustva sto sam cuo. Eto za Exe net, kada im pomenem, pre godinu dana su razveli mrezu i u mojoj zgradi, ljude izbijaju ospice. Kazu signal je ok, ali im tehnicka podrska sacuvaj boze. Ne dolaze po dan dva, pravdaju kao imaju puno intervencija, mada to onda nije reklama, ako je to tako, pre ce biti da ne zele da placaju vise ekipa za intervencije. Za vikend kazu nema sanse da dodju, no tek u ponedeljak,...To je ono sto sam cuo, ja nisam imao, te ne mogu da tvrdim da je to tacno.
Eto, neka moja licna iskustva za proteklih 10-tak godina, tacnije od 2005. godine.
 
Do jeseni 2016. imao sam kod Telekoma BOX 4 paket, a pre toga ADSL internet i mogu vam reci da sam bio zadovoljan kako brzinom interneta, mada nisam gejmer igrac, ali skidam neke stvari i nije bilo problema iako brzina bila 30 MB/s. Za to vreme imao sam samo jednu intervenciju koju su mi telefonskim putem resili i jednom zamenili kabli od rutera do PC, zasta sam ja kriv, ostetio isti. Dosli su vrlo brzo na intervenciju. Svaka pohvala za to.
Ono sto me izritiralo,neposredno pre isteka ug.obaveze, prosledim tri mejla tokom dva meseca da vidim sta nude, imali povlastica za lojalnog korisnika, cene... Na dva mejla ne nedju za shodno da mi odgovore, a tek na trecem mi odgovore da pogledam njihov sajt i da tamo ima sve.
Odem do njihove poslovnice i tamo mi predstavnik saopsti sta mi nude. Kazem to je i za nove korisnike, ima li nesto za lojalne koji vec nekoliko puta produzavaju ugovore. Pa to je to, saopsti mi.
Iziritiran odem do SBB saopstim sta sam imao kod Telekoma, sta oni nude, cene, povlastice,... Sakupim te iznose i iznose kod Telekoma pa podelim na 24 rata ( UO 24 meseca) i vidim da za nekih oko 5 000,oo dinara mi dodje SBB jeftiniji. Nakon podnosenja zahteva kod Telekoma, na putu do stana, zovu me par puta da mi ponude jos neku olaksicu. Odbijem.
E sada. Kod SBB imam Trio Gold paket, brzina bi trebalo da je 5o MB/s, ali ...Od septembra meseca 2016. do maja 2017. 7 puta sam zvao da reklamiram, za TV signal 3 puta, a za brzinu interneta 4 puta, mada je trebalo vise puta. Naime, brzina je cesto bila i ispod 5 MB/s, a vrlo retko oko 50 MB/s, mada sam bio zadovoljan i kada oko 30 MB/s. Pravdali su se da sam na Bulevaru gde je opterecenje veliko. Kazem, znali ste gde mi lokacija pri obavljanju razgovora, te ste trebali da mi skrenete paznju da ce biti problem brzina ili pak naplatitie mi paket po 30 MB/s. Onda su ukljucili pored onih 2,4 GHz i brzinu 5 GHz na ruteru. I sada povremeno padne brzina na oko 20 MB/s ali nisam zahtevan te ide.
E sada, svi kazu kablovski SBB ima stabilniju sliku za razliku od Telekomove tel. linije, medjutim ja kod Telekomove IPTV nisam primetio da mi se nekada ukocila slika ili pak zatreperila, ovde mi se desavalovise puta ili pak da se ukoci. Sto se tehnicke podrske SBB tice, vrlo su korektni i javljaju se brzo na poziv. Sve pohvale ljudstvu koje radi na tim poslovima, a takodje i u MTS-Telekomu.
Sto se ostalih ponudjaca tice, mogu samo da napisem iz iskustva sto sam cuo. Eto za Exe net, kada im pomenem, pre godinu dana su razveli mrezu i u mojoj zgradi, ljude izbijaju ospice. Kazu signal je ok, ali im tehnicka podrska sacuvaj boze. Ne dolaze po dan dva, pravdaju kao imaju puno intervencija, mada to onda nije reklama, ako je to tako, pre ce biti da ne zele da placaju vise ekipa za intervencije. Za vikend kazu nema sanse da dodju, no tek u ponedeljak,...To je ono sto sam cuo, ja nisam imao, te ne mogu da tvrdim da je to tacno.
Eto, neka moja licna iskustva za proteklih 10-tak godina, tacnije od 2005. godine.

Slazem se u potpunosti. Koristim Telekom ADSL 11 godina i nikada da ih ne ureknem nisam imao problem u tehnickom smislu. Brzina je uvek ista i tu nema nikakvog variranja. Takodje sam koristio IPTV par godina i nijednom nisam imao problem sa slikom. Jedini problem koji sam imao je sa
zaposlenima u poslovnici i njihovom neazurnoscu. Imam na jos jednoj lokaciji VDSL nepune dve godine i to radi super.

SBB nisam koristio ali drug ga ima u stanu i kancelariji zali se da mu brzina stalno varira i da je morao vise puta u nesto vise od godinu dana da intervenise. Pre toga je imao ADSL + IPTV takodje bez ikakvih problema.

Ove ostale necu da komentarisem ali apsolutno je tacno sve sto si cuo.
 
Pravdali su se da sam na Bulevaru gde je opterecenje veliko. Kazem, znali ste gde mi lokacija pri obavljanju razgovora, te ste trebali da mi skrenete paznju da ce biti problem brzina ili pak naplatitie mi paket po 30 MB/s. Onda su ukljucili pored onih 2,4 GHz i brzinu 5 GHz na ruteru.
Да ли ово помињање 2,4 и 5 значи да брзину мериш на wireless вези? Да ли би могао да покушаш да пишеш исправно мерења јер Mb и MB није ни приближно исто?

Ја сам имао све помињано и све је радило скоро савршено. Прво СББ па у неком периоду и адсл/бокс и на крају ехе. Разлика је у цени која се плаћа, ту ми је СББ био углавном скупљи али и са бољом понудом од адсл-а. Сада само ехе, имао сам неке размене мејлова са подршком око рутера и завршено је пристојно брзо, никада ми нико није долазио кући јер ако ја не умем да средим унутра, неће ни они. ;)
 
Да ли ово помињање 2,4 и 5 значи да брзину мериш на wireless вези? Да ли би могао да покушаш да пишеш исправно мерења јер Mb и MB није ни приближно исто?

Ја сам имао све помињано и све је радило скоро савршено. Прво СББ па у неком периоду и адсл/бокс и на крају ехе. Разлика је у цени која се плаћа, ту ми је СББ био углавном скупљи али и са бољом понудом од адсл-а. Сада само ехе, имао сам неке размене мејлова са подршком око рутера и завршено је пристојно брзо, никада ми нико није долазио кући јер ако ја не умем да средим унутра, неће ни они. ;)

Smatram da je sugestija oko ispravnosti napisanog Mb ili MB suvisna, da ovde svima jasno o kojoj je jedinici rec, a i Vama takodje.
Napisao sam o svojim iskustvima sa navedena dva operatera, za treceg na osnovu rekla kazala. U momentu kada sam trebao da produzim UO, jednostavnom racunicom skoro istih usluga, stavio na papir koliko meseci po 1,oo RSD, koliko po drugoj tarifi, sve to sabrao, dobio zbirnu cifru i podelio na 24 mes. rata UO, SBB tada nije imao ,,skrivene" naplate, kao MTS-Telekom tipa da ako zelim identifikaciju poziva, 72 h unazad posebno naplacuje, dok je kod SBB-a to bilo u cenu koju su naveli.
 
Kad radiš proračun za dve godine unapred, moraš da uračunaš i jedno 3 poskupljenja, bar kad je sbb u pitanju.
 
Nazad
Vrh Dno