Šta je novo?

Nokia Lumia 925

Jesi li siguran da će USA T-Mobile verzija da radi ovde?
 
Jesi li siguran da će USA T-Mobile verzija da radi ovde?




Pa nisam siguran ali gledao sam pitanja sa linka i tamo su ec ameri pitali da li moze da se normalno korosti kartica drugih operatera na ovoj lumiji na sta su dobili potvrdan odgovor. Ako neko moze, neka procita pa neka pomogne oko ovoga da li je sim free ili nije?!
 
Pa ja vidim samo 'no contract' znaci ne moras da se vezes za ugovor, ali nigde ne pise sim-free. I slobodno koristi edit, ne moras 4 poruke odvojene za 4 minuta :)
 
Nisam bas siguran da je sim-free t-mobile mreza. Oni su poznati po tome da je sve njihivo zakljucano na njihovu mrezu.
 
Pa ja vidim samo 'no contract' znaci ne moras da se vezes za ugovor, ali nigde ne pise sim-free. I slobodno koristi edit, ne moras 4 poruke odvojene za 4 minuta :)

Tapatalk na WP mi ne dozvoljava multy quote pa moram svaki post posebno da quotiram a poseban post je moje pitanje?!?! te s' toga ne vidim u čemu je problem :(

No contract stoji ali sam pregledao Q&A i tamo našao pitanje o korišćenju kartice drugog operatera na TMobile telefonu...
 
Moj kolega sa posla pazario preko drugarice iz USA lumiu 521 mislim da je T-mobile (521 je njihova oznaka), i NE RADI kod nas, provereno, traže mu 20e za dekodiranje.
 
Moj kolega sa posla pazario preko drugarice iz USA lumiu 521 mislim da je T-mobile (521 je njihova oznaka), i NE RADI kod nas, provereno, traže mu 20e za dekodiranje.

Ma 20€ ja yaba ako je samo toliko i ako može da se otključa :)

Pa onda ću za 225€ imati novu L925 a ne za 330-350 koliko je cepaju kod nas :(
 
Raspitaj se prvo, možda je za druge nokije viša cena :).
 
L925 sa TMobile USA je zaključana i za sada se nemere otključati :(
Ništa od poručivanja :(
 
Ne znam, pa da pitam, imao sam L925 od PIN Comp. i bila je otključana, sim free... U VIP-u sam video CT (ComTrade) L925, pa me zanima ima li je neko i dali su i njihove otključane... Hvala unapred!
 
Trebalo bi da jesu ali mislim da to niko sa sigurnoscu ne moze da ti kaze nazalost... Navodno idu price da nijedna Lumia kod nas nije zakljucana.
 
Videću kad je kupim, javljam dali je simfree...
 
Imam ja 925 iz CT, simfree je.
 
Hvala! Ovo mi je bilo bitno, oće i moj kum da je kupi! Hvala još jednom! ;)
 
Izvini, sada tek vidim post, nema na cemu :)
 
Ne koristi 3G ako ne moraš...
 
CT lumia 925 kupljen u VIP-u, telefon je sim free... Lepo izgleda, a što se rada tiče ne zaostaje za 920, čak mi je lepše to što ističe boje, kao moj bivši ativ s...

Baterija? Kao i kod svih, ako ne koristiš traje, a ako želiš jedva dan ipo, čekaj update 8.1 ili kupi lenovo sa 4000mAh...
 
CT lumia 925 kupljen u VIP-u, telefon je sim free... Lepo izgleda, a što se rada tiče ne zaostaje za 920, čak mi je lepše to što ističe boje, kao moj bivši ativ s...

Baterija? Kao i kod svih, ako ne koristiš traje, a ako želiš jedva dan ipo, čekaj update 8.1 ili kupi lenovo sa 4000mAh...

Koji crni dan ipo!? Punio sam 2 puta na dan. Sad sam presao na 8.1, pa cu da vidim
I zasto bi zaostajao za 920, kada je prakticno isti model u lepsem i laksem kucistu??
 
Poslednja izmena:
Kakve veze ima kućište sa performansama uređaja? Btw nešto tu nije kako treba, ja sa 920 guram ceo dan a poprilično koristim telefon(i internet i gps).
 
Kakve veze ima kućište sa performansama uređaja? Btw nešto tu nije kako treba, ja sa 920 guram ceo dan a poprilično koristim telefon(i internet i gps).

Nema apsolutno nikakve. Covek je napisao da 925 u radu ne zaostaje ni malo za 920. Pomislio bi covek da je 920 model iznad...
Cini mi se da je na 8.1 bolja situacija, ali je jos rano da kazem sa 100% sigurnosti.
 
Pa da ali si napisao ti nakon toga "I zasto bi zaostajao za 920, kada je prakticno isti model u lepsem i laksem kucistu??". Zato sam pitao.

Ako izuzmemo dizajn i izgled(da se razumemo meni je isto 925 prelep ali daleko da mi je 920 ruzan) to su dva identicna telefona. Stavise, 925 ima to 6to socivo kamere koje u praksi nije dalo ni malo bolje rezultate a sa druge strane 920 ima 16GB memorije vise + bezicno punjenje.

Sto se baterije tice tu stvarno nemam vecih problema. Jedino gde je potrosnja drasticna je 3G internet, tu zna da povuce i 25-30% po satu... Na 8.1 sad sa ovim poslednjim update-om se malo popravilo stanje inace je bilo losije po pitanju baterije u odnosu na 8.0.
 
Pa da ali si napisao ti nakon toga "I zasto bi zaostajao za 920, kada je prakticno isti model u lepsem i laksem kucistu??". Zato sam pitao.

Ako izuzmemo dizajn i izgled(da se razumemo meni je isto 925 prelep ali daleko da mi je 920 ruzan) to su dva identicna telefona. Stavise, 925 ima to 6to socivo kamere koje u praksi nije dalo ni malo bolje rezultate a sa druge strane 920 ima 16GB memorije vise + bezicno punjenje.

Sto se baterije tice tu stvarno nemam vecih problema. Jedino gde je potrosnja drasticna je 3G internet, tu zna da povuce i 25-30% po satu... Na 8.1 sad sa ovim poslednjim update-om se malo popravilo stanje inace je bilo losije po pitanju baterije u odnosu na 8.0.

Sta znam, iskreno sam ocekivao vise od 2000 mah baterije i relativno skromnog hardwarea, sa sve amoled ekranom...
Mozda zvanicni 8.1 sa Nokia firmwareom bude ok. Ovako bih ja ovo nazvao poluproizvodom
 
Svako ima pravo na misljenje ali daleko od poluproizvoda. Bice da ti nesto nije podeseno kako treba ili da ti neki proces vuce struju itd. Imas na wpcentral dosta na temu baterije pa kad i ako te ne mrzi procackaj. Kao sto rekoh, meni pregura dan a X puta sam navodio koliko otprilike sta koristim i mislim da mogu da se podvedem pod heavy user.
 
Meni baterija na L920 izdrzi jedva od ujutru do uvece. Ali dosta koristim net, WA i Viber. Uglavnom mi je Wifi ili 2G. 3G samo kad nesto skidam a nemam Wifi. Tad mi se tel bukvalno pregreje ako je recimo pola sata na 3G. E sad ne znam koliko je to normalno da se tioliko pregreva kad je na 3G mrezi i gledam Yt recimo. Baterija nije losija od slicnoh Androida ali nije ni bolja. Samo me zanima Ip5s koliko izgura sa baterijom od 1440 mAh?
 
Svako ima pravo na misljenje ali daleko od poluproizvoda. Bice da ti nesto nije podeseno kako treba ili da ti neki proces vuce struju itd. Imas na wpcentral dosta na temu baterije pa kad i ako te ne mrzi procackaj. Kao sto rekoh, meni pregura dan a X puta sam navodio koliko otprilike sta koristim i mislim da mogu da se podvedem pod heavy user.

Upaljen mi je double tap i glance, sinhronizacija maila, fb, viber i to je to.
Najcesce je na 2g, nfc je ugasen, wifi takodje dok se ne koristi, bluetooth ni ne palim. Osvetljenje na auto
Ne znam sta moze da bude da nije dobro podeseno?
 
Mozda te kaci neobjasnjivi fenomen ko i mene kad sam gasio net.. Moguce da WP8 ima problem kad nema net, neka aplikacija hoce da povuce nesto a nema neta.. i onda se zapuca i povuce bateriju.

Ovo samo u slucaju da si primetio takvo ponasanje, da nestane baterija a ti nisi nista specijalno radio, ili nisi nista..
 
Moja podesavanja:

3 mail naloga - as item arrive
wifi uvek on - ugasen wifi sense, otkrivanje novih mreza, automatsko povezivanje na hotspotove i slanje info o near by wifi ugaseno sve
Bluetooth - off
NFC - off
mobilni internet ukljucen uvek - sam bira 2g/3g
usteda baterije - off
osvetljenost - auto
rotiranje ekrana - lock uspravno
lociranje telefona - off
back up - samo slike na one drive i samo preko wifi
lokacija - svuda on
double tap - off
glance - on, ono cudo sa mahanjem preko ekrana
iskljucena vibracija tastera

Blokirani procesi:

Fsquare
IE
WPcentral
Onedrive
TuneIn
111 meni
here drive+
nokia care
nokia reading
podcasts

Prosecna dnevna upotreba:

10-15min poziva
10-20 SMS

Relativno dosta WA i Viber, FB messenger, pokoji poziv na Viberu.

IE, Tapatalk, FB, Twitter i slicno ~2h bar.

GPS ~1h.

Poneka slika.

Izdrzava mi sa tom upotrebom ceo dan ali ne preko toga. Zato cesto u kolima ga zakacim na punjac "za nedaj boze" ali i bez toga prolazim dan.
 
Poslednja izmena:
@rotkod, Jel mozes da mi kazes tvoje utiske ako si imao i atv s i sad lumia 925, dvoumim se izmedju ovih telefona, pa ako moze neko misljenje, ne zaboravite da je ativ s jeftiniji za 60+ evra
 
Nazad
Vrh Dno