Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Pozdrav . Jel imao neko problem sa asus h81 matičnom kada se instalira hive os ?
 
Imam situaciju na nekim rigovima sa RX580 8GB. Noćas su prestale sa kopanjem. Prijavljuju problem sa DAGom. Neke mašine su na SMOS a jedna na Win 10. Nisu moji rigovi i nisu mi baš dostupni. Ima li neko sličan problem i potencijalno rešenje?
 
@dekimaxi Asus ili AsRock?!

@Kradimir i meni je nekoliko rigova noćas oko 1h zabagovalo na isti način, zanimljivo svi sa Claymore 15.0 :) Probaj da dodaš -eres 0, meni je pomoglo.

ako neko sada kaže "pa pređi na Phoenix" pa pokušao sam :) ali sve verzije 5.x "puknu" prilikom pokretanja, negde padne reset, negde plavi/zeleni ekran, zamrzne Win, menjao sam drajvere 19.12, 20.4, 20.7, čak i ove 20.8 za koje kažu da su kao najstabilniji i ništa... Ako Claymore prestane da radi sad kad dođe do ne znam koje epohe, ima da odlepim... Takođe prelazak na Linux trenutno nije opcija
 
Poslednja izmena:
Meni je preksinoc clay stao na 3 riga , tako da sam presao na phoenix na svim
 
@outlaw
Na Win 10 je pomoglo eres 1. Eres 0 je i dalje izbacivalo neke kartice, dok su neke proradile. Delovalo mi je malo random. Za SMOS ne znam još. Moram da se čujem sa drugarom čiji su rigovi.
 
Moji su na win 10 bez nekog posebnog podesavanja...

PhoenixMiner.exe -pool eu1.ethermine.org:4444 -wal 0x76.......... -worker test -epsw x -mode 1 -log 0 -mport 3333 -etha 0 -ftime 55 -retrydelay 1 -tstop 89 -coin eth
 
@vladanr koja verzija Phoenixa?!
 
Hm, baš sam danas probao na jednom rigu 5.2e sa 20.8.1 drajverima, čim krene da ubacuje DAG pukne - da li plavi/zeleni ekran, ili restart, svejedno... Claymore radi kako treba...?! Ubacivao i -eres i -gser, isto...
 
8GB, sve 580 Nitro+ SE.
 
Mozda da probas sa nekim nizim driverom , na rigovima su mi uglavnom oni beta iz 2017.I moje su uglavnom 580 nitro.
 
Probao sam 19.12, 20.4, 20.7 (svi oni rade perfektno na ostalim rigovima) i nekoliko verzija Phoenixa, manje-više isto se dešava. Ako ti nije problem, kad stigneš pošalji mi koji su tačno tvoji, probaću i njih :)
 
Phoenix miner ipak radi. Izvinjavam se. Claymore je stao, ne znam koja verzija. Na Win 10 je -eres 1 završio posao, a na SMOS je kolega aktivirao Phoenix umesto Claya.
 
Levo imas meni i u njemu GROUP CONFIG , tamo ces videti listu grupa , kliknes na zupcanik i u donjem levom uglu plavo dugme CHANGE MINER...
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je nesto do Phoenixa, ista situacija i kod mene...
 
Radilo je lepo sa 5.0 verzijom, sada sam skinuo 5.3b i sa njom izgleda radi ok :)
 
Radilo je lepo sa 5.0 verzijom, sada sam skinuo 5.3b i sa njom izgleda radi ok :)

rx580 8GB
Meni na win7 i blockchain puca sa 5.1, 5.2 i sa 5.3b a i sa clayom

2020.12.02:10:35:21.575: GPU1 GPU1: Allocating DAG for epoch #379 (3.96) GB
2020.12.02:10:35:21.575: GPU1 GPU1: Allocating buffers failed with: clCreateBuffer (-61).
 
Meni clay ne radi, kao ni phoenix 5.0, ali 5.3b evo šljaka sat ipo.
Imam 4 gpu po rigu, 4 GB rama, i oko 30 GB virtualne memorije.
 
rx580 8GB
Meni na win7 i blockchain puca sa 5.1, 5.2 i sa 5.3b a i sa clayom

2020.12.02:10:35:21.575: GPU1 GPU1: Allocating DAG for epoch #379 (3.96) GB
2020.12.02:10:35:21.575: GPU1 GPU1: Allocating buffers failed with: clCreateBuffer (-61).

Vreme ti je da predjes na win 10
 
Ne znam, samo je izbacio još jedan prozor da je Phoenix pukao, i može samo "close" i to je to. Error nisam zapamtio.

Edit, sad vidim da na svim rigovima imam oko 35-40% incorrect shares... Šta moze da bude?
 
Poslednja izmena:
Moji su rigovi na Phoenix 5.2e, samo sam ih restartovao i sad rade normalno , nema nikakvih problema, nema incorrect niti bilo kakvih gresaka.

ert.jpg
na ovom su sve kartice sa po 4gb rama
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno