Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Nov sam u ovome i planiram da napravim jedan racunar za rudarenje sa 6 GPU.

Imam mogućnost nabavke ovih kartica po istoj ceni. AMD Radeon RX480 Sapphire 8GB GDDR5 ili AMD Radeon RX470 Saphire Nitro+ 8GB GDDR5.

Koji je GPU bolji izbor?


Da li je napajanja CHIEFTEC EPA 1250C 1250W dovoljno za sistem sa 6 GPU kartica ?

Hvala unapred.
 
To sto se menja je napajanje na kontroleru memorije... Ne na samoj memoriji... No dobro...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
napon na memoriji je 1.5v po zvanicnim slajdovima samsunga, posto sam sa kolegom imao problem sa jednom kartom izmjerili smo napon na memoriji bio je 1.51, u loadu tako da je to to, uz minimalna odstupanja...pregledom razni klipova na dosta mjesta se pominje da napon na memoriji NE moze da se mjenja sofverskim putem, sto se takdojer moze potvrditi pregledom biosa....posto me to interesovalo to sam ja sve ispitao ko ne vjeruje sam nek proba :D

zakljucak: to sto se moze mjenjat u wattoolu je napon na kontroleru 1v, napon na memoriji je 1.5v i on se ne moze mjenjat softverski.
 
Eto, jos neko potvrdio... Ja sam pogresio sto rekoh 1.3V umesto 1.5V tako mi nesto u glavi ostalo..

Valjda ce sad da neko poveruje :)
 
Evo i ja da potvrdim da je tako posto sam nasao na netu, znaci menja se napon na mem kontroleru, a ne napon na samoj memoriji. :)
 
Poslednja izmena:
nego da vas pitam ima li neko na prodaju ventilatore od windforce2 mislim da je, ne oni od 75mm nego od 95mm , jedan ide na napajanje sa 2 pin-a drugi sa 3.
Prodaje se na ali expressu za 15$ par, a kod nas na kp ide oko 1700 din KOMAD . Preskupo, jel ima neko nesto jeftinije treba mi 4 kom :)
 
Nov sam u ovome i planiram da napravim jedan racunar za rudarenje sa 6 GPU.

Imam mogućnost nabavke ovih kartica po istoj ceni. AMD Radeon RX480 Sapphire 8GB GDDR5 ili AMD Radeon RX470 Saphire Nitro+ 8GB GDDR5.

Koji je GPU bolji izbor?


Da li je napajanja CHIEFTEC EPA 1250C 1250W dovoljno za sistem sa 6 GPU kartica ?

Hvala unapred.

Ako dobro razumem prva opcija ti je referentna(kavez) izbegavaj-dolazi toplo leto i gole guze. Druga zavrsava posao ... kad ti je vec takav izbor(diktiran cenom)
Napajanje korektno i bice dovoljno(al ce sljakati na +75%, vucice vise struje iz zida-ako ti je to problem), proveri duzinu PCI-e 6+2 kablova za GPU, obzirom da kacis 6 na rig (zavisno od plana rasporeda) , posto sa 6-pin grane idu 3 molexa, planiraj pravu vrstu ekstendera za 6 kartica(ne preporucujem nista)
 
Kakve su ove karte za mining :
1. Asus Dual RX480 O8G
2. Asus Dual RX480 8G
3. Gigabyte GV-RX480G1 GAMING-8GD

Jedino ovo u Sarajevu mogu nabaviti sa domacom garancijom.
 
Asusi me nisu oduševili osim 480 8g strix, dual mi se nešo nedopada, Giga je po meni sigurna kupovina...
 
AMD Radeon RX480 Sapphire NITRO 4GB GDDR5,........28.999
AMD Radeon RX480 Sapphire NITRO OC 4GB GDDR5.....30.499
AMD Radeon RX470 Saphire Nitro+ 4GB GDDR5,.....28.999
AMD Radeon RX470 Saphire Nitro+ 8GB GDDR5.....30.999

Sta izabrati? Vase misljenje bi mi puno znacilo :)
 
AMD Radeon RX480 Sapphire NITRO 4GB GDDR5,........28.999
AMD Radeon RX480 Sapphire NITRO OC 4GB GDDR5.....30.499
AMD Radeon RX470 Saphire Nitro+ 4GB GDDR5,.....28.999
AMD Radeon RX470 Saphire Nitro+ 8GB GDDR5.....30.999

Sta izabrati? Vase misljenje bi mi puno znacilo :)

To što piše nitro + ili - nista ne znaci, tj mozes lako napraviti zabunu gledaj koji je SKU od svakog modela za koji se postavio cenu, jer npr pojavile su se neke nitro karte koje nemaju veze za nitro serijom, jer su poprilicno osakaćene a isto su sapphire nitro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da...u slucaju da je pravi nitro +8GB samsung mem

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
AMD Radeon RX470 Saphire Nitro+ 8GB GDDR5.....30.999, pretpostavljam da je cena iz E**i.rs, ja sam uzeo tamo par komada i iste su kao i one sto sam uzimao kod Madjara, isti SKU, ista kartica.
 
Hoće neko da me prosvetli zašto 8 a ne 4 gb ako je karta za mining


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I sto se 8GB samsung chipovi daju nastimat na 900Hs na moneru i s obzirom na potrosnju koju monero ima ispadne extra zarada, odnosno najisplativija karta za mining.
 
rx 470 4gb asus strix mozes ih naci i po 200e a daju isto kao saphire 28.xx sa modovanim biosom eth+dcr 28+500 eth+sc 28+350
 
Nazad
Vrh Dno