Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Nema sta da spalis, provereno 100%, samo da prikacis sve kako treba. Riser na sata/pata/8 pin, zavisi koji riser imas + dodatno napajanje za graficku, ako sve ima, radi sve bez greske.
 
+ dodatno napajanje za graficku
Imam to jedno jedino napajanje sa slike. Imam 1x8 na grafici i taman 1 kabal ostao od napajanja. Mene samo zanima da li to napajanje moze da izdrzi ove 2 grafike [emoji848] i sta bi se desilo ako bi klinci upalili neku igru sa opterecenjem eventualnim, ok razumem da ce se hashrate prepoloviti dok igraju, nije vazno to nego da li to moze dodatno opteretiti napajanje i zeznuti nesto obzirom da nije bas najkvalitetnije i extremno jako.


Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Ja sam tako imao rx 5700xt u racunaru + na riseru spolja rx580 i sve radilo sa napajanjem od 650w. E sad, kada hoces da pustis deci da igraju igre, kartice vratis na default podesavanja i iskljucis majner i sve radi.

Edit:

Napajanje iz "moja masina" staro, sada je zamenjeno sa 850w.
 
Poslednja izmena:
Da li je ok 2.39kw iz zida. Za 2 riga od po 8x 580 sa mod biosom na eth
Od 85 do 100w ide po kartici zavisno od prozivodjaca, ali iz zida za sve to ide 2.4kw.
 
Da li je ok 2.39kw iz zida. Za 2 riga od po 8x 580 sa mod biosom na eth
Od 85 do 100w ide po kartici zavisno od prozivodjaca, ali iz zida za sve to ide 2.4kw.

Ja imam rigove od po 6 kartica, preracunavanjem na 8, odnosno 16 koliko ih ti imas dolazim do cifre od 2.35 kW , tako da to je to otp.
 
Ja sam tako imao rx 5700xt u racunaru + na riseru spolja rx580 i sve radilo sa napajanjem od 650w. E sad, kada hoces da pustis deci da igraju igre, kartice vratis na default podesavanja i iskljucis majner i sve radi.

Edit:

Napajanje iz "moja masina" staro, sada je zamenjeno sa 850w.
Moram li vracati na default? Meni sad radi 3070 i kad igraju padne hashrate sa 60.2 na nekih 40-50 Mhs zavisi dal je YT, Roblox il neka zahtevna igra. Sta se. desava u tom slucaju, moram li raskaciti ovu drugu karticu kako bi manje opterecivalo sistem, ne moram, moram li gasiti miner ili ne!?

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока
 
Da li je ok 2.39kw iz zida. Za 2 riga od po 8x 580 sa mod biosom na eth
Od 85 do 100w ide po kartici zavisno od prozivodjaca, ali iz zida za sve to ide 2.4kw.

Rig sa XFX 580 8gb x 6kom. mi trosi iz zida 755w, ako se preracuna po potrosnji da ima 8kom. bi mi trosilo 1005w po rigu, na toj potrosnji kopaju okruglo 31mh po kartici.
 
Moram li vracati na default? Meni sad radi 3070 i kad igraju padne hashrate sa 60.2 na nekih 40-50 Mhs zavisi dal je YT, Roblox il neka zahtevna igra. Sta se. desava u tom slucaju, moram li raskaciti ovu drugu karticu kako bi manje opterecivalo sistem, ne moram, moram li gasiti miner ili ne!?

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока


U sustini ako igrica koja je pokrenuta ne koci ne moras nista. Mada ja kad bih koristio gaming PC za majning, ja bih ugasio miner tokom gaming sesije cisto onako iz postovanja prema kartici :D
 
Moram li vracati na default? Meni sad radi 3070 i kad igraju padne hashrate sa 60.2 na nekih 40-50 Mhs zavisi dal je YT, Roblox il neka zahtevna igra. Sta se. desava u tom slucaju, moram li raskaciti ovu drugu karticu kako bi manje opterecivalo sistem, ne moram, moram li gasiti miner ili ne!?

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Ja nikada nisam pokretao igru, a da ne vratim na default, tako da ne znam sta da ti napisem. Moja preporuka je da vratis. Karticu ne moras da raskacis, radice bez problema.
 
Poslednja izmena:
Da li je ok 2.39kw iz zida. Za 2 riga od po 8x 580 sa mod biosom na eth
Od 85 do 100w ide po kartici zavisno od prozivodjaca, ali iz zida za sve to ide 2.4kw.

Sve preko 1000w po rigu je mnogo...Ja imam 8 x 580 sapphire nitro + SE i iz zida mi je po rigu 966W
Nisi napisao koje su karte u pitanju ali mi deluje da ti nisu uopste undervoltovane...
 
U sustini ako igrica koja je pokrenuta ne koci ne moras nista. Mada ja kad bih koristio gaming PC za majning, ja bih ugasio miner tokom gaming sesije cisto onako iz postovanja prema kartici :D

Naravno da mora miner da se ugasi,jer su karti pomerena podesavanja i klokovi i radi u Compute modu....Ako koristis Phoenix,on pri gasenju vrati sve klokove na default podesavanja,prebacis grafu u graphics mode i cepas igru...
Nekad hoce da radi igra i ako ti grafa ostane u compute modu a nekad pukne win,Ali mislim da je bolje po grafu da prebacis mod pred igranje i vratis compute pred kopanje!
 
Koka napajanja su j pitanju? Mieni su na ova dva supernove g2 od po 750w. Znaci 2x750 po rigu. Da ne vuce vise zato sto su dupla napajanja?
 
Da li je ok 2.39kw iz zida. Za 2 riga od po 8x 580 sa mod biosom na eth
Od 85 do 100w ide po kartici zavisno od prozivodjaca, ali iz zida za sve to ide 2.4kw.

Ako gledaš potrošnju samo u majneru, to nije tačna potrošnja :) Gledaj da ti u majneru bude ta prva cifra, dakle max. 85W. Trebalo bi da ti spusti ukupnu potrošnju na ~2.1-2.2 kWh.
 
Samo čitanje iz zida je merodavno. Kod mene 2x6 580, 1635W iz zida. U mineru oko 75W po kartici. Ovo je "zimska" vrednost jer leti ventilatori lepo povuku.
 
Mozda zato sto su dva napajanja a ne jedno. Pa svako ima neki defoltni draw.
 
Ne. Na amd kartama miner pokazuje samo potrosnju gpu cipa. Dodati na to 40w po kartici za ram, ventove, itd
 
Ja imam rigove od po 6 kartica, preracunavanjem na 8, odnosno 16 koliko ih ti imas dolazim do cifre od 2.35 kW , tako da to je to otp.

To je 880 W po rigu sa 6 kartica kod tebe?!


Rig sa XFX 580 8gb x 6kom. mi trosi iz zida 755w, ako se preracuna po potrosnji da ima 8kom. bi mi trosilo 1005w po rigu, na toj potrosnji kopaju okruglo 31mh po kartici.

Sve preko 1000w po rigu je mnogo...Ja imam 8 x 580 sapphire nitro + SE i iz zida mi je po rigu 966W
Nisi napisao koje su karte u pitanju ali mi deluje da ti nisu uopste undervoltovane...

Samo čitanje iz zida je merodavno. Kod mene 2x6 580, 1635W iz zida. U mineru oko 75W po kartici. Ovo je "zimska" vrednost jer leti ventilatori lepo povuku.

Kako spustite toliko, koja podešavanja? Zašto ja Sapphire Nitro + 580 8 GB ne mogu da spustim bar na 800 W iz zida a kamo li ispod? Vuku 850-860W. I to napon spušten na 870mV negde i 850mV (nije svaki rig stabilan na 850) i opet je solidno preko 800 W. Baš su vruće kartice a zima.. šta će biti na leto. GPU na 1150, memorija 2100 ali ona i ne igra toliko ulogu na potrošnju probao sam malo gore dole. Gold napajanja... Jesu dva napajanja ali mislim da to nema veze. Jer recimo Sapphire Pulse 570 rade stabilno na 850 mV, 1150 2000 (samsung memorija, ne može više) bacaju 30.2 i potrošnja iz zida je svega 720-750 W, sa istim napajanjima.

Koliko rxboost opcija ima uticaja na potrošnju? I da li je taj osetno povećani hash realan, u smislu više šerova?
 
Moja napajanja su Superflower 1200 platinum, moguce da je zato razlika, ali mislim da ne bi trebalo da bude bas 100w razlike, pogotovu to sto imas nitro+, a one su manji potrosaci od drugih proizvodjaca.
 
Ne znam onda kako da oborim potrošnju, napon više ne može dole.
Zaboravih da dodam da su 570 pulse hladne, ko da ne rade... na istom gpu kloku i naponu kao i 580 nitro plus kod njih se baš oseti da mnogo više greju tj vruće izduvavaju. I temperatura im je isto podešena, -tt 65 u phoenixu.
 
Ne znam onda kako da oborim potrošnju, napon više ne može dole.
Zaboravih da dodam da su 570 pulse hladne, ko da ne rade... na istom gpu kloku i naponu kao i 580 nitro plus kod njih se baš oseti da mnogo više greju tj vruće izduvavaju. I temperatura im je isto podešena, -tt 65 u phoenixu.

Kod mene su CoolerMaster napajanja...
Mislim da nisu lepo modovane na te napone...Nesto jeste...Nebi trenbale nikako Nitro+ da budu toplije od ostalih proizvodjaca nego hladnije i bolje od ostalih...
 
Zavisi koliko mining bude isplativ , za sada ne deluje da ce cene da padaju jer realno ne mozes ni da ih nabavis u radnjama.
 
Da li neko moze da moduje bios:

Gigabyte aorus radeon rx 5700 xt 8g (rev. 2.0)

Samsung memorija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko moze da moduje bios:

Gigabyte aorus radeon rx 5700 xt 8g (rev. 2.0)

Samsung memorija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja nikako iste preko 53.6 mh/s da natjeram da rade. Ubacio od sapphire nitro+ bios pa dobio taj rezultat, inace na fabricki bios ne prelazi 51.
 
Ja bih svima preporucio ko moze da nabavi asus 3060TI dual. 63mhs, potrosnja 129w ( nije iz zida jer je za sada u kucistu ) temp ne prelazi 57c u zatvorenom kucistu. Tiha karta, hladna, odlicna za mining.
 
Da , da ali po nabavnoj ceni do 600e, preko toga je skupa za ovaj posao ali sada kako su divljacke cene a ljudi misle da se tek tako zaradjuje na miningu ima naivnih koji placaju i po 900e.
 

Pa zavisi. Masina jeste ok ali za pare koje bi dao na masinu + shipping + carinu, se vise isplati napraviti RX 5700 XT etherium mining rig u domacoj garanciji. Eth minning rig bi ti imao 3 godine domace garancije dok Antmineri imaju 6 meseci Kineske, gde pokvarene minere moras slati za Holandiju kao privremeni izvoz, dok ti oni zamenske salju iz Kine, pa se posle objasnjavas sa carinom jedno mesec dana. Takodje sam imao situaciju da mi i zamenski uredjaji stizu polu ispravni, jer cela 17 serija im je bila promasaj. s9 serija radi i dan danas i te su neunistive, 17 serija ima ogroman failure rate, za 19 seriju se jos ne zna jer je relativno nova. Takodje gledano u odnosu na ETH rig, Antmineri su dosta bucni, a grafe mozes koristiti i za gaming ako odlucis da prestanes da majnujes.

Takodje Bitmain ne salje vec nista za Evropu zbog Covida, pa bi morao da nadjes nekog iz Kine da ti to kupi i posalje, a trenutno ni to nije moguce jer je ceo batch rasprodat.
 
Nazad
Vrh Dno