Šta je novo?

Modovanje slusalica

perovic96

Cenjen
Učlanjen(a)
01.02.2013
Poruke
28
Poena
154
Posto nisam nasao nista slicno rekoh da otvorim temu, da li se neko bavio time i ima neka iskustva?

Hteo bih da modujem sennheiser hd201-cilj mi je da pojacam bass, i da malo jos procistim zvuk (nemojte da mi govorite nista tipa da kupim skuplje slusalice jer ne mogu da prijustim da se igram sa skupljim slusalicama). Ideje?

Ko god moze da pomogne ovde znacila bi mi pomoc,hvala :D
 
Čitaj malo o dampiranju, pogledaj kako se otvaraju sluške , neki tutorial.
Mada mislim da ti je pametnije da ih se oslobodiš i da kupiš bolje basastije.

Mada kad pomislim šta ti hoćeš, moram da dodam da ti je i izvor vrlo bitan, dakle zvučna karta ili dac tako da sve više mislim da odustaneš jer se ne isplati.
Ne pravi se pita od ........
 
Te slusalice lose ''saradjuju'' integrisanom zvucnom, ili kupi Asus Xonar DG (najjeftinija zvucna sa pojacalom za slusalice a opet sasvim solidna za te pare) ili jos bolje kupi neke bolje slusalice i Xonar DG, npr Presonus HD7 (oko 40e, verovatno su za 2 klase bolje od hd201).
 
Čitaj malo o dampiranju, pogledaj kako se otvaraju sluške , neki tutorial.
Mada mislim da ti je pametnije da ih se oslobodiš i da kupiš bolje basastije.

Mada kad pomislim šta ti hoćeš, moram da dodam da ti je i izvor vrlo bitan, dakle zvučna karta ili dac tako da sve više mislim da odustaneš jer se ne isplati.
Ne pravi se pita od ........

A sta mislis o tome da skinem tu masku i stavim nesto tipa mrezice, da napravim protok vazduha do drajvera , da li bi to moglo da pojaca bass? I jel mozda ima negde neki turtorial za dampiranje sa slikeama,ili videom?
 
^ Ako imas integrusu mozes da ih modujes 10 godina.. nista specijalno neces postici. Kupi polovnu Xonar DG makar.. mada je i nova pristupacna.
 
Pustaj muziku sa telefona, a za igre ti bass i nije toliko bitan, dakle mogu da prodju.
 
Odakle tebi uopste ideja da se moduju te sluske? To je, ako se ne varam najjeftinija varijanta te firme, ima ih sestra i platila ih je nesto manje od 2000, zvuk im za te novce korektan ali tesko da ces bilo kakvom modifikacijom da uradis nesto posto nisu ni pravljene da imaju jak bass, i ovako se tresu kad su maksimalno pojacanje. Ako ti je bas do basa onda skupi pare za neke druge, bar je danas najlakse naci sluske sa prejakim bassom.
 
Cemu mod slusalica, poradi na zvucnom izlazu u vidu zvucne karte i bice kao da si ih modovao ali u pozitivnom smislu :)

Ako ipak resis da ih modujes, seces produzavas zvucni tunel itd, uzmi malo prostudiraj tu tematiku jer pretpostavljam da nikada nisi pravio zvucne kutije i slicno, pa da znas gde da rezes :smash:
 
Izvinjavam se sto upadam u temu :)

Da li postoji neki mod/nacin da se kabl slusalica ne zamrsava?
 
Postoji, zove se wireless slusalice :)
 
Ehhhh... Jos kad bi mogao da ih koristim na ipod-u za sta mi prvenstvno i sluze... :)
 
Imas i za to, bile su neke logitech wireless, izguglaj loma :)
 
Problem je sto ne bih menjao svoje senheiser. A i ne verujem da za taj novac ima ista makar pribliznog kvaliteta.
Zato trazim mod :)

P.S. Mozda zvuci glupo, ali ponadao sam se da postoji neka pljosnata traka u koju bih uglavio kabl slusalica i tako dobio maltene pljosnat kabl koji se ne mrsi.
 
Nazad
Vrh Dno