Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Kod mene od prvog dana iz rutera u switch i kablom do riga sve radi bez problema.
Nzm zasto se zjb sa tim wifi adapterima...

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam gubio signal na Sonoff uredjajima, do rigova mi ide kablovi iz rutera i svitcheva, a posto sam sve rigove spojio na Sonoff bilo je dosta ispadanja sa mreze jedno nedelju dana, dok nisam promenio wifi kanal na ruteru, skenirao sam etar i video koji kanal je slobodan i posle promene kanala vise mi ne ispadaju uredjaji sa mreze, a ruter je na 10cm od rigova. Nekoliko rigova se nalazi dve prostorije dalje od tog rutera i cak i do njih dobaci ruter kroz dva zida.
 
Evo posle 3 dana. stanje kakvo je...

https://m.imgur.com/gallery/sIreHvk

Pukla je juce veza oko 13h pa sam oko 16h primetio i samo ugasio i upalio ruter. Danas evo kilavi zadnja 2 sata.
Gubio se. signal, pisalo offline itd... ugasio ga, upalio ga.. opet nista i posle 20min dodje i proradi sam od sebe. Ne znam sta da radim vise, inace kad je preko lana bio rig offline, pokisao sam da proverim preko telefona sa wifi i konektovao se i radila je veza sa punim signalom. Nije mi jasno, znaci rig sa lanom bio offline a kad se nakacim na taj ruter oreko telefona signal extra i sve. radi.
Da poludis...

Evo sad. udjoh da proverim, sad je nakacen na wifi a oovezan LAN kablom... au koje ludilo...

https://m.imgur.com/gallery/TAyaxwV
 
Poslednja izmena:
Nije izlgeda za tebe majning, a ni kompjuteri :D a ni slike nisi uspešno/ispravno postavio da bi se iole razumelo o čemu pričaš.
Svuda je moguće dovesti internet kablom ako se hoće. Ili uspostaviti kvalitetan wifi link pa onda opet kablovima kuda treba.
 
Al za to treba znanja bar na nivou "krekovanja igrica". :)
 
Nije izlgeda za tebe majning, a ni kompjuteri :D a ni slike nisi uspešno/ispravno postavio da bi se iole razumelo o čemu pričaš.
Svuda je moguće dovesti internet kablom ako se hoće. Ili uspostaviti kvalitetan wifi link pa onda opet kablovima kuda treba.

Tu si u pravu;)
Sto se slika tice, bile uploadocane, sta je poslo po zlu...sad vidim i ja da ne postoje, no nebitno.
Jeste, slazem. se, samo i pored poruka koje sam postavio niko adekvatan odgovor nije dao, pominje se samo uzmi taj i taj ruter provereno radi, ovaj koji sam ja naveo da imam nema tu oociju... na kraju nekim cudom, proradio. Znas kako, ja kad nesto ne znam ili nisam siguran, necu ni odgovoriti na pitanje za pomoc, svakako necu sputavati nekog i navoditi kako ne zna neke stvari ;)
U svakom slucaju...polako dolazi do izrazaja ono iz teme o "diskusija o cenama"... sve. sto je valjalo na forumu, davno je otislo... svojevvoljno, ili su uguseni od strane drugih... da li pametnih, diskutabilno je :smoke:
 
Poslednja izmena:
U svakom slucaju...polako dolazi do izrazaja ono iz teme o "diskusija o cenama"... sve. sto je valjalo na forumu, davno je otislo... svojevvoljno, ili su uguseni od strane drugih... da li pametnih, diskutabilno je :smoke:[/QUOTE]

Pa pobegli su od pitanja...
Kako ovo, kako ono...?
Za takva pitanja treba koristiti Google.
 
a zasto ti se rig kaci na wifi?
tj kako uopste? ploca ti ima integrisanu antenu?

nisi sklonio usb dongle? zasto?
 
Upravo tako dboj. Ono što sam napisao misle mnogi (mesecima) samo neće niko da napiše. Bre ja da imam jedan rig da se bakćem ja bih pevao... Sa ovom količinom rigova koje održavam i gomilom problema bilo je situacoija da ne znam gde udaram, kakvi su to sve problemi bili joj kad se setim... mogao sam da naspamujem ceo ovaj podforum i bukvalno zatrpam pitanjima pa nisam, jer sam mislio da ću kao početnik ovde žešće smoriti iskusnije a znao sam i da nema uvek lakog i brzog odgovora i rešenja koje ti neko može dati. Većinu sam uspeo da rešim uz pomoć čitanja, guglanja i isprobavanja.

Evo mene živo zanima, kakva je to situacija da se "ne može" dovesti kabl.
 
Iskreno se nasmejem kad procitam Borkove komentare oko cena i bude mi ok.......ali tema Hardver ide ka nivou ...Kako da instaliram windows?
 
a zasto ti se rig kaci na wifi?
tj kako uopste? ploca ti ima integrisanu antenu?

nisi sklonio usb dongle? zasto?

Sklonjeno....raskaceno...kako god.

https://ibb.co/51d0Xmz

Nego jedno pitanje... da li je moguce. da. se. desi isti problem kao sa USB TP LIKOM, i sa. ovim ruterom TL.... da jednostavno izgubi signal ili slabije hvata, da dodje. do prekida, bez obzira. sto je ovog puta zakacen lan kablom na maticnu?Ono sto mene buni je to sto je onaj USB s vremena na vreme jednostavno se gasio a ispravan je 100%,ne blinka... nista, raskacim ga, zakacim i onda proradi. Ovaj ruter se ne gasi nema taj problem, mozda je nesto drugo u pitanju, propraticu ovih dana sta se desava.

# Gadjan
Druze, da imam nekoliko rigova iki farmu kako je nazivate, ja bi pevao. Znas zasto? Ja volim u slobodno vreme da se zezam i bakcem sa. tim stvarima, tako isto sam cekajuci odgovor sa Benca malo proguglao i menjao parametre, na ruteru, trazio resenje i na kraju ga osposobio da radi, sada je mozda problem sto je ipak tih 15m sa sprata do te sobe vazdusnom linijom malo dalje, pq mozda izgubi kontakt tj. signal, dovoljno da ne radi rig bez obzira. sto ima jacu antenu i sto je kablom povezan. Komsija je nesto blizi, mozda sam mogao pokusati preko njega da se kacim, to cu ostaviti kao zadnju opciju... on je preko Telekoma, njemu cesto puca net, svaki racku im smeta...


Ovo je taj prekid od danas...

https://ibb.co/qR7ds1N
 
Poslednja izmena:
Da ti nije problem mozda u glavnom ruteru/modemu? Da li si probao sa menjanjem kanala?
 
U svakom slucaju...polako dolazi do izrazaja ono iz teme o "diskusija o cenama"... sve. sto je valjalo na forumu, davno je otislo... svojevvoljno, ili su uguseni od strane drugih... da li pametnih, diskutabilno je :smoke:

Pa pobegli su od pitanja...
Kako ovo, kako ono...?
Za takva pitanja treba koristiti Google.[/QUOTE]

Hehe...nisu pitanja problem ;) ako ti smeta necije pitanje ti ga ignorises, ako imas vremena i znanja, odgovoris, pomognes... a ako ne znas onda. nema potrebe trositi slova i kritikovati, obzirom da si ti za primer ili neko drugi nasao za shodno da odgovoris na nesto sto nema veze. sa postavljenim pitanjem, ja se onda zapitam da li ti ili taj neko uopste znate odgovor? Za sta sluzi forum? Onda je najbolje da sve teme nose ime GOOGLE ili PROGUGLAJ, opet svaki odgovor na pitanje. da pocinje, koristi gugl... mada to je. sad postala frza ovde, svi se odomacili i svi sve znaju a jedino sto zaista znaju je da upute nekog na Google :d
bar pojedinci...
U svakom slucaju, ili znas i kazes ili ne znas i....
:wave:
Na kraju, da je neko u zadnji par poruka i znao odgovor napisao bi...

Kapuero
Nema sta nisam probao i menjao, na glavnom nisam hteo nista menjati kada sam se ulogovao,na drugom jesam prateci uputstva. Pored toga sto je receno da TL ne podrzava i nema tu opciju, uspeo sam nekako namestiti. Praticu i narednih dana sve, ako se ponovi a verujem da hoce onda definitivno mislim da je problem daljina i sam siganl koji TL hvata, da i pored toga sto je daleko jaci od TP LINKA ipak za trenutak izgubi signal, dovoljno da sve zaustavi. Samo mi jedna stvar nije jasna, kako je moguce da kada nisam kuci on ne uspostavi konekciju ponovo ali kada sam kuci on je uspostavi sam i krene sve normalno da radi kroz par minuta, pola sata... bas bzvze... :trust:
 
Poslednja izmena:
Pa pobegli su od pitanja...
Kako ovo, kako ono...?
Za takva pitanja treba koristiti Google.

Hehe...nisu pitanja problem ;) ako ti smeta necije pitanje ti ga ignorises, ako imas vremena i znanja, odgovoris, pomognes... a ako ne znas onda. nema potrebe trositi slova i kritikovati, obzirom da si ti za primer ili neko drugi nasao za shodno da odgovoris na nesto sto nema veze. sa postavljenim pitanjem, ja se onda zapitam da li ti ili taj neko uopste znate odgovor? Za sta sluzi forum? Onda je najbolje da sve teme nose ime GOOGLE ili PROGUGLAJ, opet svaki odgovor na pitanje. da pocinje, koristi gugl... mada to je. sad postala frza ovde, svi se odomacili i svi sve znaju a jedino sto zaista znaju je da upute nekog na Google :d
bar pojedinci...
U svakom slucaju, ili znas i kazes ili ne znas i....
:wave:
Na kraju, da je neko u zadnji par poruka i znao odgovor napisao bi...






Odgovor

Sve vreme pokusavam da ti kazem da su skoro svi smoreni od takvih pitanja i da niko, ali bas skoro niko, nema zelju da ti objasnjava kako da nesto uradis.
Poenta nije da li neko zna ili ne, vec da li svi mi treba da citamo sve sto ti napises....odnosno sve sto tebe muci.
Ako pogledas unazad..videces da imas hiljadu pitanja....
Od mene toliko.
Zelim ti da imas sto manje problema.
 
Brate ja bih zaista pomogao ali ne mogu ni da pohvatam ni razumem : ) znam samo da jako dugo pišeš o tom problemu i to prilično konfuzno : ) pa mi je već neverovatno da nisi prso i kupio nešto valjano što radi posao ili spustio kabl pa makar bila i zgrada u pitanju :D ja mislio neka nedođija ili šupa u pitanju izopštena, ali opet 100+m nije problem za kabl, ni između dva objekta vazduhom nije problem može da se zategne noseća sajla i da visi, sve moguće sam radio ali sam uvek za kabl.
Ja i dalje glasam za kabl :D

Znam da sad zvučim kao iz onog vica kad Mujo i Haso pričaju:
- Al sam se jutros iznervirao u pekari tražim burek i jogurt kaže on meni nema jogurta.
- Reko dobro može pogačice i jogurt, on opet "ali nema jogurta"
- Onda đevrek i jogurt. - Aman čoveče nema jogurta
- A Haso će, ma ja da sam na tvom mestu uzeo bih onaj jogurt pa sve po njemu xD

edit:
Na ovu temu, ma ja uvek i preskačem jer ne kontam to "što jednostavno kad može komplikovano". Obezbediti internet je vala bar prosto, a za majning i neophodno da bude stabilno i kvalitetno.
 
Poslednja izmena:
Mesecima mi je radio bez problema jedan TP Link 743 AP na kome su bila prikacena kablom 3 riga.
TP Link 743 AP je dva sprata nize, kroz dve ploce u zgradi hvatao telekomov ruter.
U pocetku sam ima slicnih problema ko ti, prestane da radi random, nekad se vrati nekad ne nego moram da ga resetujem.
Problem sam resio tako sto sam taj TP Link stavio u Bridge modu i na njemu a i na telekomovom ruteru stavio fiksno podesen Chanel jer sam provalio da telekomov ruter, posto stoji na auto, hoce sam da promeni Chanel a kad to uradi izgubi konekciju sa TP Linkom.

Ne znam da li ti ovo pomaze jer iskreno ne mogu da citam tvoje postove od pocetka ali nakon onoga sto sam procitao delovalo je kao da je slicna situacija.

@Gadjan
Ja nisam mogao da dovedem kabl jer je jedini otvor u toj prostoriji gde su masine bio na krovu a pristup krovu nisam imao. Kroz sama vrata nije bilo opcije jer onda moram da vucem kabal 50ak metara kroz samu zgradu. To i nije bilo neizvodljivo ali je potpuno neprakticno a i verujem da bi smetalo ljudima koji koriste taj isti hodnik.
 
I ja sam svoj problem davno resio menjanjem kanala, ima vise od dve godine kako sve radi kako treba, ne sme da bude na auto chanel ni glavni ruter/modem, a ni taj drugi, kao sto kolega kaze brljavi ako je na auto chanelu, skeniraj etar i stavi oba rutera na isti najrastereceniji kanal.

Imam 7 rutera i gomilu Sonoff wifi uredjaja i nista ne pravi problem, svima sam postavio poseban kanal da se ne kolju ... imam cak i rig koji je spojen sa dva TP link TL-WR840N, signal prolazi dijagonalno kroz plocu, sa jednog sprata na drugi plus zidovi i radi, pucao je signal konstantno dok nisam fiksirao kanal na oba rutera.
 
Poslednja izmena:
Ja imam problem sa kućnim ruterima koji baguju i povremeno stane internet preko wifi dok preko lana radi. Mada se dešava i da se totalno zaglupe pa ne radi ništa. U oba slučaja moram da resetujem ruter i to me izluđuje, ja očekujem da se to dogodi eventualno jednom godišnje a ne par puta mesečno. Tri rutera su u pitanju neki tplink, tenda, i netis sve jeftini krševi, tplink malo ređe al ovaj netis poludeh, već sam hteo da kupim neki ozbiljan ruter. Poslednji je firmver, resetovao sam ga i na fabrička podešavanja, menjao kanale ali džabe. Pa sam se pomirio da je na tim najjeftinijim ruterima to normalno. Čak ni nema puno mreža u okolini, zabit je u pitanju (Višnjica).

Kako najlakše videti koji kanal je najrasterećeniji, čime skenirate etar?
 
Ne znam koji ruter imas ali potrazi u opcijama rutera Wisp ili Repeater ili Range extender, kada udjes u neku od tih opcija ruter ce skenirati mreze oko tebe, za svaku ce pokazati i na kom je kanalu koja mreza, ti vidi koji je kanal slobodan i stavi oba rutera na taj kanal.
 
Manite se majninga na wifi. Pogotovo u kombinaciji sa win10. Ta dva je nemoguce spojiti da rade
 
Poslednja izmena:
Captaine, mining sa wifi internetom ti uvek ostavlja mesta da , cak i ako nateras te tvoje komponente da rade kako valja, prilikom nekog pucanja majnera sumnjas u konekciju. Zasto se mucis sa wifi miningom? Nikad neces biti siguran do cega je problem kad krenu problemi prvo o cemu ces razmisljati je internet. Da to valja- neko bi vec radio na wifi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ukoliko je neko kupovao Antminer Z11 molio bih da mi se javi na PP ili ovde iznese svoja iskustva. Unapred zahvaljujem !
 
Do sada sam samo jednom reklamirao grafiku, ali bilo je prosto za dijagnostiku, nije mogao da se instalira drajver i nije davala sliku. Sada je izgleda odapela još jedna iz iste ture (XFX RX570 8GB) ali se drugačije ponaša, drajver se uredno instalira ali ne može da kopa ni na default biosu, taktovima, naponima odmah puca.
Pa pošto nemam s tim iskustva da pitam, koje testove da provrtim da budem siguran da je kartica defektna, šta je brzo i pouzdano? I šta da navedem pri reklamaciji?
 
Furmark? Heaven?
 
Nemam pojma nisam to nikad koristio, te testove još od doba radeona 9550 : ) nikad nisam imao posla sa defektnom karticom.
Sad ću ta dva da skinem i propustim.
Znači ako pukne i ne prođe test to je to, sigurno kartica, mogu da prosledim na reklamaciju?
 
Tako je. Plus stavi ako imaš originalni bios, za svaki slucaj.
 
Ima dupli bios, prebacio sam prekidač na onaj štok fabrički. Međutim evo vidim furmark vrti ali na taktovima 300/300 a ne 1286/1750 koliko je default, ne znam zašto. Možda zato što slika ide preko integrisane? Heaven sam samo kratko pustio ali nema mi smisla da gubim vreme ako nisam siguran da li dobro radim.
Znači novo pitanje je: Da li slika mora da ide preko pcie grafike kad se testira ili može i ovako?
Zato što imam onu biostar btc+ smeće ploču koja pravi neviđene probleme kad se slika pokuša prebaciti na pcie grafiku i strašno je ćudljiva razbio bih je :mad: ne podiže mi windows mada daje sliku u biosu. A cimanje mi je na drugom kompu da menjam grafiku, drajvere... ili da rasturam ceo neki rig (sa asrock pločom) zbog testa.
 
Morao da ide slika preko grafike

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ok thanks. Na drugom kompu ću onda da rasturam i menjam. Jer na ovoj "majning" modernoj ploči je nemoguće to postići. Imam i jedan rig sa tom pločom i 8 kartica i nikad nisam uspeo da namestim da daje sliku preko pcie grafike pa sam odustao, a nije da se nisam trudio.
 
Užas kakva koska, šta sad da radim?! Karta daje sliku, vrti testove a ne može da kopa. Na tri različite mašine je probano i ne može da baci niti jedan share, čim se pokrene majner (bilo cryptonight bilo claymore) crashuje karta/drajver i puca majner ili momentalno izbaci artifakte po celom ekranu i skuca se windows. Da li je iko imao ovakav slučaj, i kako uopšte da reklamiram karticu? Čime još da testiram?
Nisam dugo vrteo ali radio je furmark neko vreme, bez ijednog artifakta. Heaven nisam uspeo da pokrenem na rigu na win10 falio je neki dll?! Ali sam ga vrteo malo na svom kompu na win7 i isto nije bilo problema. Sve to na adrenalin 18.6.1 drajveru i stock biosu.
 
Nazad
Vrh Dno