Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Rx 470 moze na 27-28, ali treba reci da je to uz modovanje biosa i cupanje zivaca danima da se ubodu prave letencije, to toliko.

Ovo sto demios kaze to je realno za 470 4Gbmodel bez modovanja biosa 22MHS, uz OC memorije malo vise a to malo vise zavisi kakva se zalomi memorija na tom 470 4Gb modelu.

Ono sto je bojcha okacio na bctalk dobiveno je teskom mukom nemojte se palit na to :d
 
Polaris bios editor? U svakom slučaju memorija koliko videx mora da bude sposobna da ode na oko 8000.
 
Pa za 28mhs treba daleko vise.... takodje ono sto neko slika za pola sate je uvek nestabilno, sam wolf je svoje 2x 470 stelovao danima (i to u linux-u bez editovanja bios-a jer tamo moze live sve da se menja od timinga do napona za sve), i bacaju mu 25-26 stabilno, sve ostalo je znak pitanja
 
ja sam odma rekao ko izvuce 25MHS stabilno iz 470 4GB ima dobar primjerak, one 470 8GB modeli oni imaju brzu memoriju i oni mogu, ali su zato i skupe gotov ko 480 8gb model.
 
poz svima

jel 480 8gb oc ili 390 8gb oc? mislim da kupim jos jedan set od 6 kartica, vratio sam se postovima unazad al neko gaze 390 neko 480 sta tacno?
 
poz svima

jel 480 8gb oc ili 390 8gb oc? mislim da kupim jos jedan set od 6 kartica, vratio sam se postovima unazad al neko gaze 390 neko 480 sta tacno?

R9 390 8gb bolje kopa ali mnogo vise greje i mnogo vise trosi struje nego rx 480 znaci kad bi stavio r9 390 u crossfire u kucistu mogao bi da se grejes na to bukvalno cele zime...Ja sam imao istu dilemu doduse jos ne planiram crossfire sada ali u buducnosti da,uzmi ti lepo rx 480 i uzivaj manje se greju daleko manje trose dosta i malo manje kopaju nego r9 390...
Sad inace svi i uzimaju rx 480 za rudarenje :)...
 
Poslednja izmena:
Pa da Nitro razbija, evo nesto zanimljivo od mog Nitra :d ali ovaj put 380 Nitro.
Znaci 4x380 Nitro 850/1500 -75mV ( ostalo karta sa spustanjem takta spusta i napon) potrosnja 500w, oko 540w iz zida

R9_380x4-08a96a.png


Moram da napomenem da je hash isti kao i na def taktovima. Eth je mnogo dobar za kopanje u ovim vrelim danima, temp. u prostoriji je 28c, karte kao sto vidite sa slike su 61-62c jos malo dok zahladni pocece da gase ventilatore :d
 
Pogledajte prilog 208109
Jučer sam je dobio,nisam se previše igrao s njom... stabilno,moglo bih do 27

Poslano sa mog MI 4LTE koristeći Tapatalk

8GB, a rekao bih da jeste cisto za info na 1000/2050 bi imao 25.12MH/s i mozes jos dole napon na -150 do -200mV (meni je htela -200mV, al nece bas svaka). Tada na 40% vent ima 56C i losija je od MSI i to cisto za info

Inace taj vent na 50% galami za sve novce :D
 
Poslednja izmena:
Mogao bi sad opsuteno 6x380 na ovaj Rm 1000i ali moram trazit kablova da sa 8pin cpu-a napravim 8pin PCi. Svi kablovi zauzeti

Evo recimo slike kako kopaju LBC ogromna razlika u potrosnji.
380-7d4469.png


200w ukupno vise trose kad kopaju LBC.
 
Pa te kablove moze da ti napravi Mixer covek se time bavi :)
Jeste bas mnogo vise trose al samo nek radi :D

Samo koja to maticna ploca podrzava 6 karti odjedanput?
 
Smanji malo intensity, recimo na 20, pa javi onda koliko trose, ako ti nije tesko...
 
Pa te kablove moze da ti napravi Mixer covek se time bavi :)
Jeste bas mnogo vise trose al samo nek radi :D

Samo koja to maticna ploca podrzava 6 karti odjedanput?

H81 BTC pro ploca, aj me uputi na tog mixera, da mi napravi sa 8pin EPS na 8pin PCI ili 2x6pin, a ovaj celeron bi spojio preko 4pin molex to 8PIn CPu. (ovo mi je demios predlozio).

a mozda bi mogao sa jedne grane spojit dvije ovakve karte jer ocito je da one na Ethu ne trose vise od 120w. Kad jedna grana (2x8pin) gura 390-ku moze i ovakve dvije 380-ke sta kazu ostali sta je pametnije?
 
Poslednja izmena:
8GB, a rekao bih da jeste cisto za info na 1000/2050 bi imao 25.12MH/s i mozes jos dole napon na -150 do -200mV (meni je htela -200mV, al nece bas svaka). Tada na 40% vent ima 56C i losija je od MSI i to cisto za info

Inace taj vent na 50% galami za sve novce :D
Hahaha ,probat ćemo)


Poslano sa mog MI 4LTE koristeći Tapatalk
 
Evo odmah :) http://www.kupujemprodajem.com/Custom-sleeved-kablovi-36708272-oglas.htm?filter_id=74514189 ovo je njegov profil na kupujem prodajem samo kazi sta ti treba :)
A mozes ga naci i preko facebook-a https://www.facebook.com/MixerPcKablovi/?fref=ts eto link ja mu ne znam broj telefona jer smo se dogovarali preko facebook-a kad mi je pravio kabl na koji sluzi za kacenje 5 venta.
Profesionalac je u svom poslu sve lepo objasni...Pitaj ti lepo njega sta je najbolje on zna bolje i od mene i od tebe jer se bavi pravljenjem kablova godinama...
 
H81 BTC pro ploca, aj me uputi na tog mixera, da mi napravi sa 8pin EPS na 8pin PCI ili 2x6pin, a ovaj celeron bi spojio preko 4pin molex to 8PIn CPu. (ovo mi je demios predlozio).

a mozda bi mogao sa jedne grane spojit dvije ovakve karte jer ocito je da one na Ethu ne trose vise od 120w. Kad jedna grana (2x8pin) gura 390-ku moze i ovakve dvije 380-ke sta kazu ostali sta je pametnije?

8 pin EPS to 2x 6+2 pin PCIE ima da se kupi kod kineza ja ih koristim i extra su...
http://www.aliexpress.com/item/CPU-...649843121.html?spm=2114.13010608.0.105.pB56t8
 
Samo sto se sa Alixexpress-a ceka mnogo da stignu a Mixer ti napravi kabl za dan ili dva od narudzbine.
Nema na cemu goldi tome forum sluzi da se pomazemo i ucimo zajedno :)...
 
Mogao bi sad opsuteno 6x380 na ovaj Rm 1000i ali moram trazit kablova da sa 8pin cpu-a napravim 8pin PCi. Svi kablovi zauzeti

Evo recimo slike kako kopaju LBC ogromna razlika u potrosnji.
380-7d4469.png


200w ukupno vise trose kad kopaju LBC.

http://www.moddiy.com/ sad je neka akcija free shipping pa te izadje 10 dolara ukupno. Posto je single rail to napajanje a treba ti 2x6pin moze to da ti odrade adapter sa cpu na 2x6pin. Problem je samo kod placanja sto trazi onu verifikaciju kartice konkretno kod vise eto to mi nije proslo a moze i preko paypala da se plati a imas i mixera pa biraj. Sa ostalima ne petljaj moze skupo da te kosta nije bas 150W naivno...
 
Poslednja izmena:
Ja radim sistematski, tacno znam koliko ce i kakvih adaptera da mi treba pa narucujem unapred...
 
Ako je napajanje sa jednom 12V granom ima tu struje kolko hoces... a tog celerona uvek mozes preko molexa...
 
Ma da Rmi1000 ima i singl i multirail mode mozes prebacat u croslinku po izboru, naravno drzim ga singl rail mode. Ovako je stvarno ne iskoristeno. Moram mu drzat manuleno vent inace gasi ventilator sto je znak koliko je optereceno grehota ga drzat ovako a ide zima moram ga malo oznojiti :d

Tek na 600w upali ventilator, a ove 4x 380 na ethu trose 500w izdrzo bi on jos ovakva 4 komada da ih imam gdje ustekat i cime povezat :d
 
Nazad
Vrh Dno