Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Sve sam pogasiozsvaki mogucci update, instaliran neki win10 koji navodno nema tih sr. anja i evo posle ko zma koliko meseci danas. samo izaslo upozorenje, ja iskulirao i ugasio se rig pre 40min i radi neki update, stigao tek do 43%...yebo sam mu milu mamy.!!!

___________________

Evo nakon sto je odradio to sto je trebao sad nece da se podigne sistem, tj podigne se i pise USER LOGIN.... bla, bla.. i crn ekran, pa se opet pojavi slika i USER LOGIN i opet pocrni ekrna i evo sad je zakucao i crn ekran skroz.
Restartovao i nista, isto se desava... ne mogu uopste da pristupim nikakvim oocijama sem biosa... a tamo ne znam ni sta bi pokusao.
 
Wub rešava probleme win update-a, nema šanse posle njega nikada da se pokrene update.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Wub rešava probleme win update-a, nema šanse posle njega nikada da se pokrene update.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

A Wub je.... sta? Ja ne mogu da pristupim nicemu, sem ulaska u BIOS :S:
Aj pokusacu da snimim video pa da okacim i da ti posqljem...
 
Wub je za blokiranje updatea na win10.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Pokusaj u biosu iskljuciti Above 4G decoding, pa vidi hoce li se dici/upaliti Win.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pokusaj u biosu iskljuciti Above 4G decoding, pa vidi hoce li se dici/upaliti Win.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ponovo instalirao sistem.... kasno video poruku :(
Sve u sveemu, instaliran win 10 1607 i onaj Wub za blokadu update-a. Videcemo sad za dalje. Instalirani novi drajveri za 1070 neka 430 verzija, za nijansu deluje da manje daje na ETH oko 190 sa Claymore a 192 sa Phoenixom. Ranije, 192 i 195.Malo manje stale i invalid share ali definitivno to ima veze sa poolom ili na Nanopoolu uooste nema uvida u Invalid i Stale pa miskim da radi bez greske, ovde. na Sparkpooku isto kao pre na Ethermine... oko 5% losih, stale...
Ukucao sam sifru prilikom instalacije ali mi i dalje stoji i pise da ACTIVATE WINDOWS...sta da radim? Nemam pojma odakle sam skinuo, tu sifru izgleda nije prihvatio, ima li to veze i hoce li smetati? Ima i gomila glupih programcica i igrica naravno instaliranih u paketu ali ih nema u add remove, tako da ih ne mogu obrisati.
 
Može li neka preporuka za senzor temperature koji će da pali i gasi ventilator? Neki jeftiniji samo da radi korektno, podesiš temperaturu i zaboraviš. Nisu potrebne fensi opcije.
 
Ja koristim SONOFF TH16, ne znam sta je jeftino za tebe, a sta skupo, ali ovo licno koristim i znam da je ok iako ima i "fensi" opcije, vidim ima na KP za 2350din...
 
E to mi treba, samo moram da ga kupim kod nas jer nemam vremena da čekam mesec dva, a i počelo je opasno često da se dešava da pošiljke uopšte ni ne stignu.
Kod nas je 800 din ali opet je 3x jeftinije od sonoffa, jer mi wifi prekidač uopšte ne treba.
 
Negde se procitao na forumu da neko moze da sredi kablove od napajanja,sad ne mogu da nadjem gde sam procitao?otisao mi jedan SATA konektor.Hvala
 
Ako pravis kabl bolje da ti napravi molex a ne sata. Naravno ako ti specijalno ne treba bas sata
 
Negde se procitao na forumu da neko moze da sredi kablove od napajanja,sad ne mogu da nadjem gde sam procitao?otisao mi jedan SATA konektor.Hvala

Ako ti je samo jedan sata konektor otisao (pretpostavljam poslednji), samo ga odseci i koristi sledeci :) Tako sam ja regulisao vec par sata kablova.
 
Zbog čega se javlja ono "Windows has stopped this device because it has reported problems, code 43" u device manageru? I kako se najlakše i najbrže rešava, može li bez reinstalacije drajvera?
Sporadično/retko se desi da tako stopira jednu od kartica na rigu pa nikako da zapamtim. Mislim da sam pre uspevao da rešim bez smaranja sa ddu čišćenjem i reinstalacijom.
 
AMD pixel patcher rešava Code 43
 
Šta može biti uzrok prestanka rada majnera? Poslednja verzija Claymore-a, prvo prestane sa rudarenjem, a posle nekog vremena se restartuje rig.
 
Imam nedoumicu oko reklamacije, nisam sa ovim imao iskustva. Dosadašnje tri reklamirane kartice iz iste serije (570 8gb) su zamenili sličnima (msi armor, xfx, nitro+), sada za ovu četvrtu su mi javili da je zamena odobrena ali da nemaju takvu kartu pa da ja trebam da izaberem neku u tom cenovnom rangu i javim se ponovo. Ne razumem kako čitav lanac nema niiti jednu 570 8gb karticu ali dobro.
Šta znači u istom cenovnom rangu, koja je procedura? Kartica je plaćena 42000 pre godinu dana, sada su drugačije cene, da li mogu da doplatim za skuplju, recimo vegu? Ili da uzmem 580 8gb. Kakve su ove novije 590ke, nisam ni znao da to ima? Šta je najpametnije?
 
ko ima sapphire rx470 8gb mining? Na kojem prosecno naponu vam rade? Nema sanse da ih ohladim, rade izmedju 0.89v i 0.95v kako koja, ventovi na 100%, temp u rudniku 35c i udaraju na 80c sve.. Zamena paste ne pomaze. Dok nitro+ sa pola venta kulira na 65c
 
ko ima sapphire rx470 8gb mining? Na kojem prosecno naponu vam rade? Nema sanse da ih ohladim, rade izmedju 0.89v i 0.95v kako koja, ventovi na 100%, temp u rudniku 35c i udaraju na 80c sve.. Zamena paste ne pomaze. Dok nitro+ sa pola venta kulira na 65c

Koja potrosnja je na tim karticama, sta kopas i na kojim klokovima?
Inace, prevelika ti je temp u rudniku, moras uraditi bolju ventilaciju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad leti mi 10% veca potrosnja nego zimi. Postoji neka cudna sinteza izmedju grejanja i potrosnje...6x470 oko 730w. Eth. 1130/2000
 
Poslednja izmena:
Normalno, izmedju ostalog racunaj da se ventilatori brze vrte kao znacajnu stavku...

Sto se tice povecane temp. i ventovi na 100% jesi proverio sigurno da obaraju napone, moje sve rade na 880mv (ali stvarih), 1126/2000... Takodje ja sve kartice drzim na 70C.
Inace temp u rudinku od 35C je sasvim ok, i kod mene je na toliko podesena ventilacija, pre toga se ne pali...
 
Poslednja izmena:
Obaraju sigurno, gpuZ i AB prijavljuju isto
 
Sad leti mi 10% veca potrosnja nego zimi. Postoji neka cudna sinteza izmedju grejanja i potrosnje...6x470 oko 730w. Eth. 1130/2000

Nimalo cudna, sto je temperatura veca, potrosnja je veca cak i na istom naponu. I obrnuto,ako uspes da ohladis karte nekako, trosice manje cak i na istom naponu. Razlika nije velika,ali postoji.
 
Sad leti mi 10% veca potrosnja nego zimi. Postoji neka cudna sinteza izmedju grejanja i potrosnje...6x470 oko 730w. Eth. 1130/2000
Hardver trosi vise sto je topliji pri istom naponu.
Pa ne znam, u zapisniku je zaveden zahtev kupca - popravka/zamena. Nije bitno, samo ne znam šta je najpametnije da biram za zamenu?
najbolje je da uzmes pare i da kupis tri kartice sa oglasa za te pare sto ti daju. Meni su tako za za 480 strix dali pare i ja kupio dva RX 580 8gb i h110 sa procesorom memorijom za te pare.
 
Nazad
Vrh Dno