Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Da li na rig (3x rx580 8gb) moze da se doda još neka kartica a da nije rx580, bez nekih većih problema? Imam
mesta na ploči I na napajanju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Moze i nvidia ja imam ati nvidia. Za nv sam pokrenuo jos jedan claymore i podesio je posebno komandom -d u bat fajlu odredjujes koje karte podesavas a Afterbirner radi bez problema.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, molim za pomoc ili savet :)

Imam problem sa tri masine. Ploce su Biostar BTC TB250, prva masina je 6x580 4gb Sapphire nitro+i radi u dualu ETH+DCR a druge dve 6x Asus strix 4gb onek kopaju solo ETH, stavio sam novi DAG fix driver kao i na sve ostale masine. Problem se javlja u nekoj od kartica, hashrate padne na 24mh/s a sve ostale rade na 28-29??? ona i tako radi stabilno danima, ali mi nije jasno zasto na svakoj masini padne samo jedna kartica? Kada resetujem ona radi normalno sat-dva nekada manje nekada vise... Menjao sam extendere, napajanja su nova na svim masinama. na svim ostalim masinama sa istim konfiguracijama i karticama sve radi normalno danima, nije mi jasno gde gresim???

Hvala unapred
 
Napisi klokove i napone, pa ce neko ko je imao slicnih problema da te posavatuje da mozda malo menjas napone i klokove i resis problem. Ako je uopste do toga. Desi se da iste kartice na rigu ne mogu raditi na istim vrednostima. Cest je to slucaj... t

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Napisi klokove i napone, pa ce neko ko je imao slicnih problema da te posavatuje da mozda malo menjas napone i klokove i resis problem. Ako je uopste do toga. Desi se da iste kartice na rigu ne mogu raditi na istim vrednostima. Cest je to slucaj... t

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Pardon, evo vrednosti... -66/+0/1150/2080 ovo je za RX580 nitro+ sapphire a za asus strix 4gb je 0+/0+/1120/2000 vrednosti za obe asusice su iste i isto se desava, a sa starim drajverom nije bilo problema ali su bacale slabije dosta ali na istim ovim vrednostima. Isto vazi i za RX580, vrednosti nisam dirao, samo sam ubacio novi drajver i naravno patch, AB beta 16 bla bla bla... Ova masina zajebava a iamm jos 5 takvih u dualu sve full
 
@bojan.curcic987
Verovatno AB brljavi. Ja bih upucao te clockove i napon direktno u bios i onda eliminisao AB.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ta karta koja zeza tj. kojoj pada hash treba smanjit takt memorije, vjerovatno je na granici stabilnosti pa thortluje, a moguce da joj fali power limit-a prati u afterburneru sta se desava, takodjer prati jel naglo padne hash sa recimo 29 na 24 ili postepeno opada tipa 28.27 dok ne dodje na 24mhs bilo kako bilo thortluje 99%
 
Gde ima da se nabavi onaj 6 pinski konektor za napajanje. Samo konektor,Pocelo malo da nagoreva,na jednoj mi bile nakacen hard i 2grafike......
 
Gde ima da se nabavi onaj 6 pinski konektor za napajanje. Samo konektor,Pocelo malo da nagoreva,na jednoj mi bile nakacen hard i 2grafike......

Imas na KP covek pravi sbe vrste kablova...idi u pretragu lako ces naci.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
mixer
 
ta karta koja zeza tj. kojoj pada hash treba smanjit takt memorije, vjerovatno je na granici stabilnosti pa thortluje, a moguce da joj fali power limit-a prati u afterburneru sta se desava, takodjer prati jel naglo padne hash sa recimo 29 na 24 ili postepeno opada tipa 28.27 dok ne dodje na 24mhs bilo kako bilo thortluje 99%

Vazi druze, hvala puno na savetima, pokusacu te varijante pa javljam :)
 
Lc power je izbacio majning napajanje od 1650w. Probah. Cuje se ko turbina. Ali zato 12 karti u singlu dobar dan. Asus B250 majning ploca stize uskoro u radnje. 19 grafika bato.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Kojih 12 kartica si stavio na to napajanje? Jel si proveravao kolika je efikasnost napajanja? Cuje se ko turbina jer ima 2 venta, napred i nazad, dve 8ice.
 
Poslednja izmena:
Pardon, evo vrednosti... -66/+0/1150/2080 ovo je za RX580 nitro+ sapphire a za asus strix 4gb je 0+/0+/1120/2000 vrednosti za obe asusice su iste i isto se desava, a sa starim drajverom nije bilo problema ali su bacale slabije dosta ali na istim ovim vrednostima. Isto vazi i za RX580, vrednosti nisam dirao, samo sam ubacio novi drajver i naravno patch, AB beta 16 bla bla bla... Ova masina zajebava a iamm jos 5 takvih u dualu sve full

Definitivno ti ta kartica, iz nekog razloga, ne moze podneti ta podesavanja.
Zato ti AB dobije nepravilan rad i resetuje kartu na defoult podesavanja.
Kad se to desi, udji u AB i pogledaj, videces da ti je za tu kartu AB sam vratio podesavanja na defoult.
Ko sto rece goldi, smanji memoriju za 50 ili 100 i neces imati problema.

Edit: Mislim da taj Asus ne moze na 2000, bar kod mene nijedan Asus sa 4GB ne radi na vise od 1950.
 
Poslednja izmena:
Narode, da li koristi neko ZOTAC GeForce GTX 1070 AMP! Edition, ZT-P10700C-10P, 8GB GDDR5? Cvikam od kupovine, a imam ponudu.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
EVGA SuperNOVA G2 1000 W,Cooler Master V Series 1000 W,Enermax Revolution 87+ 1000W ,CORSAIR RM1000 80 Gold 1000W,SEASONIC SS-1050XM 1050W,koje od ovih napajanja su bolja za 4 x gtx 1060 3gb ili 4 x rx 4xx-5xx?
 
Za 4 karte je svako dovoljno. Uzmi koje je jeftinije.

Sent from my S6 Edge
 
To V1000 je odlično napajanje, slobodno to uzimaj.

Sent from my S6 Edge
 
Pozdrav da li se nekom desavaju ovakvi spikovi ? Dva riga su u pitanju rade stabilno kada gledam hash u konzoli sve je ok nema puno oscilacija kao na grafikonu.
 
4x 1060 trose 450 - 500w max, i za to uzimati napajanje od 1000w?

Nisam siguran koje ću karte,pa mi je bolje imati jače napajanje,a možda se doda još jedna karta.Ima nekakvo MS napajanje ood 700W 80+ bronze 70€,kaže čovjek da stavlja u rigove i da dobro rade.Šta vi mislite o tome?
 
Neka stavlja on, ti nemoj. :D

Sent from my S6 Edge
 
Pisano je 500x koja su najbolja napajanja za rigove a vi opet pitate za neko djubre, jeste li svesni da masina treba da radi 24h 365 dana u godini, a da ne pricamo za duzi period...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nisam siguran koje ću karte,pa mi je bolje imati jače napajanje,a možda se doda još jedna karta.Ima nekakvo MS napajanje ood 700W 80+ bronze 70€,kaže čovjek da stavlja u rigove i da dobro rade.Šta vi mislite o tome?
Bronze ti trosi dosta vise struje nego gold ili jos bolje platinum ..npr na 4 grafike mi bio raidmax 1000w gold i reko ajd sta ce mi toliko napajanje kad i onako kopam monero sto malo trosi..i umesto njega stavim isto raidmax od 700 wati ..i ono 50 wati veca potrosnja..a za platinum bi verovatno bila jos veca razlika ..i naravno vratim to od 1000w
 
Evo na tu temu
80-plus-certification-efficiency-chart.jpeg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno