Šta je novo?

Nokia Lumia 925

Pozz svima, evo me nazad na WP deo foruma.. :)

Jurcam da nadjem neki 925, posto sam prekjuce izgubio sluzbeni telefon, pa sad moram da odustanem od planova za 1520, odluka je pala na 925 dok se ne srede stvari malo.. Jedno pitanje za sve vas.. Da li kod nekog ima burn efekta na telefonu?? Devojka moja ima 925 i dal ja tripujem ili kao da na sivoj pozaditi primecujem pocetne tragove burn efekta? Pitam cisto da znam dal da gledam i buljim uci kad kupujem telefon .. .
 
Kod mene sve ok, imam ga malo više od 1 god.
 
Imam 4S I sutra bi trebalo da ga prodam ako se nesto ne desi, I sad sam u dilemi, uzeti 925 ili BB Z10 (140-170eur), funkcionalnost im je slicna, samo mi je dosta bitan audio chip... Za BB znam da ima dobre audio cipove (koristio par meseci bold 9000), I za htc modele znam takodje jer sam imao 8S, ali nikad nisam koristio Lumia modele, a ni probao osim po poslovnicama, pa se zato dvoumim, inace hvala na odg :)

Pitaj Ivana I sa foruma, on je imao i razne iphone i L925.
 
Ja se dvoumim između 925 i 735...
 
Ja bi uzeo 925, a opet... 735 ima svojih prednosti... Vidi na netu 925 od vodafona, on ima 32GB...
 
Jeste vala :)
U principu, najviše odbija što je stariji model i što nema sd slot, kamera mi nije toliko bitna a sa druge strane, na 735 mi se ne sviđaju on screen "dugmići" :) dok je trajnija baterija veliki plus.
Šta znam, pratim oglase pa šta pre naleti i biram bolju ponudu, ionako ću da menjam za 830 kad cena dođe na razuman nivo :)
 
Pala 925 danas.. Crna.. Kakva je situacija na PfD, radi stabilno ili . . ?
 
sada imam verziju softvera 8.1 kupio sam danas telefon ponudio mi je install nadogradnje softvera da li da instaliram ili ne i sta dobijam sa nadogradnjom skinut je sa mreze 3 italija
 
Instaliraj slobodno, a posle će ri uraditi ažuriranje nekih aplikacija...
Kao nov korosnik, ne sekiraj se... Update je proveren i radi lepo, prednost je otvaranje novih mogućnosti... Mada sam zbunjen, jer denim nema za italy 925... Bar ga ja ne vidim...
Obavezno napuni bateriju bar na 60%... Denim donosi par sitnica, jedna je prikaz na pločici u postocima bateriju... Pored vizuelnog izgleda... Lepo su odrađeni i folderi...
Pitaj ako zapne nešto...
 
pa ne znam kada ga palim izbaci onaj logo ona šarena trojka a u o telefonu pise 3 italia
pa sta da radim sada da li da pustim update
 
Poslednja izmena:
vec vidim za par dana u oglasima ili ovde: "drugari, menjam svoju nokiu 925 za note 2" :d

Sto za note2..? Ako je budem menjao menjacu je samo za 1520... Note seriju vise ne kupujem dok se drasticno ne poprave, razocarali su me.. Takodje i o androidu vise ne razmiljam.. L925 koja vazi za telefon sa slabom baterijom, izgurala ceo moj radni dan i ostala na 40% baterije.. Nexus 5 mi je u ovo vreme vec na 22,23 % . . Plus sam jutros skidao app i drndao telefon dobrih 40 min sigurno + posle pozivi, poruke (sms, viber, WA, mail) i sve sto inace koristim u toku dana..
 
Sasvim ok telefon, opet o okusima ne vredi raspravljati... Mada, da napomenem... Note serija je jedna od retkih za koje kod mene vlada interesovanje... Iskreno.
Opet... Između 1520 i note... Odabrao bi 1520... Moj stav, ne znači da sam u pravu...
 
Sasvim ok telefon, opet o okusima ne vredi raspravljati... Mada, da napomenem... Note serija je jedna od retkih za koje kod mene vlada interesovanje... Iskreno.
Opet... Između 1520 i note... Odabrao bi 1520... Moj stav, ne znači da sam u pravu...

Ma idi.. i ja sam bio ubedjen da je Note nivo iznad ostalih Samusnga, citajuci hvalospeve za Note 3, kao sto sad pisu za Note 4, prosle godine ga kupim i ispadne da ne mirise cvece ni u njihovo preduzece, sto bi reko Sojic.. :) Naravno ja o tome vise nesmem da pisem ovde na forumu jer me fanatici spopadaju non-stop, kako neko sme i da pomisli, a tek da kaze da je nezadovoljan.. Tako da sam bio resen da uzmem 1520, medjutim spletom nesrecnih okolnosti, ispalo da moram da se zadovoljim i sa 925, dosadice mi sigurno, najvise zbog 1520 koju jurim od tad kad sam se razocarao u N3.. Ali da cu je menjati za note, to ne, eventualno za Note 5, ako naprave nesto zanimljivo, mada tesko.. ili jos bolje za naslednika 1520.. :D :-devil-:
 
Hehehe... Slažem se sa tvojim stavom, ali i dalje ne razumem da se ne sme "javno" iznositi isti, da ne bi pravio pometnju... Kad se uzme u obzir da jednako kritikujem svaki os koji koristim, tek onda ne razumem zašto ne bi smeo...
Valjda zbog toga, da posedovanjem određenog uređaja pripadaš tom "taboru"...

Najbolje sam razumeo svog prijatelja koji je inače serviser u prolazu Njegoševe.... Da ne navodim dalje... Nije u redu...

On godinama preporučuje iOS, a kao drugu varijantu najboljih android i to po varijanti reklamacije za brand.
To ne znači da preporučuje ono što se više kvari... :d

Nakon svih ovih godina, počeo je preporučivati i windows telefone. Pošto smo dobri prijatelji, pitah ga... "Jeli?! Šta bi sad, otkud to tebi sada...?"
On mi reče... Sećaš li se onog LG 7 (E900 Optimus 7), kojeg sam dobio u zamenu... Sećam!
Pa on mi je bio treći telefon, koji sam koristio, a sa njim nikad nisam imao problem...!
Čekaj, to znači da je LG dobar ili windows sistem...
Ne! To znači da su odlični i jedno i drugo, a ja ne bi da preporučim nešto, o čemu vrlo malo znam, a i znaš... Svi koriste android, pa ne bi da mi vrate telefon, zato što nema neku aplikaciju...

Prođe dosta vremena i opet ja čujem.. Posle iOS-a... Milan preporuči windows, ali ne zato što on misli da je dobar, nego zato što mu niko nije vratio telefon i kukao na njega...

Kad smo opet malo pričali... On mene upita...
Jeli?! Kako si ti zadovoljan sa nokiom...?
Ja mu odgovorim...
Iskreno, ja sam jako zadovoljan, ali ga nikad ne bi nekom preporučio, da mi posle iz nekog razloga kaže da sam ga zeznuo... Dali zbog neke aplikacije koje nema na WP ili nečeg drugog...

Tako je i moj kum kupio telefon bez moje preporuke, kupio je L925 u vip-u i komentarisao...

"Ako je tebi dobar, onda će biti i meni..."

;)
 
Instaliraj slobodno, a posle će ri uraditi ažuriranje nekih aplikacija...
Kao nov korosnik, ne sekiraj se... Update je proveren i radi lepo, prednost je otvaranje novih mogućnosti... Mada sam zbunjen, jer denim nema za italy 925... Bar ga ja ne vidim...
Obavezno napuni bateriju bar na 60%... Denim donosi par sitnica, jedna je prikaz na pločici u postocima bateriju... Pored vizuelnog izgleda... Lepo su odrađeni i folderi...
Pitaj ako zapne nešto...

nije denim update nego neka sitna nadogradnja za operatera 3 italija, neću ni da instaliram to, nego kako da poništim da mi ne prikazuje taj update
 
Hehe, pa to je to.. Generalno meni se WP svidja oduvek, jos na HD2 sam stavljao WP7, zatim sam imao i HD7, Omniu7, 820, 920, Ativ S, 1020, (par dana samo, video da nije za mene, vec za ljude kojima je fotka No1!).. To je sto se tice samo WP telefona, android telefone sam promenio bas dosta i ni sa jednim nisam bio skroz zadovoljan, ne zbog toga sto su losi, mahom sam uzimao flagshipove kako su izlazili ili par meseci kasnije, vec zbog toga sto sam uvek ocekivao i sad ocekujem da sve radi lepo i glatko..

N3 me tu strasno razocarao jer se desavalo da mi u dialer ulazi po par sekundi ili u kameru takodje, plus sto se desavalo da mi kameru nekad i ne otvori.. I onda ti to napises na forumu ovde, jednostavno da podelis utiske i vidis da li postoji neko resenje, e tu te doceka odg kako telefon radi perfektno nego ko zna sta ja radim, kao da sam najgori brdjanin koji kad koristi komp klikce na reklame tipa `` Pohotna Olivera ceka samo tebe`` `` Usamljena gospodja....`` . . . Tako da me taj fanatizam koji je bas bas uzeo maha pomalo i plasi, ocigledno je da ljudi zele posto poto da sami sebi dokazu i da sebe uvere da su lovu spucali na nesto najbolje na svetu.. Zbog toga eto da vidimo sta vredi a sta ne kod L925 za protekla 24h koliko je kod mene,...

+
1. Jako mi se svijda kako izgleda WP u kombinaciji sa AMOLED-om, uz crnu boju dobitna kombinacija..
2. Kamera mi je skroz upotrebljiva, iako sam imao L920, bese davno doduse, iznenadila me brzina slikanja, eto npr kad uporedit ovaj tel i N3, nebo i zemlja, dok sa ovim telefonom od lockscreena do gotove slike treba oko 5-6 sekundi, kod N3 mi je toliko trebalo malte ne da udjem u kamera app..
3. Za sata radi super, povukao sam (doduse greskom) backup aplikacija sa Ativ S-a, tako da imam sve i svasta sad u telefonu..
4. Tastatura me odusevljava iznova i iznova, jos da ima gotov swipe srpski bilo bi extra..

-
1. Telefon je nekako cudan za drzanje, konstantno imam utisak da ce mi ispasti iz sape..
2. Na crnom modelu ostaju otisci sapa na ledjima dosta..
3. Viber standardno los, mada je upotrebljiv, samo mi nekako dugo osvezava chat..
4. Cini mi se da se sporo puni (sa org punjacem sam punio)...
 
Poslednja izmena:
@niloarad28

Ne može, to je nešto što je potrebno instalirati... Tako da i ti to uradiš, ako je iz sekcije ažuriranja telefona... phone update!

@promaster

Slažem se sa svim... Osećaj ispadanja je stalno prisutan, moj kum je rešio tako što sam mu poručio org. futrolu iz Švedske sa wifi punjenjem u njoj...
Mojoj ženi sam rešio sa nillkin fitrolom, koja je jednako dobra kao i org... Čak i bolja, po ceni... 5€ na tvc-mall... Belu sam kupio... Bela L925.
 
Imam i ja neki kurton, samo ne volim da nosim telefon u tome.. Mada cu morati da porucim nesto, imam utisak da je osetljliv zbog ove crne boje, onaj beli koji ima devojka, kao nov i dalje, mada ga ona bas i cuva, plisana futrola, ne ostavlja ga nikad na samom stolu, brise ga magicnom krpom svaki dan.. Bolest.. :D
 
Nazad
Vrh Dno