Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Konsultacija. Koliko vam je GPU zauzeće na ETH-u? Sad nešto mozgam, kod mene je 100% na svim mašinama koje su sa samsung memorijom, a na ostalim samo 16%. Ima li neka fora ili mi nešto promiče?
 
Koliko puta da vam se kaze 5 karti je optimum sve posle toga je rizik i zezanje. I nista ne dobijate, ta razlika u ploci i ono sto je prati je neisplativa. Cak je i 6 zezanje jer tu vam vec treba jos jedno napajanje i sve pada u vodu, rig trteba da vam radi najmanje 2 godine 24/7 da bi ste profitirali
 
@Space
To je bug zbog novih drajvera, ranije nije bilo tako... I kod mene je tako na nekim karticama...
 
@Space stigle su ti nedavno neke 1060 secam se da si pisao pa si rekao kolika je potrosnja out of box ali da ces vremenom da ih utegnes maksimalno, pa kako ih drzis sada? Da li si fiksirao napon ili ti rade preko PL? Inace vezano za GPU load meni su na 1050ti i na 1060 mikron i svi su mi 100% gpu load
 
Nema nikakve veze da li je samsung memorija ili nije cpu load ne sme da bude 100% najverovatnije je u pitanju sistem
 
spomenut je GPU load, CPU naravno ne sme na 100%
 
Nije niko ni pricao o CPU loadu :d to ti je kad nece da citaju :d
 
[emoji23][emoji23][emoji23]
Ne bi trebalo da ima veze, ali na samsungu svi imamo 100.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Koliko puta da vam se kaze 5 karti je optimum sve posle toga je rizik i zezanje. I nista ne dobijate, ta razlika u ploci i ono sto je prati je neisplativa. Cak je i 6 zezanje jer tu vam vec treba jos jedno napajanje i sve pada u vodu, rig trteba da vam radi najmanje 2 godine 24/7 da bi ste profitirali

Eto vitlam po formumima i blogovima i yt nisam ovo nigde cuo. Hvala na savetu! Upravo pravim prvi rig, za kartice sam se dugo lomio zbog cele ove frke oko DAG i diff na eth. Posto mi nista ne pije vodu od AMD resio sam da idem na zec sa 1060. Prvo sam mislio 6gb ali kada sam pogledao cene i isplativost, tada mi je puklo i resio sam da udjem u rizik sa 3gb, jer navodno zec ce moci jos par godina bez problema sa ovom kartom. Retail cena ce biti niska ali nema veze, ovo je prvi rig, pa cu posle videti sta cu, valjda cu nesto nauciti u medjuvremenu pa cemo videti.

Svejedno sutra mi stize jedna karta koju cu da testiram na opremi koju sam kupio izuzev maticne koja mi takodje stize sutra.

Molim vase komentare na ovu konfiguraciju i da li sam se nesto zaj**o da vracam dok je jos novo. Unapred hvala, takodje hvala svima ovde, stvarno mnogo stvari sam naucio na ovom formu zadnjih 2-3 nedelje koliko ga pratim.


MB LGA1151 H110 Gigabyte GA-H110-D3A BTC
INTEL Celeron G3930 2-Core 2.9GHz Box
CHIEFTEC CPS-750S 750W Full Force series (mislim da sam ovde pogresio ali posto sad skidam sa 6 na 5, mislim da sam ok?)
CRUCIAL DIMM DDR4 4GB 2400MHz CT4G4DFS824A
GeForce GTX1060 ZOTAC 3GB AMP Edition x5kom (mislio sam x6 ali sad vidim da ne treba preko 5 kom, @gaca tnx za ovo)
 
Poslednja izmena:
Ove zotac dolaze sa hynix memorijom, na eth daju tuga boija, na zeca i mogu da prodju

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
^ po meni je psu preslabo za 5xGtx1060, za 6 i da ne pricam...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To napajanje , po meni bar, je za max 3 kartice + ploca ,proc,hdd itd...Za srecan i dugovecan visegodisnji rad 24/7 , ja stavljam svuda seasonic 1200w gold na 6 kartica
 
1200W je standard za mirno kopanje, sve ostalo natezanje i kompromis
 
Napajanje menjaj BAR u 1000 ako ces 5 kartica. Ali je uvek preporuka da se uzme jace. 750w ti nece to izdrzati

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
@VirtualPoP
Ako ćeš da ideš na 5 kartica,moja ti je preporuka da kupiš lepa maxbron 1000w.Ima 80 plus bronzu i 6x6+2P(8P)PCI-E.Dovoljno je za 5 kartica a i cena mu je do 120€.Mislim da bi bez problema radile 6x1060 na eth-u sa spuštenom voltaža ali je diskutabilno,da li će biti dovoljno za drugi algoritam i da li mogu da se povežu 6 kartica zbog dužine kablova.Sklopio sam Rig sa 5x470 koje u suštini imaju sličnu potrošnju,tako da ne bi trebalo da bude problema za 5x1060.
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika izmedju verzija extendera, vidim sad da ima i v8s.
 
Pozdrav ljudi, da li neko kopa za ASUS rx570 4gb expedition??? koje su joj max brzine a da je stabilna? ja sam dobio 27mh/s po kartici i ok je za sada! ali vidim po netu da uspeju da navuku i na 28-29??? u pitanju je ELPIDA memorija
 
Hvala na odgovorima. Nisam bas hardveras puno mi znaci pomoc. Jedino me interesuje ako je graficka max 120w i ako je sve ostalo 200 w ili manje, to izadje 800w ukupno, 1000w deluje logicno kad razmislim, 1200 w nisam stvarno siguran da li treba ali bih voleo da neko kompetentan prokomentarise. Da li to sto ne radim na krajnim granicama produzava zivotni rok ili poboljsava perfomanse sistema. I sta se uopste desava kad je napajanje preslabo, crkne ili se zapali ili sta se desi?

@simeonovic nisam cuo za ovu firmo a stvarno je pristupacna cena na kp. Dodje isto kao chietec od 750w.
 
Poslednja izmena:
Dobro napajanje se jednostavno ugasi

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Na primer, meni rig komplet sa 6 Nitro RX480 8 GB kartica na stock klokovima iz zida vuce 850-880w. Kada se moduje Bios i spusti napon kartica, potrosnja na zidu mi je sad 780w. E sad...obzirom da su tvoje grafe 120w , tebi ce ici samo grafe 600w plus ostale komponente jos oko 200w -Tu si na oko 800w . To je teorija. U praksi kad se to sve downvoltuje moze se to jos spustiti. Pisali su ljudi ovde o tim karticama i klokovima vise puta. Pogledaj koji su parametri najoptimalniji za tvoju karticu pa sam izracunaj koliko jos mozes spustiti. Ali mislim da ti 1000 napajanje gura to opusteno.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Ostale komponente su 50w ne 200w

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
U kom filmu je 50 wati..pustim windows na BTC ploci sa integrisanom grafikom znaci bez grafike ubacene gold napajanje bude 150-200 wati iz zida.
 
Nazad
Vrh Dno