Šta je novo?

Punjive AA baterije

^kod mene isto, enelop standardne aaa traju 10ak dana u matorom panasonic telefonu.
 
Koji bi mi punjač preporučili od ova dva? Ovaj ili ovaj?
 
Da, video sam to na 10-oj strani. Jel si zadovoljan punjačem?
 
Hvala na odgovoru :wave:
 
I ja imam par meseci taj sa prvog linka i veoma sam zadovoljan.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Dobre su te Varta, GP je kineski brend, nije "divljak", ali ni nešto specijalno.
 
Varta se trose same od sebe, cure. Realno sve baterije osim eneloopa i nekih energyzer-a se vremenom prazne sanse od sebe. Ako uzmes da koristis te baterije posle nedelju dana neke imati ni blizu toliko struje u sebi koliko tek napunjene jer prazne se vremenom. Zato je eneloop toliko dobar i zato ga preporucujem svima.
Meni su Vartine baterije baterije relativno brzo propadale. Otkako sam otkrio enellop-e cini mi se da je poslo 20 godina, toliko su bolje od ostalih bez obzira na kapacitet. Sanyo je uopste oduvek umeo da napravi vrhunsku bateriju.
 
Pa ove Varta su LSD.
Mada, prema reklami pune se svega 300x?
 
Poslednja izmena:
Te Vartine su uredu. Ne prazne se same od sebe posle nedelju dana. Ja ih držim u meraču pritiska i nisam ih punio više od pola godine za razliku od alkalnih koje sam menjao na svakih mesec dana. Mogu da obezbede dovoljno struje bez pada napona. Na novim baterijama sam izmerio nešto manji kapacitet od onog koji piše na pakovanju ali im je i cena manja od Enelupa. Za namenu gde se ne zahteva stalno punjenje mogu biti sasvim dobra opcija.
Gde piše da se pune 300 puta?
 
Pa i nosu lose, zadrzavaju kao 70% kapaciteta posle 2 god. Nisam vidjao ovu seriju do sada mada priznajem da pored eneloop-a nista drugo niti gledam niti imam nameru da gledam. Ne znam kakva ta druga treba biti da me toliko odusevi da predjem na njih.
 
Te Vartine su uredu. Ne prazne se same od sebe posle nedelju dana. Ja ih držim u meraču pritiska i nisam ih punio više od pola godine za razliku od alkalnih koje sam menjao na svakih mesec dana. Mogu da obezbede dovoljno struje bez pada napona. Na novim baterijama sam izmerio nešto manji kapacitet od onog koji piše na pakovanju ali im je i cena manja od Enelupa. Za namenu gde se ne zahteva stalno punjenje mogu biti sasvim dobra opcija.
Gde piše da se pune 300 puta?

Na pakovanju stoji "1=300", ako sam dobro shvatio to znači da su deklarisane na 300 punjenja.
 
Stigli su mi punjač i baterije, hvala [SAJ]ber Kurajber i KizaTheDeath na pomoći pri izboru punjača. :wave:
 
Naručio sam 5-og, poslali su 8-og a stiglo je 18-og.
Nisu ni pogledali paket iako je bio dimenzija 15x10cm. Ja sam išao na varijantu bez praćenja pošiljke jer mi se nije davalo dodatnih 7.5e za tracking number.
 
Odlično, pa sad javi utiske kad ga probaš. :)
Meni je odličan. Hoće nekad da pregreje kada se pune na 700mA 4 baterije.
 
I ja sam odatle naruciovao. Trebao bih opet narucivati neke adaptere i jos koji set baterija verovatno. Ni meni nisu uopste otvarali a paket mi je stigao sav oblepljen markicama sa 5 strana. Ne secam se cifre ali bilo je skoro 90 markica ako se ne varam.
 
Ja sam sa istog sajta naručio c9000 neki dan ali u žurbi zaboravim da naručim baterije, platio preko paypal-a i dobio status da je poslato u roku par sati :eek:

Sad vidim da je slanje minimum 5 evra do Srbije pa ne znam koliko se isplati u odnosu na cenu eneloop kod nas kad uzmem u obzir sve troškove ?
 
Po meni Eneloop bilo koja generacija i da je duplo skuplja bila bi džabe. Apsolutno nema potrebe razmatrati bilo koju drugu varijantu. Kupiš ih jednom i zaboraviš kada si ih kupio/la. U medjuvremenu samo pišeš na papirče po 200-300 din kad god puniš 4 baterije, pa nakon par godina pogledaš koliko je ušteđeno.
 
Ja sam sa istog sajta naručio c9000 neki dan ali u žurbi zaboravim da naručim baterije, platio preko paypal-a i dobio status da je poslato u roku par sati :eek:

Sad vidim da je slanje minimum 5 evra do Srbije pa ne znam koliko se isplati u odnosu na cenu eneloop kod nas kad uzmem u obzir sve troškove ?

To se i ja pitam?
Mada... mozda je slucajnost... kupio sam bele Eneloop kod nas (800mAh, AAA), i crne iz HK (950mAh, AAA).
Bele su jako brzo morale da se menjaju u misonji posle igranja (nesto tipa nedelju dana), i to sam siguran jer je blinkao pokazatelj. Crne sam menjao nesto slicno greskom, jer sam mislio da su postale slabe, ali nije bilo indikatora. Medjutim, izgleda da se misonja sa njima ubija sa nekim WiFi signalom, a ne da su one slabije. Evo crne drze trecu nedelju igranja! To nijedne do sada nisu mogle, punjive ili ne.

Da li je do toga sto su kod nas.. ili nesto drugo - donno!
 
Ja sam sa istog sajta naručio c9000 neki dan ali u žurbi zaboravim da naručim baterije, platio preko paypal-a i dobio status da je poslato u roku par sati :eek:

Sad vidim da je slanje minimum 5 evra do Srbije pa ne znam koliko se isplati u odnosu na cenu eneloop kod nas kad uzmem u obzir sve troškove ?
Dogovori se s nekim ovde da narucite do 50e pa podelite troskove. Ako ne nadjes nikoga ja cu da se ucipim za nesto. Ja sam zadnji put narucivao za sve pare i odmah se javio drugar neko da uzme baterije. Ne mozes da pogresis uopste.

Btw, ru.nkon.nl ne radi vec duze vremena cini mi se. Tu su se cene racunale bez poreza posto su za inostranstvo. Sad ima samo eu.nkon.nl ako se ne varam.
 
Poslednja izmena:
Treba mi za telefon,
Sanyo eneloop 4xAAA baterije 800mAh - HR-4UTGB-4BP ili
Sanyo eneloop 4xAAA baterije 800mAh - HR-4UTGA-4BP
prve su jeftinije nekih 200 din.
 
Gde je povoljno kupiti bilo kakav normalan punjač za baterije u Beogradu? (nemam vremena da cekam porudzbine, o tom potom).
 
Nazad
Vrh Dno