Šta je novo?

Nokia Lumia 925

Emix

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2011
Poruke
10,743
Poena
570
BKKAG9JCIAAdLQe.jpg
BKKSfZCCIAAybRO.jpg




To be continued... ;)
 
to je verovatno neki model kao lumia 928 za evropu i ostale :D
 
vld4145.jpg
vld4151.jpg

vld4177.jpg


Ista 8.7mpx camera...

tumblr_me8f8voA5U1qltqg1.gif
 
Poslednja izmena:
kakva sramota, 16 GB i nema MicroSD, i kosta 469 EUR

pa samo ludak moze da kupi ovo a ne XZ za te pare
 
kakva sramota, 16 GB i nema MicroSD, i kosta 469 EUR

pa samo ludak moze da kupi ovo a ne XZ za te pare

Da, i baterija je malo preslaba. Samo 2000 mAh. I procesor je takođe relativno slab, samo dualcore Krait na 1.5 GHz.

Jel neki problem da se u Windows Phone 8 smesti quad-core procesor ili šta ? Kako je moguće da još nijedan Windows Phone nema zaista kvalitetan hardver ???
 
Totalno nebitno, da li je quad ili dual core. Ja bi vise voleo da sam os vise napreduje ka nekom stvarnom "smartphone OS-u".
 
Poslednja izmena:
problem je sto WP za sada ne podrzava quad core i 1080p rezoluciju ekrana...podrzavace navodno od kraja ove godine, kasne dosta
 
za ekrane manje od 4,8" ne treba veca rezolucija ali za ekrane vece od 5.5" bi trebala rezolucija od 1080p, verovatno ce neko da napravi phablet i to ce verovatno biti nokia :D
a zasto bi podrzavao quad core kad wp i sad radi savrseno :D
ja mislim da treba da unaprede wp8 i dodaju file menager i da se instaliraju aplikacije/igrice na sd
 
pa OS radi savršeno ali sumnjam da može da pokrene neke igre sa toliko fps kao ovi quadovi, jer realno toliko jezgara služi uglavnom baš za to
 
Zasto bi budzili hw i time dizali cenu uredjaja kad telefoni i sa ovim rade bolesno dobro..
- baterija nije bas tako slabasna za wp..
- Cemu 1080p na 4.5 incha?

I to i quad core je samo za reklamu, danas se igram ceo dan sa GNex i telefon na dual core proc radi bolje nego galaxy s3.. Sto kaze telep, danas je i dalje software problem, ima wp i dalje dosta svojih boljki i to me nervira, bas kao sto me nervira i aljkavost samsunga i to sto ih boli k.ta da optimizuju onaj tw i naprave od njega upotrebljig UI, ali tako je to kad taj telefon (s3,s4) kupuju botovi i fenseri kojima je sarenilo cool... nazalost...
 
Zasto bi budzili hw i time dizali cenu uredjaja kad telefoni i sa ovim rade bolesno dobro..

A zasto im onda dual core telefoni kostaju kao quad core androidi? Ovo je skroz nelogicno, slabiji hardver i realno ograniceniji i manje popularan os bi trebali da znace primetno nizu cenu ali nije tako, zato se svi wp8 telefoni zajedno prodaju u broju kao 1 iole popularniji Android :d
 
problem je sto WP za sada ne podrzava quad core i 1080p rezoluciju ekrana...podrzavace navodno od kraja ove godine, kasne dosta

Kasne ne dosta nego PREVIŠE !!! I ja se nadam, a taman će do kraja godine Nokia imati neki novi Flagship model ko zna kog kodnog imena.

Takođe, bateriju su mogli da stave ladno i od 2500-2600 mAh, kao što to imaju odavno i konkurenti. A čini mi se da Motorola ima i od 3000 mAh bateriju na nekom modelu ako se ne varam.
 
A zasto im onda dual core telefoni kostaju kao quad core androidi? Ovo je skroz nelogicno, slabiji hardver i realno ograniceniji i manje popularan os bi trebali da znace primetno nizu cenu ali nije tako, zato se svi wp8 telefoni zajedno prodaju u broju kao 1 iole popularniji Android :d

1. placanje licenci za WP, nasprav FREE androida..

2. Bolji kvalitet izrade..
 
1. placanje licenci za WP, nasprav FREE androida..

2. Bolji kvalitet izrade..

Jak argument u 3 lepe :)

Izrada? XZ, XZL, One, One X/One X+, One S.. vecina Sony Xperia sa S4 cipsetom.. sta cemo sa ovim telefonima koji su egal ili brzi, imaju istu izradu a kostaju isto ili su jeftiniji? :)
 
Poslednja izmena:
A zasto im onda dual core telefoni kostaju kao quad core androidi? Ovo je skroz nelogicno, slabiji hardver i realno ograniceniji i manje popularan os bi trebali da znace primetno nizu cenu ali nije tako, zato se svi wp8 telefoni zajedno prodaju u broju kao 1 iole popularniji Android :d

Pa kako isto? Galaxy S4 i HTC ONE su 649e u Evropi, a Lumia 925 469e. Ja bih rekao da je cena sasvim ok.
 
Pa kako isto? Galaxy S4 i HTC ONE su 649e u Evropi, a Lumia 925 469e. Ja bih rekao da je cena sasvim ok.

Pa to i ja gledam, bas sad sam jos i idem po netu i gledam cene.. Xperia Z pre mesec dana drug platio 590e.. Vazi sto bi za ONAJ, ali ONAJ ekran iz 2009. god dao te pare..
 
pa i ne bas, jer S4 u Evropi mozes da nadjes vec i za 500 ako se potrudis a 925 nema sanse ispod te cifre
 
Evo odgovorio vam je NSX a cene u paketima operatera kod nas ce biti vrlo verovatno slicne cenama XZ, One.. kao i do sada.
 
pa i ne bas, jer S4 u Evropi mozes da nadjes vec i za 500 ako se potrudis a 925 nema sanse ispod te cifre

Sacekaj da izadje pa onda.. Tako je bila prica i za Lumiu 920, aaaa cenaaaaaa, aaaaaa... Evo vam je sad za 300 i kusur e.. A ja ti kazem na stranu sve to, ali gde mi nadje ove xperie, pa ja ne mogu da shvatim da S2 iz 2010 ima bolji ekran od telefona, koji je skoro vrh ponude nekog proizvodjaca u 2012/2013 god...
 
to sa ekranima je odavno dokazano da je samo prica, eto ko god je uzeo XZ na forumu je vrlo zadovoljan ekranom, valjda oni bolje znaju sta su uzeli ;)
 
@ promaster

Da, cene lumia su bas brzo padale :d Ali logicno posto niko nece da ih kupi na kraju ce morati da padnu ali tada ce vec biti pregazene. A sto se Xperia tice imaju sasvim solidne ekrane, medju prvima su doneli 720p cak i na 4,3'' (pa uporedi sa 480x800 na s2 :d) a zna se da bravia omogucava prikaz priblizan samoledu (saturacija boja uz bolje osvetljenje i belu).. imaju mane ali i velike prednosti ti displeji i generalno su solidni, tako da ne lupetaj, dovoljno si u samo par postova :)
 
Poslednja izmena:
+ sto ekran na XZ ima pola inca vecu dijagonalu i 1080p rezoluciju pa daje malo ostriju sliku(meni to nije bitno ali eto mnogima jeste)
 
@ promaster

Da, cene lumia su bas brzo padale :d Ali logicno posto niko nece da ih kupi na kraju ce morati da padnu ali tada ce vec biti pregazene. A sto se Xperia tice imaju sasvim solidne ekrane, medju prvima su doneli 720p cak i na 4,3'' (pa uporedi sa 480x800 na s2 :d) a zna se da bravia omogucava prikaz priblizan samoledu (saturacija boja uz bolje osvetljenje i belu).. imaju mane ali i velike prednosti ti displeji i generalno su solidni, tako da ne lupetaj, dovoljno si u samo par postova :)

hahah show.. Dobro, stavi pa ga uporedi sa nekim direktno pa vidi onda ko lupa.. Necu da se prepucavam bzv..
 
^ aj produzi dalje, zalizi kosu i postani njen :d


Inace, ja nisam bas zahtevan Android korisnik (kao neki sa bench-a) pa sam poceo da razmisljam da li bih mogao da istolerisem sva ogranicenja WP8 i realno tako nesto bih pokusao ako Nokia izbaci EOS sa istom ili unapredjenom kamerom sa PV 808. Ali takav telefon bi bio mnogo skup za ono sto nudi (osim kamere).

Lumia 925 i 928 su mi skroz ok ali opet mislim da ne vrede ovoliko.
 
^ aj produzi dalje, zalizi kosu i postani njen :d


Inace, ja nisam bas zahtevan Android korisnik (kao neki sa bench-a) pa sam poceo da razmisljam da li bih mogao da istolerisem sva ogranicenja WP8 i realno tako nesto bih pokusao ako Nokia izbaci EOS sa istom ili unapredjenom kamerom sa PV 808. Ali takav telefon bi bio mnogo skup za ono sto nudi (osim kamere).

Lumia 925 i 928 su mi skroz ok ali opet mislim da ne vrede ovoliko.

Skroz si interesantan!
 
^ Verujem ti samo nemoj toliko da se nerviras :)

Nego, mnogo obecavaju sto se tice kamere, valjda nece lazirati rezultate kao onomad :d

[YOUTUBE]Y2O6g7epcrE[/YOUTUBE]

samoled mi je nekako kao stvoren za ovaj WP8 UI.

[YOUTUBE]q9tEhqqjYkc[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]JNge0NQr1II[/YOUTUBE]

Oblik telefona mi je do jaja jer ne volim ''sapune'' a materijali/kucista deluju bas dobro. I opet na kraju kako ne zamisliti ovakav hardver sa Androidom..
 
Veruj mi ne vredi se stresirati zbog takvih kao sto si ti, to je sigurno..
 
Pa nikako da dokazes to :) Rekoh u pravu si i aj idemo dalje al si se izgleda mnogo potres'o :) chill.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno