Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Mom bratu je to davno izlazilo, mnogo pre nego što smo počeli da majnujemo. Njegov posao je bio takav da se kačio na više različitih računara, obično se kućne adrese. Kad se reinstalira TV na tom računaru sa kog se povezuje obično više ne prijavljuje.
 
realno, TeamViewer je preskup.... ja sam ga proshle godine kupio i josh dodao za upgrade na v13, nisam imao vishe zivaca da se drndam sa menjanjem mac adresa, krekovanjima, limitima....
ali ako imash vishe od 20-30rigova, svojih i tudjih, onda ima neke rachunice.
navikao sam na njega, druge nisam probao, po prichi nekih kolega, mogu da se nameste i alternative, ali ni jedan nije tako jednostavan za upotrebu.
eventualno da se par ljudi sa po par rigova udruzi pa kupe jednu licencu.
 
Evo danas i ja imam problema sa TV do sad je izlazilo samo upozorenje a sad je počeo da izbacuje.
Moraće se traziti resenje...

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
@Karanovich, danke dojcland, lepo radi, nadajmo se i da nije busan
 
Ovo je upozorenje pri samoj instalaciji od Comodo Firewall-a. Treba biti oprezan, ja odustao od instaliranja :)
4d4fd730754c0a84209ce771179298c6.jpg
 
Meni to izbacuje već mesec-dva, ja samo iskuliram i to je to. A tipa imao sam sesije i po par sati nedavno, čak sam gledao i trke F1 (znači 3 slobodna treninga + kvali + trka) sobzirom da EON neće da se druži sa IP adresama bukvalno bilo kog drugog provajdera osim SBB-a (SK kanali konkretno), pa onda remotujem komp koji je na SBB-u i gledam tako kad nisam tamo. :D

Ne znam ni koliko košta T.V., baš ću pogledati.
 
Poslednja izmena:
ili kupite mikrotik i povezite lokacije u vpn i kacite se preko remota, najjeftinije i najbezbolnije resenje.
 
Koja mi je najbezbolnija i najjeftinija opcija da konektujem rig na net kojim je crko lan? Sve radi, ali lan ne, ustvari na lanu, svetli samo jedna lampica, narandzasta

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Wifi adaoter usb, evro dva kosta

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Postoji mrezna USB kartica (adapter), ubodes u USB i mrezni kabel u taj adapter.
 
Hvala. Bilo koji kinez, no name, ili preporucujete neki?

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Recimo neki TP LINK....moze lepo da odradi posao....
 
Al ne moras bacati pare na nista brendirano, obicna kineska sa KP tj Alija radi posao, samo ima slabiji protok sto ti je nebitno na rigu svakako...
 
imam Zalman 850 EBT 80Plus Gold, gura 3 x570, uzeo bih jos jednu, da li moze da gura 4x570 na defoltu nisu nista cackane?
 
Karte trebaju biti undervoltovane i moze 4 kom na 850w, i strapovi zamenjeni da bi davali veci hash. Suludo je drzati karte na defaultu i prziti ih jel se vise greju i manje iskopaju i naravno vise struje trose.
Strapovi se zamene a iz overdrive toola se undervoltuju tutorijala ima na pretek na youtube.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze i 5 za solo majning ako su karte lepo utegnute, i jos imas 20% lufta
 
Jasno je svima da ne možeš da utičeš na temperaturu napolju.
Ono zašto se to pominje je jer igra veliku ulogu u planiranju hlađenja kartica i uzima se u obzir kao neminovno, a pogotovo kod onih čije je fabričko hlađenje loše (a to se uglavnom reflektuje na cenu).

Nisam majner, ali jedno glupo pitanje. Zašto ne koristite onaj sobni ventilator, usmerite ga na rigove, pravi lepu ladovinu, mislim da troši oko 40 vati..
 
Nisam majner, ali jedno glupo pitanje. Zašto ne koristite onaj sobni ventilator, usmerite ga na rigove, pravi lepu ladovinu, mislim da troši oko 40 vati..
Ko kaže da ne koristimo sobni vent [emoji4]
Nije baš da hladi ali pomaže odlično u strujanju svežijeg vazduha.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Pravim mining rig pa mi treba savet, za iste pare se moze napakovati 6xRX580 4gb i 6xGTX1060 6gb

Uporedjivao sam benchmark i RX580 je brza za vecinu coina, cak i za Zeca kopaju istom brzinom gde je geForce zakon.

Medjutim zelim da mislim i na buducnost a po komentarima Geforce je tu pobednik.
Potrosnja struje mi nije toliko bitna.

Vase misljenje?
 
Zec vise nemoj gledati jer je pod asic masinama.... Dobro sagledaj ulazak u ovom momentu jer su cene pale i maltene se kopa za struju.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno