Šta je novo?

Nokia Lumia 925

Poslednja izmena:
Ili je falicna kamera, ili imas neku foliju preko stakla. Kao u magli da slikas

Sada kada se postavio drugu sliku, mislim da je to OK, samo tvoja 520 nenormalno izostrava sliku.
 
Poslednja izmena:
Samo ona prva iz nekog razloga ne valja, jel su sve slike takve ili?
 
Aha, sve sa nokia i default kamerom, samo na Smart cam su ok fotke.. Ali zar ta aplikacija nije ukimuta odnosno da je smart i pro sad Nokia camera..
 
Poslednja izmena:
Sta ce onda na telefonu i zasto pravi bolje fotke :)
 
Zato sto tada kada je stavljan softver na istu nije postojala Nokia camera. Obrisi je i neces moci da je skines sa marketa opet. Sto se slika tice mislim da negde gresis, meni na automatici pravi bolje slike od one zamagljene, samo je sad mrak nema svrhe da slikam...
 
Ali ti imas 920 bre :) I prestanite vise sa 'negde gresis' :D Sta mogu da pogresim, automatika.. A i kad sam rucno podesavao opet losije bilo.
 
Poslednja izmena:
Pa da ali 925 treba da pravi jos bolje... Ne znam al ti nekako pogresis :D Naravno da ne prave slike kao 1020 ali su skroz upotrebljive...
 
L520

L925

Jeste da nisu isti vremenski uslovi (L520 test april, L925 jul) ali.. nesto mi je ovo cudno, izgleda da softver skripi na 925.

Ta Lumia ima dosta veci senzor (1/3'', znaci kao S4, Note 3, G2) od 520 (1/4'', to je najmanji senzor na nekom novijem telefonu) i ima Carl Zeiss optiku, pure view, dual led.. znaci hardver je ubedljivo na strani 925 a rezultati i nisu neki (na dnevnom svetlu, koliko sam video 925 pravi dobre low light fotografije).

Evo razlike u velicini senzora: http://cameraimagesensor.com/size/#189,237,a

Jel stigao black apdejt za taj fon? Mozda je to resenje.
 
Poslednja izmena:
Ima black..
 
8mpix nije preterivanje za 1/3'' senzor, hardver je na papiru odlican za jedan ''obican'' smartfon a ne kamera smartfon.. softver je problem. Samo me cudi to da su sa black apdejtom sredili skoro sve mane 1020 kamere a na 925 izgleda nema bitnijih promena.

off

nego vidi li jos ko Isusa na semplu sa 925, kod omv-a? :d :d
 
Poslednja izmena:
Haha, jesus.. Gledajuci te dve fotke, to su te neke razlike kao ja sto sam okacio, wtf. Sad ne znam da li da mu brisem Smart Cam, mnogo su bolje s njom.. On ovo ne bi ni izvalio, ali ja bi se opasno razocarao da je moj telefon..
 
Ispade da kamera na 520 razbija!
Mada znalo se da je dobra ali ovo je... :shock:
 
Kida malisa.. :) Da zapocinjem pricu o bateriji na 925, ili da ne zalazim u to :D
 
Pa to je sve bilo poznato. Mislim na bateriju
 
Zasto je meni baterija na 1020 DOBRA??
Da ne kazem odlicna?

A trebao bi jos vise da trosi zbog blica, kamere itd... ne znam meni odlicno drzi baterija, da kucnem u drvo. Naravno pricam o bateriji telefona bez Camera Grip-a.
 
gsmarena_111.jpg


gsmarena_002.jpg


Na koju foru je ovolika razlika nemam pojma. Isti ekrani, cipset, 2000 mAh baterija.. razlika je u kolicini rama i kameri.
 
Poslednja izmena:
Svasta!
Duplo vise razgovora i duplo vise video playback... :D

925 ispade krs. :d
 
Beše 925 izašao pre Ambera? Negde kad i 520 i 720?
Meni se, čini mi se, značajno popravio Video playback sa Amberom na 720, pa su podaci sa inicijalnih testiranja možda zastareli i da su testirani sa Amberom, sigurno bi bili bolji. Verovatno je slična priča i sa 925. Kao što reče hsv.stoned, isti čipset, ista baterija, isti displej, isti sistem, a tako velika razlika. :/

Za fotke ne znam šta da kažem. Problem i sa 720 i sa 920 i 925 je preveliki otvor blende od 1/1.9 i 1/2.0, sa kojim su imali cilj da poprave noćne fotke koje su kritičnije, ali su zato izgubili na dnevnim slikama, a naročito kad su pejzaži u pitanju. Mislim, nije to neki preveliki gubitak, ali je lošije od vodećih Androida i iPhone-ova.
U svakom slučaju, 520 ima malo jači postprocesing, pa dosta izoštri sliku i ona izgleda bolja na prvi pogled, ali 925 daje više detalja i sigurno bi se od nje moglo napraviti dosta bolja slika u nekom sofveru za obradu.
 
Gde, na 925? Ne znam ne mogu i na njegovom telefonu da se opterecujem s tim :) Dosta ga koristi ali cesto i puni.
 
Moze..
 
E, prelistam ponekad android teme ali ne trujem ko sto ovi vole, google servisi divljaju i sve cesce ni ne znaju sta je uzrokovalo drain, tako da dobar sam.. :)
 
Ppogledajte nešto:
LUMIA 925 LINK.

Pogledajte cenu, i fon ide bez ugovorne obaveze + je sim free (unlocked)!!!
205€ !!!

Ko voli nek' izvoli. Ja sebi poručujem 1 fon...

Ispade da je Lumia 925 best by WP uređaj za All Day/All In One segment tržišta!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno