Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ae ja ovako pijan da izjavim nesto za dnevnik :p. Pratim dosta tema ali ne mogu vise da postignem, ako postoji odgovor na neko od pitanja, verovatno sam ga i video ali hocu da utvrdim gradivo jer nije sitna para za zajebavanje.

Zanima me da li bih mogao da dodam u moj setup iz potpisa 2x7850, izbacim 4870 naravno. Da li bih mogao da trecinu dana, znaci 8 sati, skinem jednu grafu sa kopanja i koristim PC za dizajn/programiranje/gaming dok ova druga radi, a onda nocu i dok nisam kuci upalim obe? Da li bi napajanje izdrzalo ovu konfiguraciju +dve 7850 full load i ako da, da li bih smeo OC ili je knap na defaultu? Ako ne moze to, onda koje 2 bi mi preporucili da uzmem, ne bih se salio sa napajanjem i terao ga do granica. Ono sto mi je bitno je da uzmem 2 karte, jer mi je 1 bilo kakva (iole) dovoljna za rad, tako da mogu drugu da koristim za mining 24/7, ako bih uzeo jednu onda bi morala da bude iskljucen mining trecinud ana a mozda i vise, pa se znatno gubi u odnosu kada bi uzeo 2 i samo 1 gasio. Moze i 2 razlicite, nebitno mi je, dovoljna mi je i 7750 za rad i gaming, a onda bih uzeo jacu za mining, samo cifra obe karte ne sme preci 350e.

Struja i temperatura mi nisu problem, struju ne placam, a u sobi gde mi je PC je 18 stepeni celo leto, tako da me samo brine pomenuta funkcionalnost i napajanje.
 
Poslednja izmena:
Za 300 eura uzmes 2 7850 i za 50 eura napajanje...
 
Ne pise mi napajanje u konfiguraciji, wtf... imam vec Chieftec CFT-750-CS, ono bi trebalo da bude dovoljno za dve maksimalno nasvirane right? A da iskombinujem jednu jacu i jednu slabiju, da slabiju koristim za rad i palim je kad je komp slobodan, a jaca da mi radi 24/7?

Ili si mislio da uzmem neki GX450 samo za grafe? Tako ce i biti ako chief ne moze da izdrzi, ali samo u tom slucaju. Izbegavao bih drugo jer mi to linearno otezava stvari, sto se tice paljenja, modovanja, a i pravljenja novog pc stand-a. Pun mi je produzni, 6-7 uticnica. Ako uzmem jos jedno napajanje to mi je jos 20e troska za kvalitetan produzni kakav sad imam :D.
 
Poslednja izmena:
Evo je moja masina

 
wow:thumbup:
 
gde ima da se kupe kablovi koji povezuju mb sa grafikom i koliko kostaju orjentaciono, i dal mora da se rastura neko kuciste da bi se skinulo dugme za paljenje ili ima i to da se kupi i ako moze neko da postuje sliku koja nije odozgo nego na kojoj se vidi ploca i nacin na koji je vezana za grafike i taster za paljenje ....... hvala :)
 
Pitanje za sad vec iskusne...da li ima sanse seasonic platinum 1000 da gura 3x7970 na nekih 1100mhz bez problema?! Negde sam procitao da nije dobro da napajanje ima vise 12v grana, da li je to istina i sta se losije dobija tima?!
 
Ne moras da rasturas kuciste, dovoljno je nekim metalom spojiti pinove na ploci za paljenje na trenutak (mozes srafcigerom). Ja na samoj ploci imam dugmice pa mi ne treba.



@Proday
Meni 4x7970 gura CM Silent Pro Gold 1200w na tim klokovima.
 
Poslednja izmena:
@Proday Ima da gura bez frke, sila je to od napajanja.

@Naboj Ja sam pravio prekidace. Odseces sa nekog starog napajanja floppy konektor s kablom ili sa nekog starog ventilatora recimo i nataknes na pinove na plocu a s druge strane stavis prekidac.
Mozes i sraftcigerom paliti na kontakte ali nekada je tesko prici masini ako imas gomilu grafika.
 
hvala na pomoci, vec sam hteo da bacim pare na kuciste :)
 
Jel moze neko da se osvrne na pocetak strane i pogleda moja pitanja plz :).
 
izzy, koje si ti 7850 uzimao? Ja sa mojom 2GB Safirkom na default naponu mogu da izvucem 1100 MHz, mozda malo preko, sto daje oko 330-340 MH/s. Vidim da si ti napisao 380-400, sto je solidno vise. Kod LTC mi je bolja situacija, daje 380 KH/s pri 1100/1250.
 
Poslednja izmena:
Napisao sam gore da nemam te kartice (sutra stizu), ali da sam po netu obicno nailazio na taj hash od 380-400 za 7850.
La.Prestige treba da se ukljuci u raspravu i kaze kako i sta, jer ima 4x 7850... :D
 
kako ste resili prasinu, posle oko 2 meseca koriscenja primetio sam male naslage, sada da ih zastitim jedino nekom tkaninom ili da se okrenu naopako? sa sve kavezom posto treba da krenem da ga oravim za neki dan
 
Ae ja ovako pijan da izjavim nesto za dnevnik :p. Pratim dosta tema ali ne mogu vise da postignem, ako postoji odgovor na neko od pitanja, verovatno sam ga i video ali hocu da utvrdim gradivo jer nije sitna para za zajebavanje.

Zanima me da li bih mogao da dodam u moj setup iz potpisa 2x7850, izbacim 4870 naravno. Da li bih mogao da trecinu dana, znaci 8 sati, skinem jednu grafu sa kopanja i koristim PC za dizajn/programiranje/gaming dok ova druga radi, a onda nocu i dok nisam kuci upalim obe? Da li bi napajanje izdrzalo ovu konfiguraciju +dve 7850 full load i ako da, da li bih smeo OC ili je knap na defaultu? Ako ne moze to, onda koje 2 bi mi preporucili da uzmem, ne bih se salio sa napajanjem i terao ga do granica. Ono sto mi je bitno je da uzmem 2 karte, jer mi je 1 bilo kakva (iole) dovoljna za rad, tako da mogu drugu da koristim za mining 24/7, ako bih uzeo jednu onda bi morala da bude iskljucen mining trecinud ana a mozda i vise, pa se znatno gubi u odnosu kada bi uzeo 2 i samo 1 gasio. Moze i 2 razlicite, nebitno mi je, dovoljna mi je i 7750 za rad i gaming, a onda bih uzeo jacu za mining, samo cifra obe karte ne sme preci 350e.

Struja i temperatura mi nisu problem, struju ne placam, a u sobi gde mi je PC je 18 stepeni celo leto, tako da me samo brine pomenuta funkcionalnost i napajanje.

CFT-750 14CS bi komotno mogao da napaja i 4x7850, tako da nemas problema sto se tice toga. Mozes ti da kompbinujes koja graficka ce ti raditi a koja ne. Cak mozes da namestis manji intenzitet na prvu kartu, tako da mozes koristiti racuna bez ikakvog laga, a da obe karte rade. Doduse, ta primarna ce bcati nesto manje kh/s ali ce svakako raditi. Jedna 7850 trosi 130W, ja sam moje naklokovao na max i nisam primetio da se potrosnja nesto povecala. 20-30W vise za ceo sistem, pa ispada da karta kada se OC-uje trosi 140W max.

Ne pise mi napajanje u konfiguraciji, wtf... imam vec Chieftec CFT-750-CS, ono bi trebalo da bude dovoljno za dve maksimalno nasvirane right? A da iskombinujem jednu jacu i jednu slabiju, da slabiju koristim za rad i palim je kad je komp slobodan, a jaca da mi radi 24/7?

Ili si mislio da uzmem neki GX450 samo za grafe? Tako ce i biti ako chief ne moze da izdrzi, ali samo u tom slucaju. Izbegavao bih drugo jer mi to linearno otezava stvari, sto se tice paljenja, modovanja, a i pravljenja novog pc stand-a. Pun mi je produzni, 6-7 uticnica. Ako uzmem jos jedno napajanje to mi je jos 20e troska za kvalitetan produzni kakav sad imam :D.

Ni to nije losa varijanta. Ako ti je budzet 350e, mozes za 300e uzeti 7950 a za ostalih 50e mozes uzeti neku polovnu 6770 i slicnu. To ti je mozda jos bolja varijanta jer ce ti karte bacati skoro 900 Mh/s zajedno.

Dodatno napajanje ne treba, ali ako nekada bude bilo potrebno, ja bih uzeo LC 600H. Odlicno pomocno napajanje, meni bez problema trpi opterecenje preko 430W. A to GX450 bi se verovatno zapalilo i na 400W opterecenja.

izzy, koje si ti 7850 uzimao? Ja sa mojom 2GB Safirkom na default naponu mogu da izvucem 1100 MHz, mozda malo preko, sto daje oko 330-340 MH/s. Vidim da si ti napisao 380-400, sto je solidno vise. Kod LTC mi je bolja situacija, daje 380 KH/s pri 1100/1250.

1100 Mhz za rudarenje je sasvim dovoljno. U bitcoinu i trebas ocekivati tako 330-340 max, a u litecoinu baca i do 400. za 400 kh/s meni su setovanja 1150/1325.

@Nesic1,

Ja sam resio problem sa prasinom tako sto jednom mesecno izduvam sve graficke kompresorom. :) Jednostavno i lako, a oduzme ti pola sata posla.
 
Poslednja izmena:
napravio sam od starog kucista i od malo dasaka ....... hm.........box :) .jedan gpu je hladniji 9 stepeni i vent se vrti 12% manje a drugi gpu je hladniji neverovatnih 15 stepeni a vent vrti 15% manje !!!!!! da ne pricham da sam ustedeo 10000 jer nemoram da kupujem kuciste za nove grafike :) hvala na savetu. kacim slike cim budem mogao.
 
Ja sam malo ogranicen prostorom, pa sam hteo da stavim za pocetak dve grafe u jedno kuciste i da ga dobro napunim ventilatorima. Ali ipak ce mi kuciste posluziti samo za mobo tray, a ostatak kucista od aluminumskog L profila.
 
CFT-750 14CS bi komotno mogao da napaja i 4x7850, tako da nemas problema sto se tice toga. Mozes ti da kompbinujes koja graficka ce ti raditi a koja ne. Cak mozes da namestis manji intenzitet na prvu kartu, tako da mozes koristiti racuna bez ikakvog laga, a da obe karte rade. Doduse, ta primarna ce bcati nesto manje kh/s ali ce svakako raditi. Jedna 7850 trosi 130W, ja sam moje naklokovao na max i nisam primetio da se potrosnja nesto povecala. 20-30W vise za ceo sistem, pa ispada da karta kada se OC-uje trosi 140W max.

Ni to nije losa varijanta. Ako ti je budzet 350e, mozes za 300e uzeti 7950 a za ostalih 50e mozes uzeti neku polovnu 6770 i slicnu. To ti je mozda jos bolja varijanta jer ce ti karte bacati skoro 900 Mh/s zajedno.

Dodatno napajanje ne treba, ali ako nekada bude bilo potrebno, ja bih uzeo LC 600H. Odlicno pomocno napajanje, meni bez problema trpi opterecenje preko 430W. A to GX450 bi se verovatno zapalilo i na 400W opterecenja.

Hvala na odgovoru. Pa nista, uzecu novu 7950 sutra, a sto se tice polovne juricu 6770 polovnu ili kad bude bilo para za 7770 novu. Za sad 7950 za mining i ova moja 4870 za ostalo, ono sto me buni je kako igra zna koju da koristi, nece nista throttle-ovati sto je jedna u full loadu, znaci dodam 7950 mojoj konfiguraciji i dok kopa ja igram na kompu kao i do sad bez nje u prici?

Reci mi samo koju 7950 da uzmem, vidim spominju se Asus i Sapphire, Gigabyte kao ne, pa neko kaze moze i Giga, pa Sapphire ima 100 modela.. sta uzeti? I ako ima neka fora gde uzeti ili samo da pazarim tamo gde je najjeftinije, da mi ne prave problem ili nesto? Secam se bilo je price oko toga.
 
Poslednja izmena:
Zanima me da li moze ovaj moj cors da izdrzi 2x7950 oc + 7850. Trenutno imam asus 7950 dc2 oc 1150mhz, 1.15v. Procesor 3.8ghz sa avx on rudari yacoin, i 650ti boost mi je za surf, yt, filmove, wot… Za sada napajanje izbacuje vazduh priblizno iste temp kao sto je u prostoriji, mozda malo vise, ali ja nemogu da osetim razliku. Znaci planiram da dodam jos jednu 7950 i da zamenim boost za 7850. To bi u teoriji vuklo negde do 650w. Ne bih da silujem napajanje pa me zanima da li da jurim jace?
 
@Ivan985

Izdrzao bi taj Corsair sigurno. Bez problema, sa nekim normalnim oc-om i bez dizanja napona.
 
Sad se nesto razmisljam, da li mi se uopste isplati da kopam sa tih 800-900Mhasha, sa trenutim difom koji samo ide gore+provizija za prebacivanje+ako grune ASIC sa isporukom necu moci da kopam nista drugo sa ovom konfiguracijom?

@kl@pna
To je koja od ove 2? Jer ova sto je "OC" ima slabije specifikacije i jeftinija je od ove koje nije, a i ova sto je OC ima specifikacije ove sto si ti linkovao, koja se zove kao ova druga sto je jaca ._O

http://www.itsvet.com/proizvod/sapphire-radeon-hd-7950-3gb-gddr5-vapor-x/comp_comp_vga/130/3382
http://www.itsvet.com/proizvod/sapp...apor-x-oc-11196-09-40g/comp_comp_vga/130/3372
 
Pa ako mislis samo btc da kopas, onda uzmi pola para od toga (7950) sto mislis da kupis i baci na rulet...
 
Trebalo bi da je bolja ta sa vecim klokom bez boost-a, ali pitanje je da li stvarno imas izbor izmedju te dve verzije. Nije bas pouzdan taj Itsvet, pisu oni svasta. Mislim da je realno samo ova druga varijanta dobavljiva, ta losija. Ako neko zna tacnije informacije, neka me ispravi..
 
Vikend se iskoristio za pokušaj smanjenja temperatura i pripremu za leto. Javiću utiske naknadno, da li "radi" ova skalamerija.

btc.jpg
 
Nazad
Vrh Dno