Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

moje iskustvo kaze da je pre jedno 300w za tih 90mhash.
temp su jezive, a karta urla, sreca pa uzeh samo jednu za test.
spustih je na 72mhash i tu je na jedno ~170w i ni tada nisam bash odushevljen temp i bukom.
 
Jel to bila nereferenta vega7 ili? Xfx nerefenenta deluje kao ok...sem ako bas nju nisi/niste probali?
 
Moja Asus,a za te XFX sam cuo od ljudi iz firme E.. da im se nesto vracaju
 
Ok.nisam znao da je referentna sa 3 fana.sad je ostao samo xfx kod nas.do kraja avgusta kad cekaju novu robu da stigne
 
Da li je neko menjao ventilatore na xfx karticama, konkretno 570 sa onim crvenim ventilatorima? Da li je lako izvodljivo? Meni ne deluje jednostavno, ni blizu kao na Safirkama.
Na "novoj" kartici ne radi jedan, zapinje tj teško se okreće, a baš je u pitanju redak primerak sa micron memorijom koja ide do 2100 i baca preko 30.5 dok su te kartice većinom kršina sa hynixom i jedva dobace 2000 mhz i bacaju samo 28 mhs pa mi ne odgovara da je opet menjam i čekam mesec dana. Više bi mi pasovalo da sam zamenim vent.
 
Planiraš baš da ga zameniš ili da ga podmažeš? Imam te kartice, pa mogu da bacim pogled sutra, pa čisto da znam na šta da obratim pažnju.

Edit: Easy swap my arse :d

Oba ventilatora idu u isti konektor, nema usput nikakve račve da bi ih razdvojio. Bukvalno žice iz jednog i iz drugog ulaze u bužir i dalje nastavljaju zajedno u konektor na pcbu. Dakle, ili da menjaš oba zajedno ili da sečeš i nastavljaš kabel do ovog koji je riknuo. Za to bi morao da skidaš ceo hladnjak pošto plastična maska ne može da se skine dok je hladnjak na kartici, ne može da se priđe šrafovima.
Očigledno, savet je da podmažeš. E sad, ne možeš da priđeš osovini ispod nalepnice, već moraš na polugu da odvojiš ventilator, da osovina ispadne iz biksne. Za to po netu imaš tutoriala gde hoćeš. U principu, dva ravna šrafcigera i na twist izbaciš peraja. Gud lak :D Šalim se, nije tako komplikovano, ja nedavno podmazivao na Asus Dualkama, isti je princip. Bitno je samo da skidanje radiš naglim pokretom, da cimneš šrafcigere, a ne da razvlačiš pitu i natežeš deo sa perajima prilikom odvajanja.
 
Poslednja izmena:
Da, to me zanimalo. Tako sam i ja zaključio ali reko da proverim pošto nemam iskustva, možda ima neka fora koju ne znam. Ali i meni je odmah zaličilo da mora komplet da se rasturi kartica, što mi je suludo.. na safirkama bukvalno jedan šrafić, posao se meri u sekundama.
Neću se naravno zezati sa tim, jer je kartica u garanciji, tj ta kartica je navodno nova, u šta čisto sumnjam, preuzeo sam je kao zamenu za reklamiranu pre samo 8 dana i već ne radi vent, mada sigurno je tako bilo od starta samo nisam primetio. Pakuju ih u neke ružne male kartonske kutije bez ikakvih slika/natpisa, bukvalno kao da si je dobio umotanu u kesu ili novine, samo nalepnica sa serijskim brojem. Zna li neko da li su to sigurno nove karte ili neke refurbished? Jedna takva zamenska mi je crkla već posle samo dve nedelje od preuzimanja, rade na stock biosu i ne prelaze 65-70 stepeni, nije do mene. Od 10 takvih xfx krševa, kupljenih pre godinu i po, od januara cklo je 9!!! I još plus su krševi po pitanju memorije i hasha. Zato sam i hteo sa ove koja ne baca sliku i koja svakako treba da se nosi na reklamaciju, da prebacim ispravne ventove na onu sa micron memorijom koja je ispravna ali vent glavi, mada ništa od toga zbog komplikovane procedure.
Kad budem reklamirao tu retko dobru sa micronom, nadam se da mogu da naglasim da želim isključivo popravku (zamenu ventilatora) a ne zamenu kartice :)
 
Nove su, al samo u tvom rudniku, pre toga su bile na "testiranju"... mesec, dva, tri, deset, petnaest, niko ne zna.
Da nema nalepnice na šrafu, mogao bi da zameniš kompletan hladnjak, ali ovako ostaješ u milosti i nemilosti prodavca.
Eventualno da ti štampam nalepnicu, ali nemam u firmi tih sigurnosnih etiketa, samo običnih.
Ako si voljan da rizikuješ, pa da stavljaš falš nalepnicu na šraf, piši na pm.
 
Fals nalepnica nema sanse da prodje da na srafu i svakako ce bitinodbijena reklamacina.ako to pokusA
 
Ma naravno da neću s tim da se cimam, kad su karte u garanciji. A i ne umem, cimao bih se s rasturanjem kartice samo da je garancija istekla i da nemam drugu opciju.
Nego šta mislite, ako reklamiram to što vent ne radi i naglasim da želim popravku, hoće li zameniti samo vent a ne da mi daju drugu karticu?
 
Uradice ti samo Vent...nema razloga za novu kartu,jer su i oni tanki sigurno sa kartama...takvim
 
Pa da, prve dve koje su reklamirane u januaru i aprilu zamenili su drugačijima, dali su nitro + i msi armor 570ke. Kasnije su izgleda nabavili iste ove xfx.
I oko toga sam hteo da pitam, ko je upućen u zakon o zaštiti potrošača, koja su prava kupca i kako sve funkcioniše. Kada se ima pravo na povrat novca? I mislim da je neko pisao ranije, kada daju novu kartu ili drugačiju (nisam siguran) da bi trebali dati i novi fiskalni i novu garanciju? Ja sam uvek dobijao samo otpremnicu (čak i u ta dva slučaja kada su dali skroz drugu novu karticu) a ako crkne ta zamenska rekli su mi da reklamiram sa istim starim originalnim fiskalnim računom od pre godinu i po..
 
Hahahaahahahaah......Nov uredjaj nova garancija...To ti je klasican APP....ako prodje prodje
Imao sam par puta problema sa tim,samo zovem trzisnu inspekciju ,da vidis kako daju sve sto treba za nov uredjaj!
 
Pa da, prve dve koje su reklamirane u januaru i aprilu zamenili su drugačijima, dali su nitro + i msi armor 570ke. Kasnije su izgleda nabavili iste ove xfx.
I oko toga sam hteo da pitam, ko je upućen u zakon o zaštiti potrošača, koja su prava kupca i kako sve funkcioniše. Kada se ima pravo na povrat novca? I mislim da je neko pisao ranije, kada daju novu kartu ili drugačiju (nisam siguran) da bi trebali dati i novi fiskalni i novu garanciju? Ja sam uvek dobijao samo otpremnicu (čak i u ta dva slučaja kada su dali skroz drugu novu karticu) a ako crkne ta zamenska rekli su mi da reklamiram sa istim starim originalnim fiskalnim računom od pre godinu i po..

naravno da ventilator spada pod garancijom, mogu da ti zamene kartu, a mogu samo vent zavisi sta su tada u mogucnosti, vecina jacih firmi menja celu kartu ili daje ekvivalent. Povrat novca imas samo 6 meseci od kupovine ukoliko se proizvod u tom vremenu pokvari, nakon toga samo zamena ili popravka, a ukoliko prodavac nema ni jedno ni drugo onda vraca pare, nisi duzan da uzmes drugaciji proizvod kao zamenu ali je preporucljivo. Kada daju novu kartu ide nova garancija, to sto neki ne daju je stara fora kao sto rekose ljudi a.p.p. ali s obzirom da je emmi/winwin zakon spremi debele zivce da se natezes sa njima.
 
Hvala sad mi je jasnije, to nisam znao za povrat novca samo u prvih 6 meseci, tj znao sam da tako nekako ide samo ne i tačno detalje. Da li to važi i u slučaju zamenjene kartice novom, tj kad krene nova garancija da teče na tu zamensku kartu, i ona se pokvari (što se već desilo u roku od dve nedelje) da li se onda ima pravo na povrat novca? Ja se ne bih ni bunio da karte ne crkavaju toliko, ili da daju neke druge. Ove su očigledno teške kršine ili neka falična serija, skeptičan sam da će to izgurati i garantni rok a kamo li duže, a masno su plaćene u aprilu 2018... Samo prestanu da daju sliku ili izbacuju artifakte, evo već 10 komada ista stvar. Safirka nije crkla nijedna a starije su godinu dana od ovih. Ni xfx 580 nije crkla nijedna od 8 komada.


a ukoliko prodavac nema ni jedno ni drugo onda vraca pare, nisi duzan da uzmes drugaciji proizvod kao zamenu ali je preporucljivo

Šta precizno spada u drugačiji proizvod? U slučaju crknutih xfx 570 8 gb, da li je ista 570 8gb drugog proizvođača "isti proizvod" ili nije već se samo smatra ekvivalentom?
 
to sad nije jasno definisano ali bi trebalo da spada u drugi proizvod, nije isti proizvodjač, nisu iste specifikacije, nije ista karta... iako je isti model.
 
I još jednu stvar ne znam, ove prvvokupljene kartice garancija je navodno 3god, ali garantni listovi nisu popunjeni, sve blanko. Jel to važi? Ili kako se ostvaruje kad istekne dve godine?
I za ove zamenske kartice kad ih daju tako u no name pakovanju (garant su refurbished) pretpostavljam da nisu obavezni po zakonu da ti daju novu garanciju od 3 god već fiskalni i 2god, što je isto ok (ko uspe da izboksuje :)) ili grešim?

Evo ovde primer, čoveku daju vidno polovnu i prašnjavukartu.. užas

https://forum.benchmark.rs/showthre...-u-II-Postu)&p=5876834&viewfull=1#post5876834
 
Jel neko kopa beam sa 280x
 
@Phoenix, dobro je da si se ti javio, i do sada sam kopao sa lolminerom ali sad je doslo do ovog forka i stalo, muka je vrv sto kopam na nicehash i on ume da zeza, jednostavno nesto me zeza u batch fajlu negde gersim al ne vidim. Izbacuje mi Invalid share or share delayed
 
Poslednja izmena:
Pa ja kopam snjima iz sporta i one su mi nekad dobro zaradjvale pa je to sad stvar navike, sada je to smesno ali ako ode btc nece biti. A prodati ih za neku smesnu cenu mi je bez veze
 
ako placas struju onda ti je mozda bolje novcem od struje da kupujes btc...
 
prodati 280ke za smesnu cenu i kupiti 470ke za smesnu cenu :) kad vec radis sporta radi to je ipak bolji sport :)
 
Колеге рудари (посебно ако користите Windows 10)...

Набавио сам неке нове ригове. Е сад, на њима је инсталиран Windows 10 оперативни систем.
Сви раде савршено и без грешке, већ је подешено све што је потребно. Али, сви имају шифру.

То није проблем, знам шифру, дао ми је човек од кога сам их узео, али зато сада кад нестане струја
риг се покрене аутоматски али стоји LogIn Screen и тражи да се укуца шифра. Claymore се не покреће све
док ја не укуцам шифру. Како то решити? Нисам баш упознат са W10 системом, а ови су једини који имају проблем,
јер приликом укључивања / рестарта док не укуцам шифру не покреће се копање.

Могу да реинсталирам систем, али ми се искрено то не ради прво зато што ригови раде без и једне грешке
а и све је детаљно подешено за што бољи учинак. А и не бих да губим време са тим ако не морам, посебно по овим врућинама.

Није то сад неки велики проблем, али не пратим ригове по цео дан, нити су код мене у близини,
прошли пут сам видео да су ''Offline'' тек када сам проверавао е-маил, а у то време ни један риг није копао 10 сати.
Када укуцам шифру, тек онда се аутоматски покреће Claymore Miner (има га у ''Startup''-у).
 
Poslednja izmena:
Obrišeš šifru?

Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ako se toliko ne snalazis kucaj na Yuotubu "kako iskljuciti sifru win10"
Prosto ti je...control panel ...user accounts...Udjes na taj profil jedan jedini na kome je postavljena sifra i ugasis je...
 
Nazad
Vrh Dno