Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ja sam na preporuku uzeo prosafe i zadovoljan sam, kabl je duplo deblji od bilo kog kineskog produznog

Boze mili na sta im lici sajt :d. Mislim da me nisi razumeo, treba mi kabl koji ide u napajanje, a ne produzni. U svakom slucaju, gde ima ovo da se kupi uopste?

uzmi napravi sam najbolje ili kupi us na eu adapter. ja imam par tih adaptera i vrse posao evo vec prodje godinu.

Imam adapter ali bih vise voleo da ide direktno, pogotovo sto ide u merac potrosnje.. imam onaj uski bez faze, kad vec zelim da kupim ovaj drugi adapter i kad vec moram da kupujem kablove koje nemam, rekoh da zamenim i njega. U pitanju je FSP Aurum PT, predebeo kabl (ili pak gumena obloga :p).
 
5x RX580 4GB ili 3x Vega 56 za približno iste pare, nove naravno? Hmm...
 
Zavisi koje vege, ako su referentne, onda 580. Pa i ako nisu pitanje je...
 
Asus Strix, a 580-ke Pulse/Nitro. Nemam ni jednu Vegu, mislio sam da ih uzmem za Monero, ali nekako mi je RX sigurnija opcija, doduše za ethash.
 
Neces se previse usreciti za Strix Vegom, sto se tice kontrole fanova i ovako. Kopam Monero i nisam nesto zadovoljan. Mada mislim da su novom verzijok gpu tweaka resili taj problem.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Strix karte zaobilaziti prvenstveno zbog ventilatora, lesevi crkavaju samo tako

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa onda nema dileme, uzeću RX, hvala za info.
 
Svi novcici se forkuju osim Komodo sto se tice equihash algoritma tako da je beskoristan takoreci...Proci ce isto kao Asic za Monero.

To kod krajnjih korisnika ne moze da stigne pre jeseni jer i ovaj z9mini tek tad stize moze da mu bude rok isporuke samo duzi....Tako da eto taman vremena da se razmisli kako ce se forkovati coini.

A bitmain nek nastavlja da izbacuje Asic masine za glavne algoritme svima nam pravi uslugu time sto se novcici forkuju i na mrezi vise nema Asic-a.

Da su cutali u vezi tih Asic-a mogli su da kopaju neotkriveni godinama.
 
Poslednja izmena:
Momci kopam na ethermine i imam u prosjeku od 0% do 7% stale share-ova, grafike nisu undervolt i nisu "nafurane" do maksimuma, poslednji driveri i clay 11.7 u pitanju su rx570 msi i asus strix i kod jednih i kod drugih je isti procenat stale sherova, koji moze biti problem? Jer mi na dnevnom prosijeku daju nekih 3-4% manje od calculatora.
Hvala.
 
To je sasvim OK procenat stale shareova, samo teraj :)
 
Da li se nekome javio ovakav problem?
Posle stabilnog rada od 6 meseci 3 masine dan za dan prestaju da rade, izbacuje gresku
open cl-4 error.jpg

proverio sam virtual memory stoji od 1600 do 16000mb, reinstalirao drajvere, menjao verziju claymora
nista ne pomaze. Da su crkle grafike na 3 masine za 3 dana mi malo verovatno.
Da li ima neko ideju?
 
Manjak memorije pucanje drivera i slicno. Podesi virtuelnu za pocetak na malo vise od 16000 i napisi koje karte koliko komada su u pitanju i koliko memorije imaju ...
 
Poslednja izmena:
Podeseno na 16400, karte su rx470 power color red dragon i rx570 xfx , obe varijante sa po 4gb mem...
 
Da li se nekome javio ovakav problem?
Posle stabilnog rada od 6 meseci 3 masine dan za dan prestaju da rade, izbacuje gresku
Pogledajte prilog 252489

proverio sam virtual memory stoji od 1600 do 16000mb, reinstalirao drajvere, menjao verziju claymora
nista ne pomaze. Da su crkle grafike na 3 masine za 3 dana mi malo verovatno.
Da li ima neko ideju?

Stavi 32Gb virtualne mem i resen problem
 
Ja lepo pitam koliko komada...
 
Da li se nekome javio ovakav problem?
Posle stabilnog rada od 6 meseci 3 masine dan za dan prestaju da rade, izbacuje gresku
Pogledajte prilog 252489

proverio sam virtual memory stoji od 1600 do 16000mb, reinstalirao drajvere, menjao verziju claymora
nista ne pomaze. Da su crkle grafike na 3 masine za 3 dana mi malo verovatno.
Da li ima neko ideju?

Ja bih rekao da ti je windows uradio update na novu verziju. Proveri jel 1709 ili ovaj novi budjavi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da podelim iskustvo u vezi reklamacije u domacoj firmi na E**i cors tx850m crkao kupljen u januaru sto je najjace radio na i5 4690k sa integrisanom grafikom, u ponedeljak ujtru odnet uzet zapisnik, jutros zvali da izaberem drugo ili da uzmem novac iznenadio sam se brzinom dok sam od madjara cekao v1000 3 meseca da bi ostvario garanciju uzmite to u obzir kada pricate o cenama hardwera i da je nesto jeftinije na strani, Fanti svaka cast covek je na mestu ali je zakon kod njih takav.
 
Ima li neko dobar bios za XFX 570 8 GB, ima dve memorije Samsung i Hynix. Ne znam kako ide kad ima dve memorije, da li se menjaju strapovi i za jednu i za drugu, pa već neko vreme koristim fabrički bios tj onaj "mining" pošto ima dual bios. Ali on mislim da ne izvlači maksimum iz kartice. Neke biose sam našao online ali malo konfuzno nisam sto posto siguran da odgovaraju a ne bih ni da gubim vreme ako neko već ima proveren. Do duše ako budem morao da upucavam sreća je da se kartica ne može brikovati uvek može da se vrati na stock bios pa u radu da se prebaci i flashuje drugi. I to sam imao "sreću" da budem prinuđen da iskusim i radim po prvi put, jer je bilo povelikih problema na dve kartice kad sam flashovao ubermix
 
Mozes li da napises koliko bacaju te karte na mining biosu? Ja sam mislio da dokupim par komada ako ima hard swap verzija negde
 
Ne znam, ne kopam više eth zaboravio sam, ali sa fabričkim mining biosom se nisu nešto proslavile, 28 do 28.5 tako nešto. I na cryptonight su loše, 840 h/s.
 
Bios sadrzi strapove za dve memorije, zato ti izlistava kao da ima dve ali u stvari ima samo jedna.
 
GPU-Z kaže Hynix. Ima li nekih dobrih strapova za cryptonight?
 
pojavio mi se cudan problem sa rigom… ploca je biostar tb250 btc pro monitor mi radi preko integrisane grafike i na primer ostale grafike (rx580 se) kad ne rade nista tj kad miner nije aktivan normalno sijaju one led na fenovima i sija onaj natpis sapphire medjutim od pre dva dana primetim da prilikom podizanja sistema (windows 10 pro) drajver detektuje sve kartice (pogasi fenove na svakoj) i umesto da nastave led diode da sijaju bukvalno se sve pogase dok ne startujem miner onda se sve upali normalno… kao da grafike odu u neki stand by rezim… e sad to mi ne bi smetalo nista jer miner radi normalno i grafike se dok majnuju ponasaju skroz ok medjutim tad kad se pogase i odu u stand by da tako nazovem komp pocne da baguje i secka nenormalno… bukvalno mi mis secka… reinstalirao windows sinoc medjutim isto… drajver je adrenalin najnoviji ali mislim da to nema veze sa drajverom jer mi mesecima rig radio normalno… sumnjam na windows update da je zajebao stvar… jel imao neko slican problem?
 
Power settings na high performance probaj a kod amd karti koristis izlaz sa graficke u pci 16 slotu dugackom da daje sliki inace nemas mogucnost pregleda napona i brzine fanova (nisu fenovi) tj ventilatora ako koristis integrisanu.

Verovatno power setings gasi pcie kad ne rade grafike pa se zbuni kad treba da se probudi.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
kad koristim tu graficku za monitor onda samo ona ostaje da sija a ostale se pogase… probao sam to vec zbog toga sam i napisao u prethodnom postu da koristim integrisanu za monitor a takodje mi je power plan high performanse i podesen je sve kako treba… nista ja nisam menjao kako je pre bilo samo je odjednom pocelo to da se desava jedino sto sam primetio je da mi je nudio ono update and restart sto znaci da je skinuo update za win iako sam windows update iskljucio po nekom tutorialu… inace sad mi je svez najnoviji windows 10 skinuo sam ga sa njihovog sajta tako da I on mozda sadrzi taj update koji me zeza… inace kad startujem miner I kad se ukljuce sve graficke komp prestane da baguje I da secka
 
Poslednja izmena:
Moguce da je skinuo nove drajvere moze biti i do njih, obrisi sa ddu skini druge. Jesu ti modovane grafike kako podesavas napon kad koristis integrisanu grafiku ?

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Za blokiranje update-a https://www.drivereasy.com/knowledge/how-to-stop-windows-10-update/
Ako koristiš trixx za ventove na kartama uključi "disable ULPS" opciju a u "radeon settings" aktiviraj i "enhanced sync" (odmah iznad "GPU workload" koji ti je podešen na "compute")...

edit:
verzija w10-1709 radi normalno dok su se neki žalili da im 1803 pravi probleme....proveri i to....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno