Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Neznam oko celeron 1620 8gb rama z97 asrock 60-90w mereno meracem.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Meni je BTC ploca pentium G4560 8 giga rama win 10...mozda je i do napajanja..moje je raidmax 1000w gold .
Al 50w mi deluje nestvarno sa obzirom da samo cpu ima vise od 50wati tdp pa ploca sigurno 50 wati jer da ne trosi nista onda se bila hladna kao led a ne bi trebao nijedan hladnjak,pa memorija pa hard pa plus gubici u napajanju ..
 
Moguce ako je napajanje vece efikasnosti gold ili platinum manje vuce iz zida raidmax je kao gold ali bronza u realnosti, meni evga 1000w gold. A i taj pentium vuce vise od celerona.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije 50w nikako, ali ja recimo za rig sa 5 karti uzmem u proseku 80-100w za idle sa grafikama, kada ne kopaju.
Toliko sam merio iz zida.
 
al se ovde lupeta sve u 16...juju
 
Nije 50w nikako, ali ja recimo za rig sa 5 karti uzmem u proseku 80-100w za idle sa grafikama, kada ne kopaju.
Toliko sam merio iz zida.
Pa oduzmi 5 karata i koliko dobiješ samo za "ostatak" o kome se priča?
I to što je za cpu 50w tdp ne znači da toliko troši u idle nego u full loadu, ne vrtite valjda prime95 na rigovima

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
1. 6x1060 sa +750 i pl75 + sve ostalo 650-680w, znaci na 1200w mogu da zakacim bar jos 3 kom bez da se oznoji.
2. Zavisi od ploce, cpu i jos par faktora ali ploca novije generacije i noviji celeron sa ramom ne prelaze 80-90w.
 
Pozz ljudi, imam 6x rx 580 Strix 8gb OC, da li neko ima te kartice? Moj problem je sto ne mogu sve da postavim na isti memory clock (core clock i voltazu nisma ni dirao )...tipa dve rade na 2110 mhz i daju 29.2mh/s dve nece preko 2070 mhz i 28,4 mh/s a dve nece preko 2050 mhz i 27.2 mh/s...znaci indeticne kartice indeticna memorija , Da li neko ima ideju u cemu je prpblem?

Btw posto nemma ono cudo za merenje potrosnje struje, ako supustim core clock sa 1400 mhz na 1170 da li ce mi supustiti potrosnju struje a ostaviti isti hash rate?
 
Pozz ljudi, imam 6x rx 580 Strix 8gb OC, da li neko ima te kartice? Moj problem je sto ne mogu sve da postavim na isti memory clock (core clock i voltazu nisma ni dirao )...tipa dve rade na 2110 mhz i daju 29.2mh/s dve nece preko 2070 mhz i 28,4 mh/s a dve nece preko 2050 mhz i 27.2 mh/s...znaci indeticne kartice indeticna memorija , Da li neko ima ideju u cemu je prpblem?

Btw posto nemma ono cudo za merenje potrosnje struje, ako supustim core clock sa 1400 mhz na 1170 da li ce mi supustiti potrosnju struje a ostaviti isti hash rate?

Core clock obavezno smanji, ja drzim svoje na 1140/2100, 0.9v. Nema veze sto su identicne kartice, neke nece preko, ali mislim da je kod tebe problem jer nisi samnji core clock, znaci obavezno smanji clock na 1140, ili 1170 kao sto si napisao, smanji voltazu kroz bios, ako si modovao bios, onda skini ovaj srb polaris editor i kroz njega stavi voltazu na 900 kroz bios, flesuj bios i ako moze smanjis jos malo kroz afterburner
 
prvo moras da kupis to cudo za merenje snage a drugo GPU nema potrebe megaherca preko 1150 da ti ide, neces spustiti potrosnju mnogo samim spustanjem frekvecnije ali spustanjem napona hoces. U zavisnosti od primerka odgovarajuci napon za tu frekvencju bi trebao da bude 0.9-0.95v

EDIT: pretece me kolega, sve je receno
 
Pozz ljudi, imam 6x rx 580 Strix 8gb OC, da li neko ima te kartice? Moj problem je sto ne mogu sve da postavim na isti memory clock (core clock i voltazu nisma ni dirao )...tipa dve rade na 2110 mhz i daju 29.2mh/s dve nece preko 2070 mhz i 28,4 mh/s a dve nece preko 2050 mhz i 27.2 mh/s...znaci indeticne kartice indeticna memorija , Da li neko ima ideju u cemu je prpblem?

Btw posto nemma ono cudo za merenje potrosnje struje, ako supustim core clock sa 1400 mhz na 1170 da li ce mi supustiti potrosnju struje a ostaviti isti hash rate?

Zavisi od pojedinacnog primerka kartice koliko mozes da "overclock-ujes".
Trebalo bi , probaj na 1144 cc.
 
prvo moras da kupis to cudo za merenje snage a drugo GPU nema potrebe megaherca preko 1150 da ti ide, neces spustiti potrosnju mnogo samim spustanjem frekvecnije ali spustanjem napona hoces. U zavisnosti od primerka odgovarajuci napon za tu frekvencju bi trebao da bude 0.9-0.95v

EDIT: pretece me kolega, sve je receno
Na nekim primercima karata, kao sto je asus strix nije hteo napon dole dok nisam dodatno oborio core clock... Recimo napon mi je bio zakucan na 1mV dok je frek jezgra bila 1130, kad sam oborio jezgro na 1125 automatski je pao napon na 0.9 mV. Naravno i undervolt je stavljen na - 90.

Zakljucak je i da na nekim kartama frek. jezgra itekako utice na spustanje napona.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znam za taj fenomen. Spominjan je par puta na forumu
 
sta je tu cudno, pogledajte u npr wattoll-u state-ove mV za odredjene frekvencije i to je to.
 
Pozz ljudi, imam 6x rx 580 Strix 8gb OC, da li neko ima te kartice? Moj problem je sto ne mogu sve da postavim na isti memory clock (core clock i voltazu nisma ni dirao )...tipa dve rade na 2110 mhz i daju 29.2mh/s dve nece preko 2070 mhz i 28,4 mh/s a dve nece preko 2050 mhz i 27.2 mh/s...znaci indeticne kartice indeticna memorija , Da li neko ima ideju u cemu je prpblem?

Btw posto nemma ono cudo za merenje potrosnje struje, ako supustim core clock sa 1400 mhz na 1170 da li ce mi supustiti potrosnju struje a ostaviti isti hash rate?
Ista situacija kod mene sa rx480. Ali na jednoj karti, ostalih 5 se kotrljaju kako treba. Jednostavno, falicna kartica...

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Kad ste ubacili beta drajvere za polaris, je l vam se povecala potrosnja kao i temperatura na karticama ? Meni jeste poprilicno pa rekoh da vidim da nisam ja nesto zeznuo.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Nisi dobro oborio napon.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Yoda nije to falična kartica, to je silicon lottery... [emoji4]
 
Lako je tebi kad nemas tih problema. Ukalilo te da ti sve i jedna radi lepo..

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Nisi dobro oborio napon.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
U pitanju je rx 480. Na starim drajverima je radila na 0.900mv, tako je u biosu podesena. Problem je sto sa beta drajverima kad ukljucim afterburner napon se vratio na defolt vrednosti, odradim ja -100mv u njemu ali to samo spusti delimicno. Inace rx580 mi je ostala na istim vrednostima sto se napona tice kao pre beta drajvera

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
U pitanju je rx 480. Na starim drajverima je radila na 0.900mv, tako je u biosu podesena. Problem je sto sa beta drajverima kad ukljucim afterburner napon se vratio na defolt vrednosti, odradim ja -100mv u njemu ali to samo spusti delimicno. Inace rx580 mi je ostala na istim vrednostima sto se napona tice kao pre beta drajvera

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

I ja imam taj problem posle beta drivera naponi i temperatura i potrosnja su se povecali.
Ima li resenja
 
Nije baš tako Yoda, većina kartica mi nije na istim klokovima. @Roshi probaj sa trixx, on baš dobro obara voltažu ali hoće rig od njega više i da zakucava ako se ne podesi sve lepo...
 
Moze li preporuka za neki merac potrosnje?
 
Nije baš tako Yoda, većina kartica mi nije na istim klokovima. @Roshi probaj sa trixx, on baš dobro obara voltažu ali hoće rig od njega više i da zakucava ako se ne podesi sve lepo...
Uspeo da namestim. Sljakaju svih 5 ispod 0.9mv. Problem bio banalni, oko sinhronizacije grafickih u afterburneru :)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
@eternity

Prosto PM001 ako ga negde ima na stanju...
 
Poslednja izmena:
Znam za taj fenomen. Spominjan je par puta na forumu

To nije fenomen to je odavno postala praksa proizvodjaca da stavljaju posledicnu vezu izmedju gpu napona, temperature, potrosnje i frekfencije.
Svaka kartica ce sama ici do minimuma gpu napona za tu frekfenciju a ne do onde dokle ti mislis da treba.
Ja recimo nigde ne drndam napon jer samo doprinosim smanjenju stabilnosi sistema za ustedu od par wati, pustim da karta odradi sama i to gotovo uvek bude samo par wati vise nego da sam postavljam napon. Izuzetak su neke karte ali je ovo u dosta slucajeva pravilo.
 
Nazad
Vrh Dno