Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

GA-H110-D3A je ploča, KArtice su Zotac 1060 6GB AMP. Mesecima je radilo sa 6 kartica pa je pocelo da zeza jer je miner poceo da puca i da se po njegovom pokretanju nenormalno zavrte ventilatori na karticama. Uspeo sam nekako da namestim da radi sa 3 kartice stabilno. Sada ni to nije moguce. Ostadoh na jednoj. Ima li neko ideju kako bih mogao da ponovo upregnem svih 6?
 
Pedjoni, nisi nam rekao koje napajanje imas i koliko je staro? Jesi li probao sa nekim drugim?
 
Imam problem sa rigom, ploca je nova gigabyte ga-h110 d3a, medjutim prepoznaje samo 4graficke, druge 2 prepoznaje ali ih ne pali kao sto se vidi na slici, probao sam i mining mod da upalim i ugasio integrisanu ali nista se desava, sve su graficke iste xfx rx580 8gb, kad prebacim riser iz jendog pcie slota u drugi ista stvar, cak nekad ne radi pcie2, nekad 5, tako da pretpostavljam da je softverski problem, napajanja su 2x 750w, poslednji bios na ploci instaliran.
c1a3c91f1516c3973a7baba9fb2a14fc.jpg


Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
"izzy" Da nisi zaboravio da povecas virtuelnu memoriju? Meni je isto tako bilo i kada sam povecao sve proradilo.
 
te ploce su bagovite i sa 5 karti rade ok , a sa 6 hoce svasta da prave, ALI imas SVE apsolutno objasnjeno na NET-u u vezi sa ovim i problemima koje ljudi imaju sa ovim plocama, samo se malo angazuj :)
 
Imam problem sa rigom, ploca je nova gigabyte ga-h110 d3a, medjutim prepoznaje samo 4graficke, druge 2 prepoznaje ali ih ne pali kao sto se vidi na slici, probao sam i mining mod da upalim i ugasio integrisanu ali nista se desava, sve su graficke iste xfx rx580 8gb, kad prebacim riser iz jendog pcie slota u drugi ista stvar, cak nekad ne radi pcie2, nekad 5, tako da pretpostavljam da je softverski problem, napajanja su 2x 750w, poslednji bios na ploci instaliran.
c1a3c91f1516c3973a7baba9fb2a14fc.jpg


Sent from my SM-A505F using Tapatalk

Mozda ti pomogne… Ukljuci Gen2

https://www.gigabyte.com/MicroSite/462/mining.html
 
bagljive ploce do bola ali... da li si patchovao driver? mozda se updateovao...
 
te ploce su bagovite i sa 5 karti rade ok , a sa 6 hoce svasta da prave, ALI imas SVE apsolutno objasnjeno na NET-u u vezi sa ovim i problemima koje ljudi imaju sa ovim plocama, samo se malo angazuj :)

Ne bih se slozio, jer licno znam za 200+ rigova sa ovom plocom i 6 kartica. Nijedna nije reklamirana, niti ima kakvih problema vec preko 2god.
Prije ce biti da neko nije dovoljno strucan.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Prvi put kad sam sastavlja rig koristio sam tu plocu i imao sam vrlo ograničeno znanje oko svega ovoga i nisam imao nikakvih problema, sve je proradilo iz prvog, i još su bile mešane kartice, 3x nvidia i 3x amd
 
Hvala svima na pomoci, proradile su sve kartice nakon vracanja na mining bios, gen2, povecanjem virtuelne memorije, iskljucivanjem integrisane grafike i gasenjem CSM profila.
Ploca koja je namjenjena za mining i koja ima mining mode bi trebala da radi perfektno, a ne da moras nakon mining moda da palis i gasis jos 10 razno raznih stvari da bi sve funkcionisalo, nisam do sad imao gigabyte ploce, uzeo sam je jer nema ni asroca ni biostara, koje su bukvalno plug and play...

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
uzmes nov pa vidis ako sa njim sve radi kako treba onda je taj star bio los.
 
Koji je model ploče i može li malo detaljnije o postupku provere... :).
 
Poslednja izmena:
Imam mali problem, naime od 5 grafickih koliko je u rigu, ona koja je ubodena ditektno u pcie slot daje oko 21 mh/s ostale sve 30, kad zamjenim mjesta grafikama opet isto se desava, ta koja je u 16x pcie daje manji hash

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Imam mali problem, naime od 5 grafickih koliko je u rigu, ona koja je ubodena ditektno u pcie slot daje oko 21 mh/s ostale sve 30, kad zamjenim mjesta grafikama opet isto se desava, ta koja je u 16x pcie daje manji hash

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
Probaj sa prebacis da ti je win na integrisanu u biosu.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Imam mali problem, naime od 5 grafickih koliko je u rigu, ona koja je ubodena ditektno u pcie slot daje oko 21 mh/s ostale sve 30, kad zamjenim mjesta grafikama opet isto se desava, ta koja je u 16x pcie daje manji hash

Sent from my SM-A505F using Tapatalk

Ista situacija kod mene, 3 daju po 31 mh/s, a 2 po 21 mh/s, isto 5 kartica u rigu RX 580 Nitro 8gb, ploca je "AS Rock H81 Pro BTC + Intel Celeron G1820". Do cega moze da bude?
 
Ista situacija kod mene, 3 daju po 31 mh/s, a 2 po 21 mh/s, isto 5 kartica u rigu RX 580 Nitro 8gb, ploca je "AS Rock H81 Pro BTC + Intel Celeron G1820". Do cega moze da bude?

Bato ovo gore pomenuto nema veze sa tobom,ovo se odnosi samo na 4gb kartice koje daju sliku...
Tebi nesto ne valja sa podesavanjem na rigu...Driver,setovanje gpu-a,losi tajminzi na biosima....itd
 
Može li neki link sa drajverima koji su trenutno aktuelni za mining Ati karticama (580 konkretno)?
I dodatno, da li je Claymore u verziji 15 ono što se trenutno koristi za ETH?
Hvala unaprijed
 
Može li neki link sa drajverima koji su trenutno aktuelni za mining Ati karticama (580 konkretno)?
I dodatno, da li je Claymore u verziji 15 ono što se trenutno koristi za ETH?
Hvala unaprijed
Ja koristim teamredminer za eth 0.7.6. A za win drajvere ne znam, mada mislim da mogu i poslednji

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk
 
Imam mogucnost da povoljno dodjem do novih karti iz Madjarske , asus dual rx 580 8g, e sad sa njima nisam nikad kopao imali smisla uzeti ih.
 
Imam mogucnost da povoljno dodjem do novih karti iz Madjarske , asus dual rx 580 8g, e sad sa njima nisam nikad kopao imali smisla uzeti ih.

Imam je 2 riga sa tim karticama. Losa strana je sto ventilatori brzo odlaze, vec posle 6 meseci pocinju da crkavaju i sto gore na njima grane od napajanja ako ima bilo kakav adapter na extenderu i nema sanse vise od jedne kartice po grani da stavis.
Nemaju beck plate plocu, tako da se malo vise i greju i kad ih skroz undervoltujes.
Dobra strana, 8 GB, relativno su jetine, dobro se undervoltuju (825mV rade opusteno) oo 30MHs daju bez mnogo klokovanja.
 
@gaca
Zavisi koliko je to tacno “povoljno”?

@gsi
Kako to kartica dovodi do gorenja ekstendera/kablova??


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Povoljno, 140e, a za te pare imaju i Asrock phantom D s tim sto mi se cini da je taj Asrock jos losiji jer mu je napajanje samo jedan sesto pinac
 
Nazad
Vrh Dno