Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Udri onda sta cekas!!! ja cu probati na LEPU MAX BRON da zakacim 6x 380 ...
 
goldi, sho ne uradish ono shto sam i ja?
kupi/nabavi dodatna dva pcie kabla,
a cpu vozi na molexe (molex na 8 pin cpu adapter nek ti neko napravi),
jer cpu gotovo da nishta ne troshi, a grafe bolje da srchu lepo iz modularnih kablova direkt.
 
Ljudi 6x380 sa plocom trosi manje od 850w kad se ne siluju karte i to Lepa BM
Nosi lagano i peva
 
znaci ja na krme mogu da zakacim 18x 380 :zgran:

nego koliko pci-e 6+2 konektora da stavim po kablu, 3? ili 2 pa da imam vise kablova da ih rasteretim?
 
Jel moze Sapphire Radeon HD 7950 3GB DDR5 DVI-I/DVI-D/HDMI/DP with Boost PCI-Express Graphics Card 11196-19 nekako softverom da se menja napon-clockovi ili mora bios da se menja?Iz trixa-ab-a napon ne mogu, a mem. ili clock mi promeni na 10tak sekundi I vrati na default.
 
goldi, sho ne uradish ono shto sam i ja?
kupi/nabavi dodatna dva pcie kabla,
a cpu vozi na molexe (molex na 8 pin cpu adapter nek ti neko napravi),
jer cpu gotovo da nishta ne troshi, a grafe bolje da srchu lepo iz modularnih kablova direkt.

To sa molex na 8pin cpu sam uradio, nasao sam adapter, e sad za kablove mislis da direkt 2x6pin, ubadam u napajanje to da neko napravi. ( u napajanje gdje se ubada 8pin ATX EPS CPU znas na sto mislim)? To bi trebao neko ko se bas razumije da prepravi da direkt iz napajanja odakle izlazi ATX 8pin da odatle izlazi na 2x6 PCI.

Ma ja dodatne dvije karte planiram preko adatpera 8pin ATX EPS na 2x8 (6+2)pin PCI i to je to, procesor spojiti na molex to 8pin cpu, kao sto si i predlozio i gotovo.

kao sto phooenix kaze 6x380 sve ukupno nece preci 850w a to je taman optimalno za Rm1000i.
 
Poslednja izmena:
corsair rm1000x ima 6 utichnica u napajanju za cpu i pcie koji su identichni...nabavish josh dva kabla pcie i bodesh lepo svih 6 (4 vec imash).
 
corsair rm1000x ima 6 utichnica u napajanju za cpu i pcie koji su identichni...nabavish josh dva kabla pcie i bodesh lepo svih 6 (4 vec imash).

Mislis da su isti izlazi? da imam naravno 4 kabla a 2 dodatan su za procesor, ali da li su sigurno isti svi 6 izlaza?
psu_modular.jpg


Znaci svi ovi izlazi su isti 6+2 i 4+4 svedno gdje se koji ubode na to mislis?
 
Poslednja izmena:
Jel moze Sapphire Radeon HD 7950 3GB DDR5 DVI-I/DVI-D/HDMI/DP with Boost PCI-Express Graphics Card 11196-19 nekako softverom da se menja napon-clockovi ili mora bios da se menja?Iz trixa-ab-a napon ne mogu, a mem. ili clock mi promeni na 10tak sekundi I vrati na default.

Probaj sa ovom kombinacijom (prvo podesiš u trixx-u koji ugasiš a onda isto podesiš u AB koji ostaje aktivan)
 
Jel moze Sapphire Radeon HD 7950 3GB DDR5 DVI-I/DVI-D/HDMI/DP with Boost PCI-Express Graphics Card 11196-19 nekako softverom da se menja napon-clockovi ili mora bios da se menja?Iz trixa-ab-a napon ne mogu, a mem. ili clock mi promeni na 10tak sekundi I vrati na default.

prebaci prekidac na drugi BIOS pa ce hteti. Koristi najnoviji TRIXX.
 
hvala obojici, sa ovim biosom sto svetli I postojecim trixom I ABom - 5.2.1 I 4.2 verzije dobio kontrolu gpu I memory clock , napon ne, ali po kinezu manje vuce 20w iz zida.
Koje clock-ove I sta u clay-u drzite za eth za ovu karticu?
 
Za kolko pare ih balazis?

@Vladan, iz afterburnera klokove teraj a trix za napon, radi sve

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
hvala obojici, sa ovim biosom sto svetli I postojecim trixom I ABom - 5.2.1 I 4.2 verzije dobio kontrolu gpu I memory clock , napon ne, ali po kinezu manje vuce 20w iz zida.
Koje clock-ove I sta u clay-u drzite za eth za ovu karticu?

U mom prethodnom postu imaš verzije AB+TRIXX sa kojima provereno sve radi (čak i editovan .cfg za AB)...možda novi trixx 6.0 isto odradjuje, nisam probao...
 
ma za 7950 samo bios edit namestite clockove i zaboravite AB i Trixx , nema potrebe
 
meni je lakse, pokrenes trix namestis napon, pokrenes AB namestis klokove i voziiiiiiiiiiiiiiiii :D

btw hvala za trix+ab foru nisam to znao, usteda na 7950 oko 20W po karti
 
MSI nVIDIA GTX 1060 ARMOR OC 6GB DDR5 Jel neko beše pisao da ima ovo ili sam ja sanjao, ako nije san, kako radi? Ima preko u mađarskoj oko 320 -porez(afa)...
 
Zna li neko da mi objasni, 2 compa iste karte isti motherboard 7950, na jedan kompjuter ide mi 15mh a na drugi 14mh odjednom nisam nista cacko onako pogledo kad vidim nije isto clock je na 925 1250
 
Zna li neko da mi objasni, 2 compa iste karte isti motherboard 7950, na jedan kompjuter ide mi 15mh a na drugi 14mh odjednom nisam nista cacko onako pogledo kad vidim nije isto clock je na 925 1250

1250 ili 1249 za memoriju, nekada 1MHz bude dovoljan da memorija predje na sporije tajminge. nekada treba samo restart kompa itd.
 
A i nisu sve kartice 100% iste.. 4 ista asus strixa u masini , 3 daju preko 21MHS a jedna 20.5MHS jedva dobaci, ne moze vise.
 
meni je lakse, pokrenes trix namestis napon, pokrenes AB namestis klokove i voziiiiiiiiiiiiiiiii :D

btw hvala za trix+ab foru nisam to znao, usteda na 7950 oko 20W po karti

Ja sam pio takav SEX dok nije izasao AB 4.3.0 beta 4. on kontrolise za sada na svim kartama napone , klok i memorije... Bar tako pokazuje GPUZ. Ja namerno malo selio kartice i napravim rig sa MSI r9 380, PCS r9 380, Sapphire nitro r9 380 i na svima njima ovaj AB kontrlise sve... samo mu ukljucis third party opciju u setings ili evo slika da ne bude : ....
Pogledajte prilog 208391
 
isplati ti se zda kopas LBC, zar nije eth+sia isplativije?

ma da radi sve u 16, asus pred crkavanje davao znake da ce da lipce, ja sva sreca da ukapiram da ce da baci kasiku vratim fabricki bios i on lipca posle, ovako bes flesovanja ne razmisljas
 
Nazad
Vrh Dno