Šta je novo?

Viber problem-druga strana me ne čuje

Goxy

Čuven
Učlanjen(a)
06.03.2002
Poruke
3,960
Poena
710
Drugar mi je upravo kupio Lg optimus l7-II ali ima problem sa viberom. Bilo da ga zovu ili on zove ljudi ga ne čuju ali on njih čuje. Pozivi i Skype rade tsko da nije problem u micu. Reinstalacija nije pomogla. Googlali smo ali svi pričaju o problemu sa mikrofonom. Imali ko neku ideju ?
 
Nekada davno Viber mi je pravio isti problem na supruginom Nexus - u. Resio sam joj "necujnost" tako sto sam promenio 3 linije u, cini mi se, branding. data file- u. Naravno fon mora biti root - ovan. Potrazi na Google, davno je bilo. Pozz
 
On neće da rootuje fon tako da to otpada.
 
Ispravka, Viber NIJE radio na mom predjasnjom SGS-u (GT-I9000).
Verzija 1:

- Modify build prop (i.e with Root Explorer, it is in System dir and with R/O) and replace "GT-I9000" in lines:
ro.product.model=Nexus S
ro.product.brand=Samsung
- Maybe it's necessary fix permissions [DALVIK & CWM] (in Advanced option)

Verzija 2:
edit build prop
replaced GT-I9000 to SGH-I9000
reboot
that will be ok

E sad`, kazes da drugar nece da root-uje...jedino da ceka da Viber team "popravi" stvar. Ili na Viber support pa postaviti pitanje, naravno prethodno preporucujem da se pogleda da li je neko imao isti/slican problem sa istim/slicnim modelom telefona.
 
Telefon je skoro izašao. Imam kolegu koji ima prvobitni L7 pa ću videti da li njemu radi.
 
Prva 2 linka na Google sa upitom - model telefona + viber daju ti odgovor. Svi imaju problem sa novim Viberom 3.xxx. Neka potrazi stari Viber apk i proba.
 
Instalirao sam verziju Viber_2.2.2.22.apk i moj LG L7 II sada radi bez problema. Jedino zbog starije verzije ne vidim ko je trenutno online, ali bitno je da radi Viber.
 
Pozdrav, imam jedno pitanje vezano za Viber. Dans mi je drugar zvao i rekao mi je da sam na Viberu bio online na svaka pola sata posto mi je slao poruke, medjutim ja nisam koristio mobilni. Pa vas pitam da li je moguce da budem online na Viberu iako ne koristim mobilni niti ulazim u Viber.
Pozdrav.
 
Nazad
Vrh Dno