Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

^ Obratiti pažnju na početak i kraj noćne tarife, nije svuda isto:

centralna Srbija 22-06
Vojvodina 23-07
Beograd 00-08
 
Cene polovnih grafika u Srbiji trenutno dosta nize nego istih na zapadu..mnogo bas mnogo grafika je uslo u Srbiji zbog majnovanja a malo siromasno trziste tako da se sad prodaju ispod svake cene jer ponuda ogromna a kupaca na prste da prebrojis.



Pa zavisi kako gledas . RX570 u USA 129 USA$ nove :)

https://www.newegg.com/Product/Prod...on=rx 570&cm_re=rx_570-_-14-125-966-_-Product

Ovo je kad se odbije rabat od 20$ ali imate kod istog prodavca i za 139 usa$ regularne cene ,

180 usa$ RX 580 8 gb Nove kartice .

https://www.newegg.com/Product/Prod...n=rx 580&cm_re=rx_580-_-14-131-720R-_-Product

Kod nas je visa cena polovnih na oglasima tako da pitanje je sta gledas :) E sad sto neki se secaju nenormalnih cena koje su bile duplo vece od preporucenih od proizvodjaca u ludilu januar februar to je isto ko sto se baba seca kad je bila mlada , Preporucena cena nove karte RX590 je 280 USA$ i vec imate prve komade i kod nas u prodaji za 36000 dinara , To je oborilo drasticno cene zaliha RX570 i RX580 koje se vise ne proizvode i nece se proizvoditi ,

Evo lep clanak o tome , a to sto su neki placali 500-600 eura Saphire rx580 i to sa 8 GB "da kupe najbolje" i da se obogate pa sta sad sa tim . Svaka RX590 je od 8gb i zbog nove 12 mikrona tehnologije radi naravno daleko bolje .

https://www.pcworld.com/article/332...-570-and-rx-580-are-dirt-cheap-right-now.html
 
Poslednja izmena:
Sta reci za nase trziste meni covek sa KP kaze da je ove godine prodao oko 10 kom 5970 ljudi kupuju te mrcine za 70 80e
 
Poslednja izmena:
Meni prestala da radi 1060 3gb na ethash
Kopam na HiveOS i tu je radila do pre par dana, kopao sam ETC, tu je malo veci DAG od ETH
 
LJudi, izvinjavam se što ovako upadam na temu :)

Kupio sam od drugara rx480 koja je verovatno kopala i imam loše performanse u igrama tj cs go mi se raspada, i imam sugestije da je možda modovana za kopanje i/ili undervoltovana... Ukratko, kako da je vratim u "normalan" mod, da li je dovoljno da samo preko ati flashera stavim neki "normalan" bios, da li će to da ispravi sve modifikacije dotadašnje i u vezi napona i u vezi biosa i sl?

Hvala i pomagajte, odlepio sam :)

p.s. konfa iz profila
 
LJudi, izvinjavam se što ovako upadam na temu :)

Kupio sam od drugara rx480 koja je verovatno kopala i imam loše performanse u igrama tj cs go mi se raspada, i imam sugestije da je možda modovana za kopanje i/ili undervoltovana... Ukratko, kako da je vratim u "normalan" mod, da li je dovoljno da samo preko ati flashera stavim neki "normalan" bios, da li će to da ispravi sve modifikacije dotadašnje i u vezi napona i u vezi biosa i sl?

Hvala i pomagajte, odlepio sam :)

p.s. konfa iz profila

Vrati drugaru koji je koristio za mining, pa nek flashuje originalni bios, što bi se ti cimao?
 
Pitaj drugara za bios koji je unutra ili skini za tu kartu sa https://www.techpowerup.com/vgabios/

Posle ga flasham sa ati flashom? Da li će to da mu vrati SVA podešavanja na default?

Vrati drugaru koji je koristio za mining, pa nek flashuje originalni bios, što bi se ti cimao?

Nema veze, ne bih išao tako daleko, u suštini je priča malo komplikovanija od toga, karticu sam uzeo od njegovog sina, blabla.. Stvarno je bilo i više nego povoljno pa ne bih da izvoljevam...
 
Poslednja izmena:
Vratice sva podesavanja na default kada flesujes originalni bios, ali csgo je cpu heavy, ja sam se igrao na rx570 modovanoj i radilo mi je normalno.. nisam siguran da li je taj modovan bios pravi problem ali probaj naravno

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Vratice sva podesavanja na default kada flesujes originalni bios, ali csgo je cpu heavy, ja sam se igrao na rx570 modovanoj i radilo mi je normalno.. nisam siguran da li je taj modovan bios pravi problem ali probaj naravno

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Pa to mi se ni u snu nije dešavalo sa 1050ti tako da...
 
Imam jednu GTX 1060 s kojom ne mogu da kopam nijedan algoritam koji koristi jezgro, jednostavno ceo rig zablokira i nakon par minuta se restartuje. Jel bih mogao ja to da reklamiram i šta da navedem kao razlog?
Testirao sam je na drugom kompjuteru, pokrenuo sam League of Legends, puštao neke 8k klipove - sve ok. Jedino kada pustim Heaven Benchmark, onda se dešava ista stvar kao prilikom kopanja - kompjuter se restartuje.

Prihvaćena mi je reklamacija, ali pošto nemaju više tu karticu na stanju, ponudili su mi dve opcije zamene:
https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N1060WF2OC-6GD-rev-10-11#kf
https://www.asus.com/Graphics-Cards/PH-GTX1060-6G/

Reklamirana kartica je ova: https://www.asus.com/Graphics-Cards/EX-GTX1060-O6G/

Zašto su mi uopšte ponudili tu sa jednim kulerom?
Ova sa prvog linka je skoro identična reklamiranoj, pretpostavljam da je to adekvatna zamena?
 
Poslednja izmena:
Ponudili su ti tu sa jednim kulerom zato što nju između ostalog imaju na stanju, a ne znaju za šta ti treba :)
 
Pa dobro nebitno za šta mi treba, deluje lošije po specifikacijama

Mada evo sad gledam cene, skuplja je od ove druge ponuđene :)
I obe su jeftinije od reklamirane kartice.
 
Normalno, pomama za karticama je prestala, a i sama cena hardvera pada vremenom. U takvim slucajevim nije lose da probas povracaj novca, slozis pricu da si kupio laptop ili drugu karticu pa ti ova ne treba...
Uzmi Gigabajta, nisi lud da uzmes kartu sa jednim ventom:)
 
Gledao sam aktuelnu ponudu, i prema sadašnjim cenama je ta Gigabajt jeftinija od reklamirane:
https://www.eponuda.com/graficke-ka...v-n1060wf2oc-6gd-graficka-kartica-cena-394718
https://www.eponuda.com/graficke-ka...t-ex-gtx1060-o6g-graficka-kartica-cena-408134

Ne bi baš bilo fer da uzmem povraćaj novca, ali ne želim ni da dobijem lošiju zamenu.
Mada koliko vidim jedina razlika je u dužini kartice, što nadam se ne bi trebalo da ima značajan uticaj na radnu temperaturu, tako da verovatno neću da cepidlačim
 
owrsgmc7eu321.jpg
 

Prilozi

  • owrsgmc7eu321.jpg
    owrsgmc7eu321.jpg
    194.9 KB · Pregleda: 140
Pa po ovoj tabeli ispada da se samo u par zemalja isplati kopati... Znaci sad 85% mreze kopa na 0 ili u neki minus...
 
Pitanje koliko je ta tabela aktuelna i tačna ;)
 
Ma nema ovo veze sa mozgom ..ovde ispada jeftinije debelo u Srbiji nego u Americi a ja kad podelim racun sa potrosenim KW ispada mi KW 13 centi..a drug u americi kad uradi isto ispada mu 7 centi.
Jeftinije mozda za "strane investitore" ko sto ovde FIAT u Kragujevcu ne placa 10 godina bas nista...al eto bila odlicna reklaa za izbore koje onda 10 godina i vise placam ja i ostali iz svog dzepa.
 
Zavisi u Americi od distributera, u kojoj se državi nalaziš a sigurno zavisi i od blizine elektrana, u svakom slučaju može od 5 pa do 15-20 centi da bude cena, u proseku 10-12 centi....
 
Problem u racunici nastane jer vecina tih tabela gleda cenu struje po KW a ne racuna kvazi namete drzave koji idu na sve to.
Na kraju ispadne prilicno velika razlika u onome sto vam pricaju na televiziji o ceni struje i onga sto dobijes na digitronu kad podelis iznos na racunu sa kolicinom potrosenih KW. ;)
 
Kako prilično velika kad su fiksni troškovi 1000 din. Od toga je rts taksa 150 din. Pričate kao da su 300 evra po računu.
 
Kako prilično velika kad su fiksni troškovi 1000 din. Od toga je rts taksa 150 din. Pričate kao da su 300 evra po računu.

Pa meni je razlika duplo..precednik izadje na televiziju i kaze imamo najeftiniju struju u evropi 6 centi ..a ja je platim 13..tih 6 moze da plati onaj sto zivi nocu
 
+ 20% PDV + 7,5% akciza
 
Pa meni je razlika duplo..precednik izadje na televiziju i kaze imamo najeftiniju struju u evropi 6 centi ..a ja je platim 13..tih 6 moze da plati onaj sto zivi nocu

Nisi skapirao, u pravu je Vojkan, on pdv i akcizu na smatra u kvazi namete.
To sto za njega 1000 din nije mnogo za nesto sto je izmisljeno je druga stvar.
 
Pa po ovoj tabeli ispada da se samo u par zemalja isplati kopati... Znaci sad 85% mreze kopa na 0 ili u neki minus...

Kako si tacno dosao do tog zakljucka? Nisu asici ravnomerno rasporedjeni po planeti, naravno da je vecina u ovim drzavama blizu donje granice.

Nisi skapirao, u pravu je Vojkan, on pdv i akcizu na smatra u kvazi namete.
To sto za njega 1000 din nije mnogo za nesto sto je izmisljeno je druga stvar.

Ti pricas o svim nametima, on prica o "fiksnim troskovima". Post za postom. Valjda mu bilo lakse da argumentuje ako promeni ceo kontekst :D.

Pa meni je razlika duplo..precednik izadje na televiziju i kaze imamo najeftiniju struju u evropi 6 centi ..a ja je platim 13..tih 6 moze da plati onaj sto zivi nocu

Ti imas cenu od 13, preCednikovi ljudi imaju 0, taj prosek od 6.5 kvare socijalno ugrozeni i neplatise, i to je AVERAGE 6, isto to AVERAGE pise i gore tako da ne znam sto poredis sebe i druga iz USA..
 
Izgleda da ja grešim u tome što ne gledam tv i ne informišem se odatle o ceni struje
 
koja polemika oko struje :) ...evo ko hoce za 0,5 eth cu mu odati tajnu kako do 8 din po kw :d
 
Nazad
Vrh Dno