Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Uradjen je bios. Videcu kako ce da rade kada se jos malo podese. Tek sad sam instalirao "nove" blockchain drajvere,posto sam bio toliko lenj da se raspitam malo. Pa sad hocu fino da ih podesim
 
Potrebne hitno dve ploce za 6 GPU, u subotici ili novom sadu. Javite na pp ili 063548148
 
Taj Strix ce tesko raditi sa 1900 memorijom bez custom biosa ;)
Sa prostim kopranjem strapova mislim da mu je 27-27.5 neki max za stabilan rad.

@bojan
Smanji malo clockove na toj karti sto ispada, mislim da pukne driver na njoj pa je miner sam iskljuci.
Upravo tako. Moje tako kopaju otprilike.

Sent from my S6 Edge
 
Elpida i poneki Hynix, mada to je isto sve.

Sent from my S6 Edge
 
pooz drustvo imam nesvakidasnji problem.
kupio sam u emmiju juce rx xfx 560 4gb
modovan bios daju svaka posebno 13,5 ,kada satavim na plocu 2 ili vise karte prva kopa 13,5 ostale 10.8 kada u msi dizem memoriju kartice ne reaguju na podizanje memorije isto kopaju samo prva reaguje.
probo sam svaku posebno da dizem drugaciji takt isto ne reaguju. menjo i plocu i ssd isto. menjo drajvere ove kopacke isto se desava.
 
Zao mi je sto ne mogu da pomognem, ali moram da pitam koja je memorija na tim xfx karticama, deluju kao solidna kupovina?
 
pozdrav majneri
interesuje me ima li ovde neko sto majnuje sa l3+ antminer, i dal ima iko informaciju koliko moze da se zaradi trenutno sa tim novijim modelom antminera za ltc (L3+)
nesto se u poslednje vreme bas spominju ltc da ce da raste ...
 
Pa ako poraste nece se isplatiti kopanje, jedino ako si mislio da stekas. Ali pitanje je koliko ce jos biti na ovoj vrednosti, tebi mislim da treba oko 7-10 meseci za isplatu antminera a tesko da ce LTC ostati ovakav kakav je sve to vreme... Nemam pojma, i mene zanima da uzmem koji ali ja sve cekam neku noviju verziju koja trenutno nije na prodaju a sigurno da postoji...
 
Poslednja izmena:
Samo da javnem da su mi stigle XFX RX 580 8GB GTS XXX Edition i da su sve sa Samsung memorijama ;) (grafe su za drugara)

Jedno pitanje a potreban savet/pomoć:

- Za ovaj rig sa XFXicama...
Sve sam povezao, namestio, i rig je proradio, instalirao sam Win, drajvere i ostale šklopocije koje treba ali kada sam flešnuo BIOS na grafama i restartovao komp, ne dobijam više sliku preko grafe koja se nalazi u primarnom x16 slotu. Menjao sam položaje, sve živo, i više od toga, ali grafa koja se nalazi u x16 slotu ne daje sliku (svaka koju ubodem u x16 slot). Svaka grafa, ponaosob, odlično radi na drugom kompu!
Kada povežem sve grafe i startujem ploču, sve pokrenu ventilatore ali se posle 2-3s ugase fanovi na grafi koja je u x16 slotu (koju god da tu stavim) i .
Još jedna čudna stvar mi se dešava. Kada uključim prekidač na napajanju, izbaci mi osigurač (svaki put) ali kada se pokrene rig i restartuje mašina iz WINa, to se ne dešava!

Može li neki savet/pomoć oko svega ovoga?

P.S. ovo mi je 101vi rig koji sam sklopio ali nikada nisam imao ovakve probleme...
Rig se sastoli od {6x xfx rx 580 8gb+120gb ssd+celeron g1840+biostar h81a v6.1+kolink 1200w platinum psu, 4gb ddr3...}
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da napomenem da sam probao i drugi rig na istoj/pomenutoj utičnici i da prilikom njegovog uključivanja ne izbaca osigurač (drugi rig koji sam juče sasttavio i on sasvim normalno radi a sastoji se od 6x 1060 6gb i evga gq 1000w psu...)...
 
Napajanje , probaj ga na drugom kompu/rigu, raskaci sve, ostavi samo neophodno, dakle raskaci sve grafe osim 1 za sliku, raskaci hdd, itd pa vidi, mozda je i neki kabal defektan prespojio negde, meni je jednom dosao neispravan 24pin, tako da opet napajanje

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Nov sam u ovome i pokusavam.da sastavim svoj prvi rig.

6x xfx rx 580 8gb xxx
imam hdd 7200
INTEL Pentium G3260 3.30GHz 1150 BOX
biostar h81a v6.1
CORSAIR HX Series HX1200 1200W
4gb ddr3, imam.

Jel ovo dobra kombinacija za prvi rig, ili imate neki predlog

Послато са Lenovo K50a40 уз помоћ Тапатока
 
Koja je to ploča i jel znaš kako ćeš da povežeš sve to, koji kabl iz psu ide u koji konektor?
 
Nov sam u ovome i pokusavam.da sastavim svoj prvi rig.

6x xfx rx 580 8gb xxx
imam hdd 7200
INTEL Pentium G3260 3.30GHz 1150 BOX
biostar h81a v6.1
CORSAIR HX Series HX1200 1200W
4gb ddr3, imam.

Jel ovo dobra kombinacija za prvi rig, ili imate neki predlog

Послато са Lenovo K50a40 уз помоћ Тапатока
Nov si u ovome i odmah 6 komada na rig? Zasto to?

To napajanje a da ne budzis dodatne kablove ne moze pismeno-sigurno da napoji tih 6 karti.
Stavi 5 karti na rig i uzivaj, kad budes imao vise iskustva cepaj 6 komada.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Moze li ovo napajanje da gura 4x RX 580 Nitro +? EVGA SuperNOVA 850 G2
Mislio sam da uzmem TB250-BTC+ i za sad 4 grafike pa posle da dodem jos jedno 850G2 napajanje id da guram 8 na ploci.Jel imao neko iskustva sa 8 grafika? Da li je preporucljivo? Vidim Asrock neka podrzava i 12. Jel sve to stabilno?
 
Koja je to ploča i jel znaš kako ćeš da povežeš sve to, koji kabl iz psu ide u koji konektor?

:d :d :d

5min guglanja uz jutarnju kafu - ploča je verovatno ova, napajanje ima dovoljno 8-pinaca, ali na samo 4 kabla pa je diskutabilan razmak karata koje će biti na jednom kablu s obzirom kako je zavučen taj konektor na ovim XFX kartama. Verovatno će mu biti potrebno i par nastavaka za to.

@cacanin, pa i za 5. komad mu treba budženje sem ako ne slepi dve karte za jedan kabl, a OS će ga potencijalno zezati i u toj varijanti. :d

4 komada i V1000 za prvi rig više nego dovoljno, barem moja preporuka.

BTW, odavde bi pola stvari trebalo prebaciti u onaj 'kopanje za početnike' thread. Evo i ja se aktivirao malo posle dužeg vremena, pa se prvo tamo javih pošto sam na Polarisima početnik. :D
Inače http://1stminingrig.com/category/tutorials/ mi je dosta pomogao da se brzo uputim u novu problematiku sa >4 karte po mašini, OS kompatibilnosti i modovanjem BIOSa, a i ovde su ljudi svašta pisali samo treba čitati i pronaći pored ovoliko poruka.
 
Poslednja izmena:
Ček ljudi.
Tu piše da ima
- 2 kom CPU 4/8 pin
- 8 kom PCIe 6/8 pin
- 16 kom SATA
- 8 kom Molex
- 1 Floppy
- 200mm x 150mm x 87mm
- 135mm ventilator

Zar nije dovoljno 6 kom PCIe sa 8 pinova, ili mi treba još nešto a da sam prevideo?

Послато са Lenovo K50a40 уз помоћ Тапатока
 
Prevideo si da ti treba 1x8pin konektor po karti a da napajanje ima 4 kabla sa po 2x8pin konektora i da je deo kabla između njih kratak, a da karte imaju zavučen priključak => nećeš moći da razdvojiš dovoljno karte, ako bi uopšte dohvatao jednim kablom, tj da ti je potreban 8pin nastavak.

Edit. Naravno, ne računam gomilu molexa i sata konektora i konvertore iz istih u 8pin pcie, samo da se razumemo. Dakle, nije da ne može da se nakači, nego je budženje, kao što je cacanin napisao. :)
 
Poslednja izmena:
Na jedan kabel kacis samo jednu kartu, na jednom kablu imas po 2kom. 8pin PCIe, ali koristis samo jedan, da ne bi doslo do topljenja necega, ne smes dve karte na jedan kabel, a od 2kom. CPU 8pin napravis (kupis) adapter sa 8pin CPU na 8pin GPU i tu dobijes konektore za jos dve karte (nesic pravi te kablove, pa vidi sa njim da li ima vremena) i treba ti jos adapter sa molexa na 8pin CPU (ovo samo ako koristis neki slabiji procesor koji ne vuce puno struje, na primer celeron G3900).
 
Ima li neko bolje napajanje a za slične novce, ili je sa svima ovako neku budzenje.
I da li da idem na 1000 ili da se ipak držim 1200w

Jel dobra MB i proc?

Послато са Lenovo K50a40 уз помоћ Тапатока
 
Nabavi 2 pcie 6pin - pcie 8pin adapter, 2 komada i ok si
 
Moze li ovo napajanje da gura 4x RX 580 Nitro +? EVGA SuperNOVA 850 G2
Mislio sam da uzmem TB250-BTC+ i za sad 4 grafike pa posle da dodem jos jedno 850G2 napajanje id da guram 8 na ploci.Jel imao neko iskustva sa 8 grafika? Da li je preporucljivo? Vidim Asrock neka podrzava i 12. Jel sve to stabilno?
Ja imam 4 rx 480 karte undervolt u dualu trose oko 600w za vise karti nije, napajanje sljaka u fulu.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze v1000 bez problema 5 grafe. 4 izlaza ima vec, 5 se uzima od cpu sa tim sto to mora @nesic1 da ti napravi.
Kad smo vec kod njega, proveri pm @nesic1.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Ima jedan lik koji prodaje gotove rigove na kp ali svi rigovi mu imaju 1200W Raidmax RX-1200AE-B Modular 80PLUS GOLD napajanje , kakvo je to napajanje nekako mi bode oci u tim gotovim rigovima.
 
Pogledaj mu cenu u odnosu na ostala i skapiraces kakvo je. Ja to nikada ne bih ubacio u rig pored toliko dobrih napajanja.

Sent from my S6 Edge
 
Uzecu sam nesto ovako:

CORSAIR RMx Series RM1000X 1000W

Asrock H81 Pro BTC.

5 ekstendera.

Intel Celeron G1820 ili G1840.

4GB DDR3.

Hard disk 320GB 3.5 imam neki visak.

HDMI VGA adapter.

Ethernet LAN 10m kabla ili neki bolji usb wifi , trebace mi posto ce biti u susednoj sobi rig , nije pored rutera.

Oprema za konstrukciju riga.

5 x Gigabyte Radeon RX 570 Gaming 4GB.


Mislim da nisam nista propustio , da li je bolje da ovako sam sklopim?
 
Nazad
Vrh Dno