Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Malo duže nisam pratio ovu temu, pa ću sutra malo detaljnije da je pregledam, no ako može sada neki brzi odgovor na pitanje šta uzeti:

1. 4 x 290X ili;

2. 4 x 280x ili nešto slično?
 
Zanima me ima li ko iskustva u rudniku sa msi lightning 7790?
Temp,fan,undervolt itd.
Hvala.

836/1500 oko 250khasha, za napon se ne secam ali moze dosta da se smanji i tako trosi oko 50w. Imao sam 5 komada, ali sam ih sve rasprodao i kupio jace. Temprature su isto male ako je dovoljan razmak izmedju kartica oko 60-65c, mada mi je ona u kucistu isla i oko 70-72c.
 
Poslednja izmena:
Ja bih se zakleo da je on pitao za 7970 Lightning.

@prashinar, 280x.

temperature su tu negde ali 280x manje trosi i zna dosta bolje da se nasteluje od 290x.
 
A sto lepo to drugo napajanje ne nakacis na prvo. Spojis jednu crnu na oba i zelenu isto. Samo nadji dugacku zicu, zabi u 24pin odozgo i zaglavi da ne ispada.
Lakse ti je da to skarabudzis za 10 minuta nego da menjas ploce.
 
Malo duže nisam pratio ovu temu, pa ću sutra malo detaljnije da je pregledam, no ako može sada neki brzi odgovor na pitanje šta uzeti:

1. 4 x 290X ili;

2. 4 x 280x ili nešto slično?

280x ti daje 720 kh/s a 290x 940kh/s (naravno mozes da naguras 280x na 750kh/s a 290x skoro do 980 kh/s)...potrosnja je bar po meni tu negde u ondnosu na kh/s koji dobijas..290x trosi 25% vise ali toliko i daje vise..temperature su slicne ..ovi sto pisu da se 290x greje lupaju ili pisu za referentno hladjenje ..drug ima 290x i radi na 72 stepena ..isto kao moje 280x ..tako da da li ces da kupis zavisi po meni samo od cene ..sta se vise isplati u odnosu na kh/s ..280x se trenutno vise isplati dok sa druge strane 280x nema u radnjama tj morao bi da kupujes preko oglasa sa stranim garancijama i ako ti crkne mozes da se slikas..290x je skuplja ali je ima u radnjama i ako ti crkne imas domacu garanciju.
 
Sa ovim napajanjem nema greske ili ? Corsair AX 860i 80+ Platinum (CP-9020037-EU) treba da tera 4,5,6 270 kartica :) ili ovo Corsair RM Series 850w . Treba mi u stvari neko napajanje da potera 6 x270 na btc pro ploci . Napajanje ce biti od preko pa dajte neki predlog a recimo da je do oko 200 e ili malo preko
 
@deklaracija
Ja imam oba napajanja i po meni je AX varijanta duplo bolje resenje ... E sad, koliko 270x moze da potera stvarno ne znam (rekao bih 5), meni vec neko vreme rade 3 280x bez ikakvog problema.
 
Poslednja izmena:
imam r9 290x sapphire tri-x, da li se isplati da se cimam oko biosa a da ne s****m nesto?
 
Ako imas prekidac za 2 biosa na karti sto da ne ..
 
Poslednja izmena:
Nemoj samo njega, skini svih 6 i kreni od onog sa najvecim naponom. Redom spustaj dok ne pukne drajver. Onda vratis prethodni bios i to je to.

Edit: Prethodni bios sa voltazom koji ti je radio. Ne originalni :)
 
Iz msdos-a flesujes te biose. AtiFlash je program za to.

To je naznaceno posebno jer imas i AtiWINFlash program kojim iz Windows-a flesujes bios na kartici.

Procitaj o tome prije nego krenes da flesujes ako nisi nikad radio. Nije nikakav bauk.
 
da li nekom ispravno radi rudarenje sa novim beta drajverima?
 
koliki je maximum maximum sto moze da trosi 270x? planiram po 4 komada da stavim na dva CM b500
 
Ne znam za cijene :)
Ako ikako mozes, nabavi jedno kvalitetno napajnje i turi kartice.

Ja sam na Chieftec 850bps kacio 4 msi 270x sa spsutenom voltazom na 1 dan. Radilo je bez problema.
 
Nazad
Vrh Dno