Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Jel uspeo neko da natera sapphire rx580 8gb SE sa samsung/hynix memorijom na eth 32+ mh/s??? Sa one click timing patch jedva blizu 31mh/s stigne... dok sa micron memorijom mi sve rade preko 32mh/s opusteno... kapiram da treba bolji tajminzi da se pronadju pa ako neko ima neka baci link :)
 
Samo je sto vise gazi da pre crkne...
 
Jel uspeo neko da natera sapphire rx580 8gb SE sa samsung/hynix memorijom na eth 32+ mh/s??? Sa one click timing patch jedva blizu 31mh/s stigne... dok sa micron memorijom mi sve rade preko 32mh/s opusteno... kapiram da treba bolji tajminzi da se pronadju pa ako neko ima neka baci link :)

Mislim da nema ovde tolikih entuzijasta zato sto kada covek ima vise kartica i jos nije kod kuce stalno nema kada da se igra toliko zbog malog boosta.

Jel neko vode koristi onaj RX boost u calymore u i koliko dobija sa time?
 
A šta je problem da memorija radi recimo na 2200 ako nema ni grešaka u hwinfo ni incorrect sharova?
A i taj hwinfo sam mislio pre da je dobar pokazatelj, ali ima kartica gde nema incorrect sharova ni sa više stotina hiljada ili čak par miliona grešaka u hwinfo a ima i kartica gde je ta stavka 0 a ipak bude incorrect sharova dok ne smanjiš memoriju.
 
problem je taj sto takva karta posle nekog vremena nece da radi tj radi na sve manjem i manjem clocku
 
Zašto se uopšte truditi više pričati o tome, neka guraju u panj zarad 1mhs ako će se obogatiti od toga.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Jel uspeo neko da natera sapphire rx580 8gb SE sa samsung/hynix memorijom na eth 32+ mh/s??? Sa one click timing patch jedva blizu 31mh/s stigne... dok sa micron memorijom mi sve rade preko 32mh/s opusteno... kapiram da treba bolji tajminzi da se pronadju pa ako neko ima neka baci link :)

Vidi, velika je razlika da li je samsung ili hynix. Ako je hynix mozes opusteno na 32mhs, sa 1200 core i 2200 mem. Mozes cak i 2250mem na hynix-u, onda daje oko 32.5mhs. Samsung ne moze visoki takt na mem, na strapu 1750 moze stabilno na 2100 da radi, sa strapom 1500 mozes vise da dobijes ali moze negde max do 2080mhz memorija. Pod uslovom da ti je dobar asic, mozes sve ovo na 850mv. Ako je nestabilno povecavaj po 10mv.
 
Memorija je neka kombinacija samsung/hynix... po mom nekom dosadasnjem iskustvu najgora kombinacija e sad ovo je sve sa "one click timings" mozda bi sa bolje podesenim tajminzima radilo jos bolje
 
Ne postoji kombinacija memorije...vec bios ima predefinisane strapove za obe memorije.
Vidi u GPUZ koju mem imas, ili je samsung ili je hynix. Samsung ne moze 32 u velikoj vecini slucajeva, hynix moze
 
Tebra polaris bios editor vidi dve memorije samsung i hynix i za obe me pita da li hocu da izmenim tajminge... nije to jedna takva kartica imam ih 3-4 isti slucaj... e sad moguce sto ti kazes da je isti bios potpuno i za samsung i za hynix pa mi zbog tiga bios editor trazi da izmenim za obe :)
 
Poslednja izmena:
Ona koja ti pise u hw info i u gpu-z, ta je memorija. Svakako i za hynix i za samsung je strap 1750 prvi koji je proveren, ali ako kazes da ti ne prebacuje 31mhs, onda je najverovatnije samsung.
 
@Phoenix257 od 1000e do 200e dok je padao nisu, kad je ljusnuo ispod 200e jesu 100%, pao je diff

Nisu gasili oni koji kradu struju :)

Jel zna neko sta se desava ovih dana sa miningom i da li ima nekih najava?
Imam par nekih rigova koji su na oglasima mesecima i u poslednjih par dana me nekoliko likova zvalo kao hoce da kupe a pre toga nista mesecima.
Koja je ok cena za rig sa 4 rx470 sapphire nitro 4gb, cm 750w napajanje i neka mini atx ploca, hdd i kablovi?
 
Mislim da ćeš bolje da prodaš ako rasparčaš i ako su grafike u nekoj garanciji. Inače procene su zabranjene na forumu.
 
Mislim da ćeš bolje da prodaš ako rasparčaš i ako su grafike u nekoj garanciji. Inače procene su zabranjene na forumu.

A, jel ima nekih razloga zasto sad odjednom poceli ljudi da zovu?
Nista mi nije jasno jer je kao prica da za koji mesec definitivno prestaje mining i onda nece biti primaljivi rigovi ni ovima koji kradu struju
 
Ja sam još davno rasprodao opremu, kada je i mogla da se uzme neka para. Sada radim samo trejding. Moj je savet ako možeš da prodaš, a ti prodaj.
 
Ljudi pomagajte , imam problem sa jednom masinom, pre nekih 5 dana mi se desilo da kad je napolju grmelo da je u rigu samo nesto puklo i zasmrdelo na paljevinu i izbio je osigurac u stanu, pokusao sam ponovo da upalim rig, medjutim kad god pokusam u napajanju samo bljesne nesto i izbije osigurac, da napomenem napajanje je jako kvalitetno corsair rm1000x guralo je konfiguraciju od oko 800w, tacnije 5x r9 380 max undervoltovane, nije bilo max preoptereceno, e sad znate i sami da je madjarska garancija kao i da je nema jer covek je naravno kao i po obicaju ugasio tel kao i svi preprodavci iz subotice koji su valjalji komponente dok je bila top zarada, sad me zanima, dal neko zna sta moze biti uzrok kvara, pokusao sam da otvorim napajanje ali nemere bez imbusa, a ja ih nemam [emoji1] cisto da vidim fizicki dal je nesto izgorelo sto se da okom videti. Jel imao neko slican problem?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ne moze ti niko nista reci dok ga ne otvoris, ali je ocigledno da je psu u kratkom spoju, cim ti izbacuje osigurac. Pored toga, moguce je da je napajanje jos nesto povuklo za sobom, iako je odlican model u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi pomagajte , imam problem sa jednom masinom, pre nekih 5 dana mi se desilo da kad je napolju grmelo da je u rigu samo nesto puklo i zasmrdelo na paljevinu i izbio je osigurac u stanu, pokusao sam ponovo da upalim rig, medjutim kad god pokusam u napajanju samo bljesne nesto i izbije osigurac, da napomenem napajanje je jako kvalitetno corsair rm1000x guralo je konfiguraciju od oko 800w, tacnije 5x r9 380 max undervoltovane, nije bilo max preoptereceno, e sad znate i sami da je madjarska garancija kao i da je nema jer covek je naravno kao i po obicaju ugasio tel kao i svi preprodavci iz subotice koji su valjalji komponente dok je bila top zarada, sad me zanima, dal neko zna sta moze biti uzrok kvara, pokusao sam da otvorim napajanje ali nemere bez imbusa, a ja ih nemam [emoji1] cisto da vidim fizicki dal je nesto izgorelo sto se da okom videti. Jel imao neko slican problem?

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Pročitao sam da ima ljudi, ako znaš gde u Mađarskoj je kupljeno napajanje, mogu da reklamiraju za tebe uz određenu nadoknadu. Što se imbusa tiče veoma su jeftini, ako rešiš da radiš sam. Bolja napajanja imaju osigurač koji izbaci ili izgori. Ovo sa izbacivanjem sklopke mi se ne dopada. Zameni prvo produžni kabal i kabal do napajanja. Promeni utičnicu iz koje se RIG napajano strujom. U stvari, ako nisi vičan tome nemoj da kupuješ ništa, nego odnesi napanje kod nekog električara. Ako imaš neko drugo napajanje ubaci, pa probaj sa jednom grafikom.

Video sam da RIG od 3k povezuju Kiniskim produžnim kablom, nepoznato malog preseka.
 
A, jel ima nekih razloga zasto sad odjednom poceli ljudi da zovu?
Nista mi nije jasno jer je kao prica da za koji mesec definitivno prestaje mining i onda nece biti primaljivi rigovi ni ovima koji kradu struju

Ko baca te informacije da prestaje mining? Ne znam ko sa pola zdravog mozga veruje u to... sve sto iole valja i funkcionise je PoW i to se nece menjati... evo nek mi neko kaze kada ETH prelazi na onaj njihov POS tacno ako zna? Verovatno nikad jel ce da krenu forkovi, manipulacije i kradje...
 
Mining prestaje evo već 5 godina :D kopaj, ćuti i uživaj.
 
e drugari, u nekom sam haosu i odmah se izvinjavam nisam detaljno nista gledao na ovoj temi a imam jedno pitanje :(

da li neko ima vega7 i kako su mu se pokazile? donose kako vidim oko 3x vise od 470/570...da li trose mnogo vise od vega56/64?

drugar bi uzeo jedno 3 komada za ruadenje a ja ne znam sta da mu kazem...ono sto njemu trebaju jace grafike zbog njegovog nekog posla (istina ne trebaju mu bas 3 vege7 al bi zbog rudarenja uzeo jace)...vidim u meni omrazenom emmiju je cena 90k komad...
 
tih karti nema , jako se tesko mogu nabaviti, sad dolazi vreme Navi karti
 
@solomonbg
radeon 7 ili "vege u 7nm" su furune i uopšte se nisu pokazale dobro kad je u pitanju rudarenje...
edit: zaobići u velikom luku...ako već planiraš AMD onda (kao što reče kolega phoenix) juri NAVI ...
 
Poslednja izmena:
Ove navi prvi put cujem, iako ne pratim bas redovno hardver. Ne vidim da ima kod nas da se kupi?ili navi dolazi sad od jeseni?
 
Izvinjavam se.vidim da su to ati 5700 i da su stigle :( koliko daju? Ako je neko testirao? I dal se isto fleshuje bios ili ne? Vega7 daje oko 85 na eth kako vidim.iako kazete da je furuna :)
 
Jos nisu izasli optimizovani kerneli...
 
Izvinjavam se.vidim da su to ati 5700 i da su stigle :( koliko daju? Ako je neko testirao? I dal se isto fleshuje bios ili ne? Vega7 daje oko 85 na eth kako vidim.iako kazete da je furuna :)

Sto se tice radeon 7,ja probao,trosi 225w,a 90 na eth,a temperatura je oko 65c
 
Nazad
Vrh Dno