Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Probao sam i 5.2e, isto stanje... Oko 35-40 % incorrect shares.
 
Da je se desilo nesto jeste, jer su i moji rigovi od jutros zateceni kako ne rade ili su se restartovali po par puta ali evo od jutros od 9 rade svi normalno, kartice od 4,6 i 8Gb.
 
ma ETH cepaju , to su Asus RX 570 mining... Od svih kartica sa 4Gb sam samo njih ostavio zbog izuzetno male potrosnje ELEM taj rig ipak iz zida vuce 1160W (mereno) i daje 300Mh a pored njega rig od 7 X RX 5600XT daje istih 300Mh a trosi 630W iz zida , izmereno.
 
Već sam pisao u drugoj temi da od sinoć mi ne radi Claymore...

Elem, na jednom rigu gde je Claymore radio kako treba, Phoenix ima problem - drajveri "pucaju" na dve karte prilikom učitavanja DAG fajla.

Isprobao sam jednu po jednu, evo sad rig radi sa 4 karte normalno. Probao sam nekoliko drajvera, međutim ista stvar.
 
@outlaw Presvirane karte sa malo napona.
@Stormbringer na usb nabacis simplemining,testiraj kako radi pa prelomi sta ces [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Radile sa Claymorom mesecima bez ikakvih problema na 1150/2150/850...
 
Probaj 1120/2150 mozda i napon na 862


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Spustio sam karte 4 i 5 na 1100/2100 i napon na 900, kada ih pustim jednu po jednu rade, ~30.3 MH/s

Međutim kada pustim svih 6 zajedno, ili samo 4 5 zajedno, pucaju drajveri na 4 5.

Karte 1 2 3 6 rade zajedno bez problema.

EDIT: Evo sad je učitao DAG na svih 6 zajedno na gornjim podešavanjima, da vidimo kako će da radi

EDIT2: Puče posle dva minuta [emoji2957]
 
Poslednja izmena:
Ja bih te karte probao posebno u nekom računaru da vidim da li one hoće da rade na tim podešavanjima uopšte.
 
Dobra ideja, probaću to sutra, kao i druge risere, i eventualno drugu ploču/napajanje ako budem imao vremena ;)
 
Probaj da spustis na 1100/1900, pa ako ne zabada dizi na 1950, pa na 2000, ako vidis da zabode na naprimer 2000, vrati sve na 1950, pa dizi jednu po jednu karticu na 2000, koja zabode nju posebno stelujes, mozda joj je max sada na 1970 ... a ostale nastavis da dizes na 2050, pa 2100. U zadnje vreme i meni brljave neke kartice u rigovima od kako se DAG blizi kraju, pa njima spustam klokove dok ne nadjem stabilne. To su uglavnom Asusi ...
 
Imam G3900 sa kojim ploca (Biostar TB250-BTC) samo vrti kuler ali niti pisti niti baca sliku. Na drugim takvim plocama je kaby G3930, prvo sam sumnjao na plocu ali i na ovoj ploci taj G3930 radi.
Prvi put se susrecem sa tim skylake G3900 pa da pitam za svaki slucaj, da li moze da bude nesto do biosa, mada mi nema logike.. ili to znaci da mi je definitivno uvaljen neispravan procesor?? Nikad i nisam imao slucaj, video susreo se, da cpu crkne, a i prodavac ima 2000 pozitivnih do duse i par negativnih pa mi je opet cudno.
 
Imam G3900 sa kojim ploca (Biostar TB250-BTC) samo vrti kuler ali niti pisti niti baca sliku. Na drugim takvim plocama je kaby G3930, prvo sam sumnjao na plocu ali i na ovoj ploci taj G3930 radi.
Prvi put se susrecem sa tim skylake G3900 pa da pitam za svaki slucaj, da li moze da bude nesto do biosa, mada mi nema logike.. ili to znaci da mi je definitivno uvaljen neispravan procesor?? Nikad i nisam imao slucaj, video susreo se, da cpu crkne, a i prodavac ima 2000 pozitivnih do duse i par negativnih pa mi je opet cudno.

U poslednjih godinu dana ako ne i duze bilo je neispravnih Intel procesora. Najcesce iz 3000 serije i problemi su ili u tome sto je DOA ili posle nekog kraceg vremena jednostavno otkaze i "ne baca sliku". Cene istih su 30eur sa sve coolerom tako da je verovatno kontrola kvaliteta na najnizem mogucem nivou tj. sve se pakuje i prodaje, pa ako crkne menjaju drugim.
 
Danas popodne sam resio da napravim nesto i ISPALOOOO...

starter za serversko napajanje :
IMG_20201204_192600 (1).jpg

IMG_20201204_192608.jpg

bocnes molex sa napajanja koje pokrece sistem i paralano sa rigom se pali i serversko napajanje, inace u pitanju je HP1200W Platinum.
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao situaciju da mu hashrate na nekoliko karti u rigu padne na nulu?

Rig 6 x xfx 580 8gb black, 4 karte pale na nuku 2 nastavile da rade normalno.

Do sada sam bio na claymoru i sve radilo ok, pre par dana presao na phoenix. Na kartama fabricki mining bios, tako da ne verujem da je do podesavanja.

Cujem da ima opcija za detekciju ovoga pa da se radi restart, ali radije bih da lecim uzrok nego posledicu.
 
Da li krenu da rade normalno na Phoenixu pa kasnije u toku rada padnu na 0 ili neće uopšte da krenu da rade sa Phoenixom?!

I kod mene sve radilo sa Clayom besprekorno, a sada imam ovaj gore navedeni drugi problem na dva riga, već danima se drndam, isprobavam rešenja jedno po jedno...
 
Radilo je ok par dana, i danas palo na 0, sad sam restartovao miner i opet sve hashuju normalno, sad videcemo dokle
 
To se i kod mene desava , kapiram da je neka muka za Phoenixom... :(
Uvek na karti koja je pukla dodam 10mv, na GPU ili DDR ali ne mogu da kazem da sam nasao resenje. Neki rigovi rade super a neki se restartuju ...
 
Dodavao sam i više, do 900mV, ali ništa :( Sutra ubijam Windows, pa sve ispočetka...
 
Ljudi, probajte lol miner, pisao sam u drugoj temi. Sve radi normalno.
 
Uh, hteo sam i njega i TeamRedMiner, ali ne bakće mi se ponovo sa Afterburnerom :d
 
Poslednja izmena:
Danas popodne sam resio da napravim nesto i ISPALOOOO...

starter za serversko napajanje :
bocnes molex sa napajanja koje pokrece sistem i paralano sa rigom se pali i serversko napajanje, inace u pitanju je HP1200W Platinum.

Ima samo jedan problem tu...
Zalepio si ga tecnom platikom koja ce se otopiti kad krene to napajanje da se greje pa ce ti otpasti to kompletno.
Govorim ti zato sto radim ta napajanja vec 3-4 godine unazad ;)
Inace ja radim tako da sve ide preko tog serverskog, komplet rig, bez dodatnog klasicnog napajanja.
 
Da znas da se i ja razmisljam da odradim kompletan 24-pinac da izbegnem to dodatno napajanje.
Jel moze na PP ili ovde sema pinova ?
 
Poslednja izmena:
Da li je neko imao situaciju da mu hashrate na nekoliko karti u rigu padne na nulu?

Rig 6 x xfx 580 8gb black, 4 karte pale na nuku 2 nastavile da rade normalno.

Do sada sam bio na claymoru i sve radilo ok, pre par dana presao na phoenix. Na kartama fabricki mining bios, tako da ne verujem da je do podesavanja.

Cujem da ima opcija za detekciju ovoga pa da se radi restart, ali radije bih da lecim uzrok nego posledicu.

Kod mene se nekad desi da padne na 0, 1 karta, nekad 2-3 i samo restartujem miner i onda sve normalno radi.
 
Možda da probaš iz HiveOS-a uz čekirano "force flashing ignoring securiity checking"?
 
Nazad
Vrh Dno