Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ja bih izabrao LC...
-imas vise PCIE 6+2 pina
-verovatno je singl raill
Kad sam god kupovao napajanja svaki put kad bih pogledao neki Chiftec ostao bih razocaran.
-imam jedan LC 1650 V2.31 koji tera 10 x RX 470 vec dve godine, stavio sam ga samog u rig da vidim kolko ce da izdrzi i za sada ...

Meni radi popravljani zalman 600w vec skoro 4 godine :D
 
Ljudi, ko se malo bolje razume u način kako funkcioniše ova igranka oko grafika sa 4gb i dag fajla? Nije mi baš najjasnije do detalja koji su sve načini da se produži kopanje, oslobodi još memorije itd. Svaka grafika u rigu mora da učita dag jel tako, koliko kapiram problem je samo glavna jer nju malo uzurpira i operativni sistem pa ona prva dođe do limita?
Koliko se dobija s linuksom (to je zadnja opcija jer mi je to komplikovano).
Pominjaste nedavno da je ista fora bila i ranije, ubacivanje jedne grafike sa 4gb u rig sa 2gb grafama. To me najviše zanima, da znam da li da gubim vreme s tim i prepakujem mašine (pošto svakako treba da ih nešto čistim i seljakam). Da li to važi samo u slučaju da glavna karta u pcie16 slotu baca sliku? Da li se isti efekat postiže i sa integrisanom grafikom (ja i inače koristim integrisanu i overdriventool a ne glupi msi afterburner) ili je na windowsu bolje da ubacim 8gb u x16 slot (da li ovo ima ikakvu bar i malu prednost nad integrisanom)?
 
ako koristis integrusu onda ce da radi dok bude moglo ...
 
Ili linux.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
ako koristis integrusu onda ce da radi dok bude moglo ...

Upravo tako...na svim rigovima gde imas integrisanu prebaci u biosu sliku na nju...ne menjaj grafe...miran si do Okt-Nov
Sa linuxom ces (u odnosu na ovo sad win sa integrisanom) produziti kopanje na mozda mesec dana...mozda cak ni toliko...Samo ces se vise izmaltretirati dok namestis sve
Ako nemas integrisanu na nekom rigu...Samo prva koja daje sliku stavi od 8gb...i normalno pogasi sve vizuelne efekte win-a...to je vec trebalo da bude uradjeno...
 
Poslednja izmena:
Ili da se krene na vreme sa prodajom, dok još može da se dobije nekih 75 evra i dok još nisu svi počeli da ih masovno prodaju... pa se doda još recimo 40, i pređe na verziju sa 8 GB.
 
Poslednja izmena:
Ok hvala, to me zanimalo da se ništa ne dobija mešanjem i tumbanjem rigova i kartica u odnosu na trenutno stanje, dakle da ne gubim vreme na to. Super. Sve ploče imaju integreisanu i koristim tako.
Bitno mi je fizički da ostaje sve isto, a linux eventualno kasnije možda, videćemo. Dok prvo probam i upoznam se sa tim.
 
Poslednja izmena:
Ma cudi me da si i pomislio da tumbanjem po rigu mozes nesto da uradis...hahah....mozes da istumbas grafike ali da zoves neku babu da baja dok ti tumbas,....mozda kad upalis rig budu sve 8gb...haahhhehehehe
Opusti se,sve ce ti lepo raditi sa integrisanom,samo stavi dummy-e ako su DVI ili hdmi izlazi na ploci,ako je VGA ne moras...znaju da prave probleme bez Dummy-a
Uostalom,ko zna sta ce se promeniti do tada...Videcemo...Pozz
 
Znam to naravno, sve ploče su sa vga, samo jedna je dvi, dummy nemam nego adapter sa dvi na vga. Odavno sam batalio msi afterburner i prešao na integrisanu grafiku i overdriventool jer bolje radi. Na stranu ovo s dag-om na jesen, već neko vreme je aktuelan onaj problem da glavna grafika baca 1 mh/s tako da je i zbog toga bolja integruša. Da ne pričam da su oni kineski dvi to vga adapteri teški krševi i da mi ih je dosta pocrkalo dok je išlo preko toga.
 
Poslednja izmena:
Da li je potrebno još nešto podešavati kada se prebaci sa grafike na integrisanu? Sva podešavanja grafika idu preko Claymore .bat fajla.
 
Ne moras nista vise ako ti sve radi...Na nekim grafikama se desi da nece vise iz Clay-a da lepo spusti voltaze...Pa ces eventualno morati da napravis profil u OverDrive Tool-u....pa stavis i njegov bat file u startup sa Clay-om
 
Važi, isprobaću, hvala ;)
 
Sta je bolje uzeti za mining:

1. SAPPHIRE RX 580 8GB Nitro+ (6 kom.).
ili
2. Sapphire Radeon RX 5700 XT 8GB GDDR6 Pulse (3 kom.)?
 
Drugar ima problem sa jednim rigom.

Počeo je da se zaglupljuje nakon određenog vremena, skroz, ne može ni preko TeamViewera da mu se priđe. Restart ne pomaže, radi, radi, pa se ponovo desi isto nakon određenog vremena, a nakon restarta dole desno prijavi da su se drajveri "recovered from serious error" ili šta već.

Reinstalirali smo drajvere (obrisan AMD folder, deinstalirani ručno, pa sa DDU iz safe moda) i kada se digne Windows, ne može da se uđe u podešavanja AMD kartica, prijavi ovu grešku:

2020-07-14_134142.jpg

Probali smo tri različite verzije drajvera, uvek isto. (17.12.2, 18.7.1 i najnovije 20.7.1).

Device manager ih vidi, ali sa žutim trouglom. Kada kliknemo na "Update driver" kaže da su poslednji već instalirani.

Šta nam je činiti dalje?! :p
 
Poslednja izmena:
AMD pixel patcher?
 
E ne znam, sad ću da ga pitam, ako nije odradio da odradi, pa javljam ishod ;)
 
Hvala @Stormbringer_bg, @nik1606, nakon patcha je proradilo :)

Doduše, Claymore prijavljuje 0 hasha za prvu kartu, verovatno je zveknuo riser, možda je zato i zaglupeo ceo rig :S:
 
Hvala @Stormbringer_bg, @nik1606, nakon patcha je proradilo :)

Doduše, Claymore prijavljuje 0 hasha za prvu kartu, verovatno je zveknuo riser, možda je zato i zaglupeo ceo rig :S:
Preko asrock ako ima moze da provjeri jel u redu riser tj jel ok povezivanje s plocom.
Neka proba prvo sa manjim klokom, a posle neka zamijeni risere da vidi do cega je.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Jel stavio na integrisanu sliku ili daje ta prva karta? Koja je karta? 4gb ili 8gb?!
Neka proba -eres 0 opciju u Clay-u
 
Obavezno u windowsu "Visual Effects" cekirati "Adjust for best performance" i -eres 0 komanda u Clay-u i povecati core clock a mem clock smanjiti za po 50mhz...ako to ne pomogne samo prebaciti sliku na integrisanu...
 
Nije integrisana, ali nije ni ta prva karta davala sliku, nego druga :) 4GB verzije. Isključio je sada tu kartu da sutra proba drugi riser, a kaže hoće i da namesti HiveOS da isproba, lud čovek, to je trebalo još odavno :)
 
Imam jednu cudnu situaciju, sinoc je nestala struja i jutros kad sam ustao, popalio rigove, medjutim vidim da jedan rig sa 6 kartica daje manji hash, udjem da vidim sta je u pitanju kad ono jedna kartica ne radi, GPU-Z pokazuje svih 6, ali phoenix miner radi samo sa 5, mislio sam da je do risera/extendera, zamjenim mjesta karticama, ali onda i ova druga kartica ubodena u zadnji pcie slot ne radi, tako da je nesto do ploce vjerovatno, odnosno do zadnjeg slota, pa me interesuje da li je neko imao slicna iskustva, jer mi je cudno da je gpu-z i device manager prikazuju a nece da pravi hash, cak i na extenderu svijetli led lampa kao da sve radi ok.
 
Imam jednu cudnu situaciju, sinoc je nestala struja i jutros kad sam ustao, popalio rigove, medjutim vidim da jedan rig sa 6 kartica daje manji hash, udjem da vidim sta je u pitanju kad ono jedna kartica ne radi, GPU-Z pokazuje svih 6, ali phoenix miner radi samo sa 5, mislio sam da je do risera/extendera, zamjenim mjesta karticama, ali onda i ova druga kartica ubodena u zadnji pcie slot ne radi, tako da je nesto do ploce vjerovatno, odnosno do zadnjeg slota, pa me interesuje da li je neko imao slicna iskustva, jer mi je cudno da je gpu-z i device manager prikazuju a nece da pravi hash, cak i na extenderu svijetli led lampa kao da sve radi ok.
Resetovao bios na maticnoj i sve radi ok. :)
 
Imam jednu cudnu situaciju, sinoc je nestala struja i jutros kad sam ustao, popalio rigove, medjutim vidim da jedan rig sa 6 kartica daje manji hash, udjem da vidim sta je u pitanju kad ono jedna kartica ne radi, GPU-Z pokazuje svih 6, ali phoenix miner radi samo sa 5, mislio sam da je do risera/extendera, zamjenim mjesta karticama, ali onda i ova druga kartica ubodena u zadnji pcie slot ne radi, tako da je nesto do ploce vjerovatno, odnosno do zadnjeg slota, pa me interesuje da li je neko imao slicna iskustva, jer mi je cudno da je gpu-z i device manager prikazuju a nece da pravi hash, cak i na extenderu svijetli led lampa kao da sve radi ok.

Imam isti problem i to na oba riga. Ne pomaze ni reset biosa. :(
 
I kod mene se isto desava, ne rezumem u cemu je fazon. Mozda neki Windows update?
 
Majnovace ti iovako, ionako. Udji u bios i u opcijama nadji, mislim da je "igpu" ili tako nesto i ukljuci, zavisi od ploce, mozda je drugacije kod tebe.
 
Kad ukljucim to samo se restartuje, pokaze bios sliku asus i restartuje.Integrisana radi samo kad ostavim jednu graficku .
 
Nazad
Vrh Dno