Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Nema to veze kolika cena je sada jer cu prodavati kad mi bude odgovarala, logicno.

Ako to gledamo i ETH prelazi na PoS, ali ostaje ETC nakon njega kao i recimo ZenCoin nakon ZECa.

Zbog toga pitam sta je pametnije za buducnost jer RX580 je trenutno dosta jaca kartica, pricamo o eth ciframa 185MHs vs 140MHs i to ako imam srece da nabodem Samsung memoriju za gtx.
 
Nvidija je naklonjenija trenutno novijim algoritmima poput x16r/x16s,Xevan,Time travel 10,itd.

Sa njom nemas zezancija oko flesovanja nema nikada pucanja drajvera ne treba ti pixel patcher da bi windows video karte...

Amd on je dobar za vecinu poznatih algoritama moras da flesujes da bi izvukao maksimum nebitno sta kopas vole da pucaju drajveri na svakih mesec dana do par meseci...

Uprkos svemu tome izmedju rx 580 i gtx 1060 definitivno rx 580...Iako ROI takoreci trenutno ne postoji kad se gleda cena celog riga..Pre istekne garancija nego sto ce bilo koja karta od te dve da se odplati,plus btc ide ka 3-3.5k tako da racunaj 5 puta manju profitabilnost nego sto je sada minimum.

Od rx 580 uzimaj Sapphire Nitro+ najbolje se pokazala ako uzimas gtx 1060 a zelis najbolje onda gtx 1060 Gainward Phoenix ili Asus strix.
 
Nvidija je naklonjenija trenutno novijim algoritmima poput x16r/x16s,Xevan,Time travel 10,itd.

Sa njom nemas zezancija oko flesovanja nema nikada pucanja drajvera ne treba ti pixel patcher da bi windows video karte...

Amd on je dobar za vecinu poznatih algoritama moras da flesujes da bi izvukao maksimum nebitno sta kopas vole da pucaju drajveri na svakih mesec dana do par meseci...

Uprkos svemu tome izmedju rx 580 i gtx 1060 definitivno rx 580...Iako ROI takoreci trenutno ne postoji kad se gleda cena celog riga..Pre istekne garancija nego sto ce bilo koja karta od te dve da se odplati,plus btc ide ka 3-3.5k tako da racunaj 5 puta manju profitabilnost nego sto je sada minimum.

Od rx 580 uzimaj Sapphire Nitro+ najbolje se pokazala ako uzimas gtx 1060 a zelis najbolje onda gtx 1060 Gainward Phoenix ili Asus strix.

:whip:

lepo je to znati :)
 
Sta je lepo znati?

Sad vidim osencen deo tek,pa eto sad to zvuci smesno ta cena od 3.5k i 3k ali za nekoliko meseci tu smo...Mada ovo nije tema o cenama da o tome pricamo samo pisem kakav ce uticaj na ROI imati dalji pad btc-a...Nece diff da upropasti gpu rudarenje nego pad cene btc-a jer ce odvesti sa sobom altove u ambis,za diff ne treba brinuti...
 
Poslednja izmena:
svaka rx5804gb ce ti davati 31mhs na ETH, dok ce ti 10606gb davati izmedju 19 i 25mhs, pa ti vidi. Niko ne moze da gleda u buducnost

EDIT: ovo je odg na prvu poruku tamo sa prethodne strane, nisam video da ima jos jedna strana
 
Poslednja izmena:
Zanimljiv info, ja i drugar imamo 3 lc napajanja dva 1200w i jedno 1000w (platinum). Dva 1200w su se pokvarila, 1000w stao vent (ali PSU radi). Ne preporucujem
 
Drugari potreban mi je BIOS za Sapphire 480 Nitro (ali bez + oznake) od 4 GB i ima Hynix memoriju.... ali mi ne treba ROM od 512Kb vec od 256Kb... :(

Da li neko slucajno ima?

Evo slike karte

sticker Sapphire 480 4GB nitro Hynix 256kb ROM.jpg
 
Pa skini bios, otvori preko polarisa, edituj ga i upisi ponovo.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Drugari potreban mi je BIOS za Sapphire 480 Nitro (ali bez + oznake) od 4 GB i ima Hynix memoriju.... ali mi ne treba ROM od 512Kb vec od 256Kb... :(

Da li neko slucajno ima?

Vidi na Anorak.tech forumu, ima svašta :)
 
GoranM nije bilo ko i 99% je otisao na techpowerup ili ima neki razlog zasto mu ne odgovara odatle
 
Drugari potreban mi je BIOS za Sapphire 480 Nitro (ali bez + oznake) od 4 GB i ima Hynix memoriju.... ali mi ne treba ROM od 512Kb vec od 256Kb... :(

Da li neko slucajno ima?

Evo slike karte

Pogledajte prilog 253412

Gorane evo sa jednog od mojih rig-ova uzeo sam GPUz screengrab i skinuo sam isto iz GPUz-a BIOS sa jedne RX480 Nitro(bez plusa), jedino tako sam uspeo da ga skinem u 256KB formatu. U pitanju je standardno modovan BIOS, kartice nisu nategnute. Nemam 256KB verziju stock BIOS-a, odmah sam ih modovao preko srbpolaris tool-a.
Proveri Device ID da li se slaze.
 

Prilozi

  • 480Nitro.gif
    480Nitro.gif
    26 KB · Pregleda: 108
  • Ellesmere480NitroModded.zip
    110.7 KB · Pregleda: 19
Gorane evo sa jednog od mojih rig-ova uzeo sam GPUz screengrab i skinuo sam isto iz GPUz-a BIOS sa jedne RX480 Nitro(bez plusa), jedino tako sam uspeo da ga skinem u 256KB formatu. U pitanju je standardno modovan BIOS, kartice nisu nategnute. Nemam 256KB verziju stock BIOS-a, odmah sam ih modovao preko srbpolaris tool-a.
Proveri Device ID da li se slaze.

Hvala... probavam pa javljam da li radi kako treba. Radilo je i sa techpowerup BIOS-ima na "prvu loptu"... ali random zapucava masine posle 3-4-5-...24h.... i to ne jedna masina nego sve gde su ti "neoriginalni" BIOS-i... izgubili ljudi originalni BIOS. :(
 
Poslednja izmena:
230b0fafbb4e3048fdf99cbcf2bad837.png


Kartica broj 1, najvisa temperatura preko 75 stepeni, mnogo stale shares, probao biose druge, procistio karticu, undervolt i klokovi isti kao na svim ostalim - ali nista.... ona se pregreva i dalje, dok ostale kartice rade kako treba.
Probao 950mv , 900, 850, 800, 750...
Da li se ovo nekome desavalo?
Inace, do skoro je radila kako treba...
Strixx Rx480 8GB


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imam dve Strix te i jedna je na istim podesavanjima toplija za 7,8 stepeni od druge, ne dopadaju mi se karte.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
230b0fafbb4e3048fdf99cbcf2bad837.png


Kartica broj 1, najvisa temperatura preko 75 stepeni, mnogo stale shares, probao biose druge, procistio karticu, undervolt i klokovi isti kao na svim ostalim - ali nista.... ona se pregreva i dalje, dok ostale kartice rade kako treba.
Probao 950mv , 900, 850, 800, 750...
Da li se ovo nekome desavalo?
Inace, do skoro je radila kako treba...
Strixx Rx480 8GB


Sent from my iPhone using Tapatalk
Spusti klok memorije na 1900 pa probaj.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Zanimljivo je sto su sve bile iste temperature i od jednom se ovo desilo. Klokove sam spustao do 1900mem i gpu na 1000. Ista situacija je, mozda za stepe dole i to verovatno zato sto je napolju zahladnilo.
Mozda rizer jos da probam kad odem u lokal. Jos to nisam probao, ali ne znam da li rizer moze dovesti do ovog problema....ili je kartica blizu penzije


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Imam dve Strix te i jedna je na istim podesavanjima toplija za 7,8 stepeni od druge, ne dopadaju mi se karte.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
A tek kod mene. Svaka vodi svoju politiku. Tako rade od pocetka, nista im ne fali
eaff6f81122aa145c58c9e3d24644e59.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
To je ok da im je razlika po 3 stepena, zavisi da li su blizu napajanja ili cpu coolera pa ih oni mozda nalo dogreju... ali ova odskace po 10-15 stepeni i baca 5000 stale share-ova


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je neko imao problem sa rigovima danas, win 10, rx 470 4 gb, rig sa 6 i 5 kartica nece da radi a sa bilo koje 4 radi ?
Nije do napajanja, verovatno je nesto do win 10, nekog update ili slicno, na dva riga se isto desava.
 
Meni se kartice greju redno od leve najhladnija ka desnoj najtoplija, prosto kako vent kartice uvlaci vazduh, leva ima cist vazduh, svaka desno od nje ima sve topliji i toplijo vazduh zagrejan od prethodne... Krajnje logično
 
Vent oslabio na jednoj kartici, vrti ali dosta slabije. Zamenio vent i sad radi kao i ostale


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koje uzeti ako je ista cena Sapphire 580 8gb, Nitro+ ili Special Edition?
 
Isti djavo. Ja sam u Special Edition vidjao Hynix, dok kod + bude nekada i Samsung memorija, ali verovatno je sve stvar lutrije.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno