Šta je novo?

Nokia Lumia 925

vulex8, i ja sam imao ativ pa 925, ativ ima bolju bateriju, prima microsd, jako jako solidan fon za male pare. Nokiju sam uzeo radi bolje kamere i navigacije, i ostalog nokijinog softvera koji je odličan. I izrada, kao i dizajn su bolji kod nokije, mada je to stvar ukusa. Meni je 16gb na 925 dovoljno, jer ne trpam muziku, i gluposti, imam dosta softvera instaliranog, i oko 9gb slobodno.
Ljudi se žale na bateriju od 925, ali meni sa normalnim korišćenjem traje dan-dan i po, nekad i dva dana, sa uključenim wifi i na poslu i kod kuće. 3G retko uključim, samo kad treba hitno dok sam u gradu. Navigaciju sam koristio par puta, onda dosta troši, i plus se više greje.
Ako su pare problem, ativ će sasvim lepo odraditi posao, ali 925 apsolutno opravdava razliku u ceni, što se svega tiče. Mislim i da će uvek imati bolju podršku, od nokije tj microsofta.
Nadam se da sam malo pomogao.
 
Kao što čovek već reče, a da se ne ponavljamo...
WP_20140516_07_27_58_Pro.jpg

Imao sam ativ S (dao sam ga ćaletu), sad imam dve L920 i kumu sam dao L925, ova gore na slici je žuta futrola, ženi sam dao nju, a ja koristim crnu futroli... Originalnu... Napisaću svoje utiske i prednosti u odnosu na drugi...
Na kraju ću napisati šta bi...

Ativ S

-bolja baterija, ali ne vidim razliku u trajanju, ili to prosto ima veze sa displejem, koji jeste veći od nokia L920 i L925

-(ne)znatno slabija kamera na ativ s u odnosu na nokie (govorim od dnevnom snimanju) i bez "stabilizatora drmanja" što se vidi...

-micro SD slot, ali vodite računa koje podržava, ja sam stavio 16GB (10) Samsung i nije je video, do GDR3 update, sad vidi... Još jedna glupost, kad ste popunili memoriju telefona, i prešli na mem. karticu, prilikom završenog snimanja 1080p treba vremena da spremi snimak, ne mnogo, ali to ne radi na memoriji telefona... Meni je to bitno... :p

Nokia 920

-stvarno zaslužuje naziv tenk, jer je težak kao tenk, pa još malo...

-ima neke čudne pojave, tipa sitno puckanje iz glavnog, donjeg zvučnika, na svakoj sam primetio... Mana u odnosu na ativ s, po meni je uvek bolja varijanta vađenje baterije... No dobro, znam da ne treba, ali sigurno je bolje da možete izvući bateriju i izvršiti zamenu... ako treba...

-razlog zbog kojeg sam kupio nokia telefon je kamera, ništa drugo, a sviđa mi se i dizajn...

Nokia 925

Ovo je bila moja želja, prvo lep je, drugo lep je, treće, lepši je od L920, četvrto... Baš je lep! :d

-šalu na stranu, jedino što je mene odvelo od ovog telefona je... 16GB i nema slot za micro SD, da imam sve skupa bar 32GB, da je bila verzija od 32GB, sigurno bi kupio ovaj telefon, a ovako, uzeo sam L920 (dva komada, sebi i ženi)...

I na kraju, ako ti ne smeta težak telefon, kupi L920. U slučaju da ti se više sviđa veći display, kupi Ativ S, nećeš se pokajati, jedino je srahne što nemaju u Srbiji display za njega u slučaju da ga skršiš...

Što se tiče navigacije here drive+ i ostalog, sad ćeš imati sve free uz 8.1 update, tako da ni to nije razlog da te odvrate o ativa s, a opet...
...podrška za ativ s, bar što se samsung app tiče, sramno je nikakva... Možda se promeni stanje nakon 8.1, ali ne verujem...


Eto, ako se nisi smorio čitanjem, znaš šta ćeš kupiti...





P.S. Uz normalno korišćenje, 3G, wifi on... skinut ujutro u 8h, baterija bez problema pregura do 00h, skype, viber, whatsapp, facebook, messenger...



:X
 
Poslednja izmena:
Dodao bih da je L925 prilicno klizav u ruci (bar meni bio). Nije mi toliko smetalo 16GB skladisnog prostora, koliko "mrlja" ispod back dugmeta na display-u, a kod zamene, pored istog problema, i poklopac je skripao. Skripanje bih i nekako oprostio, ali display, u koga 99% vremena blenem dok koristim telefon, mora biti besprekoran. Na kraju sam vratio i drugi L925 i uzeo L920 koji je, za sad, bez greske. Koliko vidim na fotografiji, kod rotkod-a je display na L925 bez greske. (Dugmici su prilicno svetliji nego sto su bili kod mene.)

@rotkod
Je l' se mozda secas koji je datum proizvodnje te tvoje L925? Pise na kutiji na onoj nalepnici.
 
Dodao bih da je L925 prilicno klizav u ruci (bar meni bio). Nije mi toliko smetalo 16GB skladisnog prostora, koliko "mrlja" ispod back dugmeta na display-u, a kod zamene, pored istog problema, i poklopac je skripao. Skripanje bih i nekako oprostio, ali display, u koga 99% vremena blenem dok koristim telefon, mora biti besprekoran. Na kraju sam vratio i drugi L925 i uzeo L920 koji je, za sad, bez greske. Koliko vidim na fotografiji, kod rotkod-a je display na L925 bez greske. (Dugmici su prilicno svetliji nego sto su bili kod mene.)

@rotkod
Je l' se mozda secas koji je datum proizvodnje te tvoje L925? Pise na kutiji na onoj nalepnici.

Kakva mrlja ispod back dugmeta?
 
Da ne otvram za sada novu temu. Šta mislite o Nokia 930 meni izgelda simpatično. Mada me malo zabrinjava kapacitet baterije (doduše ako je ista kao i Nokia Icon to će biti onda autonomija od nekih 18-24 h uz umereno korišćenje...)
 
Icon je izašao sa 8.0 + Black, dok 930 dolazi sa 8.1 + Cyan
Nadam se da će biti bolja autonomija na 930, kao i na Icon kada službeno dobije 8.1,
a još više se nadam da će srediti da radi Glance i DTTW, jer bez toga to više nije Nokia..

p.s.
Slobodno otvori novu temu Nokia Lumia 930.
Glupo je da nastavimo u ovoj temi daljnju raspravu.
 
Kakva mrlja ispod back dugmeta?

Na repu strelice back dugmeta, kockica velicine 1mm² ima slabiji intenzitet svetla. Na prvi pogled izgleda kao da je back strelica kraca za 1mm. Neko ce reci da sam 3,14cajzla, ali posto najvise blenem u display, on mora biti besprekoran, narocito za tu klasu telefona.
Cak sam i fotografisao. Ne vidi se lepo na fotografijama, ali moze da se primeti. DSCF8499.jpgDSCF8500.jpg
 
@recoba20

Mogu pitati kuma jednom kad se vidimo koja je godina, nisam gledao...

Ja sam uzeo ovu u 3G...

WP_20140517_001.jpgWP_20140517_004.jpgWP_20140517_002.jpgWP_20140517_005.jpg
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na odgovorima, svaka informacija mi je bitna. Najvise mi znaci da li cu da pogresim ako uzmem Ativ jer nisam u stanju da kupim Lumiu 920/5 osim ako bas Ativ nije dobar, ali po komentarima mislim da je ok telefon :)
 
Po WPCentral... Počeo update, prvo u Finskoj na L925, a i u Argentini na L925... Ajde ponosni vlasnici L925... Proverite ima li update...?
 
Ajde vi sa 925 izašao je novi nokia recovery tool... Možda ima update za vas...
 
nema...
 
Ništa ne kasni, ne znam odakle to? I sigurno neće drastično popraviti trajanje baterije na bilo kom polju.
 
Ništa ne kasni, ne znam odakle to? I sigurno neće drastično popraviti trajanje baterije na bilo kom polju.

Ako si gledao one roadmapove, verovatno si video kraj juna...Mislim, ako su pod time podrazumevali par srecnika u Finskoj, onda nemam reci...
A trajanje baterije sa 3g je sramotno.
One mini ima manju bateriju, a traje dosta duze na 3g. Smucilo mi se vec da stalno moram da saltam sa 2g na 3g i obrnuto.
 
Ne. 24.6 je počela zvanična podrška od strane MS za WP8.1. Update-ovi za pojedinačne uređaje i regione nisu precizno navedeni već stoji jul/avgust. Dakle nikakvog kašnjenja nema.

Što se baterije na 3G tiče, da, brzo ćeš da je ubiješ ako samo tako koristiš internet i mislim da tu nema pomoći neke. Nisam ni ja oduševljen ali opet, tu je wifi, 3G koristim napolju samo tj kad nisam na wifi pa mi je ok.
 
Na WPC piše da 925 treba od danas da dobije cyan+8.1, jel neko probao?
 
Ja sam na 100% , ali uvek mi je uključen na struju kad radim update. Krenuo u 0:34...
 
Bio sam na Devu 8.1, pa sada i ne vidim neku razliku... Ima li nesto da sam propustio?
 
Iskreno, očekivao sam više
 
Ja sam odavno rekao da ne očekujete od Cyan ništa posebno jer on donosi drivere, sitne ispravke, poboljšanja oko kamere i slično ali ništa spektakularno. Bitna unapređenja zavise od MS.
 
Nisam očekivao nešto spektakularno, ali su mogli da ubace npr smartdial, nešto slično htc clock-u, % za bateriju... no, meni je bilo sve relativno ok i pre, sad ću verovatno da promenim izgled, i da smanjim tajlove, tj dodam još jedan red.
 
Vylota, cyan, black.. su windows updatei koje nokia dodatno nabudzi, sve u jednom, nema zasebnih skidanja.. Ne znam sta te zbunjuje nisi juce uzeo wp telefon :)
 
Nisam zbunjen :). Odakle ti to? Sve je ok, urađen apdejt, sve radi, došlo vreme da se podese neke nove fore, i idemo dalje...
 
Nisam očekivao nešto spektakularno, ali su mogli da ubace npr smartdial, nešto slično htc clock-u, % za bateriju... no, meni je bilo sve relativno ok i pre, sad ću verovatno da promenim izgled, i da smanjim tajlove, tj dodam još jedan red.
Pa dobio si % za bateriju,
nešto slično HTC clock postoji kao aplikacija http://www.windowsphone.com/hr-hr/store/app/clock-hub/6c83cb68-dd58-46ea-a316-9aa34b2cfd0c ili još "naprednija" http://www.windowsphone.com/hr-hr/store/app/start-screen-clock/f412b9a4-28ad-4b29-a525-93c544accfad
 
Nazad
Vrh Dno