Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

pozdrav
Jel otkljucavao neko ove RX 550 (lexa) sa 8CU-s na 10CU-s, malopre sucajno procitao ali ne mogu da nadjem nista po netu???
 
Ima li neko mozda viska jedan vent za msi RX570 Armorku, da oce da proda? Isti je vent i za 580.

d0minat0r-e ako ti je taj vent sto je riknuo od armorke, daj jedan vent leba ti ? :)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Ajde da vidim ovaj slepac citi je taj RIG da li hoce da mi da pa da se dogovorimo ja i ti.
 
Imam jednu GTX 1060 s kojom ne mogu da kopam nijedan algoritam koji koristi jezgro, jednostavno ceo rig zablokira i nakon par minuta se restartuje. Jel bih mogao ja to da reklamiram i šta da navedem kao razlog?
Testirao sam je na drugom kompjuteru, pokrenuo sam League of Legends, puštao neke 8k klipove - sve ok. Jedino kada pustim Heaven Benchmark, onda se dešava ista stvar kao prilikom kopanja - kompjuter se restartuje.
 
Ako heaven ne radi reklamiraj .rudarenje ne pominji. To svakako nije razlog za reklamaciju
 
Zna li neko od kolega koji servis radi ispravljanje pinova na cpu socketu na plocama?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam zasigurno, ali prvo bih probao kod legendarnog Čika Pere.
 
Ajd' sad malo "shumim" po temi. Da nije to isti cika-Pera od kojeg sam ja pre 15-tak godina kupovao poneku plocu, procesor, graficku, mislim da se oglasavao na Sezampro oglasima ili Beotel, tako neka news grupa je bila.
Divna vremena.... ;)
 
Od pre neki dan,svi rigovi sa matorim 7970 3gb u isti vreme prestali da majnuju ETH,majner izbacuje sledecu poruku:

uploadfromtaptalk1542202731110.jpg
uploadfromtaptalk1542202746249.jpg

Pokusao sam povecavati pagefile,pokusavao dodavati kojekakve komande vezane za DAG,nista ne pomaze...da li je minig ETH-a zavrsen sa 7970? Ima li resenja?
P.s- ne pitajte me zasto sa 7970 majnujem ETH. :)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ako se odlucim za udomljavanje.....;)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Cene polovnih grafika u Srbiji trenutno dosta nize nego istih na zapadu..mnogo bas mnogo grafika je uslo u Srbiji zbog majnovanja a malo siromasno trziste tako da se sad prodaju ispod svake cene jer ponuda ogromna a kupaca na prste da prebrojis.
 
@sinda

Jesi povećao dovoljno pagefile ?

https://investoon.com/tools/dag_size

P007: PhoenixMiner shows an error after allocating DAG buffer and shuts down.
S: If you have more than one GPU, make sure that your Windows page file minimal size is set to at
least (N x DS + 4) GB, where N is the number of GPUs, and DS is the size of DAG in GB (about 2.7 GB around
September 2018 for ETC and ETH). For example, if you have 10 GPUs, you need 10 x 2.7 + 4 = 31 GB minimal
size of the page file. Note that this will increase as the DAG sizes increase.
 
Cene polovnih grafika u Srbiji trenutno dosta nize nego istih na zapadu..mnogo bas mnogo grafika je uslo u Srbiji zbog majnovanja a malo siromasno trziste tako da se sad prodaju ispod svake cene jer ponuda ogromna a kupaca na prste da prebrojis.
Gde je ponuda ogromna? Koliko sam ispratio,nije bas neka poplava rigova u oglasima...
@booki
Jesam,povecavao sam,ali nista....probacu jos eventualno da dodam jos RAM-a na plojke,posto se svi ti rigovi vrte na 4gb sistemske...

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ako nekog ne mrzi i ako ima mogucosti da proveri dal sljakaju matore 7970 sa eth :)
 
Sljaka nama za 3dmark :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Cene polovnih grafika u Srbiji trenutno dosta nize nego istih na zapadu..mnogo bas mnogo grafika je uslo u Srbiji zbog majnovanja a malo siromasno trziste tako da se sad prodaju ispod svake cene jer ponuda ogromna a kupaca na prste da prebrojis.
Ne znam za polovne ali u Nemackoj nove 580 4g nitro+ kostaju 184e po komadu i ima ih u nekoliko radnji na lageru.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Ih,gde smo mi od Njemacke....:)

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Probaj pod linuxom. Meni su odavno stale 3gb kartice pod win10...pod HiveOS rade
 
Postoji i nocna tarifa, od 23-07h, racun stigne smesan, a iskopa se 1/3 od dnevnog kopanog, opet bolje i to, nego da se sa ovakvom cenom placaju nenormalni racuni za struju, jer je stvarno situacija takva da je bolje kupiti novcice, nego platiti struju 24/7, nocna tarifa je 4 PUTA jeftinija od dnevne, jos ako ljudi ulaze u crvenu zonu razlika u racunima je neverovatna, niko ne garantuje da ce cena novcica ostati ovakva, pa se moze desiti za koji dan da se ceo mesec kopao u minusu, iako je na pocetku meseca izgledao kao blagi plus ...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno