Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

A kako to radi i kako flesuje jedna po jedna ili sve 6 odjednom?

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Još uvek nije napravljeno da radi... Ali fleshovao bih 1 po 1.

Flash
Restart
Monero Miner
Flesh
Restart
Dual Miner

To je neka logika


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da al stavi od 23h do 7h jer je u ovom periodu tad jeftina :)

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Jel se vama ne pomera vreme jeftine struje kada nestane struja? Treba i to proveriti...
 
Pa mora da mu se zapalio rig cim se ne javlja :D....
Nije losa stvar za 25 dolara pitanje je koliko je pametno to koristiti za rudarenje....
Kako moze vreme da se pomera kad to radi automatski od odredjenog vremena do odredjenog vremena?Meni se nikad nije pomerilo a to znam jer mi je vise puta nestajala struja oko 12 nocu pa posle 5 min. je dolazila struja i dalje je bila jeftina struja....
 
Drustvo, interesuje me kako se u praksi pokazala MSI RX 480 8gb gaming x prvenstveno sa eth i xmr? Znam da nema dual bios. Da li ima jos nesto zbog cega bi bila manje interesantna za mining? Hvala!

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sta ce se bolan zapalit ne lupajte gluposti, radi to perfektno vec 3 mjeseca kod mene bez problema.
Pogledajte prilog 222690
to sve fino radi kad se fino poveze dobra stvar.... jedino je problem sto treba skupa ploca da se pokrene vise od 7 "RX" kartica, moze 8 starija kartica ali noviji ne moze
Pogledajte prilog 222691
 
Poslednja izmena:
ako od jednog pcie pravi 3, znaci na pro btc plocu bi moglo da se nakaci 18 gpu ? :D
Inace zanimljiva ona ideja sa flesovanjem resetovanjem kopanjem itd.. mene vise interesuje koliko je to isplativo,ne znam jel si to na kraju izracunao eretrone?
 
ako od jednog pcie pravi 3, znaci na pro btc plocu bi moglo da se nakaci 18 gpu ? :D
Inace zanimljiva ona ideja sa flesovanjem resetovanjem kopanjem itd.. mene vise interesuje koliko je to isplativo,ne znam jel si to na kraju izracunao eretrone?

Treba uzeti u obzir i da je potrebno neko vreme da se miner pokrene pa računar resetuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Još sam na poslu...

Pa realno mislim da ceo proces flesovanja i restarta neće biti duže od 2 min...

Tako da to ne bih uopšte računao kao neki gubitak...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta ce se bolan zapalit ne lupajte gluposti, radi to perfektno vec 3 mjeseca kod mene bez problema.
Pogledajte prilog 222690
to sve fino radi kad se fino poveze dobra stvar.... jedino je problem sto treba skupa ploca da se pokrene vise od 7 "RX" kartica, moze 8 starija kartica ali noviji ne moze
Pogledajte prilog 222691

E pa super. Imam plocu sa 4 PCIe i trenutno koristim 4x 470, ali posto sam uzeo napajanje 1200w, lepo bi bilo kad bi mogao da dodam na ovu plocu jos 2. grafike.
 
Znaci radi :D jako mi se svidja kako je goldi napravio razmak izmedju kartica jako lep rig :)...
 
E pa super. Imam plocu sa 4 PCIe i trenutno koristim 4x 470, ali posto sam uzeo napajanje 1200w, lepo bi bilo kad bi mogao da dodam na ovu plocu jos 2. grafike.

ja sam ga probao na H81 i B85 radi extra, samo realno govoreci 25$ nije bas jeftino...znam da mi je demios pricao da je sprzio cini mi se Ga 970 UD3P plocu sa njim, imam i ja istu plocu nisam se usudio probat.
Ako je neka intel ploca radice sigurno, ali eto on nije imao dobro iskustvo sa tom AMD plocom pa uzmi i to u obzir.
 
pa ja pitam covjeka fino, ako je free, ako nije no problemos...ja sam recimo neke biose dijelio free koji daju boost od 15-20% zavisi od kartica djelio ih free...zato i pitam "ako" je free :D
Samo da potvrdim. Meni lično ustupljen BIOS, koji ja baksuz zbog obaveza još nikada nisam stigao probati.
 
Pa za odredjene ljude bice uvijek free sve sto imam, ali za pojedince nece ni najmanja sitnica....:wave:
 
Mogu li 2 grafe rx470 nitro 8 gb na jednoj grani napajnja RM 1000w+Napajanje RM1000w?
 
ako pitaš dal može 2 grafe na jednom kablu koji ima 2 konektrora 6+2 pin odgovor je potvrdan....
 
@sasami
Koliko je to sigurno (zbog pregrevanja i pregorevanja kablova) da 2 grafe idu na jedan kabal iz napajanja ako ima 2*6+2 konektore?
 
Pa pogledaj moj rig u temi fotke rigova, 6 grafa na raid 1.2kw koje ima 3 kabla sa po 2 x 6+2pin konektorima, to radi već mesecima....
 
Koje su optimalne temperature i brzina ventilatora za rx480? Stiže toplije vreme pa trebam više pažnje da posvetim tome... Vodim se onim što prikazuje claymore...
 
50-60% nemas problema preko toga eksponencijalno brze dolazi kvar :)

Ja drzim do 75% kada je ludilo od tempova ali i palim sunone onda ;)
 
A mozes uzeti i par ventova pa nakacis da duvaju u grafe ;)

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Meni je sve <70 extra


Sent from my iPhone using Tapatalk
pa bgmi zavisi od karte do karte, samo cu navest primjer da MSi 470 radi na 70c to je u realnosti vise tipa 80c, a memorija i VRm mozes samo zamislit, tako da se ne moze podvuci crta i reci sve je ok do te i te temperature...prije svega zavisi od kartice do kartice ne moze se generalizovati.

Ove karte sto nemaju hladjenu memoriju, a veliki broj recimo Rx 470 ima golu memoriju kad je gpu kod njih 70c memorija ide preko 90c, a kod neki karti kad je gpu 70c VRM je na 100+ a to vec nije dobro.
jos jedan primjer Rx 470 Nitro+ kod njega je 70c na gpu normalno, a pri tom memorija i VRM imaju slicnu temperaturu jer se sve hladi zajedno...mada pomenuta karta curi na vecoj temperaturi hoce li uticati na rad ne znam ljeto ce pokazat pravu istinu.
 
Slažem se. Ja sam na nitro+ i znam da su hlađenje i memorije i gpu.

Znam da je tako i za xfx 470. MSI je ćelava kao i power color stim što powercolor ima i dosta lošiji ceo vram segment.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno