Šta je novo?

SportsDirect / USC.co.uk (FAQ u prvom postu)

Nesto se desava sa SD,Napisah par postova ranije da se i meni prilikom tri porudzbine u roku od nedelju dana,svaka jedna bila vracena a novac refundiran.
Narucim,platim,oni obrade,spakuju,kurir preuzme,ja dobijem.od dhla tracking broj,sve kako treba,sutradan poruka da je dhl paket vratio.
Navodno kurir ne moze da isporuci u Srbiju.
U.medjuvremenu mi par paketa iz us uredno stizu dhl-om.
Pretpostavljam da je sve ovo podledica bregzita.

Tri porudžbine u zadnje dve nedelje, svaka napravljena u nedelju uveče u svaka stigla na Zlatibor u sredu ujutru (za 2 i po dana).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Šta se dešava sa sportsdirectom? Hoće li početi ponovo da šalju u Srbiju i zašto su uopšte prestali kad DHL radi normalno sve ovo vreme?
 
Inace je Sport Direct trenutno zatvorio mogucnost online kupovine Zbog Korone..Ali i mnogi drugi sajtovi kao Ali,Joybuy,Gearbest ,Bangood itd .Tako da ostaje sacekati ..Do kada pitanje je..Nema to veze da li Dhl isporucuje ili ne ..Prosto SD je ukinuo mogucnost kupovine za kupce izvan Eu..
 
Gde uzeti Adidas komplet trenerke?
 
Gledaj samo da su pamucne. Ja sam prosle god uzeo 100% poliester i jako je neprijatna za nosenje.
 
Jel imao neko iskustva sa vraćanjem paketa? Kako popuniti carinsku deklaraciju u tom slučaju, da li upisivati vrednost paketa?
 
Na koju foru se isplati da se uzima na ovom sajtu, kad postarina skuplja nego artikal?
 
30.6. poruceno jutros kod mene, šljaka DHL bez problema

Послато са Mi MIX 3 помоћу Тапатока
 
Inače, SD je propao skroz, vidim i tema je sve manje posećena. Od nekada dobre firme i pravog online outleta nije ostalo ništa. Tako postupaju i sa mušterijama. Roba sa felerom sve češća pojava, na poruke ne odgovaraju. Poštarinu digli u nebesa, sad i najmanju stvarčicu koja se ubaci u korpu dižu cenu poštarine. Već odavno su ukinuli nedeljne akcije, odnosno discount 80 i 90%. A novih stvari nema, vec sve staro i neprodato. Stvarno ne znam ko im vise kupuje, jer dok se plati postarina ili 20% provizija, izadje skupo. Reče mi i momak iz DHL -a (inače extra momak) da je pre imao pun kombi za razvoz, sada često nema ništa ili ima jedan, dva paketa. Šteta, dok je trajalo bilo je extra, sad su prsli načisto.
 
Poslednja izmena:
Bas tako, stavim u korpu 3 stvari za 46€ i ubacim neku kapu čisto onako za 3€ i poručim... Posle dva dana prve 3 stvari nemaju na stanju i posalju mi samo kapu i naravno platim poštarinu. Pokusao da otkazem porudžbinu, nisu mi dali...

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Bilo je lepo kad su imale one akcije 3 ili 4 za 15 funti... Šortsevi, majice, polo majice... Sad nema ničega. Postoji li nešto slično tome u nekom drugom online outletu?
 
Sećam se da sam klincu jednom prilikom kupio deset Everlast majica. Neka akcija je bila, 0.99 eura komad.

Sent from my landline using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Smešno i žalosno, ali upravo ovo opisuje kakva je situacija na SD već neko vreme..
 
Nije vise SD kao sto je bio pre 5-6god i vise.
Samo neki primeri na akcijama BK patike po 5-7e.
Zimske jakne skijaske NoFear za decu i odrasle po 10-15e.
Lonsdale trenerke 7-10e.
Adidas patike za decu 10tak eur.
Sportske carape Everlast 5kom 2-3e.
Kao sto neko rece t-shirt za 1-2eur koliko hoces.
 
Bio sam danas do SD radnje i dosta je praznija nego inače, kao i mnoge druge radnje. Sve je to povezano na relaciji Kina - covid 19.
 
Pozdrav drugari,

Imam problem sa SD porudžbinom.

Prošle nedelje sam naručio nešto sa SD i pre neki dan mi stiže SMS od DHL-a da će mi roba biti iskoručena 26.08. do kraja dana. Dan je prošao a od robe ništa. Ja uđem u traking program DHL-a i imam šta da vidim: https://www.dhl.rs/exp-sr/express/tracking.html?AWB=9407263810&brand=DHL

Robu preuzeo neki Rob Grant i lokacija stoji NS.
Jasno mi je da to nije ni stiglo do NS jer nema međulokacija između kao i uvek (Antwerpen, Budimpešta, BG)
Nazovem danas DHL i oni mi kažu da je paket vračen SD-u zbog problema a sa ''proforma invoice'' i da JA vidim sa SD šta se dešava.
Ja kontaktiram SD preko kontakt forme na porudžbenici na sajtu i oni me 3 puta oduvaju odgovorom da je roba sa tim DHL brojem kod kurira

Ja dhl-u našem tražim dokaz da je vraćeno, jer kako ja mogu da im verujem piše samo da je Uručeno, a ne vraćeno, a ona me upućuje na UK DHL ili na SD. Bojim se da SD samo ne iskulira sve moje mailove jer na DHL piše isporučeno.

Ko koga ovde zeza i molim vas za pomoć? Koje su mi mogućnosti?

Hvala
 
Poslednja izmena:
Pozdrav drugari,

Imam problem sa SD porudžbinom.

Prošle nedelje sam naručio nešto sa SD i pre neki dan mi stiže SMS od DHL-a da će mi roba biti iskoručena 26.08. do kraja dana. Dan je prošao a od robe ništa. Ja uđem u traking program DHL-a i imam šta da vidim: https://www.dhl.rs/exp-sr/express/tracking.html?AWB=9407263810&brand=DHL

Robu preuzeo neki Rob Grant i lokacija stoji NS.
Jasno mi je da to nije ni stiglo do NS jer nema međulokacija između kao i uvek (Antwerpen, Budimpešta, BG)
Nazovem danas DHL i oni mi kažu da je paket vračen SD-u zbog problema a sa ''proforma invoice'' i da JA vidim sa SD šta se dešava.
Ja kontaktiram SD preko kontakt forme na porudžbenici na sajtu i oni me 3 puta oduvaju odgovorom da je roba sa tim DHL brojem kod kurira

Ja dhl-u našem tražim dokaz da je vraćeno, jer kako ja mogu da im verujem piše samo da je Uručeno, a ne vraćeno, a ona me upućuje na UK DHL ili na SD. Bojim se da SD samo ne iskulira sve moje mailove jer na DHL piše isporučeno.

Ko koga ovde zeza i molim vas za pomoć? Koje su mi mogućnosti?

Hvala

Imao identicnu situaciju u januaru. Paket se vratio nazad njima, iz nekog razloga. Verovatno nepotpuna dokumentacija. A DHL ima nekakav "glitch" za takve slucajeve i prikazuje pogresnu lokaciju isporuke, tj. onu koja je trebalo da bude. Iako je prethodni status "kod kurira u Leedsu"...
Budi uporan, ponovo pisi, trazi da te proslede na "visi nivo". Na kraju ce ti reci da su pokrenuli istragu, pa ce proci jos neko vreme dok ti ne vrate novac. Meni su vratili nakon ~20 dana od slanja paketa.
 
Hvala na odgovoru!

Da li si pritiskao domaći DHL ili moram tamo da pišem i zovem UK?

Hvala
 
Još jedno pitanje, izvini što smaram.
Na koji način si komunicirao sa njima? jedino što imam je onaj [email protected] mail, ali tu su mi nekako previše generičke odgovre slali.

Hvala još jednom

Da, na tu email adresu. Genericke odgovore salje prva linija odbrane, odgovori im da se plasis da ne razumeju o cemu pricas, i da te proslede na visi nivo podrske.
 
U krajnjem slucajum uplati 10E na Skype i okreni njihov broj telefona i pricaj sa ljudima... ako nece da slusaju na email :D
 
"Thank you for your order X Y

Thank you for shopping with us! We hope you'll write about your Tennis Shoes while it's still fresh in your mind."

Evo samo sto nisam
 
Da li ima neko na forumu iz BiH, želio sam nešto naručiti sa SportDirect (par polo majci), ali nisam naručivao od početka korone do sada, pa neznam šalju li u BiH "uredno" kao što je bilo prije korone i za koliko dana odprilike stiže pošiljka. Ako neko ima molim za odgovor. Hvala.
 
Salju, u mom slucaju je roba bila ovdje za 5 dana ukljucujuci vikend, sve OK :)
 
Nazad
Vrh Dno